Життєлюбна Аїша: як підкорити носительку звучного імені

Ім’я, дане людині при народженні, є своєрідним супутником свого носія. Воно дарує йому позитивні та негативні риси, наділяє мужністю або проникливістю, силою характеру або хитруванням. Дізнавшись таємницю чужого імені, можна знайти підхід до його власнику. Наприклад, до дівчини по імені Аїша.

Походження імені Аїша

Ім’я Аїша має арабське походження. У перекладі воно означає «життя», «живе», «жива». Найчастіше таке загальне значення трактується як «діяльна», «активна». Найзнаменитіший носій цієї мови — третя дружина пророка Мухаммада.

Мусульмани описують третю дружину свого пророка як вкрай розумну й уважну дівчину, надзвичайно розвинену як духовно, так і фізично

Форми імені Аїша

Аїша, як і багато старовинні арабські імена, має кілька варіацій прочитання, що дійшли до наших днів:

 • Айша;
 • Ойша;
 • Аеша;
 • Айше;
 • Айшаш;
 • Аешаш;
 • Оиша.

Ім’я Аїша зазвичай не скорочують, бо воно і так досить коротко. Втім, іноді можна почути варіанти «Іша», «Аша» або «Ася».

Ласкаво Аїшу можна називати так:

 • Аишенька;
 • Аишка;
 • Аиточка;
 • Аишечка;
 • Итонька.

Ім’я по-церковному

Імені Аїша немає в християнських святцях, тому при хрещенні дівчина отримає інше. Аїша не святкує іменини. Від того, яке ім’я буде обрано при хрещенні, залежить її святий покровитель. Найчастіше її хрестять під іменем Олени.

Cвяті покровителі Олени

 1. Олена Дивеєвська — преподобна Російської Православної Церкви
 2. Рівноапостольна Олена прославилася своєю діяльністю з розповсюдження християнства
 3. Княгиня Ольга прийняла при хрещенні ім’я Олена
 4. Олена Анжуйська — сербська королева

Таблиця: ім’я на інших мовах

Англійська Aisha Аїша
Китайська 阿伊莎 А-йі-сья
Корейська 아이샤 Аися
Японська アイーシャ Аииша
Німецька Aisha Аїша
Французька Aisha Аїша
Болгарська Aisha Аїша
Румунська Aisha Аїша
Арабська عائشة Аїша (інші варіанти прочитання: Айша, Ойша)
Іспанська Aisha Аїша

Транслітерація імені

Згідно з останніми правилами транслітерації, прийнятим в Росії, ім’я Аїша потрібно записувати як AISHA. Якщо у вас в паспорті ім’я записане у формі Айша, транслітерація залишиться такою ж. Інші форми запису можуть призвести до недійсності документа.

По батькові

Ім’я Аїша краще всього поєднується з по батькові, утвореними з мусульманських чоловічих імен:

 • Аджаматовна;
 • Мустафаєвна;
 • Хасановна;
 • Ібрагімовна;
 • Бахрамовна.

Варіанти ників

У соціальних мережах Аїша може взяти собі такі ніки:

 • aisha18;
 • aisha;
 • aishatrixy;
 • @1III@2018;
 • a018;
 • aisha.pretty;
 • aiSHA;
 • a.crazy;
 • @1III@xy;
 • 2018aisha.

Ім’я і характер

Про зв’язок імені і характеру людини люди здогадувалися давно. Недарма імена — це не просто набір звуків. Вони володіють певним значенням, несуть потаємний сенс. На сьогоднішній день існує достатньо багато теорій і трактувань імен. Серед них найбільш поширені:

 • асоціативна. Ця теорія відрізняється найбільш науковим підходом. Вона стверджує, що звучання імені викликає у людей (в тому числі у носія) певні асоціації. Вони зумовлюють в деякому роді відношення до власника імені, упередження і забобони на його рахунок. Та й сам носій починає несвідомо вести себе у відповідності з цими асоціативними установками. Наприклад, Аїша згідно асоціативній теорії є істотою м’якою і покірною, при цьому вкрай приємною у спілкуванні. Звучання цього імені дуже красиво і жіночно. До того ж арабське коріння і всесвітньо відоме суворе виховання східних дівчат змушують слухача уявити собі скромну і смиренну мусульманку;

  Арабське коріння і всесвітньо відоме суворе виховання східних дівчат змушують слухача представляти Аїшу як скромну і смиренну мусульманку
 • Борис Хигир, випустив безліч праць з аналізу імен, виступає за статистичний підхід. Він вивчає характери і особистості людей з психологічної точки зору. Хигир засновує свої висновки з приводу значення імен і їх впливу на людину на такій статистиці;
 • П’єр Руже стверджував, що імена мають вібраціями, хвилями. Від коливання швидкості (частоти) цих хвиль залежать риси характеру людини.

Аїша у дитинстві

У найменшому віці Аїша радує батьків сонячними посмішками і веселою вдачею. Ця дівчинка не примхлива, але дуже артистична і любить бути в центрі уваги. Аїша намагається радувати батьків, тому старанно вчиться і займається в гуртках. Цього дитину точно не можна назвати проблемним. Аїша досить самостійна і благоразумна. Вже в малому віці її можна спокійно залишати одну або з молодшими братами або сестрами. Втім, і пустощі їй не чужі. Правда, тільки нешкідливі — Аїша ніколи не стане робити речі, які їй здадуться небезпечними. Крім того, Аїша з дитинства відрізняється м’яким і добродушною вдачею. Вона не задирає інших дітей, однак за себе і своїх друзів постояти може.

Таланти

Аїша відрізняється схильністю до артистизму. Ця дівчина нерідко стає актрисою, музикантом, співачкою. Їй подобається звертати на себе увагу людей, але при цьому Аїша зовсім не честолюбна. За це якість її поважають багато колеги та шанувальники. У школі Аїша виявляє здатність до гуманітарних наук, особливо до мов. Вона має схильності до політики і дипломатії. Такі люди нерідко стають волонтерами і щиро борються за справу, яку вважають правим.

Айша Тайлер — американська актриса, працює в жанрі комедії

Кар’єра

Аїша рідко має потребу в побудові кар’єри. Ця дівчина віддає перевагу визнання друзів і близьких, а не сторонніх людей і колег.

Як правило, вона вибирає нескладну роботу, яка не буде віднімати багато часу. Вільний час вона витрачає на хобі і спілкування з приємними їй людьми.

Аїша не любить засиджуватися на одному робочому місці довго, бо рідко де працює довше одного року поспіль. При цьому дівчина намагається спробувати якомога більше різних професій. До тридцяти років вона найчастіше знайома мінімум з десятьма різними сферами. Втім, іноді робота і хобі Аїші збігаються — в цьому випадку вона швидко досягає успіху і не поспішає змінювати місце.

Здоров’я

Аїші пощастило — вона відрізняється чудовим здоров’ям. З самого дитинства вона відмінно розвинена фізично і любить рухомо відпочивати. Найслабше місце Аїші — серцево-судинна система. Їй необхідно до кінця життя уникати гіподинамії, щоб підтримувати серце (та й весь організм) в тонусі. Якщо ж Аїша почне залежуватися на дивані і уникати фізичних навантажень, то вона ризикує ослабити силу скорочень серця.

Айша Каддафі — колишній посол доброї волі ООН

Любов

Аїша дуже приємний друг, однак її важко любити. Вона дуже рухлива і енергійна, прагне багато чого встигнути і зробити, і часто її пориви засновані на чистому ентузіазмі. Аїша з тих людей, які готові заради ідеї позбутися хороших умов життя і схвалення оточуючих. Не кожен здатний розділити її ношу, тому дівчина часто залишається самотня до середніх років.

Крім того, більшу частину свого чоловічого оточення Аїша сприймає лише як друзів і приятелів. Дівчина не схильна до романтичної закоханості, а тому їй складно закрутити голову. Аїша готова полюбити лише тієї людини, яка повністю розділить її погляди на світ і буде готовий разом з нею йти до кінця, щоб їх відстояти.

Таблиця: сумісність з іншими іменами

Олександр Повне взаєморозуміння, ніжна прихильність, любов
Олексій Дружні стосунки
Андрій Легкий і приємний флірт, але довгострокові відносини не увінчаються успіхом
Борис Взаємна закоханість переростає у міцну дружбу
Владислав Повна відсутність загальних інтересів
Дмитро Довірчі дружні стосунки
Євген Короткі любовні стосунки, але невдалі спроби прогнути Аїшу під себе закінчаться розривом
Кирило Закоханість з першого погляду, щасливо переростає в повноцінні взаємні почуття
Сергій Розбіжність інтересів, втім, може зав’язатися міцна дружба
Федір Взаємне нерозуміння
Ян Відверта неприязнь з боку дівчини

Значущі роки життя Аїші

Аїші і її родичам слід звернути увагу на наступні роки в житті дівчини:

 • 5 років. У цьому віці у дівчинки формується початкова, спрощене сприйняття добра і зла. Аїша — ідеалістка, тому важливо в цей час закласти правильні і недеструктивні думки;
 • 14 років. У цьому віці дівчина, швидше за все, зіткнеться з суворістю і безжальністю навколишнього світу. Зіткнення може бути яким завгодно — серйозна трагедія, втрата близької людини або просто зустріч з неприємними людьми. Це подія навчить Аїшу того, що існує світ за межами її родини та друзів, який не завжди доброзичливий і безпечний;

  У 14 Аїші належить зіткнутися з суворістю і безжальністю навколишнього світу
 • 32 роки. В цей час Аїша знаходить самого близької людини. Це може бути друг, коханий, чоловік, навіть родич. Необов’язково це буде людина, якого вона раніше не знала. Швидше за все, Аїша немов заново познайомиться з ним, відкриє йому душу і отримає підтримку і розуміння у відповідь.

Таблиця: відповідності імені

Знак зодіаку Скорпіон
Планета Сатурн
Колір Бежевий, червоний, лимонно-жовтий
Тотемна тварина Електричний скат, вугор
Рослина Альпійська троянда, барбарис
Стихія Земля
Камінь Сердолік
Щасливе число 3, 7
Щасливий день тижня Середа

Семантико-фонетичний аналіз

Семантико-фонетичний аналіз (або, просто, політерний розбір) винайшов російський астролог Фелікс Казимирович Величко. По його теорії, кожна буква має своїм сакральним змістом, а ім’я є сумою цих значень. Аїшу з цієї теорії можна розібрати так:

 • А — символ початку, внутрішній духовний імпульс, який спонукає до дії. Наявність двох букв «А» в імені вказує на посилення цієї характеристики. Звідси можна укласти, що Аїша — діяльна особа, чиї дії спрямовуються серцем;
 • І — витонченість, духовність, артистичність. Людина з цією буквою імені здатний бачити красу в буденному. Він володіє особливим художнім поглядом на світ і може перетворювати його, щоб викликати у оточуючих людей емоції. Аїша виразно артистична і здатна користуватися цим якістю, щоб привносити в життя оточуючих красу і гармонію;
 • Ш — уважність, проникливість. Людина, в чиєму імені є ця буква, зауважує речі, які інші можуть ігнорувати. Він вміло пов’язує одні події з іншими, причому робить це часто не зовсім усвідомлено. Тому багато хто вважає, що у нього добре розвинена інтуїція. В цілому, так і є — Аїша швидко вникає в суть справи, майже інтуїтивно видає хороше рішення і, як правило, виявляється права у своїх побутових прогнозах.

Характеристика імені відповідно до пори року

Існує поширена теорія, яка стверджує, що характер людини залежить від пори року, в яке він народився. Якщо дотримуватися цієї теорії, то носителька імені Аїша у кожному сезоні розвиває різні якості:

 • «літня» Аїша — уособлення сонця. Це в міру весела, добра і постійна дівчина. Вона відрізняється прямотою і щирістю. Аїша, яка народилася влітку, користується довірою і повагою оточуючих;
 • характерна риса «осінньої» Аїші — завзятість. Якщо ця дівчина задається метою, то зупинити її не зможе ніхто. Вона завзята і працелюбна;
 • Аїша, яка народилася взимку, відрізняється особливою артистичністю. Вона любить бути в центрі уваги, а тому часто демонструє свої акторські таланти будинку і серед друзів. Вона не гордовита, але легко ображається, якщо її побутовий спектакль залишити без уваги;
 • «весняна» Аїша нагадує безтурботну пташку. Вона непостійна, легко переключає увагу і не зосереджується на одній меті.

Відомі носійки імені

 1. Аїша Сайед Кастро — домініканська скрипалька і альтистка, володарка Премії Касандра у 2009 році
 2. Аїша Ді — австралійська телеактриса, знімається в телесеріалах
 3. Аїша Хіндс — американська актриса, знімається в серіалах, так і у великому кіно
 4. Айша Галимбаева — і казахська радянська художниця, володарка звань Заслужений діяч мистецтв, Народний художник в Казахстані

Аїша — красиве жіноче ім’я, яке дарує своїй власниці багато позитивних рис. Життєвий шлях дівчини, яка носить це ім’я, часто буде тернистим, але вона успішно впорається з усіма випробуваннями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *