Ім’я Грета: значення і вплив на долю

Грета — красиве жіноче давнє ім’я. Найбільшою популярністю вона користується в країнах північної Європи. У Україні це ім’я використовується не дуже часто, а іноді вживається і з двома буквами «т» — Гретта.

Походження імені Грета

Жіноча іменна форма Грета має німецьке коріння і переводиться з давньогерманської мови як «перлина». Також є думка, що вона утворена від іншої ім’я — Маргарита, для якого раніше була короткою формою, а пізніше стала самостійним ім’ям.

Форми імені

Скорочені варіанти: Грет.

Зменшувально-пестливі версії: Греточка, Гретушка.

Схожими іменами є: Гритта, Грітті, Гретта. Також це ім’я часто стає короткою формою для імен Маргарита, Гертруда, Генрієта.

Для написання вірша для Грети, можна застосувати такі рими до її імені: цукерка, анкета, монета, ракета, вендета, перемога, прикмета.

Церковний варіант у імені відсутня.

При оформленні закордонного паспорта ім’я Грета пишеться як Greta

Транслітерація імені Грета: GRETA.

По батькові, найбільш вдало поєднуються з ім’ям Грета: Альбертівна, Євгеніївна, Кирилівна, Олегівна, Романівна, Сергіївна.

Нікнейми для реєстрації в соціальних мережах: Greta, Gretta, Gret.

Таблиця: ім’я Грета в іноземних мовах

Мова Написання Транслітерація
Англійська, німецька Greta Greta
Азербайджанська Qreta Greta
Вірменська Գրետա Greta
Білоруська Грэта Greta
Грецька Γκρέτα Greta
Грузинська გრეტა Greta
Іврит גרבו Greta
Китайська 葛丽泰 Gélìtài
Корейська 그레타 geuleta
Латвійська Grēta Greta
Шведська, норвезька Greta Greta
Японська グレタ Gureta

Іменини і святі покровителі Грети

Так як імені Грета немає у православних святцях, хрестити дівчинку будуть під іншим ім’ям. Найчастіше для обряду вибирають схоже ім’я — Маргарита.

Ім’я Маргарита носять дві святих:

 • Маргарита Антіохійська. Свята народилася в сім’ї язичників, проживала в Римської Імперії в IV-V століттях. Про християнську віру вона дізналася від своєї годувальниці і прийняла християнство. Загинула свята мученицьки у віці п’ятнадцяти років від рук язичників.

  Маргарита Антіохійська — християнська діва, шанована у лику великомучениць
 • Маргарита Закачурина. Маргарита з’явилася на світло в кінці XIX століття в Росії. У віці вісімнадцяти років дівчина подалася в монастир, а пізніше була заарештована за звинуваченням у контрреволюційній діяльності і за християнське віросповідання. Святу відправили у заслання, а потім піддали розстрілу.

  Маргарита Ксенофонтовна Закачурина народилася в селі Оранка Лежневского району Івановської області в 1884 році

Прийнявши християнство під іменем Маргарита, Грета буде святкувати іменини в одну з наступних дат:

 • 4 лютого;
 • 20 червня;
 • 30 липня;
 • 15 грудня.

Як ім’я Грета впливає на характер людини

Грета володіє м’якосердим і добрим характером. Люди тягнуться до неї, адже вона ніколи не відмовить у допомозі, вміє підбадьорити словами. Жінка розуміє, що навколо багато шахраїв, які можуть скористатися з її слабкостями, але її розум не дозволяє цього допустити. Дівчина товариська, вміє слухати, допомагати порадами. Така завжди знає, як показати себе з кращого боку, завоювати довіру оточуючих. Але друзів у Грети не занадто багато, вона має потайливим характером, не любить говорити про власні проблеми, навіть самі близькі не знають про неї всієї правди. Товариші Грети — це люди, перевірені часом, найчастіше колишні однокурсники або друзі зі школи.

Грета чудово володіє своїми емоціями, надає велике значення внутрішньої гармонії, почуття захищеності від зовнішнього негативу

Жінка наділена відмінною дипломатичністю, вона ніколи не втручається у конфлікти, воліє вирішувати проблеми кажучи, не схильна до емоційності. Коли в її житті трапляється щось погане, Грета намагається не показувати свого стану оточуючих — вона все так само привітна і доброзичлива. Дівчині важливо відчувати гармонію усередині себе і захищеність від зовнішніх негативних проявів.

Грета в дитинстві

Маленька Грета — добра і поступлива дівчинка. Вона ніколи не вередує, намагається допомагати батькам, розвивається творчо. Найчастіше дівчинка з раннього дитинства вчиться хорошим манерам, вивчає мови, займається музикою, тому у Грети немає вільного часу на прокази або пустощі. Дівчинка ніколи не грубить, відрізняється розумом і творчими талантами: вона чудово малює і танцює, наділена яскравою уявою. У Грети розвивається хороший смак, вже в дитинстві вона тягнеться до прекрасного, виявляє артистизм. Це дуже самостійна дитина, у якої є власна думка на будь-яке питання. Вона не прагне приєднатися до натовпу інших дітей, незалежна від суджень сторонніх. З батьками у неї прекрасні відносини, Грета ніколи їх не засмучує і не тікає з дому. Вона уважно слухає дорослих, цінує їх мудрість і знання, намагається навчитися чогось у старших.

У навчанні дівчинка виявляє старанність та відповідальність. Такий не потрібно нагадувати про невиконаний домашньому завданні, адже вона дуже педантично ставиться до уроків. Вчителі люблять Грету за хорошу поведінку, допомогу однокласникам і неабиякі здібності. З однокласниками у дівчинки дружні стосунки, хоча вона і відрізняється від них своєю інтелігентністю та ерудицією. Грета завжди доброзичливо ставиться до товаришів, але нікого не підпускає занадто близько. Є у неї і заздрісники, які вважають дівчинку підлабузницею, але Грета не виносить конфліктів, тому намагається уникати грубих і вульгарних людей.

Таланти та захоплення

Грета дуже талановита дівчина. У неї є здібності до музики, танців, живопису, акторської майстерності. Якщо розвивати один з талантів з самого дитинства, то в дорослому житті це зможе перерости в професійну діяльність.

Грета наділена різними творчими здібностями

Із захоплень дівчина віддає перевагу кулінарну сферу. Грета дуже любить готувати і це у неї чудово виходить. Також вона обожнює свійських тварин, в її домі часто проживає кілька вихованців.

Професія та кар’єра

У професійній сфері Грета є цінним співробітником: вона чесна, працездатна, відповідальна і дипломатичною. З колегами у жінки хороші стосунки, адже вона ніколи не йде на конфлікти, має терпимістю до чужих недоліків, завжди логічна і зрозуміла. Начальство також дуже цінує і поважає дівчину. Вона не дозволяє собі запізнень, намагається вирішувати сварки.

Любов до тварин і здатність до медицини дозволяють Грете стати прекрасним ветеринаром

Серед професій для Грети найбільш переважні:

 • музична сфера (музикант, вчитель музики);
 • актриса;
 • працівник музею;
 • сфера медицини (ветеринар або стоматолог);
 • викладацька або дослідницька діяльність;
 • секретар.

Здоров’я

Здоров’я жінки по імені Грета досить міцне, все завдяки її способу життя і розсудливості. Дівчина стежить за собою, підтримує імунітет і не піддається шкідливим звичкам. Навіть у глибокій старості Грета не піддається ніяким серйозних захворювань.

Грета намагається вести здоровий спосіб життя

Любов і шлюб

Грета користується особливою популярністю у чоловіків, їх приваблюють її манери, гарне виховання і впевненість у собі. Сама ж дівчина не дуже добре розбирається в чоловіках. Вона схильна до боягузтва і нерішучості, часто наділяє шанувальників непритаманними їм якостями, а зрозумівши, що помилилася, сильно розчаровується. Після низки розставань жінка може впасти в тривалу депресію. Такій дівчині важливо, щоб поряд з нею був спокійний, ввічливий, галантний і ніжний чоловік. Не менш важлива для неї і інтимна складова стосунків: якщо партнер її не влаштовує, то вона відразу ж відправляє його у відставку». У відносинах Грета схильна сильним нападам ревнощів, але її розум не дозволяє показувати це чоловікові, тому здається, що жінка дає своєму обранцеві занадто багато свободи.

Грета знає, як подати себе з кращого боку, ніж легко притягує чоловіків і завойовує

В сімейне життя Грета вступати не поспішає, а вийшовши заміж, перетворюється в господарську жінку, що турбується про будинок і дітей. Дівчина не любить скандалити, не вірить пліткам, але завжди висловлює обранцеві всі свої невдоволення. Крім того, Грета трохи егоїстична, тому ужитися з таким же егоїстом вона не зможе. Також вона ні за що не пробачить чоловікові уваги до стороннім дівчатам.

У побуті Грета проявляє себе як турботлива і любляча дружина і мама. Вона любить готувати, намагається облаштувати свій будинок, проводить велику кількість часу в спілкуванні з дітьми. Розваги її не цікавлять, жінці набагато приємніше проводити час у колі сім’ї, а не в клубі або на вечірці.

Грета — домашня жінка, яка піклується про чоловіка, обожнює своїх дітей, у її будинку завжди затишно, «смачно пахне пирогами», знаходять притулок різні тваринки

Таблиця: сумісність з чоловічими іменами

Хороша сумісність Середня сумісність Погана сумісність
Олександр
Андрій
Антон
Віктор
Володимир
Кирило
Михайло
Петро
Сергій
Федір
Артем
Вадим
Валерій
Георгій
Гліб
Данило
Денис
Ігор
Максим
Олексій
Альберт
Артур
Борис
Віктор
Дмитро
Євген
Гнат
Станіслав

Як пору року, в якому народжена Грета, впливає на її характер

Характер людини нерозривно пов’язаний з часом року, в якому він народився:

 1. Зимова Грета наділена романтичністю, вразливістю, амбітністю і впевненістю в собі. Дівчина схильна до трудоголізму, тому заводити сімейні відносини їй ніколи. Також Грета любить подорожувати, отримувати емоції і дізнаватися щось нове. Головною метою в житті такої жінки є матеріальний достаток, а заміжжя і материнство її не цікавлять.

  Зимова Грета обожнює подорожі
 2. Народжена навесні Грета володіє цілеспрямованістю, працьовитістю, добротою і щирістю. Вона легко знаходить спільну мову з оточуючими, але ніколи не розкривається їм повністю, так як наділена деякими комплексами. Жінка мріє про добробут, намагається багато працювати, не відволікаючись на веселощі, але кине будь-яке заняття, щоб допомогти близьким у біді.
 3. Літо нагороджує Грету необов’язковим і непостійним характером, але доброю і чистою душею. З першого погляду здається, що річна Грета — агресивна і егоїстична жінка, але лише близькі знають про її здатності допомогти і підтримати в складний період. Дівчина популярна у чоловіків, але вступивши в шлюб, вона перетворюється на ідеальну дружину, люблячу маму.
 4. Грета, яка з’явилася на світ восени, має неординарну натуру. Дівчину цікавлять всі сфери життя, вона нетерпелива, часто кидає задумане. Вона нікого не слухає, не звертає уваги на критику, хоча сама дуже любить обговорити чужі недоліки. Але є в ній і позитивні риси — це розвинена уява, творчий потенціал і широкий кругозір.

Таблиця: символи, відповідні Грете

Планета Плутон
Стихія Вогонь
Знак Зодіаку Лев
Колір Рожевий
Число 4
Тварина Тигр
Рослина Льон
День тижня Середа
Час року Літо
Мінерал Бурштин

Значення літер, що складають ім’я Грета

Кожна літера в імені володіє своїми характеристиками, якими наділяється й особистість людини:

 • «Г» означає педантичну, непередбачувану та допитливу жінку. Дівчина не йде стандартним шляхом, придумуючи нові рішення своїх проблем. У неї тонка душевна організація, Грета часто буває бридлива і уважна до деталей.

  Буква «Р» на початку імені говорить про непередбачуваність його носія
 • «Р» притаманна людям з неординарним мисленням. Жінка відповідальна, здатна допомогти і підтримати. У неї прекрасна інтуїція. Така дівчина не виносить неправди, намагається зайняти лідируючу позицію в будь-якому колективі, але в сімейному житті готова поступитися партнерові.
 • «Е» характеризує дівчину як комунікабельну, проникливу, меркантильну і егоїстичну особу. Жінка легко розташовує до себе оточуючих, наділена красою і простотою, намагається створити для себе комфортні умови.
 • «Т» зустрічається в імені жінок, які мають ранимим, чутливим і справедливим характером. Крім того, дівчина має всебічним розвитком, відмінним чуттям і великодушністю. Така здатна підлаштуватися під будь-які життєві умови.
 • «А» є символом успішного і працьовитої людини. Ця дівчина намагається досягти фізичної та духовної рівноваги, проявляє ініціативу в будь-якій справі, не любить одноманітності і нудьги.

Відомі жінки, що носять ім’я Грета

 1. Грета Гарбо — шведська та американська актриса
 2. Грета Скаккі — британська актриса італійського і англійського походження
 3. Грета Ионкис — російська письменниця, літературознавець, публіцист
 4. Грета Гервіг — американська актриса, сценарист і режисер
 5. Грета Арн — угорська тенісистка
 6. Грета Чи — американська актриса
 7. Грета Скарано — італійська актриса

Грета — яскрава і приваблива жінка, всього добивається своїми силами. Вона трохи потайлива, наділена безліччю талантів і працьовитістю. У відносинах з чоловіками буває егоїстична і ревнива, але це не заважає їй користуватися популярністю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *