чим замінити каву

Чим замінити каву на сніданок для бадьорості

Велика кількість споживання кави або кавових напоїв може призвести до серйозних захворювань. Щоб цього не сталося, замініть каву іншими напоями. Пропонуємо вашій увазі кілька варіантів, які бадьорять вранці, але при цьому не згубно впливають на організм.

Чим замінити каву

Щоб організм був бадьорим після сну, можна помітити кави наступним:

  • тонізуючу дію на організм надає чай, але при цьому ефект від його вживання більш м’який, ніж пити кавовий напій. Тонізація організму відбувається за рахунок того, що в ньому міститься теанін, теофілін;

  • напої з вмістом какао. Найчастіше какао вживає людина, у якого з’явилася певного роду залежність від вживання кави. При вживанні какао відзначають чудовий смак, а також післясмак. Якщо пити замість кави какао, можна досягти позитивного ефекту з боку серцево-судинної системи;

  • прекрасний напій, що бадьорить — цукорій. Незважаючи на те, що в ньому не міститься кофеїну, він благотворно впливає на весь організм. При регулярному вживанні цукория відзначають позитивний ефект з боку кишечника. Рекомендовано вживання при цукровому діабеті. У складі цукорію є магній, кальцій. Смак цукория гіркуватий, що дуже нагадує каву;

Якщо вирішили відмовитися від кави, то його можна замінити вживанням напою з женьшенем. Він має властивості стимуляції організму. Організм стає бадьорим відразу після того, як випили чашку женьшеню.

Вибравши правильно той напій, який найбільше підійде людині, можна налагодити роботу організму в цілому.

З якої причини бадьорить кава

Після того як чоловік прокинувся, його організму потрібні додаткові речовини, щоб привести його у робочий стан. Звичайно, можна зробити зарядку, але вона не чинить на людину такого ж дії, як кава.

При вживанні напою відзначається наступний ефект:

  • при вживанні кофеїну відбувається звуження судин, що має гіпертензивну властивість на організм;
  • кофеїн сприяє розширенню судин;
  • має сечогінну дію.

Крім того, що кавовий напій, що бадьорить, після випитого склянки кави підвищується кров’яний тиск.

Зверніть увагу! Вживання кави заборонено тим людям, які страждають підвищеним артеріальним тиском. Але якщо організм реагує на каву, то це відбудеться максимум через 4 години.

Тонізація після вживання кави

Незважаючи на те, що кава може надати негативний ефект, пити його не перестають і з’являється все більша кількість споживачів, що купують каву і п’ють його будинку.

  • після вживання кави, всі процеси в організмі активізуються. Простими словами організм “пробуджується”;
  • пульс стає частішим. Підвищується тиск, дихання стає частішим. за рахунок надходження кофеїну в організм насичується киснем;
  • поліпшується робота шлунково-кишкового тракту, але при цьому активується апетит;
  • обмінні процеси активуються, завдяки тому що організм звільняється від токсинів, тому працює організм з більшою силою.

Незважаючи на те, що кава володіє бадьорячим ефектом, через 4 години відбувається зворотний ефект. Починають розширюватися судини, також можлива поява таких симптомом, як нездужання, сильне серцебиття.

Крім перерахованих напоїв, кави можна замінити і підбадьорливими продуктами. Серед них: горіхи, ягоди червоного кольору, яблука, шоколад, цитрусові.

Замінники кави — напої, у яких знижена концентрація кофеїну. Всі напої, які є замінниками, рослинного походження, але при цьому випиваючи його, на смак він дійсно схожий на каву.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *