гарднерелла у чоловіків симптоми

Гарднерелла у чоловіків: симптоми і лікування в домашніх умовах

Гарднереллез – одне з найбільш неприємних захворювань у представників сильної статі. Лікарі відзначають, що таке вагінальне захворювання може з’явитися після інтиму з хворою дівчиною або жінкою, причому симптоматика запального процесу виявиться специфічною і зможе привести до небажаних проблем. Симптоми і лікування гарднерели у чоловіків заслуговують на увагу багатьох людей, які опинилися в групі ризику.

Особливості прояву гарднереллезу

Гарднерельоз розвивається за наявності вагінальних грибків гарднерелла. Запальний процес буде мати подібну симптоматику з уреаплазмозом, причому з часом концентрація чужорідних агентів може тільки зростати. Ризик зараження суттєво збільшується, якщо чоловік відмовляється від оберігання із застосуванням презервативів. Однак найкращий варіант захисту – це мати інтимний зв’язок тільки з однією постійною партнеркою.

У багатьох чоловіків бактерія може перебувати в уретрі і не доставляти якогось неспокою, внаслідок чого людина навіть не буде підозрювати про існуючу проблему. У цей час чоловік виявляється заразним, внаслідок чого секс з ним небажаний для жінок.

Часто виникає питання, звідки з’являється гарднерелла у чоловіків, симптоми і лікування якої заслуговують ретельного вивчення і врахування численних нюансів.

гарднерелла у чоловіків симптоми
Гарднерелла у чоловіків

Небезпечні бактерії потрапляють тільки після інтимного зв’язку, причому жінка також може не знати про наявні вагінальні проблеми.

Лікарі відзначають, що гарднерелла відноситься до умовно–патогенних бактерій, тому її незначний вміст допускається навіть в нормальній мікрофлорі статевих органів.

При прояві симптомів стає важливим лікування статевої інфекції, так як підвищення концентрації бактерій призводить до запального процесу на слизовій оболонці статевих органів чоловіків.

Розвиток захворювання починається тільки після сексуального контакту із зараженою партнеркою або користування загальними рушниками, але при звичайних побутових випадках ризик зараження залишається мінімальним.

Симптоматика гарднереллеза

Симптоматика зазвичай проявляється неяскраво і відрізняється розмитістю, тому не завжди вдається поставити точний і достовірний діагноз для подальшого проведення лікування.

 1. Зеленуваті, скудні виділення. Зазвичай такі виділення відзначаються вранці і залишаються малопомітними.
 2. Неприємний запах при сечовипусканні. Такий запах асоціюється з «тухлою рибою».
 3. Прискорене сечовипускання.
 4. Дискомфортні відчуття (біль і печіння) у стані спокою.
 5. Грибкові бактерії зазвичай присутні в уретрі і в статевому органі. У запущених випадках проявляються такі ознаки, як ерозія та почервоніння статевого органу чоловіків.

Ускладнення гарднереллеза

гарднелла у чоловіків
Ускладнення гарднерели у чоловіків

Симптоми і лікування гарднерелеза у чоловіків заслуговують особливої уваги

В іншому випадку виникає ризик розвитку ускладнень:

 • простатит;
 • везикуліт;
 • цистит;
 • пієлонефрит;
 • сепсис і абсцеси.

Спочатку мова не йде про ускладнення, причому симптоматика залишається розмитою, і чоловік не підозрює про існуючу інтимну проблему. При наявних ускладненнях потрібно тривалий і специфічний курс лікування у лікаря.

Діагностика

Проведення обстеження стає обов’язковим для постановки точного діагнозу і визначення подальших можливих дій щодо лікування.

 1. На відомі венеричні чоловічі захворювання рекомендується здати аналізи. Грибкове захворювання відноситься до венеричних, тому отримані результати будуть відхилятися від існуючих норм.
 2. Аналіз виділень. Потенційно небезпечним вважається підвищення лейкоцитів.
 3. Перевірка стану передміхурової залози. Для цього потрібно ректальна пальпація та ультразвукове дослідження.
 4. Перевірка секреції передміхурової залози, так як слід виключити підозру на простатит.

Комплексна діагностика дозволяє поставити правильний діагноз з чітким розумінням того, яким може бути здоров’я чоловіка і як рекомендується проводити лікування для гарантованого усунення наявних проблем зі здоров’ям.

Основні принципи лікування гарднерели у чоловіків

Лікування гарднерели, насамперед, засноване на прийомі спеціально підібраних антибіотиків і препаратів для відновлення імунної системи. Передбачається необхідність застосування вітамінних комплексів, біфідопрепаратів. Доктор проводить діагностику і визначає ефективні препарати, що випускаються у вигляді таблеток, ін’єкцій. Додатково можуть бути запропоновані фізіотерапевтичні процедури, інстиляції в уретру.

Гарднерелеза у чоловіків
Гарднерелеза у чоловіків

Зазвичай лікування передбачає прийом спеціально підібраних антибіотиків. Якщо захворювання прогресує, зазначається дисбактеріоз кишечника або мінімальна чутливість до призначених медикаментів. Лікарський контроль залишається обов’язковим, так як фахівець повинен стежити за дозуванням медикаментів для визначення ефективності лікування захворювання. Будь–які відхилення від продуманої схеми лікування погіршать стан здоров’я чоловіка.

Самолікування виявляється небезпечним для репродуктивної функції і потенції, так як чоловіки не в змозі самостійно оцінити ситуацію і зрозуміти, які способи усунення наявної проблеми будуть ефективними.

Специфічне лікування не вимагається, якщо відзначається підвищений вміст не тільки гарднерели, але і інших патогенних бактерій.

Для підвищення ефективності лікування хворий відмовляється від інтимних зв’язків, алкоголю і дотримується строгої дієти.

Народні засоби

Симптоми і лікування гарднерели у чоловіків вимагають особливої уваги, адже від цього багато в чому залежить подальший стан здоров’я. Народні засоби часто сприяють підвищенню ефективності основного лікування.

 1. Настій із соснових бруньок, корисний при знищенні бактерій. Столову ложку бруньок сосни засипають у посудину з окропом і залишають на ніч. Засіб приймають кілька разів в день за кілька годин до прийому їжі. Для лікування відводять кілька тижнів.
 2. Масло чайного дерева вважається ефективним. Його приймають всередину кілька разів протягом 3 – 4 тижнів. Масло чайного дерева додають в молоко і відразу випивають.
 3. Рекомендується зміцнення імунітету. З даної причини листя чорної смородини наполягають на окропі протягом півгодини і проціджують. Відвар віджимають і випивають в гарячому вигляді по половині склянки. Для проведення курсу лікування відводять до 2-ох місяців.
 4. Відвар на основі апельсинової кірки має антибактеріальну дію, тому рекомендується його застосування.

Симптоми і лікування гарднереллеза у чоловіків вимагають обов’язкового застосування стандартних способів боротьби із захворюванням і народних засобів. Надалі профілактика залишається актуальною, тому чоловік повинен, як і раніше, дбати про підтримку імунітету та вести правильний спосіб життя без зайвих навантажень, віддавати перевагу статевим контактам з надійними партнерками і відмовлятися від потенційно небезпечних зв’язків.

Гарднерельоз вважається венеричним захворюванням, тому потрібен відповідний підхід для лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *