Стрептококова ангіна у дітей

Стрептококова ангіна у дітей

Стрептококова ангіна — гострий тонзиліт — у дітей призводить до почервоніння і болю в горлі. Інфекція провокує утворення гнійних кишень на мигдалинах із запаленням, що викликає сильний біль в горлі дитини, послаблюючи його організм. Стан може бути важким, але його можна запобігти.

Що викликає стрептококову ангіну у малюків?

Стрептококова ангіна відома як стрептококовий тонзиліт. Це бактеріальна інфекція горла, викликана бактеріями Streptococcus групи A (стрептококовими бактеріями). Бактерії в основному вражають ротоглотку, яка є частиною горла, знаходиться прямо за порожниною рота, в районі задньої частини мови. Інфекція вражає мигдалини, які є частиною глотки і лімфатичні вузли шиї.

Як діти заражаються стрептококовою ангіну?

Стрептококова ангіна дуже заразна, і бактерії можуть передаватися навіть при контакті із забрудненими поверхнями. Дитина може заразитися:

 1. Через кашель або чхання зараженої людини: коли хтось зі стрептококову ангіну чхає або кашляє, крихітні крапельки слизу і слини, що потрапляють у повітря. Якщо дитина виявляється поруч і вдихає ці краплі, то він може заразитися стрептококом.
 2. Обмін особистими речами з інфікованою людиною: якщо краплі слини або слизу осідають на об’єкті, то він стає забрудненим. Стрептококові бактерії можуть залишатися в життєздатному стані на твердих поверхнях кілька годин, коли дитина стосується їх, а потім бере руки в рот, тре ними ніс або очі, він інфікується. Їжа з однієї тарілки часто є звичайною справою в дитячих садках, і це підвищує ризик розвитку ангіни.
 3. Фізичний контакт з інфікованою людиною: коли малюк обіймається і цілується з хворим, то він теж заражається.

Вищезазначені інфекції досить часто зустрічаються у дошкільників і школярів молодших класів.

Які симптоми стрептококової ангіни?

Симптоми з’являються протягом трьох днів після зараження інфекцією. Варто шукати такі ознаки стрептококової ангіни, якщо підозрюється, що дитина заразилася інфекцією:

 1. Почервоніння в задній частині горла: горло дитини здається червоним з яскраво-червоними плямами, розкиданими навколо неба.
 2. Набряклі мигдалики: запалені мигдалини і червоні. Викликає набряк видиме звуження горла.
 3. Білі плями на мигдалинах: при огляді на мигдалинах видно наліт. Це вогнища гною, який сам по собі є скупченням лейкоцитів, які атакують бактерії і вбивають їх.
 4. Біль в горлі: набряк в горлі, в кінцевому підсумку, викликає біль.
 5. Біль при ковтанні: дитина буде скаржитися на різкий біль у шиї кожен раз, коли ковтає їжу або слину. Хворобливе ковтання призводить до зниження апетиту.
 6. Лихоманка: у малюка буде лихоманка з температурою більше 38 ° C.
 7. Головний біль, ломота в тілі й біль у животі: нерідко цей симптом помилково приймають за кишкову інфекцію.
 8. Нудота і блювання.
 9. Скарлатина — окремий стан, який виникає в результаті важкої стрептококової інфекції. Скарлатина викликає грубу, схожу на наждачний папір, висип по всьому тілу. У дітей виявляється почервоніння щік, схожа на рум’янець. На мові з’являються червоні пухирі, в основному навколо його кінчика, забарвлення стає яскраво-червоною, за рахунок чого виникає симптом малинового мови.

Як діагностується стрептококова ангіна

Лікар ставить діагноз за рахунок певних критеріїв. Під час фізикального огляду лікарі перевіряють симптоми стрептококової ангіни, такі як збільшені мигдалини, жовто-білі нальоти і наявність висипу при скарлатині.

Також виконується тест на стрептококовий антиген. Лікар витирає кінчиком тампона задню частину горла, а потім перевіряє мазок слизу на наявність стрептококового антигену. Цей тест робиться швидко і виявляє стрептококові бактерії протягом декількох хвилин.

Бакпосевы з мигдаликів і задньої стінки глотки. Якщо тест на стрептококовий антиген не дає переконливих результатів, проводиться посів слизу з глотки.

Слиз із мигдаликів збирають на тампон і переносять в лабораторну чашку Петрі, де її культивують. Якщо розвиваються бактерії стрептокока, то підтверджується стрептококова інфекція. Тест на культуру горла є точним, але отримання результатів може зайняти до двох днів.

Якщо вчасно не підтвердити діагноз і не почати лікування, стрептококова ангіна може призвести до ускладнень.

Ускладнення стрептококової ангіни

При відсутності лікування стрептококової інфекції горла, може з’явитися ревматична лихоманка. Вона призводить до запалення суглобів, ушкодження нервової системи і клапанів серця.

Можливо запалення нирок: захворювання називається постстрептококковым гломерулонефритом. При ньому нирка набрякає, кровоносні судини в ній руйнуються, що призводить до появи крові в сечі.

Розлад нервової системи: стрептококова інфекція може викликати дитяче аутоімунне нервово-психічний розлад, пов’язаний зі стрептококами групи А, відоме своєю короткою формою PANDAS. Це призводить до психічних розладів, таких як обсесивно-компульсивний розлад і ТІК-розлад (випадкове мимовільне посмикування і скорочення м’язів).

Ці ускладнення призводять до необоротного пошкодження організму. Тому стрептококову ангіну слід лікувати негайно.

Як лікується стрептококова ангіна

Оскільки стрептококова інфекція горла викликається бактеріями, з нею можна боротися за допомогою антибіотиків. Повний курс антибіотиків є єдиним способом лікування стрептококової ангіни у дітей. Ці ліки призначають протягом десяти днів.

Дитина відчує себе краще протягом 24 годин після початку лікування, і до третього дня більшість симптомів зникне. Однак, весь курс лікування має бути завершений, щоб позбавити організм від стрептокока.

Лікар також призначить жарознижуючі і знеболюючі, такі як ібупрофен і ацетамінофен. Обидва препарату повинні вводитися дітям тільки в рідкій формі. Точне дозування залежить від тяжкості захворювання і повинна визначатися тільки після консультації з лікарем.

Додаткові заходи з лікування ангіни включають постійне поповнення запасів рідини в організмі дитини. Вода допомагає зняти роздратування і заспокоїти мигдалини. Потрібно давати дитині часто пити теплу рідину.

Важливо перейти на напіврідку їжу: стрептокок може вплинути на харчування, зробивши ковтання болючим. Потрібно забезпечити оптимальне живлення, використовуючи рідку їжу, овочевий бульйон, розбавлений курячий суп, молоко і розбавлені каші.

Також можна дати шматочки омлету, так як його легко проковтнути. Не варто давати фруктові соки, оскільки вони містять мало поживних речовин і дратують горло. Замість цього варто поїти дитину відварами трав і компотами.

Не варто давати дітям цитрусові, оскільки вони кислі, не треба використовувати спеції, оскільки вони можуть дратувати горло. Відпочинок завжди необхідний, щоб допомогти організму швидше відновитися.

Як запобігти стрептококовій ангіні

Підтримання належної гігієни лежить в основі профілактики стрептококової інфекції. На додаток до цього необхідно:

 • Дотримувати чистоту оточуючих і особистих речей дитини. Стрептококові бактерії можуть залишатися на таких поверхнях, як іграшки або навіть дверна ручка. Гігієна має вирішальне значення для запобігання передачі інфекції через забруднені поверхні.
 • Навчити дитину правильно мити руки перед їжею і після приходу додому. Це допомагає змити бактерії з рук. Експерти стверджують, що миття рук є єдиною найбільш ефективною профілактичною мірою проти стрептококової ангіни.
 • Не контактувати з тими, у кого болить горло, так як це може бути стафілококовою інфекцією.
 • Прикривати ніс і рот під час чхання. Це не тільки гарна звичка. Стрептококові бактерії можуть знаходитися в стані спокою в носі та в роті і не завдадуть шкоди дорослим. А в організмі малюка почнуть розмножуватися і викликають ангіну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code