як розбиратися в людях

Як розбиратися в людях?

Як розбиратися в людях, точно визначаючи характер і поведінку людини, бажають знати багато. Завдяки цьому ми можемо зрозуміти, як краще вести діалог із співрозмовником, і якихось речей уникати при спілкуванні з ним.

Крім цього, розбірливість в людях допомагає нам знайти до них підхід та навіть маніпулювати ними в разі потреби.

Якщо ми навчимося виявляти сутність того чи іншого суб’єкта, то зможемо легко знайти до неї індивідуальний підхід. Спілкування з людьми можна назвати справжнім мистецтвом, допомагає розбиратися в людях.

У цій статті ми розглянемо поради відомих психологів, з допомогою яких ви навчитеся розташовувати до себе людей, знаходити однодумців і вирішувати складні питання з одним або декількома співрозмовниками.

Треба розуміти, що кожна людина, образно кажучи, є книгою, яку слід навчитися читати. Оволодівши цим мистецтвом, ви зможете мати хороші відносини з людьми і будете мати серед них авторитет.

Дана стаття сподобається не тільки любителям психології, але і всім, кому не безинтересно розвиток особистості.

Як зрозуміти іншу людину

Автор книги «Як навчитися розбиратися в людях» (Оксана Сергєєва) являє 49 простих правил, які допомагають знаходити спільну мову з будь-якою людиною. Вона розділяє людей на 2 типи:

 1. Стеники – ті, у яких яскраво виражені емоції, будь то радість, роздратування, образа і т. п.
 2. Астеніки – люди, що пригнічують свою активну діяльність і частіше відчувають смуток або відчай.

Наприклад, небезпека може призвести астеніка в ступор, в той час як стенік буде вести себе активно, використовуючи всі свої можливості. Як правило, труднощі в спілкуванні виникають між стениками і астениками.

Варто зазначити, що останні можуть здатися людям, позбавленими будь-яких емоцій. Однак це не зовсім так, оскільки такий тип особистості просто інакше реагує на зовнішні подразники.

Далі ми розглянемо 10 найбільш важливих підходів до людей з представленої книги.

 • Люди без емоцій

Розібратися в таких людей досить непросто, оскільки вони проявляють емоції тільки в стресових ситуаціях. В інший же час вони воліють приховувати свої почуття.

Читайте також:  Як не дозволяти собою маніпулювати?

Такі люди висловлюють своє ставлення до дійсності через думки, а не через емоції. Тому щоб знайти до них підхід, досить спонукати їх розповісти про свої враження. При цьому спочатку розповіді вони можуть як і раніше залишатися закритими.

 • Люди з негативним настроєм

Найчастіше люди такого типу озлоблені на життя і переповнені негативними емоціями. Вони в поганих стосунках із сусідами, родичами і колегами по роботі. Більше того, вони незадоволені навіть собою.

Щоб знайти контакт з такими людьми потрібно в м’якій формі почати ними цікавитися. Наприклад, можна дізнатися, що їх так засмутило, але ні в якому разі не «лізти в душу». Якщо людина почне відповідати на ваші запитання, то це буде хорошим сигналом.

 • Люди настрою

Кожен з нас володіє індивідуальним емоційним фоном – настроєм. Люди, у яких воно вічно негативне, важко знаходять спільну мову з суспільством. Вони можуть засмутитися або навіть засмутитися з-за якоїсь дрібнички.

Розуміючи це, в розмові з подібними суб’єктами ви повинні дотримуватися принципу «опереди співрозмовника». Наприклад, якщо вам треба розповісти такій людині сумну новину, то краще зробити це відразу, а не в кінці бесіди. В іншому випадку у нього залишаться неприємні асоціації про розмову в цілому.

 • Люди з вибуховим характером

Стан афекту являє собою емоційний сплеск, який нерідко призводить до сумних наслідків, таких як насильство або вбивство.

З цього випливає, що в такі моменти з людьми необхідно вести себе максимально ввічливо і тактовно, навіть якщо це не доставляє вам задоволення.

 • Люди, які живляться чужою енергією

Таких людей прийнято називати «енергетичними вампірами». В процесі розмови вони можуть «висмоктати з вас всі соки».

Такі суб’єкти надто цікаві і хочуть володіти повною інформацією про вас. При цьому в розмові вони ведуть себе досить чемно й привітно.

Тим не менше, краще уникати спілкування з ними. Постарайтеся з перших хвилин розібратися в людині, щоб визначити його справжню сутність.

 • Люди, обробляє її іншими

Життя таких людей легка і зручна, якщо їм вдалося знайти лазівку до чужих фінансів, таланту чи слави. Найчастіше вони мають нічим не примітну зовнішність. Одягаються просто і не вирізняються якимись видатними якостями.

Для них цілком нормально просити про допомогу «в останній раз». Однак це всього лише гарний прийом, яким вони користуються впродовж усього життя.

Читайте також:  Факти про органи почуттів людини

Не піддавайтеся на їхні провокації. Не соромтеся відмовляти їм у проханнях, інакше ви опинитеся у них на гачку.

 • Люди, які переступають межі дозволеного в суспільстві

Такі люди легко порушують правила, установлені суспільством, а значить несуть небезпеку для оточуючих. Для них немає авторитетів і принципів, а спілкування з ними не приносить ніякого задоволення.

Коли ви почнете розбиратися в такому людину, то незабаром зрозумієте, що в майбутньому знайомство з ним не призведе ні до чого хорошого. Отже, краще всього розірвати з ним усі стосунки.

 • Люди, схильні до сором’язливості та образливості

Подібні суб’єкти позбавлені вольових якостей. Їм зручно, коли за них приймають рішення і розбираються в їх проблемах. З такими людьми потрібно бути напоготові.

Не піддавайтеся на їхні вмовляння, як би красиво вони не розповідали про свої труднощі в житті. Інакше ви, самі того не помічаючи, перетворитеся на «добру фею», виконує всі їхні забаганки.

 • Люди з високим талантом

Геніальність нерідко може межувати з божевіллям. В історії було чимало геніїв, які досягали більших вершин, перебуваючи в психіатричній лікарні, або будучи відкинутими суспільством.

Розмовляючи з такими людьми, важливо оцінювати їх талант. Генії подібно дітям також потребують похвали, уваги і постійного визнання.

 • Люди егоцентричного типу

Люди такого типу переживають, перш за все, самих себе. Вони прагнуть створити навколо себе комфортні умови, не думаючи про інших.

Однак егоїсти дуже вразливі люди: вони настільки самолюбні, що можуть не помічати відрази або насмішок з боку інших людей. Компліменти і похвала – це найкращі ліки для них.

Сподіваємося, що інформація, викладена в цій статті, допоможе вам зрозуміти, як розбиратися в людях. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соціальних мережах та підписуйтесь на сайт.

Оцініть статтю!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Голосів ще немає)
Loading...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code