Як зберігати кокос

Як зберігати кокос

Кокос — екзотичний плід, при вигляді якого відразу виникає асоціація з піщаним берегом, сонцем і пальмами. Якщо раніше його було важко знайти, то зараз він продається практично у всіх великих супермаркетах.

Кокос не тільки смачний, але ще і дуже корисний продукт. У ньому присутні цінні елементи: марганець, мідь, селен, залізо, цинк, фосфор, магній, калій, вітаміни групи B, а також вітаміни C, E і PP. Щоб поласувати цим смачним продуктом і підзарядити організм набором біологічно активних речовин, потрібно з’їдати його відразу ж після покупки. Якщо ж ви придбали кокос, але не збираєтеся його найближчим часом, плід потрібно правильно зберігати.

Терміни зберігання кокоса

Скільки кокос може зберігатися, залежить від того, наскільки він свіжий, де і в якому вигляді його тримати. В середньому термін придатності цілого свіжого кокоса становить 2,5 місяця за умови, що він буде утримуватися при температурі не вище +5 градусів і на нього не будуть потрапляти прямі сонячні промені.

Після розтину термін придатності кокоса скорочується до 2 діб, причому його слід тримати строго в холодильній камері при температурному режимі від +2 до +5 градусів. Якщо температура буде вище, продукт зіпсується ще швидше, а якщо нижче — він втратить смак і стане водянистим. Важливо, щоб при зберіганні кокоса не було перепадів температур, тому що вони згубно впливають на смак горіха.

Якщо, розкривши кокос, відокремити його м’якоть від кокосового молочка, вона збережеться в холодильнику довше — приблизно тиждень. Також її можна заморозити. В замороженому вигляді копра, так називається кокосова м’якоть, залишається придатною для вживання в їжу близько півроку. Відмінно зберігається кокосова м’якоть в сушеному вигляді. Суху копру можна використовувати на протязі 12 місяців.

Що стосується кокосового молока, то його теж можна зберігати в холодильнику в закритому вигляді. Так воно не зіпсується протягом 7 днів. Крім того, його можна тримати в морозильній камері, заливши у форму для льоду. Заморожене молоко кокоса потрібно використовувати за 2-3 місяці, потім воно втрачає свої якості і смак.

Особливості зберігання кокоса і кокосового молока

  1. Свіжа копра дуже швидко висихає, тому після розтину кокоса і видалення з нього кокосового молочка можна додати горіх чисту воду. Тільки в такому випадку м’якоть набуває водянистість і стає не такою смачною.
  2. При зберіганні кокоса не можна допускати, щоб поруч були банани, яблука, груші і дині. Вони виділяють етилен, який прискорює дозрівання плодів.
  3. Подрібнену і висушену в духовці при 50 градусах кокосову копру потрібно зберігати в щільно закритій скляній або пластиковій тарі при кімнатній температурі. Важливо, щоб приміщення добре провітрювалися і там був сухий, прохолодне повітря.
  4. Перед заморожуванням копру потрібно подрібнити, а потім, окропивши кокосовим молочком, помістити в герметичний пакет. Заморожену кокосову м’якоть можна піддавати повторному заморожуванню. Тому її найзручніше зберігати порційно і витягувати по мірі необхідності. До речі кажучи, її слід використовувати в замороженому вигляді.
  5. Відокремлюючи молочко від м’якоті кокоса, обов’язково стежте за тим, щоб у нього не потрапила шкаралупа.
  6. Коли кокосове молоко зберігається в холодильнику, на ньому утворюються вершки. Їх поява не позначається на свіжості продукту. Просто зніміть вершки перед вживанням молока.

Як вибрати кокос

Кокос можна зберегти лише за умови, якщо ви придбали «правильний» плід. Ось кілька простих порад, які допоможуть зорієнтуватися при виборі кокоса.

  1. Насамперед слід ретельно оглянути шкаралупи кокоса. На свіжому плоді не буде ніяких ознак гнилі, плям, вм’ятин і тріщин. Колір кокоса повинен бути рівномірним. Якщо продукт не відповідає зазначеним вимогам, краще відмовитися від покупки, тому що, швидше за все, він вже почав псуватися або зіпсувався.
  2. Зверніть увагу на три точки, що знаходяться внизу кокоса. Важливо, щоб вони були сухими, не мали на своїй поверхні слідів гнилі. Їх колір повинен бути трохи темніше самого плоду. Спробуйте з силою натиснути в область розташування точок. Якщо кокос не продавлюється, значить, він свіжий.
  3. Кокос, який дуже довгий час зберігався, стає легким за рахунок висихання кокосового молока. Тому, вибираючи кокос, звертайте увагу на його вагу, а також не забудьте його струсити і послухати, булькає в ньому молочко.
  4. Кокоси, порівняно з іншими тропічними фруктами, не мають здатність дозрівати. Виходячи з цього, завжди слід купувати такий плід, у якому немає ні одного, нехай навіть самого маленького, зеленого плямочки.

Якщо слідувати цим важливим, але дуже простим у виконанні рекомендацій, можна сповна насолодитися неповторним смаком кокоса.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code