чи можна їсти мясо соболя

Чому не можна їсти м’ясо соболине?

Соболь — хутровий звір, у якого особливу цінність представляє хутро. Обивателі, мисливці-любителі не задаються питанням про вживання м’яса тварини. Проблем з використанням шкур звірка не виникає. Їх можна з легкістю скласти скупникам, а що робити тоді з тушкою тварини? Тому у простої людини виникає питання, чи їсти соболине м’ясо або ж викинути його?

Опис тваринни

Соболь — хутровий звір невеликого розміру. Довжина варіюється від 40 до 55 див. Важать звірята всього 2 кг. Тіло струнке. Соболь маленький, але небезпечний хижак. Форма мордочки — загострена, шия — тонка, подовжена. Звірятко має великий, пухнастий хвіст.

Спина здається трохи увігнутою, так як у соболя маленькі і короткі лапи. Відтінок вовни буває різноманітний. В основному зустрічається від світлого до чорного. При цьому на грудях присутня невелика яскраве пляма.

Соболь — хижак, він живиться:

  • мишами;
  • зайцями;
  • бурундуками;
  • різними невеликими птахами;
  • рибою;
  • кротами.

У харчуванні соболя можуть бути ягоди, різноманітні кормові суміші. За зовнішнім виглядом, звичками тварина схоже на куницю. Основна відмінність — спосіб життя. Куниці швидко залазять на дерева в пошуках здобичі, а соболі виключно пересуваються по землі.

Характеристика м’яса

Перш ніж відповісти на питання, чи їсти соболине м’ясо, потрібно розглянути його характеристики.

Мисливці нерідко використовують м’ясо соболя для приманювання великих хижаків, але в їжу людини воно не додається. При цьому дослідження вчених показали, що в м’ясі соболя міститься багато мікро – і макроелементів, вітамінів.

У соболя маленькі жирові запаси, тому страви, приготовані з його м’яса, будуть вважатися дієтичними. Незважаючи на сказане, м’ясо соболя не використовується в кулінарії, так як має своєрідний, характерний присмак. Додатково збільшується ризик зараження інфекційними патологіями.

Не кожна людина здатна перенести специфічний смак цього м’яса. Усунути його неможливо, навіть використовуючи звичні кулінарні хитрощі по первинній обробці.

Чим небезпечне м’ясо соболя

Чому не можна їсти м’ясо соболя? На думку вчених, соболь відноситься до групи всеїдних хижаків. Вони їдять дрібних польових мишей, бурундуків, землерийок і інших мишоподібних гризунів. У природі ці тварини є рознощиками інфекцій, якими може захворіти сам соболь.

Вченими часто фіксуються випадки загибелі тварини від чуми. Саме з цієї причини м’ясо звірка вважається небезпечним для людини. Яскравий, неприємний смак і запах — не основна причина, по якій не можна його вживати в їжу людині.

Соболь піддається зараження гельмінтами. Більшою мірою це стосується тварин, що проживають на території Східного Сибіру, Далекого Сходу. У раціоні харчування соболя є багато риби, завдяки якій і відбувається зараження. У м’ясі хижака можуть зустрічатися личинки гельмінтів, які легко приживаються в організмі людини.

Чому не можна їсти соболине м’ясо? Ще одна з причин — захворювання кокцидіоз. Воно відноситься до небезпечних паразитарних патологій, які за сприятливих умов починає розвиватися і погіршувати самопочуття людини.

Соболине м’ясо використовується в їжу людини в рідкісних випадках, коли немає виходу зі становища. Це відноситься не до всієї тушки хижака. Винятком вважається печінку тварини. В її складі присутній аналогічну кількість вітаміну А, що і у великої рогатої худоби. Важливо пам’ятати, що субпродукт повинен пройти хорошу теплову обробку. В іншому випадку людина може заразитися інфекціями, паразитами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *