короткозорість

Гімнастика для очей при короткозорості: вправи

Короткозорість – поширена патологія зору. Захворювання може виникнути як у дітей, так і дорослих. Короткозорість погіршує бачення предметів, що знаходяться далеко, вони втрачають свою чіткість. Як поліпшити зір, існує гімнастика для очей при короткозорості?

Що являє собою короткозорість

Кількість захворювань на короткозорість збільшується з кожним роком. Особливо часто ця патологія зустрічається у дітей раннього шкільного віку. Цьому сприяє напруга зору в процесі навчання, гри на комп’ютерах.

короткозорість
Вправи для розслаблення очей

Найчастіше причинами розвитку короткозорості є:

 1. 50% випадків – це спадковість. Якщо у одного з батьків поставлений такий діагноз, велика ймовірність, що патологія розвинеться і у дитини.
 2. Дефіцит поживних речовин в організмі, мінералів і вітамінів.
 3. Напруга зору під час перегляду телевізора, довга робота за комп’ютером.
 4. Слабкість м’язів, які відповідають за кривизну кришталика.
 5. Підвищений внутрішньоочний тиск.
 6. Гормональні збої.

При неправильному лікуванні захворювання швидко прогресує. Це призводить до ускладнень.

Способи лікування

Основним методом, як позбутися від короткозорості, є носіння окулярів. Висока та середня ступені захворювання вимагають постійного використання окулярі.

вправи для очей при короткозорості
Гімнастика для очей

Багато батьків роблять спроби самостійно підібрати дитині окуляри, але це може погіршити ситуацію. Неправильно підібрані окуляри можуть викликати головний біль.

Як відновити зір при короткозорості дома самостійно? В домашніх умовах можна виконувати вправи для очей, для поліпшення зору при короткозорості. Вона необхідна для відновлення зору:

 • ступенева гімнастика для очей – встаньте на відстані одного метра від вікна, одна рука повинна бути витягнута перед собою, долоню необхідно розгорнути до тіла. Погляд скеровуємо на лінії малюнка на долоні, потім переміщаємо його на будь–який елемент віконної рами. Потім дивимося на гілки дерев або будь–який об’єкт, що знаходиться в 50 метрах від вікна, далі переміщуємо погляд на відстань 100 метрів. Завершальним об’єктом буде небо, потім погляд проводимо з усіх предметів у зворотному порядку. Вправу потрібно повторювати кожну годину, тоді воноа досягне ефекту. Актуально проводити таке тренування для поліпшення зору при тривалій роботі за комп’ютером. Використовувати її рекомендується у віці до п’яти років. Діти молодше складно розуміють принцип вправи;
 • цифрова гімнастика – перед початком вправи необхідно ретельно розтерти долоні, від них повинно відчуватися тепло. Потім потрібно закрити очі і прикрийте їх долонями. Очними яблуками потрібно подумки малювати цифри від 1 до 10. Максимально більше потрібно ворушити очними яблуками. Така вправа допоможе відновити якість зору не тільки дітям, але і дорослим. Воно сприяє кровотвобігу в очах;
 • зорова дуга. Ця вправу для відновлення зору при короткозорості підійде як в дитячому, так і в дорослому віці. Вона підвищує якість зору, знімає втому після роботи за комп’ютером. Крім того, завдання дуже легко виконується. Подивіться на коліна, потім повільно піднімайте погляд на віконний карниз і починайте опускати його вниз, уважно переглядаючи всі предмети, які трапляються на шляху. Вправа повторюється три рази, потім очі потрібно щільно закрити і широко відкрити;
 • позбутися від короткозорості допоможе наступна вправа, яка носить назву пальмінг, вона підходить і тим людям, хто страждає далекозорістю. Для її виконання необхідно сісти на диван або крісло. Очі закрити і прикрити їх долонями. Після цього постарайтеся повністю розслабитися, уявіть собі яке–небудь романтичне або заспокійливе місце. Ви повинні відчувати тепло від долонь. Вправа виконується за п’ять хвилин три рази на день;
 • вправа під назвою «далеко–близько» допоможе відновити зір, зняти втому в школі і на робочому місці. Спочатку спрямовуємо погляд на вікно, потім на предмет, який знаходиться далеко, найголовніше – правильно чергувати близькі і далекі предмети. Таке тренування зміцнює очні м’язи.
вправи для очей при короткозорості
Зарядка для очей при короткозорості

Для відновлення зору при короткозорості виконувати вправи потрібно щодня. Для зарядки на кожен день можуть підійти наступні вправи:

 1. Сядьте на стілець, диван або крісло, займіть зручне положення. Потім подивіться направо, поступово повертаючи голову, а потім знову поверніть її у вихідне положення. Потім виконайте поворот наліво. Вправу потрібно повторювати не менше десяти разів.
 2. Розмістіть вказівний палець на 25 сантиметрів вдалину, потім зверніть погляд на кінчик вказівного пальця і також затримати на три секунди. Вправа повторюється 7 разів.

Регулярне виконання вправ для очей, допоможе поліпшити зір при короткозорості, зняти втому.

Метод Бейтса при короткозорості

Вправи для відновлення зору методу Бейтса допоможуть поліпшити його і попередити погіршення. Методика розроблена на основі різних комплексів тренувань, які залежать від захворювання. Всі тренування будуються на активній роботі м’язів очного яблука, які викликають розвиток захворювання.

вправи для очей при короткозорості
Вправи для поліпшення зору

По Бейтсу короткозорі люди – це ті, у яких паралельні промені світла фокусуються перед сітківкою. Бейтс вважає, щоб вилікувати короткозорість, не можна надягати окуляри. Це призведе до того, що м’язи зовсім перестануть працювати. Відновлення зорових функцій повинно проводитися за допомогою тренувань. Всі вправи потрібно виконувати плавно. При цьому необхідно зняти окуляри і контактні лінзи.

Вправи для очей при короткозорості по методу Бейтса включають в себе:

 1. Уклін – людина повинна піднімати очі вгору якомога більше, а потім повільно опустити їх максимально нижче. Голова під час виконання повинна бути в нерухомому стані. Коли очі опущені вниз, ними потрібно трохи поморгати. Це необхідно для зняття напруги в м’язах. Повторювати вправу потрібно не менше п’яти разів.
 2. «Ліво–право» — це легка зарядка для очей при короткозорості. Треба спочатку подивитися ліворуч, а потім перемістити погляд вправо. Після того, як процедура буде проведена кілька разів, необхідно поморгати очима.
 3. Виправлення патології сприяє вправа «діагональ» – в даній вправі активні тільки очі, голова залишається в нерухомому стані. Очі потрібно підняти вправо вгору і опустити їх вліво вниз. Потім інтенсивно моргати, процедуру повторюємо навпаки.
 4. Для виконання наступної вправи людина повинна уявити, що дивиться на годинник. Далі потрібно проводити очима спочатку за годинниковою стрілкою, потім проти. Після завершення вправи потрібно поморгати.
 5. Вправа « змійка» виконуємо, подумки вимальовуючи змію. Рухи потрібно проводити зліва направо і навпаки.

Відновлення зору гарантовано тільки при правильному виконанні всіх вправ. Всі завдання сприяють зміцненню очних м’язів, але найголовніше правило полягає в їх щоденному виконанні.

гімнастика для очей для дітей
Корисна гімнастика для очей

Профілактичні заходи короткозорості

При короткозорості важливо не тільки виконувати вправи, щоб виправити ситуацію, але і вживати заходів профілактики. До них відносяться:

 1. Правильне освітлення. При навантаженнях на очі потрібно велику увагу приділяти хорошому освітленню. Для цього повинно використовуватися верхнє світло і освітлювальний прилад на робочому столі. Не рекомендується використовувати лампи денного світла.
 2. Кожні 50 хвилин потрібно робити вправи для очей, щоб знімати зорове напруження, дати їм розслабитися та відпочити. Серед вправ повинні бути ті, які тренують очні м’язи.
 3. Вести контроль за навантаженнями, необхідно стежити за діяльністю очей. Регулярно повинні робити перерви, протягом яких виконуються вправи.
 4. Чим раніше будуть виявлені проблеми із зором, тим більше шансів у пацієнта відновити його. Для цього потрібно щороку проходити медичні огляди.
 5. Під контролем фахівців можна здійснювати тренування для очних м’язів. Для цього лікарі призначають препарати, лазерну стимуляцію.
 6. Профілактичні заходи для загального зміцнення організму. Для цих цілей краще всього використовувати контрастний душ, плавання, масажі.
 7. Правильно збалансоване харчування. Важливо, щоб в раціоні були продукти з великим вмістом вітаміну А. Крім того, важливо щодня отримувати необхідну кількість кальцію, міді, селену, цинку і магнію. Кальцій краще всього вживати в молочних продуктах. Магній міститься у великій кількості в шпинаті, авокадо і горіхах. У креветках і яловичині селен. В раціоні повинно міститися велика кількість вітамінів. Дуже корисно для зору є картопля, гриби, апельсини, петрушку, жовток.

Лікувальна фізкультура є основним методом терапії та профілактики короткозорості. Щодня вправи допоможуть зміцнити очні м’язи, відновити якість зору. Пацієнти, які відновлювали зір за методикою Бейтса, змогли поліпшити його без операцій і назавжди позбутися від окулярів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *