Що означає ім'я Сабіна

Що означає ім’я Сабіна: походження, характеристика та значення імені

Жіноче ім’я Сабіна — воістину королівське. Воно здатне зробити свою володарку сильною і незалежною особистістю, яка доб’ється великих висот в житті і підкорить чимало сердець. Вона володіє привабливою зовнішністю, комунікабельна і добродушна. Однак дружити з Сабіною зможуть не багато, так як дівчина марнославна і рідко йде на компроміс. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Сабіна.

Що означає ім’я Сабіна

Ім’я Сабіна — давнє і незвичайне. Вчені досі не можуть розгадати таємницю його походження. Кожна група лінгвістів пропонує свою версію:

 1. Згідно з першою, сабінянкамі називали дівчат племені, родоначальником якого був Сабін (Савін). Якщо вірити історії, всі вони відрізнялися неймовірною красою. Тому одним зі значень імені Сабіна вважається слово “красива”.
 2. Друга версія свідчить, що ім’я Сабіна утворено від арамейського “Саба”, що в перекладі позначає “мудрий”, “невибагливий”. Ці терміни спочатку характеризували чоловіків цього народу, а згодом стали застосовуватися і до їх жінок.
 3. Є і третя версія, згідно з якою ім’я Сабіна має арабське коріння і означає «маленький меч».

Існує легенда, згідно з якою Ромул і Рем, в пошуках хороших дружин, викрали жінок з сусіднього племені сабінян, яке розташувалося неподалік від міста, заснованого братами-близнюками. Коли вождь племені зі своїми воїнами прийшов звільняти їх, його дочка — красуня Сабіна — чинила опір цьому.

Таблиця: форми імені Сабіна

Повна форма Коротка форма Зменшувально-пестлива форма Родинні імена
Сабіна Саба;

Бібі;

Іна;

Саса;

Сабі.

Сабіночка;

Сабинушка;

Сабочка;

Сабинка.

Забіні;

Савіна;

Сабіне;

Сабігат;

Сабайна;

Севіна.

Ім’я Сабіна зустрічається серед католиків, але найбільшого поширення воно отримало серед народів, що сповідують іслам.

Таблиця: ім’я Сабіна на інших мовах

Мова Як пишеться Як читається
Данська Sabine Сабіне
Шведська Sabina Сабіна
Англійська Sabina Сабіна
Українська Сабiна Сабіна
Китайська 萨宾娜 Sà bīn nà
Турецька Sabina Сабіна
Корейська 사비나 Sabina
Хінді सबीना Sabeena
Японська サビーナ Sabīna
Вірменська Սաբինա Sabina

Транслітерація імені: SABINA.

Найбільш гармонійно ім’я Сабіна звучить з по батькові: Олександрівна, Владленівна, Миколаївна, Романівна, Максимівна.

Нікнейм для соцмереж повинен бути незабутнім, лаконічним і незвичайним. Сабіна для реєстрації на каналі YouTube або на сторінці ВКонтакте може використовувати такі варіанти:

 • SABI;
 • Sabinka;
 • Sabino4ka;
 • Bina;
 • $ABA.

Святі покровителі Сабіни

Католики шанують Сабіну Римську. День пам’яті — 25 серпня. Сабіна жила в далекому II столітті і належала до знатного роду. Її служниця Серпія прийняла християнство, а після звернула в нього і свою господиню. За ці діяння дівчину звинуватили в чаклунстві і стратили (119 рік). Сабіна, що відрізнялася добрим серцем, не змогла врятувати вірну рабиню, але подбала про її останки. Добра матрона перенесла їх у фамільний мавзолей і з почестями поховала. Оточуючі не схвалили дій Сабіни, відбувся суд, на якому дівчина була звинувачена в сповіданні Христової віри. Стратила її в 125 році в місті Віндена (Італія).

У православних святцях ім’я Сабіна відсутнє, але за співзвучністю з ім’ям мучениці Савіни Смирнської, дівчинку можуть хрестити як Савіну. День ангела в цьому випадку відзначається 24 березня.

Характеристика і значення імені Сабіна

Відповідно з тлумаченням Бориса Хигир, Сабіна відрізняється непростим характером, адже в її імені сплелися як жіноче, так і чоловіче начало. Дівчина володіє привабливою зовнішністю, багато уваги приділяє своєму іміджу. Любить модно і красиво одягатися. Завдяки аристократичним корінням, має неперевершений смак. Життєвий шлях дівчини може бути складним, оскільки за зовнішніми атрибутами і бажання оточити себе розкішшю втрачається її справжнє призначення.

Серед позитивних якостей Сабіни можна також відзначити:

 • цілеспрямованість;
 • добродушність;
 • щедрість;
 • красномовність.

Однак як і у будь-якої іншої людини, у Сабіни є недоліки:

 • злопам’ятство;
 • норовливість;
 • упертість;
 • марнославство.

Дитинство Сабіни

Найчастіше Сабіна є єдиною і довгоочікуваною дитиною в заможній родині, тому вона ні в чому не знає відмови. Це накладає свій відбиток. Дівчинка примхлива, свавільна, вперта. Для неї немає авторитетів. З матір’ю у дівчинки натягнуті відносини, батька вона слухається більше, але і з ним іноді може посперечатися. Батькам слід врахувати цей факт і постаратися виховувати дитину в більш суворій обстановці. Дуже важливо з раннього дитинства не потурати капризам Сабіни, не йти на поводі у маленької егоїстки.

Незважаючи на деякі негативні сторони характеру, з однолітками Саба сходиться легко. Вона дуже комунікабельна, обожнює перебувати в колі друзів і однодумців, відчувати на собі їх увагу. Дівчинка любить відчувати себе потрібною, тому потребує оточення, де вона буде лідером і до її думки будуть прислухатися.

У підлітковому віці характер Сабіни може змінитися і, на жаль, не в кращу сторону. Дівчина стає більш емоційною і запальною. Вона як свічка “загоряється” від будь-якої дрібниці. Для неї характерні пихатість і самовпевненість. З Сабіною-підлітком ніколи не варто сперечатися, оскільки для неї не існує іншої думки, крім своєї. Будь-яка суперечка з Сабіною перетворюється на величезний конфлікт, в який можуть бути залучені навіть ті люди, яких і близько в цей момент не було поруч. Принциповість і безкомпромісність дівчини обертаються для неї великими проблемами. Недоброзичливців у Сабіни вистачає як серед однокласників, так і у викладацькому складі.

Незважаючи на свою емоційність і небажання йти на поступки, вчиться Сабіна прекрасно, нерідко йде на золоту медаль. Характерні для неї обов’язковість, старанність, бажання все доводити до кінця допомагають їй завжди досягати мети. Природні дані також відіграють не останню роль. Дівчинка з раннього дитинства тягнеться до точних наук, «завалити» же інші предмети їй не дає вроджена гордість.

Доросле життя Сабіни

Доросла Сабіна володіє непередбачуваним і вольовим характером. Їй притаманні такі риси: волелюбність, гордовитість, самозакоханість і самодостатність. Жінка тверда в своїх рішеннях і не піддається чужому впливу, суб’єктивна в вчинках і рішеннях. Вона вміє створювати інтриги, імпульсивна і амбітна. Якщо людина, з якої-небудь причини, не сподобалася їй-вона не замислюючись “втопче її в бруд” і переступить, спостерігаючи за її “муками”. Заможне життя в дитинстві накладає на характер дівчини свій відбиток — вона рідко виявляє ставлення до всього, що стосується грошових питань. Сабіна не відчуває ніякого дискомфорту від того, що її утримують батьки або чоловік. Для дівчини важливіше визнання мас, престиж і успіх.

Таланти і пристрасті

Ніякими особливими талантами Сабіна не володіє, але захоплень у неї маса. Дівчина-відмінний кулінар, добре розбирається в дизайнерській справі і квітникарстві. Часто відвідує курси з художнього різання або рукоділля. Любить спорт, причому може бути як хорошим капітаном команди, так і чудовим одиночним гравцем, який заслужено візьме не одну золоту медаль.

Професії, бізнес і кар’єра

Особливий інтерес у Сабіни викликає суспільне життя. Тому найчастіше вона вибирає професію в сфері психології або журналістики. Іноді дівчина поєднує роботу і хобі. В цьому випадку вона може стати флористом, дизайнером, декоратором.

Сабіна дуже самостійна і цілеспрямована, тому вона цілком може спробувати себе в бізнесі. Дівчина звикла доводити будь-яку справу до кінця, вона не заспокоїться поки розпочата нею справа не почне приносити стабільний дохід. Причому робити вона це буде не з фінансового інтересу, а щоб ще раз довести всім свою спроможність.

Здоров’я

Як правило, власниці імені Сабіна не знають проблем зі здоров’ям. Їх пристрасть до спорту і здорового способу життя грає в цьому важливу роль. Єдине, чим може страждати жінка — це мігрені і отити. Також її можуть турбувати легені. Тому куріння Сабіні суворо заборонено.

Кохання, сексуальність, шлюб

Завдяки привабливій зовнішності, Сабіна оточена шанувальниками. Однак довгий час дівчина не може визначитися з вибором супутника життя. Їй хочеться мати сім’ю і взаємну любов, однак і одноманітність для неї неприпустимо. Тривалий час Сабіна метається між цими двома взаємовиключними поняттями, тому заміж виходить пізно — вдосталь нагулявшись.

В шлюбі Сабіна повністю занурюється в турботу про чоловіка і дітей. У Чоловіки вона частіше вибирає досвідчених і солідних чоловіків, які нерідко набагато старше її за віком. Пояснюється це тим, що для життя Сабіне потрібен не просто привабливий мачо, а партнер і добувач, на якого вона завжди зможе покластися. Сама дівчина також не сприймає «тіньових ігор». Чоловік може бути впевнений в її вірності і надійності. Сабіна ніколи не змінить стійку сімейну стабільність на швидкоплинну інтрижку.

Таблиця: сумісність Сабіни з іншими іменами

Ім’я Сумісність Характер відносин
Сергій 87% Це творчий союз, в якому один партнер доповнює іншого. Ця пара не володіє традиційними поглядами на життя. Вони — волелюбні й незалежні, що, втім, не заважає побудувати їм міцний союз, в якому немає місця зрад, брехні й фальші.
Євген 54% Відносини Євгена і Сабіни не назвеш нудними. Їх може як багато об’єднувати, так і не влаштовувати. Євген пишається красою і витонченістю своєї супутниці, Вона ж, у свою чергу, вдячна йому за те, що він може постійно дивувати її і контролювати надмірну емоційність, притаманну Сабіні. З іншого боку, дівчину дратує деяка інфантильність Євгена, відсутність в ньому кар’єризму і прагнення збільшити свій капітал. Найчастіше пара розпадається через елементарного — нестачі засобів до існування.
Олександр 98% Між Сабіною та Олександром існує якись духовний зв’язок, який не можуть розірвати ніякі образи і перешкоди. Вони ідеально підходять один одному. Їх спільне життя повне відкриттів і звершень. Молоді люди ніколи не зупиняються на досягнутому, завжди рухаються вперед, що робить їх відносини цікавими і багатогранними.
Дмитро 36% Запальний і потайний Дмитро може спочатку души не чаяти у красуні Сабіні. Однак емоційність, притаманна кожному з партнерів, не дозволить їм бути разом. Пара буде постійно то сходитися, то розходитися, поки союз не лопне остаточно.
Андрій 83% Цей союз грунтовний і гармонійний. Рішучий і впевнений у собі Андрій вміє завойовувати жінок. У відносинах між ними ніколи не буде одноманітності, що необхідно Сабіні, так як нудьга вбиває в ній любов. Єдине, що може зруйнувати їхній союз-вітряність Андрія. Однак якщо він своєчасно одумається, то пара проживе довге і щасливе сімейне життя.
Олексій 96% Цей союз можна вважати одним з найбільш розумних. Відносини тут неймовірно багатогранні, в них є і співпраця, і дружба, і любов. Молодим людям неймовірно комфортно один з одним, так як вони влаштовують один одного як в психологічному, так і в сексуальному плані. Однак і тут без ложки дьогтю не обійшлося. Олексій прагне завоювати пальму першості, що не влаштовує Сабіну, в якій також розвинені лідерські якості. На цьому ґрунті партнери часто сваряться.
Роман 64% Обом партнерам подобається відчуття свободи і незалежності. Цей союз наповнений пристрастю і активністю. Відносини між молодими людьми схожі на американські гірки. Тут є злети і падіння, зустрічі і розставання. Однак незрима нитка завжди буде тримати їх поруч, не дозволяючи остаточно розлучитися. Сімейний союз Сабіна і Олександр навряд чи зуміють створити, але як коханці будуть ідеальні.
Владислав 73% Це союз владних і сильних людей, в якому партнерам буде важко співіснувати один з одним. Кожен з них буде прагнути поставити себе вище іншого, бути головним в сім’ї. Однак якщо молоді люди зуміють вчасно зрозуміти це, то зможуть прожити щасливе спільне життя.

Значущі роки Сабіни:

 • 18;
 • 29;
 • 33;
 • 54.

Таблиця: астрологія імені Сабіна

Знак зодіаку Терези
Заступниця планета Венера
Мінерал Перли
Тотемна тварина Їжак
Колір Сріблястий, блакитний, сірий
Рослина Орхідея
Метал Олово
Стихія Повітря
Дерево Верба
Число 3
Сприятливий день Четвер
Пора року Зима

Вплив букв імені на характер Сабіни

Букви, з яких складається ім’я людини, впливають на риси його характеру:

 • С — вказує на людину, якій важко знайти свій шлях у житті. Прагнення до влади і загального захоплення;
 • А — символізує цілеспрямовану активність, бажання творити. Люди, в імені яких присутня ця літера, природжені лідери;
 • Б—велелюбність, вміння домагатися мети, незважаючи на перешкоди;
 • І—знак одухотвореності і вродженої витонченості, тонкий смак і вміння розпізнавати фальш;
 • Н — внутрішня сила, гострий критичний розум, надмірна прискіпливість у виборі контактів;
 • А — повтор.

Вплив пори року на характер Сабіни

“Зимова” Сабіна володіє непростим характером. Природа нагородила її масою талантів і привабливою зовнішністю, але спілкуватися з нею непросто. Дівчина зовсім не вміє слухати, для неї не існує нічого, крім власного «Я». Вона примхлива і владна. У друзі собі вибирає людей м’яких і поступливих, якими легко управляти.

Сабіні, яка народилася у весняний період, властиві нетерплячість і суперечливість. Вона з тих людей, які спочатку роблять, а потім думають. Дівчина володіє сильним і незалежним характером. Любить подорожі, заняття спортом.

“Осіння” Сабіна-розважлива і самолюбна. Однак поряд з цим дівчина володіє добрим і ніжним серцем. Не любить конфліктів і всіляко намагається не давати приводів для пліток.

Літо наділяє Сабіну скоромностью і нерішучістю. Надмірна обережність заважає таким жінкам зблизитися з чоловіком. У них вони бачать тільки підступних спокусників, готових скористатися невинністю дівчини. Ця риса характеру не дозволяє Сабіні вийти заміж в молодості. Найчастіше жінка створює сім’ю в зрілому віці або і зовсім залишається в старих дівах.

Гороскоп імені Сабіна

Знак зодіаку

ХАРАКТЕРИСТИКА
Овен Сабіна-Овен має непередбачуваний і імпульсивний характер. Дівчина — активна і брутальна матеріалістка, але разом з цим благородна, чесна і не терпить несправедливості. Завжди прийме сторону слабкого, навіть якщо їй самій це принесе лише проблеми.
Телець Хитра і злопам’ятна натура. Легко маніпулює людьми і завжди домагається бажаного. Ніколи не прощає своїх кривдників, більше того, вона обов’язково їм помститься, як тільки випаде зручний випадок. Для неї властиві пізні шлюби, оскільки дівчині психологічно важко залишити рідну домівку.
Близнюки Сабіні– Близнюкам властиві м’якість характеру і добродушність. Вона дуже ранима, може образитися на будь-яку дрібницю, але абсолютно немстива. Своїх недоброзичливців дівчина завжди прощає і навіть знаходить виправдання їх вчинкам.
Рак Інфантильна і невпевнена в собі дама. Для неї абсолютно неважливо, що коїться навколо, головне щоб їй було комфортно. Сабіна-Рак звикла використовувати людей і їх гарне розташування в корисливих для себе цілях. Просто дружити вона не вміє.
Лев Сабіна-Лев від природи наділена лідерськими якостями. Вона неймовірно енергійна, ніколи не сидить на місці. Разом з тим, дівчина прямолінійна і чесна. Вона, немов Робін Гуд, завжди готова відстоювати інтереси слабких. Мінус в тому, що свої лідерські якості вона переносить і на сім’ю. Однак не кожен чоловік готовий сидіти «під каблучком». Тому найчастіше дівчина має за плечима кілька шлюбів.
Діва Прямолінійна і запальна натура, яка ніколи не буде підлаштовуватися під інтереси інших. Сабіна-Діва, домагаючись своєї мети, завжди йде напролом. Дівчина навіть не намагається обходити гострі кути, щоб не створювати конфліктних ситуацій.
Терези Настирлива і самозакохана особа, яка вміє дуже красиво “пускати пил в очі”. Після того ж як Сабіна-Терези переконає оточуючих у своїй правоті, вона скористається ними в корисливих цілях. Дівчина неймовірно амбітна, завжди домагається задуманого.
Скорпіон Владолюбна і не дуже доброзичлива дама. Має багато недоброзичливців. З нею практично неможливо домовитися якщо, звичайно, це не буде вигідно їй самій. Поряд з Сабіною-Скорпіоном зможе ужитися тільки по-справжньому сильний чоловік, який зможе стримувати її пориви.
Стрілець Сабіна-Стрілець — відкрита і незалежна особистість, яка рухається тільки вперед, навіть не згадуючи про минуле. Вона володіє гострим язичком, причому не соромиться у висловлюваннях навіть якщо перед нею стоїть людина, що займає високий пост. Втім, критика її хоч і безжальна, але завжди має під собою підстави. Люди розуміють це і поважають дівчину.
Козеріг Знак Козерога наділяє Сабіну практичним складом розуму. Перш ніж приступити до якої-небудь справи дівчина 100 разів подумає, зважить всі «за» і «проти». Заміж виходить раз і назавжди, і залишається вірна чоловікові за будь-яких обставин.
Водолій Абсолютно безпристрасна людина, для якої не важливо якою буде її доля завтра. Вона живе одним днем і навіть не намагається змінити що-небудь. У відносинах з чоловіками також рідко проявляє свої почуття, що тільки відлякує їх. Її вважають дещо дивакуватою і нерішучою особистістю, яка живе в своєму загадковому світі.
Риби Добродушна, м’яка і податлива жінка, для якої на першому місці стоять духовні цінності. Вона вкрай інтелігентна дама, але якщо зачеплені її почуття — ніколи не змовчить. Причому зуміє так поставити кривдника на місце, що він ще довгий час буде відчувати себе винуватим.

Сабіна — сильна і незалежна жінка. Її відносини з оточуючими можуть ускладнюватися через надмірний егоїзм і самовпевненість дівчини. Зате в сімейних відносинах-це вірний і надійний соратник, для якого неприйнятні фальш і зради. На роботі Сабіну цінують за її неординарний розум, вміння швидко концентруватися і знаходити вихід навіть з найскладніших ситуацій. З цієї статті ви дізнались значення імені Сабіна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code