Горілчаний компрес на вухо

Горілчаний компрес на вухо

Горілчаний компрес на вухоКомпрес є класичним способом лікування вух і не вимагає великої кількості підручних матеріалів. Зазвичай його роблять на спиртовій основі, альо варіант компрес з горілкою користується більшою популярністю, так як не залишає опіків. Горілчаний компрес має зігріваючу дію і швидко знімає запалення.

Дія горілчаного компресу

М’яке тепло від горілчаного компресу при домашньої терапії надає на організм наступні дії:

 • усуває біль;
 • покращує кровообіг в запалених тканинах;
 • знімає набряклість;
 • прискорює одужання;
 • сприяє прориву фурункулів в зовнішньому відділі вухан.

Показання до застосування

Компрес з горілки забезпечує запаленої області приплив крові і тому швидко усуває набряклість. Цей засіб часто використовується як допоміжне до домашніми рецептами. Горілчаний компрес застосовують у наступних випадках:

 • при запаленні суглобів;
 • при виникненні інфільтрату після ін’єкції якого-небудь препарату;
 • через деякий час після ударів і травм;
 • при гострих і хронічних больових відчуттях;
 • при загостреному тромбофлебіті рук або ніг;
 • при запаленнях горла і зіву;
 • при зовнішньому та середньому отиті.

Горілчаний компрес допомагає швидко впоратися з отитом, оскільки прискорює відновлення запалених тканин і знімає хворобливі відчуття. Тепло від компресу допомагає усунути набряклість і відновити роботу органу слуху. Також тепловий вплив сприятливо діє при ударах в області вухан.

Підготовка матеріалів для компресу

У чистому вигляді використовувати горілку для компресу неприпустимо. Для лікування дорослих її необхідно розбавити в два рази. На одне вухо потрібно приблизно 50 мл розведеної горілки.

Матеріали з марлі і вати слід викроїти за розміром області, яку планується прогріти. Як правило, беруть квадрат зі стороною 6 см, оптимальна кількість шарів марлі – 8. В середині потрібно проріз для вушної раковини.

Для захисту зовнішніх шарів компресу від розчину знадобиться шматок клейонки, вощений папір або поліетиленовий пакет. Дану частину компресу зазвичай викроюють з припуском в 1-2 см порівняно з квадратом марлі.

Необхідно відмотати шматок вати від стерильного рулону і накласти на викроєні марлю і середній захисний утеплюючий шар. Також знадобиться широкий бинт або шарф з натуральних матеріалів, щоб зафіксувати підготовлений компрес на голові.

Розведену горілку треба трохи підігріти до 37-38 °C.

Іноді замість ватно-марлевих матеріалів використовують звичайну товсту прокладку, виготовивши у ній отвір для вухан. Прокладку змочують у розчині, віджимають, прикладають до вухан (липкою стороною назовні) і фіксують бинтом або шарфом.

Алгоритм дій при накладення компресу горілчаного

Коли всі матеріали підготовлені, можна починати ставити горілчаний компрес з наступної інструкції:

 1. Змочити нижній шар марлі в підігрітому горілчаному розчині і ретельно віджати.
 2. Акуратно надіти вологу марлю на вухо і розправити її, щоб вона рівномірно лягла на шкіру.
 3. Надіти наступний шар на вушну раковину і розгладити, поки він трохи не прилипне до вологої марлі.
 4. Накласти ватний утеплюючий шар.
 5. Зафіксувати отриманий компрес шарфом і бинтом так, щоб під пов’язаність язку не потрапляло повітря, а марля і всі наступні шарі щільно прилягали до шкіри навколо вухан.
 6. Поверх шарфа або бинта можна одягти на голову тонку шапочку.

Закінчення процедури визначається тим моментом, коли горілчаний компрес перестане давати тепло. Зазвичай це відбувається через 4 години після накладання. В цей час компрес необхідно зняти і акуратно протерти шкіру від розчину, а також відразу захистити голову від протягів, надівши шапку.

Додаткові поради

Шкіра біля вушної раковини є ніжною і чутливою, особливо у дітей. Тому перед накладенням компресу бажано змастити її кремом, вазеліном або косметичним рослинним маслом.

Якщо в процесі процедури виникає печіння у вусі або посилення болю, компрес слід негайно зняти.

Застосування для дітей та вагітних

Кошти на основі спирту та горілки неприпустимо застосовувати при лікуванні дітей віком до 3 років. Навіть через шкіру та органи дихання парі спирту можуть потрапляти в організм дитини і викликати серйозну інтоксикацію.

Для дітей старше 3 років описуваний компрес чи допустима, але горілку розбавляти водою слід у співвідношенні 1 : 3. Тривалість процедури в цьому випадку скорочується до 2 годин, а по її завершенні слід зняти пов’язаність язку і обернути шию дитини теплим шарфом.

Для вагітних немає особливих протипоказань щодо горілчаніх компресів, однак перед їх застосуванням слід обов’язково проконсультуватися з лікарем і в разі заборони застосовувати більш безпечні методи на основі природних компонентів.

Під час процедури жінка в положенні повинна уважно стежити за своїм станом і при виникненні неприємних симптомів відразу зняти компрес.

Протипоказання

Теплову пов’язаність язку на основі горілчаного розчину заборонено використовувати в наступних ситуаціях:

 • отит має гнійний характер (із-за теплового впливу гнійний процес може розвинутися в сусідніх тканинах);
 • при ускладненнях середнього отиту, наприклад, лабиринтите або мастоидите;
 • при пошкодженні шкірних покривів в області, яку необхідно прогріти;
 • при підвищеній температури;
 • в період лактації (тепло може додатково розширити молочні протоки і погіршити стан жінки);
 • при наявності гнійників, екземи або запалень на шкірі вухан;
 • у разі головного болю, запаморочень (зазвичай це свідчить про запалення у внутрішньому відділі вухан).

Наявність більшості із зазначених протипоказань може встановити тільки отоларинголог у ході професійного огляду. Тому перед застосуванням горілчаного компресу слід обов’язково порадитися з фахівцем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *