Що означає ім'я Ян

Що означає ім’я Ян: походження, характеристика та значення імені

Чоловіче ім’я Ян досить поширене в Європі і країнах СНД. Останнім часом все частіше дана именоформа зустрічається і на територіях України, але найбільшу популярність вона має в Білорусі, Чехії, Польщі, Словаччині. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Ян.

Що означає ім’я Ян

Ім’я Ян вважається похідною від іншого чоловічого імені — Іван. Однак воно вже давно вживається як самостійна іменоформа. У перекладі з давньоєврейської означає «Бог милостивий». Існує також версія, що ім’я утворено від імені бога світла і сонця, шанованого в Стародавньому Римі-Януса.

У різних народів ім’я Ян перекладається по-різному:

 • у Данії та Шотландії — «захисник»;
 • у тюрків — «покровитель»;
 • східні народи — «життя».

Форми імені

Скорочення імені: відсутнє.

Зменшувально-пестливі варіанти: Яник, Янчик, Яня, Янчи, Янко, Еник.

Родинні імена: Іван, Жан, Янко, Янош, Йоан, Жуан, Янек, Януш, Джан, Яніс, Яник, Юханнес, Йоханес, Іан, Іоанніс.

Ім’я по церковному: Іоанн.

Які по батькові утворюються від даного імені: Яновна, Янович.

Транслитерация імені: IAN.

Яке по батькові поєднується з ім’ям Ян: Антонович, Андрійович, Вікторович, Володимирович, Дмитрович, Олегович, Романович.

Варіанти нікнеймів для соціальних мереж: Ian, Yan, Jan, Yanik, Ianchik.

Таблиця: ім’я Ян в іноземних мовах

Мова Написання Транслітерація
Китайська Yáng
Японська ヤン Yan
Корейська yang
Болгарська, українська, білоруська Ян Ian
Шведська, данська Jan Jan
Сербська, польська, чеська Jan Jan
Хінді यांग Yāṅga
Грецька Γιανγκ Gian’nk
Англійська Yang Yang

Іменини і святі покровителі

Імені Ян немає в православних святцях. Ритуал хрещення дитини буде проводитися під ім’ям Іоанн. Таким чином, у хлопчика з’явиться покровитель з ім’ям Іоанн. Святих носять таке ім’я більше шістдесяти чоловік, найвідомішими з них є:

 1. Іоанн Богослов. Він був одним з апостолів Ісуса Христа, входив до числа особливо улюблених і наближених до Спасителя учнів. Є автором Євангелія.
 2. Іоанн Златоуст. Був архієпископом Константинопольської церкви. Є великим проповідником, який залишив найбагатшу Богословську спадщину.
 3. Іоанн Хреститель (Іоанн Предтеча). Цей святий жив у пустелі, проповідував і очищав від гріхів іудеїв, передбачив народження Месії. Він же хрестив Ісуса Христа в річці Йордан.

Святих з ім’ям Іоанн поминають близько трьохсот разів на рік. Іменини Ян святкує в одну з наступних дат, яка найбільш близька до дати його народження:

 • в січні: 2, 5, 11, 14, 19, 20, 27, 28, 29, 30;
 • в лютому: 3, 4, 6, 8, 9, 11, 12, 13, 16, 17, 19, 22, 23, 26, 29;
 • в березні: 5, 6, 7, 8, 9, 11, 14, 18, 21, 22, 23, 24, 25, 29;
 • в квітні: 1, 2, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 17, 19, 21, 24, 25, 27, 30;
 • у травні: 1, 2, 4, 6, 9, 10, 17, 19, 20, 21, 25, 26, 27;
 • в червні: 1, 2, 6, 7, 8, 9, 11, 15, 17, 20, 22, 23, 25, 26;
 • в липні: 2, 3, 4, 7, 9, 10, 11, 13, 14, 16, 22, 25, 27, 29, 31;
 • в серпні: 2, 3, 6, 9, 10, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 20, 22, 25, 26, 31;
 • у вересні: 2, 4, 5, 7, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 19, 20, 21, 23, 25, 27, 28, 30;
 • в жовтні: 1, 3, 4, 6, 9, 11, 12, 14, 15, 16, 19, 21, 25, 28, 29;
 • у листопаді: 1, 2, 3, 4, 6, 10, 11, 13, 14, 16, 17, 20, 22, 23, 25, 26, 29, 30;
 • в грудні: 2, 3, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 20, 23, 24, 26, 30, 31.

Характеристика і значення імені Ян

Ян дуже цілеспрямований, головне, вибрати мету, яка йому дійсно цікава. Тоді молода людина зможе подолати всі перепони на своєму шляху. Чоловік доброзичливий, але намагається ні від кого не залежати. Він володіє завидним умінням переконувати людей в чому-небудь. Це йому допомагає як в роботі, так і в стосунках з оточуючими. Хлопця складно вивести на емоції, так як він дуже спокійний і врівноважений. Однак якщо це трапляється, то на провокатора обрушується буря обурень.

Чоловік має «золоті руки», він легко може полагодити будь-який механізм, розбирається в автомобілях, йому подобається виготовляти щось самостійно.

Ян легко рве відносини з, здавалося б, близькими людьми, при цьому не даючи жодних пояснень. Він вміє швидко знайти нових товаришів, так як володіє доброзичливим і поступливим вдачею. З ним легко перебувати в одному колективі, він сам йде на зближення, любить спілкуватися. Але іноді чоловікові необхідно побути на самоті, наодинці зі своїми думками.

Чоловік з ім’ям Ян дуже ранимий, недовірливий і злопам’ятний. Нанесену образу він не забуде ніколи, може помститися або позловтішатися над кривдником. Але його помста ніколи не виходить за рамки моральних принципів. Крім того, хлопець гостро реагує на критичні зауваження на свою адресу, але намагається приховувати це від оточуючих. Зовні молода людина завжди виглядає стриманим і холоднокровним, але в глибині душі ховається справжня буря емоцій.

Щоб Ян відчував душевну рівновагу, йому необхідно мати точні цілі, домагаючись яких, він буде відчувати себе корисним та потрібним. Чоловік не вміє сидіти без діла, йому постійно здається, що він не до кінця реалізував себе, тому він прагне до все нових і нових відкриттів.

На думку Бориса Хигир, Ян має стриманий і спокійний характер, хоча в чоловікові повно несподіванок. Він схильний до ризику, не боїться кардинальних змін у своєму житті. Не всі свої задумки хлопець доводить до логічного завершення, часто змінює сферу діяльності.

Як ім’я впливає на характер дитини

У маленького Яна слухняний, м’який і поступливий характер. Хлопчик дуже прив’язаний до батьків, дорослі люди завжди є для нього авторитетами. Дитина не схильна закочувати істерики на очах у оточуючих, свою думку малюк відстоює спокійно і врівноважено.

Ян рано починає розмовляти, швидко вчиться складати слова в логічні речення. Хлопчик вміє красиво говорити, володіє ораторським мистецтвом, легко переконує у своїй правоті. Цими талантами його нагородила природа.

Дитина бажає бачити, що його люблять і цінують, він дуже залежний від ласки і ніжності з боку батьків. Мамі з татом необхідно постійно обіймати, цілувати, торкатися до свого сина, так як йому це важливо. Хлопчик часто спить з батьками, а не в окремому ліжечку. Щоб відучити його від цього, батькам всього лише потрібно провести конструктивну розмову з малюком.

Підліткові зміни даються Яну насилу, він важко реагує на всі зміни свого організму. Хлопець, як і раніше, потребує підтримки батьків, прихильність все ще величезна, але юнак намагається не показувати це також відкрито, як раніше. Він тримає всі свої емоції глибоко всередині, але іноді йому необхідно їх виплеснути.

У школі Ян є посереднім учнем, він не виявляє особливого бажання до навчання, не проявляє талантів і здібностей до навчальних дисциплін, хоча вчитися на четвірки. Хлопчикові легко дасться навчання, якщо він докладе безліч зусиль для розуміння нової інформації. У підлітка величезні перспективи, він може стати успішним у сфері технологій або в гуманітарній науці. Але Ян не може вибрати щось одне самостійно, тому батькам варто непомітно направити сина в потрібне русло.

Таланти та хобі

Ян має безліч хобі, часто захоплюється чимось новим. Він любить виготовляти речі своїми руками, в його будинку можна зустріти меблі, зроблені господарем власноруч або дизайн, розроблений ним же.

Чоловік розбирається в автомобілях, полагодити неполадки не становлять для нього труднощів. Він орієнтується у всіх технічних характеристиках своєї машини, вдається до допомоги фахівців тільки в крайніх випадках.

Хлопець прагне до нових знань, йому хочеться відкривати щось незвідане, він часто вирушає в подорожі, намагається отримувати нові враження. Також йому по душі і тихий відпочинок з захоплюючою книгою або колекціонування будь-яких екзотичних предметів.

Професія і кар’єра

Ян — трудоголік, кар’єрист і перфекціоніст. Він намагається виконувати все на найвищому рівні, вимагає аналогічного підходу до роботи і від своїх колег чи підлеглих. Цей чоловік часто займає посаду керівника, проявляє себе як владний, справедливий і відповідальний начальник. Він не терпить панібратства з працівниками, але завжди захищає їх інтереси і несе відповідальність.

У Яна є схильність до науково-дослідної роботи, він стане гарним аналітиком, легко впорається з будь-якими розрахунками. Також вдалими сферами є: енергетика, медицина, геологія, археологія, машинобудування, дипломатія, політика.

Власний бізнес, пов’язаний з інвестиціями або торгівлею, принесе Яну великий успіх.

Здоров’я

У Яна не найміцніший імунітет, тому він з раннього дитинства схильний до різних хвороб. Легка застуда може перейти у важку форму бронхіту, що погано відбивається на стані всього організму. Хлопцеві необхідно підтримувати своє здоров’я за допомогою вітамінів і правильного способу життя. Його імунна система добре реагує на загартовування, організм починає швидше відновлюватися після хвороб.

Любов

Ян знаходиться у вічному пошуку нових відчуттів, тому й з дівчатами сталості не спостерігається, він часто змінює подруг, шукаючи свіжих емоцій. Закохавшись, чоловік довго не може відкритися своїй обраниці, любить тихо, очима і серцем, чекає, що дівчина сама виявить якісь емоції.

Перебуваючи у відносинах, хлопець схильний до консервативності, він прагне до патріархату, вимагає, щоб партнерка підкорялася йому в усьому.

В інтимному житті чоловік також вважає себе головним, звик керувати процесом. Він придумує правила, а його обраниця повинна слідувати їм неухильно.

Сім’я і шлюб

Ян вибирає собі в подружжя непередбачувану і екстравагантну жінку. Часто перший шлюб закінчується розлученням, так як чоловік знаходиться у вічному пошуку кращого.

Друге одруження стане вдалим, якщо хлопець зупинить свій вибір на м’якій, поступливій, розумній, моральній і терплячій жінці. Тільки така зможе змиритися з прагненням свого чоловіка до беззастережного лідерства в сім’ї. Жінка повинна бути гарною господинею і турботливою дружиною, зуміти дати своєму обранцеві реалізувати амбіції, а самій залишатися в його тіні.

Ян не виявляє особливої ніжності по відношенню до дружини, але він прагне забезпечити сім’ю всім необхідним, не доводити сварки і конфлікти до критичної позначки, вирішувати всі серйозні питання самостійно. З ним жінка буде відчувати себе захищеною.

У сім’ї Яна пізно з’являються спадкоємці, він не любить займатися зі своїм дітьми. Лише в старості чоловік розуміє цінність сім’ї, прагне проводити більше часу з близькими, грає і спілкується зі своїми онуками, розповідаючи їм історії з свого бурхливого й насиченого життя.

Таблиця: сумісність імен Ян

Жіноче ім’я Відсоток сумісності Характер відносин
Анастасія 56% У Насті і Яна не виходить гармонійних відносин. Вона незалежна і чарівна, чоловік швидко захоплюється нею. Деякий час вони щасливі поруч, але пізніше виникають проблеми. Анастасія любить романтичні пригоди, але Ян не здатний їх організувати. Дівчині стає нудно з ним, вона втрачає інтерес, звертає увагу на інших чоловіків. Ян дуже ревнивий, тому, помітивши таке ставлення, відразу ж припиняє роман. Шлюб цих партнерів може стати щасливим, якщо молода людина буде молодша за свою обраницю. Тоді вона стане для нього вчителькою і наставницею, вони будуть разом розвиватися духовно, юнак зможе набратися життєвого досвіду. Спільні інтереси і спільне дозвілля зроблять відносини подружжя гармонійними.
Ася 54% Пара швидко зав’язує роман. Яна приваблює ця незвичайна і яскрава дівчина. Асе приємно перебувати поруч з цим чоловіком. Вона бачить його справжнім, готовим піти на подвиги заради любові. У відносинах закохані відчувають радість, але тільки якщо не починають спільне проживання. Після укладення шлюбу щастя зникає, Ян намагається придушити особистість своєї дружини, вона дуже чутливо до цього ставиться. Жінці стає нудно від одноманітності життя, їй хочеться нових емоцій. Щоб в сімейне життя повернулися щастя і радість, Яну і Асі варто частіше йти на компроміси.
Олена 96% Це досить міцний і люблячий союз. Ян викликає інтерес у цієї розважливої і діяльної дівчини. Олена вчиться у свого обранця отримувати задоволення від щасливих миттєвостей, намагається позбутися егоїзму. Чоловік захоплюється красою, чуттєвістю і незалежністю жінки, вона поселяється в його серці при першій же зустрічі. Після нетривалого роману закохані одружуються, який лише зміцнює їхню впевненість у правильності свого вибору. Подружжя разом позбавляються від шкідливих звичок і психологічних проблем. Олена стає хорошою господинею.
Ірина 95% Ці двоє швидко закохуються один в одного і вступають у стосунки. Чарівна і незалежна Ірина підкорює серце Яна. А дівчині подобається той факт, що на неї звернув увагу такий популярний серед дам чоловік. Освідчення в коханні робить жінку найщасливішою на світі. Через кілька місяців роману закохані грають весілля. У шлюбі вони підтримують один одного, не заважають духовному і професійному розвитку свого обранця. Подружжя вміло поєднують роботу, хобі та сімейне життя.
Матильда 72% У Матильди і Яна виходять досить міцні відносини. Чоловік вселяє дівчині довіру, вона проявляє симпатію по відношенню до нього, він же з обережністю ставиться до цієї жінки, довго не відкриває перед нею своїх емоцій. Але зрозумівши, що з ним та, яка йому необхідна, молода людина робить пропозицію руки і серця. У сімейному житті панують лад і спокій. Закохані насолоджуються дійсністю, будують спільні плани на майбутнє. Однак все може затьмаритися невмінням чоловіка стати справжньою главою сім’ї, тоді виникають сварки і закиди.
Ольга 62% У відносинах цих двох мало дружби і любові. Партнери постійно з’ясовують стосунки і ніяк не можуть досягти компромісу. Ян не вміє прислухатися до своєї обраниці, крім того, йому не подобається мінливість жінки. Він звик все контролювати, але з Ольгою це погано виходить. Дівчині такий союз може припасти до душі, адже молода людина бере всі домашні обов’язки на себе, дає їй час на відпочинок і розваги, співчуває і допомагає. Якщо закохані навчаться розуміти і цінувати один одного, думати не тільки про себе, то їх відносини можуть тривати досить тривалий період.
Тетяна 96% Партнери здатні побудувати ідеальні відносини. Ян до зустрічі з Тетяною веде безладне статеве життя і не бажає заводити серйозні романи, але після знайомства з цією дівчиною чоловікові хочеться стабільності і серйозності. Він не намагається обмежити свободу своєї обраниці, трепетно і ніжно до неї ставиться. Сімейне життя будується за заздалегідь спланованим сценарієм. Тут немає несподіваних сюрпризів і неприємних відкриттів. Щоб зробити життя більш веселою і гармонійною, подружжю варто урізноманітнити своє дозвілля і інтимне життя.
Юлія 76% У пари досить міцні і пристрасні відносини. Юлії подобається відчувати яскраві і несподівані емоції, вона цікавиться містикою і загадковістю, тому намагається здивувати свого обранця, зробити несподівані сюрпризи. Ян швидко зацікавлюється дівчиною, часто він молодший за неї і вимагає від коханої неможливого. Сімейне життя наповнене гармонією і ідилією, жінка цінує сімейні традиції, вона більш спокійна за характером, чоловік ж намагається привнести в їхні стосунки щось нове, тому їм ніколи не буває нудно разом.

Таблиця: відповідності для імені Ян

Знак зодіаку Водолій
Планета Марс
Стихія Вогонь
Колір Зелений
Число 6
Тварина Дельфін
Рослина Трюфель
Дерево Береза
Камінь Нефрит
Метал Цинк, олово
День тижня Понеділок
Пора року Весна
Значущі роки в житті 26, 44

Інтерпретація значень кожної з букв в імені

Букви, з яких складається ім’я людини, наділяють його характер додатковими якостями:

 1. Буква Я. Чоловік володіє почуттям власної гідності, він бажає поваги і любові до себе і здатний їх завоювати.
 2. Буква Н. Сильна людина, яка вміє робити правильний вибір, володіє критичним розумом.

Характеристика імені відповідно до пори року, в яку народжена людина

Зима наділяє Яна дружелюбністю, вразливістю, волелюбністю, самолюбством, ненавистю до обману і лестощів. Чоловік володіє м’яким характером, не любить, коли ним намагаються керувати, але сам із задоволенням керує людьми. З ним складно ужитися, так як його настрій дуже мінливий.

Весняний Ян має амбітний, працьовитий, владний, врівноважений характер. Він може проявляти завидний спокій в стресових ситуаціях, намагається стати лідером в будь-якому колективі. Мінусом цієї людини можна вважати його довірливість, такого дуже легко обдурити.

У літні місяці народжується талановитий, ерудований, цілеспрямований, наполегливий, напористий Ян. У нього нестандартний склад розуму, хлопець прагне до постійного розвитку, не любить програвати, прагне всім нав’язати свою думку. Через складний характер у літнього Яна бувають проблеми в спілкуванні оточуючими людьми.

Ян, що з’явився на світ восени, володіє емоційністю, сентиментальністю, ранимістю, мрійливістю, романтичністю і важким характером. Чоловіка можна назвати лукавим: спочатку він проявляє себе, як міцна і жорстка людина, але пізніше стає зрозуміло, що всередині прихована досить чутлива натура. Він вміє знаходити підхід до жінок.

Таблиця: гороскоп імені Ян

Знак зодіаку Характеристика особистості
Овен Під заступництвом Овна на світ з’являється Ян, що володіє працьовитістю і амбітністю. Чоловік намагається скрізь зайняти лідируючу позицію, не вміє йти на компроміси, вразливий і довірливий, схильний до мстивості. Молода людина має непередбачуваний характер, часто змінює свою думку, буває занадто агресивним.
Телець Знак Тельця нагороджує Яна відмінною силою волі. Хлопець врівноважений, не схильний до емоційних вибухів, завжди поводиться спокійно. Йому не подобаються веселощі і пустощі, чоловік комфортно відчуває себе тільки в тихій компанії близьких і перевірених часом товаришів. Ян-Телець дуже прив’язаний до мами, всі проблеми і рішення завжди обговорює з нею.
Близнюки Чоловік добрий і великодушний, з ним приємно спілкуватися, він любить розмовляти, легко заводить нові знайомства, в будь-який момент готовий до діалогу з незнайомцями. Мінусом його характеру є надмірна довірливість. Хлопець довіряє всім без розбору, що часто закінчується зрадою і розчаруванням.
Рак Під знаком Раку з’являється на світ працьовитий Ян. Він справжній кар’єрист і трудоголік, який бажає здобути шану і фінансову незалежність. Чоловік намагається піти від батьківського піклування, тому рано починає самостійне життя. Ян-Рак цінує свою свободу, проявляє неуважність і жорстокість по відношенню до людей. Жінкам важко з ним, поруч буде тільки поступлива і скромна дівчина.
Лев У молодої людини цілеспрямований, наполегливий, напористий характер. Він вміє приймати важливі рішення, не сприймає критику і моралі, не здатний на компроміси, часто поводиться гордовито і честолюбно. Для досягнення поставленої мети може вдатися до обману, образи і зради. Довіряти такому не варто.
Діва Ян, що народився під заступництвом знака Діви, володіє терпінням, розумом, ерудованістю, хорошим почуттям гумору, позитивним мисленням, оптимістичним настроєм. Хлопець у всьому бачить лише хороше, цінує своїх близьких і друзів, готовий заради них на будь-який вчинок, не схильний до зради. Однак чоловік дуже часто помиляється у виборі товаришів.
Терези Ян-Терези схильний до емоційності і сентиментальності. У нього слабкий характер, йому складно зважитися на що-небудь, але хлопець намагається приховувати свої слабкості від оточуючих, прикидаючись грубою і жорстокою людиною. Така поведінка часто відлякує від чоловіка людей.
Скорпіон Хлопець володіє складним, упертим, нетерплячим, зарозумілим характером. Він не вміє визнавати свою неправоту, страждає від нерозуміння і нестачі уваги, часто поводиться грубо, що призводить до самотності. Жінкам важко витерпіти такий характер молодої людини, тому через нетривалий час обраниці Яна-Скорпіона тікають від нього.
Стрілець Під знаком Стрільця народжується мрійливий, романтичний, розважливий, наївний Ян. Він дуже багато розмірковує, але не вміє приймати самостійні рішення, намагається знайти опору і підтримку в друзях і близьких. Буде щасливий з жінкою, яка володіє сильним духом і зможе уберегти чоловіка від негативу навколишньої дійсності.
Козеріг Знак Козерога наділяє Яна волелюбністю і незалежністю. Чоловікові потрібна сильна і владна жінка, яка зуміє зробити свого обранця краще, буде говорити йому компліменти і перераховувати його гідності, але не стане обмежувати свободу.
Водолій Чоловік володіє м’яким, доброзичливим, компромісним, непринциповим характером. Такий завжди піде на поступки в суперечці, щоб зберегти душевний спокій. Хлопець вміє красиво говорити, знає, як показати себе з кращого боку, любить перебувати в центрі уваги, легко переконає будь-яку людину. Його світ позбавлений зла, агресії, негативу і помсти, він наповнений позитивом і радістю.
Риби У Яна-риби чутливий, сприйнятливий, влюбливий і непередбачуваний характер. Хлопець не впевнений у собі. Йому потрібна вперта, горда і владна жінка, яка буде сильніше його, так як дівчині доведеться виконувати всі чоловічі обов’язки, адже цей Ян вміє тільки говорити, але не робити. Однак він є ідеальним коханцем.

Зовні Ян виглядає твердим і непохитним, але в душі — це вразливий і емоційний чоловік. Він дуже наполегливий і цілеспрямований, що допомагає досягати завидних висот в кар’єрі. Хлопцеві необхідна поруч близька людина, якій він буде повністю довіряти і зможе розкритися, тоді він зможе згорнути будь-які гори. З цієї статті ви дізнались значення імені Ян.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code