Якій каві варто віддати перевагу: розчинній або меленій?

Мелена та розчинна кава відрізняються не тільки технологією виробництва, але і глибиною смаку, вмістом корисних речовин в готовому напої. Порівняно недавно з’явився новий продукт (меленакави у розчинному). У ньому присутні найдрібніші частинки мелених плодів кавового дерева.

Різновиди розчинного продукту

Розчинна кава може бути:

  1. Порошковим, метод виробництва якого – технологія сухого розпилення.
  2. Гранульованим. При цьому готовий порошок зволожується пором. Потім відбувається його перетворення в гранули.
  3. Сублімованним. При виробництві такої кави використовується низькотемпературний метод.

Розчинну каву класифікують і за сортами, що застосовуються при її виготовленні сировини. Продукт може бути зроблений з робусти, арабіки, суміші арабіки та робусти.

Переваги меленої кави

Така кава виготовляється з більш якісної сировини, ніж розчинний. Продукт виробляється із зібраних у стадії повної зрілості кавових зерен, що відрізняються насиченим ароматом і глибоким смаком. В їх складі міститься досить багато ефірних олій, смол. У плодах кавового дерева є і корисні речовини, що позитивно впливають на функції серцево-судинної системи.

Розчинна кава подібними перевагами не відрізняється. При її виготовленні нерідко використовуються недостиглі кавові зерна, добавки штучного походження, здешевлючі ціну продукту.

Який напій краще?

До основних переваг такої кави відносяться:

  • порівняно великий термін зберігання;
  • швидкість приготування.

На думку дієтологів, рекомендується вживати розчинну каву в мінімальній кількості. Цей напій може стимулювати більш активне виділення шлункового соку. Особливо небажано пити розчинну каву людям, у яких діагностовані різні хвороби шлунка.

Не слід занадто захоплюватися напоями і без кофеїну. Деякі виробники застосовують дихлорметан або етилацетат для його вилучення.

Якісна мелена кава є більш безпечною для здоров’я. В її складі не містить шкідливих речовин синтетичного походження, які можуть бути додані в розчинний продукт. Натуральна мелена кава не надає негативного впливу на кислотність шлункового соку. Але в ній присутній порівняно більше кофеїну, ніж в розчинному продукті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *