Які щеплення потрібно робити кошенятам і в якому віці

Перед усіма господарями незмінно постає питання про те, які щеплення роблять кошенятам і в якому віці. Кожен з нас намагається забезпечити вихованцеві найкращий догляд. Але це не може вберегти кошеня від мікробів і вірусів. Багато з них стають причиною смертельних захворювань. Саме тому дуже важливо провести своєчасну вакцинацію.

Коли починати прищеплювати кошенят

У перші дні життя про імунітет кошенят дбає їх мама. Як тільки малюка відлучають від кішки, його природний захист починає слабшати. Тому імунітет потребує підтримки. Своєчасною підтримкою є щеплення. Саме вони захищають тварину від інфекцій. Дуже важливо розуміти, які щеплення роблять кошенятам і в якому віці. Вакцинація, проведена в занадто ранньому віці, може порушити природний захист тваринни або неправильно сформувати штучний. Тому не поспішайте прищеплювати малюка раніше 3 місяців.

Для визначення найбільш оптимального часу для проведення щеплень важливо розуміти, була вакцинована мама кошеня. Якщо кішці не робили щеплення, графік можна змістити на 3-4 тижні.

Які щеплення роблять кошенятам і від чого

В якому віці починати щеплення? Це залежить від інфекції, від якої ви хочете захистити малюка. Зверніть увагу, що всі щеплення підрозділяють на рекомендовані та обов’язкові. До останніх варто віднести вакцинацію від таких хвороб:

 1. Котяча чумка або панлейкопенія. Це дуже важке і небезпечне захворювання, яке важко піддається лікуванню. Вірусна патологія вражає органи травлення і серце. Призводить до зневоднення організму. Важливо вчасно звернутися до ветеринара, інакше тварина загине. Найбільш небезпечне захворювання для дорослих котів і кошенят.
 2. Ринотрахеїт викликає вірус герпесу (котячого). Симптомами захворювання є лихоманка, трахеїт, закладеність носа, кон’юнктивіт. Ринотрахеїт складно діагностується. Він часто переходить в хронічну форму. Навіть після лікування вірус залишається в організмі тварини. Від 5% до 20% тварин гинуть від цього страшного захворювання.
 3. Кальцивироз – це одна з найбільш небезпечних і поширених вірусних інфекцій, якою заражаються при прямому контакті. Тварини можуть підхопити його навіть на прогулянці або при обнюхуванні людського взуття. Першою ознакою захворювання є підвищення температури до +40 градусів. У роті котів з’являються невеликі ранки. До симптомів можна віднести слиновиділення, кон’юнктивіт, неприємний запах з рота, чхання. Для людей захворювання не небезпечно, а от тварини гинуть у 30% випадків.
 4. Сказ – важка недуга, що вражає спинний і головний мозок. Він небезпечний не тільки для котів, але і для людей.

Господарі, які піклуються про своїх вихованців, зазвичай щеплять їх ще й від котячого хламідіозу. Захворювання вражає слизову оболонку очей, сечостатеву систему, органи травлення і дихальну систему. Воно небезпечно і для людини.

В якому віці, які і від чого роблять щеплення кошенятам

Саму першу вакцинацію проводять у віці 8-10 тижнів. В 2 місяці можна прищеплювати кошенят, народжених від непривитої матері. У тримісячному віці вводять вакцину проти панлейкопенії, ринотрахеїту та кальцівіроза. Комплексний препарат вводять кілька разів, дотримуючись інтервал від 2 до 4 тижнів. Всього до року робиться 3-5 щеплень.

Від сказу кошенят необхідно прищепити до 12 тижнів. Дуже часто щеплення роблять разом з ревакцинацією, яка проводиться через 3-4 тижні після проведення першого щеплення.
Багато ветеринари рекомендують використовувати препарати одного виробника.

Після процедури протягом кількох тижнів кошеня потрібно захищати від будь-яких контактів із зовнішнім світом. Не забувайте, що в цей період його імунітет ослаблений. Крім того, формування захисту від конкретної інфекції починається тільки через 10 днів після уколу.

Шотландські висловухі кошенята

Які щеплення і в якому віці роблять шотландцям:

 1. Перша вакцинація проводиться в 2-2,5 тижні.
 2. Наступну роблять ще через 4 тижні.
 3. Коли шотландцям закінчують робити щеплення? Останню ставлять на рік.
 4. Надалі щорічно прищеплюють вже дорослих котів.

Коли роблять щеплення британцям

Маленькому британцеві перше щеплення роблять у 2-2,5 року. Через 3 тижні виконують ревакцинацію. Одночасно вводять препарат від сказу. У ранньому віці цю вакцину вводити не варто, оскільки вона дуже важка і непросто переноситься тваринам.

Третя ін’єкція робиться в рік. З цього моменту тварина вважається дорослим. Вакцинацію здійснюють раз на рік.

Вакцинація сфінксів

Кошенят сфінксів вакцинують за індивідуальним графіком, що пов’язано з особливостями їх організму. Проміжок від 6 до 16 тижнів вважається найбільш небезпечним для малюків. Вся справа в тому, що їх організм в цей час ще не може виробляти імунітет. Тому кошенят необхідно встигнути прищепити протягом 1-2 тижнів, коли активний імунітет не сформувався. Перша вакцинація проводиться з 6 до 12-16 тижнів. В іншому схема проведення не відрізняється від інших порід.

Мейн кун

Вперше кошенят мейн кунів прищеплюють в 2-3 місяці. Ще через місяць проводять ревакцинацію. Останню щеплення ставлять на рік, після чого щорічно її повторюють. А ось бенгальських котів вакцинують за загальним графіком.

Від чого залежить ціна щеплення

Вартість вакцинації залежить від ціни препарату і розцінок клініки, в якій ви збираєтеся проводити процедуру. Якщо маєте намір зробити щеплення, проконсультуйтеся з ветеринаром, якого виробника варто віддати перевагу. Врахуйте, що зазвичай фахівці рекомендують купувати вакцину однієї фірми для всіх етапів.

Наведемо кілька прикладів вакцин:

 1. «Мультифел» — це інактивована полівакціна. Її можна ставити в 2,5 місяці.
 2. «Феловакс» — ще одна полівакціна з «мертвих» вірусів. Імунітет після її застосування виробляється через 2 тижні.
 3. «Нобівак Фортер» — полівакціна з живими вірусами, її можна використовувати, починаючи з тримісячного віку.
 4. «Нобівак Трикет» використовується не раніше, ніж в 3 місяці. Полівалентна вакцина повторюється через 3 тижні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *