Якими бувають шампури

Літо – сезон шашликів та масового відпочинку на природі. Якщо обожнюєте готувати їжу на відкритому повітрі, придбайте набір шампурів. Розповімо, якими бувають шампури, що враховувати при виборі.

Матеріали

Шампури роблять з:

  • дерева;
  • бамбука;
  • металу.

Дерев’яні мають вигляд невеликих шпаг, загострених з однієї сторони. Вироби з дерева роблять самостійно, якщо під рукою нема готового набору. Бамбукові вироби підходять для декоративних шашликів, що складаються з маленьких шматків продуктів. На велику компанію любителів м’яса бамбукових шампурів буде замало.

Метал – оптимальний з позиції якості та міцності варіант. Такі вироби мають тривалий термін експлуатації, зручні у використанні. Проте вони швидко нагріваються, можуть викликати опіки. Для зберігання металевих шампурів використовують кожухи та чохли. Догляд за виробами має бути правильним. Після кожного використання промивайте метал від жиру та бруду, протирайте насухо. Звичайні моделі недорогі, ексклюзивні набори з декором коштують від 4 тис. грн. На сайті mirposudy.com.ua ви знайдете штучні шампури, звичайні комплекти по 200-250 грн. та подарункові варіанти.

Форми та розміри

За формою профілю металеві вироби бувають пласкими чи мають вигляд кола, півкола, спіралі куточка. Робити вибір треба з урахуванням естетичних уподобань та експлуатаційних параметрів. Круглі шампури фіксувати в потрібному положенні під час приготування їжі важко, бо вони ковзають. Це стане причиною нерівномірного прожарювання м’яса.

Профільні вироби фіксуються в оптимальному положенні, не дають м’ясу на мангалі провертатися. Аналогічно працюють куточки – їх обирають для смаження овочів, риби, м’яких продуктів. Пласкі шампури – ідеальний вибір для нанизування жилавого м’яса, рельєфу нема, тож вироби просто мити. Позицій для фіксації 2 – знизу та зверху, це недолік.

Подивіться на лезо шампура. Наконечник має бути гострим, таким просто користуватись. Стержень обирайте більш широкий за кінці – так шматки будуть добре триматись, не звалюючись у вогонь. Від розмірів шампура залежить, скільки продуктів ви зможете одночасно готувати. Дотримуйтесь стиків шматків, проте не забувайте – м’ясо має дихати, інакше воно пропечеться, а не обсмажиться.

Чи важлива ціна?

Відносно – звичайні дешеві металеві шампури якісні, міцні та надійні. Приблизна вартість набору з 6 штук – 230 грн., одного виробу – 50-70 грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *