Що означає ім'я Іван

Що означає ім’я Іван: походження, характеристика та значення імені

Що означає наше ім’я? Чи впливає воно на наш характер або навіть на долю? Чи потрібно батькам відповідально підходити до вибору імені для свого малюка або це лише їх примха? Ці та багато інших подібних питань вже давно хвилювали людей. Звичайно, однозначних відповідей не знає ніхто. Однак ті, хто дійсно досліджував цю тему, сходяться на думці, що володарі одного і того ж імені мають схожі долі. Що це-збіг або закономірність? Кожен вирішує сам для себе. Спробуємо розібратися в особливостях досить популярного сьогодні імені Іван. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Іван.

Що означає ім’я Іван

Існує кілька теорій про появу імені Іван в українській мові. Згідно з однією з них, це ім’я утворилося від біблійного Йоан.

Крім того, в давнину абсолютно всіх слов’ян називали ванами (від імені їх прабатька Вана). Саме від такого найменування, на думку деяких дослідників, і сталося ім’я Іван.

А ось в давньоєврейській мові є ім’я Йоханан, яке перекладається як “милість Божа” або “Божий дар”. Воно також могло бути попередником українського імені Іван.

Форми імені

Скорочені форми імені Іван — Ваня, Івася, Іва, Івасик, Іваха.

Ласкаво його можна називати Іванкою, Іванею, Ванечкою, Ванюхою, Ванюшею, Ванюрою, Ваняткою, Ванюткою, Іванюшею.

В інших мовах існують споріднені форми цього імені, наприклад, Йован, Йоханнес, Юхан.

У церковних святцях імені Іван відповідає ім’я Іоанн.

За правилами транслітерації, це ім’я в закордонних паспортах вказується як IVAN.

По батькові, які виходять з імені Іван: Іванович, Іванівна.

Таблиця: переклад імені на інші мови

Англійська Ivan (Айвен)
Японська イワン (Іван)
Китайська 伊万 (Івен)
Корейська 이반 (Ибан)
Норвезька Ivan (Іван)
Українська Іван (Іван)
Арабська ايفان (Іфан)
Іврит איוואן (Іван)
Грецька Ιβάν (Іван
Вірменська Իվան (Іван)
Французька Ivan (Іва)

Існують пісні, в яких співається про чоловіка з ім’ям Іван: Катя вогник “Ванечка”, Олена Зосимова» Ванечка”, Олена Ваєнга “Ванечка”.

По батькові для імені

Найбільш придатними до імені Іван по батькові вважаються Володимирович Олександрович, Федорович, Миколайович, Дмитрович, Михайлович.

Ніки для соціальних мереж

Вибираючи нікнейм для соціальної мережі, Іван може зупинитися на наступних варіантах:

 • Vanc;
 • Ivi;
 • ivanovich;
 • Ivαn☂;
 • Vancessful;
 • IvanyBane;
 • “Ivⱥή」;
 • Ivandistr.

Іменини і святі покровителі

Раніше ім’я Іван було досить популярним, тому в святцях воно зустрічається близько 170 разів. Іменин у Івана дуже багато, але найчастіше їх відзначають 2 січня, 11 січня, 27 січня, 13 лютого, 17 лютого, 23 лютого, 13 червня, 20 червня, 25 червня, 2 вересня, 7 вересня, 12 вересня, 3 листопада, 2 грудня, 10 грудня, 30 грудня, 31 грудня.

Найбільш відомим святим з цим ім’ям є Іоанн Пророк, Хреститель Господній. Іоанн був посланий Богом Захарію і Єлисаветі, бездітній парі і родичам Діви Марії. Через півроку після народження Іоанна народилося і немовля Ісус. Почалося винищення маленьких дітей царем Іродом.

Єлисавета втекла разом з малюком, і Бог вкрив їх від зла. Незабаром мати Іоанна померла, а сам святий залишився жити в пустелі один. У 30 років він почав проповідувати і хрестити всіх бажаючих у водах Йордану. Він же хрестив і Ісуса. Незабаром Іоанна зловили і стратили, його тіло поховали вірні учні.

Характеристика і значення імені Іван

Ім’я Іван було вельми популярно у дослідників. Його загадкою займалися такі відомі люди, як Хигир, Руже і Флоренський. На основі їх робіт володаря цього імені можна характеризувати як суперечливу натуру, в якій присутні одночасно доброта і мудрість, ніжність і жорстокість, товариськість і скритність. Найбільш сильно характер Вані залежить від пори року, в яку він народився.

В нумерології імені Іван відповідає число 2. «Двійки» дуже добрі і чуйні, завжди прийдуть на допомогу близьким. Вони здаються дуже м’якими і податливими, але насправді це не так. Якщо виникає необхідність, то така людина стає жорстоким і грубим, щоб захистити себе та інших. “Двійки” наполегливо йдуть до своєї мети, вони мають гнучкість, яка дозволяє їм обходити гострі кути в спілкуванні і не переводити кожен конфлікт в серйозну сварку.

Вплив на дитину

Маленький Іван обдарований такими якостями, як активність і оптимізм. Ця дитина завжди в русі, рідко сумує, любить грати і веселитися. Крім того, малюк має відмінну уяву, його фантазія не знає кордонів, хоча іноді він просто не може придумати, куди її направити.

Вже в дитинстві проявляється подвійність характеру Івана. Іноді створюється враження, ніби в тілі хлопчика живуть дві різні людини. Він то веселитися і грає з іншими дітьми, то задумливо сидить на самоті. В один день у відповідь на образливе слово хлопчик розплачеться і втече, а в інший-кинеться в бій проти кривдника. Іноді він готовий робити все заради інших, а іноді лише шукає в оточуючих вигоду.

Найголовніше — Іван не робить цього спеціально, його настрій і поведінка змінюється сама по собі і ніколи не можна вгадати, як він буде вести себе сьогодні. Незважаючи на це у хлопчика дуже багато друзів: інших дітей ніби магнітом притягує до цієї незвичайної, але дуже цікавої людини.

Вплив на підлітка

Іван-підліток завжди зайнятий справою. Його складно застати нудьгуючим, у нього завжди багато планів і ідей, які він поспішає втілити в життя якомога швидше. Однак благодійність цій людині не властива. Займаючись чим-небудь, він шукає в цьому вигоду, найчастіше пов’язану з отриманням впливу і гарного становища в суспільстві. Якщо справа не принесе йому нічого корисного, він кине її без докорів совісті.

Цей молодий чоловік дуже впертий, настирливий і впевнений у своїй правоті. З-за його егоїзму і самолюбства з ним важко сперечатися, але ніхто і не намагається: Іван користується популярністю серед однолітків, вони визнають його лідерство і мріють про близьку дружбу з такою людиною.

На жаль, самодостатність Івана на навчальну діяльність не поширюється. Не можна сказати, що він дурний, але шкільні заняття абсолютно не цікавлять його, адже молода людина має куди більш важливі справи, ніж сидіти і слухати вчителя. Йому подобається саморозвиватися, отримувати нові враження, тому позакласну діяльність він із задоволенням організовує.

Вплив на дорослого чоловіка

Подорослішавши, Іван стає сильною і вольовою особистістю, яка не підкоряється нікому і ніколи. Він вважає за краще діяти, а не думати, рішення приймає швидко і під впливом настрою, він непостійний і довіряти йому складно, що сильно заважає цій людині в повсякденних питаннях.

Всі навколишні відчувають силу і енергію, що виходить від цього чоловіка, тому вважають за краще триматися ближче до нього: у ворогах таку людину тримати не варто. Деякі заздрять його силі духу і незалежності, інші ж потай зневажають через самозакоханість і зверхність.

Таланти, захоплення

Іван любить займатися спортом, непогано грає у футбол, чому приділяє багато вільного часу. Іншими захопленнями цієї людини можна назвати риболовлю і довгі піші прогулянки. Хоча Ваню не можна назвати інтелектуалом, він любить довгі суперечки, прекрасно справляється з дебатами або дискусіями на різні теми, завжди знаходить безліч аргументів і зазвичай виграє.

Професії, бізнес, кар’єра

Івану буде важко на будь-якій роботі, тому що він не здатний чітко виконувати поставлені завдання. Він необов’язковий, не визнає владу начальства, може перечити або навіть грубити керівнику. Звичайно, чоловік може домогтися деяких успіхів у кар’єрі, але тоді йому доведеться пересилити себе, виховати в собі працьовитість, посидючість.

Не можна виділити певну професію, в якій Іван буде найкраще проявляти себе, так як він не має схильності до будь-якої сфери. Наполеглива робота над собою допоможе йому добитися успіху майже скрізь, але в якості старту своєї кар’єри Ваня може спробувати спеціальність, в якій потрібно багато рухатися або працювати руками, а не сидіти в офісі: так йому буде простіше прищепити інтерес до праці.

Іван досить сміливий і самодостатній, щоб відкрити свій бізнес, тим більше працювати на кого-то для нього важко. Проте йому необхідний надійний компаньйон, який буде зупиняти його від необдуманих рішень, і лише в такому разі власну справу цієї людини може стати успішним.

Здоров’я

Будучи дитиною, Ваня часто хворіє, але виростає міцним і сильним чоловіком, чиє захоплення спортом ще більше зміцнює здоров’я. Йому потрібно бути особливо обережним з нервовою системою, шлунком, нирками, хребтом.

Кохання, сексуальність, шлюб

Іван вельми популярний серед прекрасної статі, але сам чоловік рідко звертає на це увагу. Його не залучають красуні з обкладинок глянцевих журналів, набагато більше він цінує внутрішній світ дівчини: йому потрібна проста, але добра і вірна супутниця життя.

Чоловік не розтрачує себе на випадкові зв’язки, вважає за краще закохатися одного разу і на все життя, мріє про впевненість і стабільність у відносинах. Йому хочеться, щоб його кохана була порядною і господарською дівчиною, завдяки якій буде приємно повертатися додому. Його почуття завжди дуже глибокі, він поважає свою другу половинку і ніколи не заподіє їй зла.

Сексуальна складова відносин важлива для Івана, але не є головною. Йому найважливіше задовольнити партнерку і доставити їй задоволення.

Шлюб для Івана є серйозним кроком, і заради сім’ї він готовий на все. Прекрасний господар, допомагає дружині в побутових справах і любить своїми руками створювати затишок. Своїх дітей чоловік просто обожнює, а в разі проблем у відносинах до останнього намагається вирішити їх мирно, без розлучення.

Таблиця: сумісність імені Іван з іншими іменами

Сумісні в любові Несумісні в любові
Ольга Анна
Олена Анастасія
Юлія Світлана
Тетяна Вікторія
Ірина Яна
Катерина Надія
Наталія Олеся
Марина Олена
Марія Маргарита
Христина Єлизавета

Значущі роки

Найбільш значущими роками в житті Івана є 10, 21, 36, 53, 71.

Існує досить значний список віршів, героями яких є люди з ім’ям Іван. Наприклад, Микола Добронравов “Ваня”, Самуїл Маршак “Ванька-встанька”, Володимир Висоцький “сумую, Ваня, я, кругом Іспанія”, Булат Окуджава «Ванька Морозов».

Таблиця: відповідності імені

Планета Сонце, Юпітер
Знак зодіаку Стрілець, Водолій
Колір Білий, помаранчевий, синій, червоний
Число 2
Тотемна тварина Кінь, сонечко
Рослина Дика троянда, ромашка
Дерево Шипшина, береза
Камінь Алмаз
Стихія Вода
День тижня Среда
Пори року Осінь
Метал Срібло
Року Пес

Бажаючи написати вірш про Ваню, спробуйте використовувати такі рими: диван, капкан, ураган, туман, баран.

Інтерпретація букв в імені Іван

Загальне значення імені Іван складається зі значень кожної окремо взятої літери, тому їх необхідно вивчити для розуміння сенсу імені.

 • І — душевна гармонія і рівновага, вміння відчувати прекрасне. Внутрішні доброта, романтичність і спокій приховані за оболонкою практичності. Здається, що ця людина не вміє мріяти і твердо стоїть на землі, але насправді це далеко не так. Не вірить обіцянкам, якщо вони не підкріплені діями;
 • В — Людина з цією буквою в імені вміє ставити цілі і домагатися їх завдяки своїй завзятості і працьовитості. Він любить природу і володіє творчими здібностями, завжди спрямований у майбутнє і мало замислюється про те, що у нього є зараз. Легко знаходить спільну мову з оточуючими;
 • А — активна і дуже працьовита людина, але лише тоді, коли справа його дійсно захоплює. Прагне бути лідером, головним завжди і в усьому, а вроджені організаторські здібності завжди допомагають йому в цьому. Він сповнений нових ідей, які, не роздумуючи, здійснює;
 • Н — дуже недовірливий, завжди фільтрує отриману інформацію, щоб оцінити, корисна вона чи ні. Такого ж фільтру піддаються і його емоції, тому ця людина зовні виглядає ні в чому не зацікавленим. Він чудовий працівник, але лише коли бачить перед собою результат своїх праць.

Ім’я відповідно до пори року

Люди з одним і тим же ім’ям, що народилися в різні пори року, можуть мати абсолютно різні характери, тому при складанні характеристики Івана потрібно враховувати і час його народження.

 • «весняний» — винахідливий, завжди сповнений нових цікавих ідей, тому з ним ніколи не нудно. Дуже довірливий, зовні здається чутливим і вразливим, але якщо чоловік зустрічається зі зрадою або критикою на свою адресу, то виявляє зовсім інші риси, серед яких злопам’ятність і агресивність. Ставати ворогом такої людини дійсно небезпечно — якщо зачепити його гідність, він може почати мстити у будь-який момент і досить жорстоко;
 • «літній» — цей чоловік досить життєрадісний, оптимістичний і добрий, любить дізнаватися щось нове, різнобічно розвинений. Але його життю дуже заважає сором’язливість і закомплексованість, адже про його хороших якостях ніхто і не здогадується. Йому важко спілкуватися з оточуючими, хоча він завжди доброзичливий з ними. Невпевненість у собі часто стає перешкодою в його житті, яку треба подолати, щоб досягти всіх своїх цілей. Ця людина часто страждає від самотності;
 • «осінній» — ця людина виразно користується попитом у жіночої половини людства, адже природа нагородила його чарівністю і галантністю, перед якими мало хто може встояти. Він товариський, володіє прекрасним почуттям гумору і бездоганними манерами, може розвеселити будь-кого, завдяки чому стає центром будь-якої компанії. Однак він непостійний і не бачить нічого поганого в брехні, тому близьким цього чоловіка доводиться завжди бути напоготові;
 • “зимовий” — володіє суперечливим і складним характером. З одного боку, ця людина дуже цінує друзів, нічого не шкодує для них, готовий завжди вислухати і прийти на допомогу. Здається, що його доброта не знає меж, а чарівність і вміння подати себе в суспільстві завжди притягують до нього людей. З іншого боку, він проявляє агресію по відношенню до близьких, якщо щось йде не так, як він хоче. Таке поєднання рис робить чоловіка складним для спілкування людиною, поруч з яким бути зможе далеко не кожен.

Гороскоп імені Іван

Знак Зодіаку, під яким народився Іван, допоможе набагато повніше розкрити його характер.

 • Овен — вічний оптиміст, веселий, живий, любить базікати на будь-які теми і здатний розрядити будь-яку обстановку. Гордо йде по життю, не зупиняючись перед труднощами. Зовні він здається трохи легковажним, але насправді ця людина завжди готова вислухати і підтримати, він прекрасний друг і сім’янин. Кохану дівчину він завжди буде підтримувати і оберігати;
 • Телець — дуже сором’язливий, скромний чоловік і купою комплексів. Він не вважає, що гідний щастя або хорошого життя, єдиною метою бачить допомогу іншим. Йому здається, що навколишні люди набагато краще за нього самого, і якщо у нього не виходить бути корисним, він впадає в глибоку депресію. Ця людина не створена для сімейного життя, але вона дуже щира в словах і вчинках;
 • Близнюки — це людина має переважно негативні риси. Він не бачить нічого поганого в брехні, якщо це принесе йому якусь вигоду. Часом він бреше просто щоб отримати популярність. Він непостійний, часто захоплюється і швидко розчаровується в своїх захопленнях. На нього ніколи не можна покластися, у відносинах він дуже пристрасний, але ніколи не відкриється партнерці повністю;
 • Рак — дуже цікавий співрозмовник, до кожного знаходить підхід і здатний зацікавити будь-кого. Чарівний, веселий, він отримує прихильність всіх, з ким знайомитися. У цієї людини багатий і складний внутрішній світ, він щиро вірить в найкраще в людях. Любить яскраві і пристрасні романи, але цим і обмежується — сім’ю створювати не хоче, вважаючи за краще жити заради себе;
 • Лев — цієї людини люблять всі: родичі, друзі, випадкові знайомі, але лише до тих пір, поки не стикаються з його принциповістю і прямолінійністю. Він не боїться випадково когось образити, тому не всі витримують з ним близьке спілкування. Крім того, чоловік дуже розумний, проникливий, не обділений також упертістю і чарівністю. З дівчатами до безглуздого ревнивий;
 • Діва — головною життєвою метою ставить саморозвиток, набуття влади і становища в суспільстві. Але на шляху до лідерства він не сприймає обману і брехні: буде досягати всього повільно, але чесно і своїми силами. Цей чоловік надто імпульсивний, спочатку діє, а потім вже думає, через що досягнення цілей стає для нього проблематичним. Закохується одного разу і на все життя, прекрасний батько;
 • Терези — ідеаліст, який вірить в любов з казок і тому розчаровується в реальних жінках, адже в житті все виходить далеко не так райдужно. Цей чоловік справжній перфекціоніст і одинак, якому не потрібні партнери для виконання складних завдань. Він дуже егоїстичний і самозакоханий, не рахується з чужою думкою і мріє взагалі ні від кого не залежати;
 • Скорпіон – любить і дуже сильно цінує свободу, тому зі створенням сім’ї не поспішає до зрілих років. Ця людина дуже чесна і прямолінійна, він не хоче змінюватися, навіть якщо інших людей така поведінка зачіпає. Він обожнює щирих людей і ненавидить лукавство, з яким, на жаль, зустрічається досить часто, що може в результаті призвести до розчарування в людях;
 • Стрілець — оптиміст, який вірить в краще в світі і людях. Він здатний знайти вихід з будь-якої складної ситуації, виправдати навіть того, хто є грішником на думку суспільства. Люди люблять його за відкритість, доброту, готовність в будь-який момент прийти на виручку. Він з дитинства мріє про любов і знаходиться в постійному пошуку тієї єдиної, яку буде оберігати і буквально носити на руках;
 • Козеріг — не впевнений в собі, не може прийняти навіть простих рішень, через що йому дуже складно домогтися чогось у житті. Він імпульсивний і непостійний, метається від одного до іншого, не може довго займатися однією справою. Дуже залежний від настрою. Цей чоловік знаходиться в пошуку партнерки, яка візьме на себе владу над ним, керуватиме ним і сама вирішуватиме всі проблеми;
 • Водолій — людина, яка мріє про владу над тими, хто його оточує. Він намагається у всьому бути головним, всім керувати, але далеко не кожна людина здатна витерпіти таке до себе ставлення, тому чоловік часто залишається один. Шукає дівчину, яка буде беззаперечно підкорятися йому, але найчастіше так і не знаходить. Самотність його не дуже засмучує, так як він любить віддаватися роздумам;
 • Риби — дуже емоційний, що іноді псує його відносини з людьми, адже він все приймає близько до серця. Багато мріє, часто витає в хмарах, і на землю йому повернутися дуже складно. Дуже романтична та чуттєва натура, він любить відносини, в яких вирують пристрасті, і вкладає в них всього себе. Любить експериментувати, вносити щось нове в своє життя і відносини з коханою.

Прикмети

Вважається, що 12 квітня, на Іоанна Лествичника, потрібно пекти спеціальні сходи з тіста, щоб знайти дорогу в рай після смерті. Домовик в цей день біситься до самого сходу сонця.

Напередодні 7 липня (в ніч на Івана Купала) рослини і квіти знаходять чарівну силу, дерева ходять по лісі з місця на місце, багаття і роса в цю ніч здатні вилікувати будь-яку хворобу у людини або тварини, а відьми, лісовики та інша нечисть знаходять особливу владу.

Відомі люди

У зв’язку з поширеністю імені Іван, можна згадати дуже багато знаменитих людей, які носять його.

 • Іван Грозний (1530-1584) — перший російський цар, провів безліч реформ завдяки обраній раді, вів політику терору проти населення (період Опричнини);
 • Іван Андрійович Крилов (1769-1844) – російський публіцист, видавець сатиричних журналів. Найбільш відомий завдяки 236 байок, багато фраз з яких стали крилатими;
 • Іван Ургант (рід. 1978) – російський актор, телеведучий, музикант, продюсер. Найбільш відома програма – «Вечірній Ургант»;
 • Іван Костянтинович Айвазовський (1817-1900) – російський художник-мариніст, займався меценатською діяльністю. Член Академії мистецтв у Парижі, Римі, Амстердамі, Флоренції;
 • Іван Сергійович Тургенєв (1818-1883) – російський письменник-реаліст, вніс великий внесок в розвиток літератури XVIII століття, член-кореспондент Академії наук.

Отже, що ж приносить ім’я Іван в життя його власника? Очевидно, доля такої людини буде не найпростішою, але цікавою. Про це варто задуматися батькам, які хочуть назвати так свою дитину, але не тільки їм. Вивчаючи значення свого імені, сам Іван може зачерпнути багато корисного, що допоможе йому краще реалізувати себе. З цієї статті ви дізнались значення імені Іван.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *