чи можна пити воду під час їди

Чи можна пити воду під час їжі?

Багато людей під час їжі п’ють звичайну воду, запиваючи нею навіть перші страви. Вони звикли до цього, і не замислюються, чи можна пити воду під час їжі, шкідливо це чи ні.

Шкідоиво чи ні?

Шанувальники здорового харчування вважають, що пити воду під час їжі не можна. Вони пояснюють, що водою розбавляється природно виділяється органами травлення шлунковий сік. Їм здається, що вода виводить з шлунка в кишечник неправильно переварені продукти.

Чи можна пити воду під час їжі і після — питання складне. Відповідають на нього дієтологи. Вони пояснюють, що процес травлення розпочато з передчуття їжі – від цього утворюється слиновиділення, що сприяє початку перетравлення їжі.

через скільки часу після іжі можна пити

Адже слина містить необхідні ферменти, розм’якшує продукти з пережовування. Недарма кажуть, що жувати кожну ложку їжі треба не менше 30 разів. За цей час їжа досить перемішується із слиною, отримує важливі для розм’якшення продуктів ферменти. Потім вже розм’якшення з ферментами їжа надходить у шлунок, там вона потрапляє в кислотну середу шлункового соку, і, поступово переварюючи, проходить в відділи кишечника.

Через 4 години в шлунку з потрапиших в нього продуктів утворюється розріджена маса – химус. Йому потрібні ферменти, що виділяються кожним відділом кишечника, щоб він віддав всі свої поживні речовини.

Доповнення хімусу водою прискорює процес його виведення з шлунка, вона додатково зволожує не перетравлені ще продукти, і шлунок звільняється набагато швидше, ніж з природними процесами перетравлення. Пити воду під час їжі чи ні, вирішує сама людина, не замислюючись, чи корисно це.

Вода не впливає на кислотність

Організм людини являє собою злагоджену систему. Коли в шлунку залишається важко перетравлюється їжа, він сам видає додаткову кількість ферментів з підвищеною кислотністю соку, який справляється з важкою їжею.

Якщо людина, відчуваючи тяжкість в шлунку, п’є воду, вона не впливає на регулювання кислотності. Згідно з дослідженнями, їжа трохи знижує кислотність, яка при нормальному травленні сама відновлюється.

чи можна пити воду під час їди

Такі ж дослідження доводять, що додатковий обсяг води не змінює швидкість перетравлення, не виводить з собою ще не переварені тверді продукти в кишечник, вони залишаються в ньому, поки не отримають необхідну кількість ферментів до переходу в химус.

Вчені довели, що пити воду під час їжі можна, а питання, шкідливо це чи корисно, залишається відкритим. Є тільки тверде твердження, що рідина йде з шлунка швидко, залишаючи в ньому тверді частинки їжі, ніяк не впливаючи на їх перетравлення, не розтягуючи при цьому шлункові стінки.

Плиси запивання їжі водою

Людям, що живляться всухом’ятку, запивання водою корисно. Дієтологи попереджають, що пити воду під час їжі всухом’ятку корисно, тільки треба спочатку ретельно пережувати їжу, щоб вона досить просочилася слиною з природними ферментами, і проковтнути її. Тоді запивання НЕ буде шкідливим.

До того ж, щоб попити води, людина ненадовго зупиняє процес поглинання їжі, а паузи уповільнюють трапезу. Через це людина їсть менше, чи не переїдає. Те саме можна сказати і до чаю, коли людина звикла пити чай, а не воду під час їжі.

як правильно пити воду після їжі

Чи не впливає на перетравлення їжі та температура рідини, що випивається додатково. У шлунку є функція вирівнювання температури. У той же час вчені застерігають від дуже гарячих напоїв, їх треба охолоджувати до 65 ° С.

Шлунок всередині покритий складками, це зробила природа, щоб він розтягувався в 4-8 разів залежно від з’їденої їжі. У структурі шлунка є клапан – воротар, який закритий, поки шлунок виконує свою роботу, і перетравлює їжу до стану хімусу.

Однак воротар відкривається, щоб пропустити зайву рідину, яку людина п’є під час їжі, коли вона зігрівається до температури шлунка. Тверді харчові компоненти не проходять в воротар, поки не ізмельчат під впливом шлункового соку до частинок в 2-3 мм.

У пасивному стані шлунок являє собою орган з мускулистої тканини. Вона дозволяє інтенсивно розминати їжу, по черзі напружуючи м’язових стінки і складки. Однак йому потрібно вже подрібнена, пережована, пом’якшена слинними ферментами їжа. Розм’якшуються продукти тільки так, але не додатковим обсягом води.

Багато фахівців в питанні про те, чи можна пити воду під час їжі, схиляються до обох сторін — не шкідливо, але і не дуже корисно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *