У які дні можна їсти рибу в Великий піст 2020 року

Великий піст триває протягом 48 днів, а закінчується Світлим святом Великодня. Розповімо, коли можна їсти рибу в Великий піст в 2020 році.

Суворі періоди посту

Посада передбачає не тільки утримання в лайці, розвагах, але і забороняє вживати ті чи інші продукти. Під час Великого посту встановлені суворі правила, порушувати які не варто.

Пост починається з 2 березня 2020 року. Потрібно відмовитися від вживання не тільки риби, але і інших продуктів. День повинен пройти в повному голодуванні і молитві.

Після потрібно орієнтуватися на день тижня, щоб розуміти, що можна їсти:

  • у наступні понеділки, середи і п’ятниці можна вводити в раціон хліб, у складі якого не повинно бути дріжджів. Можна вживати фрукти і овочі, але тільки в сирому вигляді. В якості пиття може бути вода або компот, приготований з сухофруктів;
  • гарячі страви, у складі яких не буде соняшникової олії, можна їсти у вівторок і четвер;
  • в суботу та неділю при приготуванні їжі дозволяється додавати масло, але тільки рослинна.

Крім того, в пост важливо не тільки правильно харчуватися, забороняючи собі продукти, які не рекомендує церква, але і дотримувати міру. Тільки так можна добитися покаяння і умиротворення.

Вживання їжі

Найскладніше в пост – обмеження в їжі. Про те, коли можна їсти рибу в Великий піст в 2020 році, щоб не порушити церковні заборони, розповість таблиця дозволених днів, наведена нижче.

Дата

Православне свято

7 квітня

Благовіщення Пресвятої Богородиці. До 14 років Діва Марія виховувалася у храмі, а після досягнення повноліття повинна була повернутися до батьків і вийти заміж. Але Діва Марія дала обіцянку Богу не виходити заміж. Вона вела усамітнене життя, після, не знаючи чоловіків, Марія стала Матір’ю сина Божого. Благовіщення – це свято доброї новини. Віра Марії була святою, що не залежить ні від кого

12 квітня

Вербна Неділя. Завжди відмічається в останню неділю перед Великоднем. В цей день Господь увійшов у Єрусалим. У Вербну Неділю прийнято святити вербу в церкві

Напередодні Вербної неділі віруючі відзначають ще одне свято, який отримав назву Лазаревої суботи. В цей день не можна їсти рибу, зате можна поласувати ікрою риби.

В дозволені дні в 2020 році Великого посту можна вживати рибу. Але якщо ви прийняли рішення не несть її навіть в такі дні, то потрібно розуміти, що це теж порушення сформованих традицій.

Вибираючи рибу, краще зупинитись на нежирних сортів – минтай, камбала, хек. Можна їсти оселедець, судака або горбушу. Краще всього під час посту рибу відварювати.

Хто не може постити

Вибір дотримуватися правил посту чи ні, залишається виключно за віруючим. Але є люди, яким віра дозволяє не поститися, при цьому така поведінка не вважається гріхом:

  • вагітні жінки і матері, що годують. Так як дитина, незалежно від того, народився він або перебуває в утробі матері, повинен отримувати все необхідне для розвитку організму;
  • діти у віці до 18 років можуть дотримуватися основних правил, але з послабленнями;
  • хворі, у кого діагностовано хронічні захворювання, можуть не постити або постити з послабленнями;
  • літні люди.

Якщо ж вони вирішили дотримуватися посту, для них передбачено послаблення. Головне в піст – не відмова від їжі, а смирення і молитва. Тому потрібно ходити до церкви, ставити свічки, молитися, тільки тоді можна говорити про те, що людина постила.

Підводячи підсумки

  1. Дотримуючись посту, потрібно навчитися робити це правильно.
  2. Постити – не тільки відмовлятися від скоромної їжі. Потрібно ще ходити до церкви і молитися.
  3. Рибу можна їсти в ті дні, коли це дозволено.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *