чи можна хрестити дитину в великодній піст

Чи можна хрестити дітей в піст перед Великоднем?

Хрещення дитини – це велика подія. Але, як же бути, якщо хрестини співпали з днями посту перед великим святом, чи можна хрестити дітей в піст перед Великоднем?

Чи хрестити перед Великоднем

Якщо розглядати даний момент, як один з найважливіших питань для батьків, то церква не забороняє подібні обряди і під час Великого посту перед Великоднем. Але іноді відповідь священника може прозвучати відмовою в проведенні обряду в цей період. Вони посилаються на те, що саме в цей час в храмах більше часу йде на богослужіння.

Але чи можна хрестити дитину в піст перед Великоднем насправді? Згідно із законодавством, хрещення за час посту не забороняється, так прозвучала відповідь батюшки. Невелика кількість вживаного алкоголю ще нікому не шкодила, тому обряд дозволили проводити і під час Благовіщення.

Якщо молоді батьки дотримуватимуться суворих правил церкви, то жоден священик не зможе відмовити. Але частенько люди самі стають приводом відмови в проведенні торжества в цей день. Так як вони думають, що це пов’язано з поганими повір’ями, в які вірять споконвіку. Хорошою ознакою вважається час на Великдень. В цей час дитина отримує благословення від самого Господа. До того ж ходять легенди, що деяких видатних людей хрестили саме в цей самий час.

Якщо хрестять дітей в день Христової неділі, то вони обов’язково стануть великими людьми, які в майбутньому зможе вплинути на основний хід історії.

“Якщо ж малюк народився на великодній тиждень, то він отримає від Господа міцне здоров’я” – відповів священник.

Є ще безліч різних повір’їв, які навпаки дозволяють проведення хрестин в цей час.

чи можна хрестити дитину в піст перед великоднем

Чи дозволено проводити хрестини на пасху в 2019 році?

По суті, деякі обставини і вибір дати на водохреща продиктовані часом, і дата хрещення може випасти саме на час посту перед Великоднем. Незважаючи на безліч заперечень з боку священнослужителів, ніхто не має права відмовити в проведенні обряду. Тому особливої заборони в цьому немає.

Але батькам дитини слід пам’ятати, що не варто влаштовувати гучні посиденьки, що супроводжуються вживанням спиртних напоїв і жирної їжі. Якщо ви вирішили хрестити дитину у Великий піст перед Пасхою, доведеться накривати стіл пісною їжею.

Якщо все-таки хрещення припадає в момент Великого посту, священнослужителі рекомендують вибрати для цього обряду саме день Чистого четверга. Саме в цей день віруючі проходять очищення. Чому проведення таїнства хрещення в Чистий четвер символізує змивання з дитини первородний гріх, повністю очищає її душу.

чи можна хрестити дитину на водохреще

Плюси і мінуси хрещення дитини в піст і на Великдень

Ще до того, як прийняти єдино правильне рішення при хрещенні малюка, батькам необхідно все зважити. Для початку слід зазначити, що:

  • первородний гріх з дитини повністю змивається;
  • у цей день багато хто починає випробувати полегшення, і незвичайний стан душі;
  • завдяки цьому весь обряд хрещення малюком буде сприйматися спокійніше;
  • саме хрещення на Великдень може стати додатковим приводом, щоб зібратися всім родичам разом і просто відсвяткувати народження нового віруючого.

Читайте також: Як вибрати хресних?

Але в цій справі є свої проблеми, які виникають в пошуку священнослужителя. В період посту зазвичай в церквах проходить безліч різних богослужінь, саме тому священики постійно викроюють свій час для громадян, які страждають від серйозних захворювань. Вони частенько пропонують проводити хрещення дітей на пізній термін, не бажаючи хрестити дитину в піст перед Великоднем.

У день Пасхи зазвичай храми заповнені численними парафіянами. Дитина погано реагує на велику кількість людей, в результаті починає нервувати і після просто вередує.

Якщо батьки крихти все-таки вирішуються провести хрещення в піст або на Великдень, то їм доведеться враховувати наступне:

  • правильно підібрати храм, священнослужителя;
  • домовлятися зі священиком заздалегідь;
  • заздалегідь продумати про меню торжества.

До того ж існує така думка, що саме хрещення людини в момент великого свята може принести в його захист життя, що йде від самого Господа. Можливо, завдяки цьому батькам все-таки доведеться докласти свої зусилля і не дивитися на можливі обмеження, щоб подарувати своєму чаду духовну силу. На питання, чи можна хрестити дитину у Великий піст перед Святою Пасхою, пролунала позитивна відповідь священика.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *