Забій пальця ноги

Чим лікувати забій пальця на нозі в домашніх умовах

Забій – незначне пошкодження тканин, яке виникає внаслідок падіння або удару об твердий предмет. Зазвичай цю проблему можна вирішити в домашніх умовах, але тільки в тому випадку, якщо ви знаєте, чим лікувати і що робити з пальцем на нозі при пошкодженні.

Виявлення симптомів удару

Перш ніж почати лікування, вам необхідно знати основні симптоми травми. До них відносять:

 • припухлість, набряк;
 • точкові гематоми;
 • відшарування нігтя;
 • погана рухливість пошкодженого пальця.
Забій пальця ноги
Забій пальця ноги

В першу чергу ви повинні визначити ступінь пошкодження пальця, так як сильний удар може супроводжуватися:

 • сильними болями по всій нозі;
 • переломом кінцівки;
 • розривом судин і утворенням гематом.

Для того щоб запобігти виникненню негативних наслідків вам потрібно надати першу допомогу в домашніх умовах.

Вивих пальця
Вивих пальця

Але варто пам’ятати, що в кожному окремому випадку, потрібен огляд фахівця, який точно знає що робити в даній ситуації. Після проведеної діагностики, лікар призначить відповідне лікування.

Що може допомогти

Якщо надати першу медичну допомогу вчасно, то наслідки травми можна усунути в перший же день. Для цього вам буде потрібно зробити кілька простих дій:

 1. Оглянути уражену ділянку. Уважно розгляньте палець і постарайтеся його зігнути або розігнути. Якщо вам це вдається без особливих зусиль, то у вас незначний забій.
 2. Прикласти холодний компрес. Візьміть лід і обмотайте його навколо суглобів за допомогою рушника. Це допоможе значно знизити біль, і запобіжить утворенню гематоми. Цей процес не займе багато часу, тому пов’язку можна прибрати через 5 хвилин. Процедуру можна повторити кілька разів на добу, але через 40 хвилин після першого застосування.
 3. Дезінфікувати місце забиття. Якщо при огляді ви помітили, що на нозі є пошкодження шкірних покривів, то їх необхідно обробити спеціальними антисептичними засобами (мазі, гелі). Але не варто користуватися лікарськими препаратами, які мають зігріваючий ефект.
 4. Накласти стерильну пов’язку. Щоб знерухомити травмований палець, ви можете накласти на ногу тугу пов’язку.
 5. Забезпечити спокій кінцівки. Для швидкого відновлення пошкодженої області, вам необхідно обмежити пересування.
забій мізинця на нозі
Холодний компрес на ногу

Лікування

Якщо ви не знаєте що робити, і чим лікувати забій пальця на нозі в домашніх умовах, то вам необхідно правильно підібрати протизапальні препарати. Можна виділити наступні мазі:

 • Рятувальник;
 • Вольтарен;
 • Финалгон;
 • Троксевазин.

Завдяки ефективному впливу натуральних компонентів, що входять до їх складу, пошкоджений палець зможе швидше відновитися.

Крім того, для запобігання больових відчуттів, можна вдатися до народної медицини. Справитися з забоєм допоможуть такі рецепти:

Мазь Вольтарен
Мазь Вольтарен
 1. Компрес з листя подорожника. Беремо 3-4 листа подорожника і розтираємо до кашки. Після прикладаємо її до травмованого пальця. Таку процедуру можна робити через кожні 2-3 години.
 2. Примочки зі свіжої цибулі. Цей овоч швидко знімає запалення і сильні болі. Для цього буде потрібно велика цибулина, яку необхідно подрібнити на тертці. Отриману кашку збираємо в марлю, прикладаємо до ураженої ділянки і залишаємо на кілька годин.
 3. Лікування морською сіллю. Вам буде потрібно 0,5 л кип’яченої води, а також 3 ч. л. солі. Ретельно перемішуємо вміст і робимо примочки до пальця.

Варто відзначити, що при правильному лікуванні симптоми удару повинні пройти через тиждень. Але якщо протягом 14 днів ви будете відчувати сильні болі в нозі або помітите кров’янисті виділення, то вам слід звернутися за допомогою до фахівця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *