Лікування тріщини в задньому проході народними засобами

Тріщина в задньому проході впевнено займає друге місце по частоті поширення серед проктологічних захворювань, поступаючись тільки геморою. У негативного процесу може бути різна етіологія, ступінь розвитку, вид і навіть дислокація. Лікування в домашніх умовах не завжди приносить очікуваний ефект: його успіх залежить від багатьох факторів, нерідко мазі і народні засоби виявляються малоефективними.

Характер проблеми

Тріщина в задньому проході перманентно присутній патологічний розрив тканини слизової анального каналу, що діагностується з інтенсивного больового симптому і домішок крові в калових масах.

Загальні відомості про появу і динаміку небезпечного явища виглядають наступним чином:

  1. Статистика відзначає деяке превалювання патології у жінок молодого та середнього віку, пов’язуючи це з анальним сексом.
  2. Але це – і часте явище і у чоловіків, які страждають патологіями обміну або травлення, шкідливими пристрастями чи дотримуються нетрадиційної сексуальної орієнтації.
  3. Поява патології може здаватися і ідіопатичним – без видимих причин, перераховуються в першу чергу, але, як і будь-яке захворювання, є закономірним наслідком певних порушень в природних процесах.
  4. Найчастіше – це патології травлення, гепатобилиарного тракту, збої в діяльності видільної системи. Анальний канал призначений природою для виведення відпрацьованих компонентів, непотрібних організму токсичних. Вони призводять до зміни звичної консистенції калових мас, не разовою, а звично-повторюваної – рідкої, роз’їдає тканини слизової або твердої, з труднощами проходить через отвір, передбачений природою для нормального виду виділень.
  5. Під тріщиною в задньому проході мається на увазі дефект поверхні, яка заподіяна разовою дефекацією. При цьому утворюється рана або виразка, яка утворилася під дією постійного травмування токсичними сполуками механічним способом – тертям, розтягуванням.

Лікування в домашніх умовах, народні засоби, що позиціонуються як ефективні, мазі, гомеопатичні, приготовані натуропатами або аптечні засоби – лише спроби позбутися від слідства певних дій або патологій, що розвиваються в організмі.

В домашніх умовах їх можна використовувати як допоміжні, симптоматичні методи. Лікування повинно бути комплексним і призначатися в залежності від клінічного перебігу, локалізації та тривалості розвитку.

Важливе значення в успіху робиться терапії має усунення першопричини (наприклад, при хронічних захворюваннях ШКТ, наявності збоїв в роботі серцево-судинної системи).

Класифікація як визначальний чинник лікування

Перш ніж починати застосування в домашніх умовах мазей або інших лікарських засобів за самопризначенням, пораді, вичитанні на околомедицинських порталах в Інтернеті або авторитетним рекомендаціям від випадкових знайомих, необхідно прояснити характер існуючої проблеми та її етіологію.

Гостра тріщина в задньому проході – результат травмування або порушень дефекації, отримана одноразово, не потребує особливого лікування. Здорова слизова володіє високою здатністю до саморегенерації, але мазь може прискорити процес загоєння, якщо вона правильно підібрана проктологом.

Хронічна тріщина в задньому проході виявляється не тільки по больового симптому і присутності в калі слідів гуморальної рідини. Лікар діагностує її і за іншими характерними ознаками: анальна бахромка гіпертрофується, м’яз сфінктера і сторожовоий горбок оголені.

Небезпека некоректного лікування в домашніх умовах навіть гострої тріщини може призвести (і часто так і відбувається) до розвитку хронічного стану. Проблема непрофесійного лікування – спазм анального сфінктера як результат випробовуваного болю. Пошкоджене місце закривається складками шкіри, не обробляється в достатній мірі і запалюється.

Тріщина в задньому проході може розташовуватися на задній або передній стінці, на обох одночасно (так звана дзеркальна. В домашніх умовах буває важко з’ясувати її локалізацію і цілеспрямовано проводити лікувальні маніпуляції.

Нерідко відсутність правильної терапії призводить до перетворення розриву в каллозний – постійно існуючий, який придбуває щільні краї і болісний проміжок, для усунення якого може знадобитися оперативне втручання.

Лікування

В домашніх умовах можна лікувати тільки гостру тріщину в задньому проході, але мазей і народних способів для цього недостатньо. Терапевтична тактика визначається проктологом. Вона застосовується в комплексі – медикаментозне лікування за кількома напрямками проводять для нормалізації стільця при запорах або тривалої діареї, а також для ослаблення спазму сфінктера.

лікування анальної тріщини

Показані фізіотерапевтичні методи, сувора дієта, зміна звичного способу життя на здоровий, відмова від шкідливих звичок.

Хорошу допомогу при недугу можуть надати сидячі ванночки зі звіробоєм, ромашкою або календулою.

Не менш ефективні мікроклізми, для приготування яких треба взяти 1 ст. ложку меду і додати трохи відвару ромашки. Їх роблять при відході до сну протягом 20 днів.

Для лікування ран можна використовувати прополіс. На його основі можна зробити мазь. Для цієї мети треба змішати подрібнений прополіс з оливковою олією і добре пропарити цю суміш на водяній бані. Головне – не забувати це засіб постійно розмішувати, поки воно не стане однорідним. Після цього мазь треба остудити і наносити зони тріщин.

Медикаментозні засоби

При перманентному запорі або твердому кале призначаються проносні, що мають в основі своєї дії лактулозу – Дюфалак, Форлакс, деякі інші. Вони приносять ефект за умови рясного пиття і дотримання дієти. Іноді для лікування невеликих, спонтанно виникли тріщин досить просто правильного харчування і усунення патологій травлення.

При іншої етіології негативного процесу можуть призначатися місцеві засоби – мазі, гелі, ректальні свічки. Нітрогліцериновій – зменшує біль і оптимізує кровообіг, Ультрапрокт має протизапальну та анальгетичну дію, Левомеколь показана при бактеріальної інфекції.

У різних ситуаціях проктолог може призначити Солкосерил, Проктоседил або Ауробин, але іноді застосування мазей в домашніх умовах може бути скрутній через локалізації пошкодження. У цьому випадку застосовуються ректальні свічки – Постеризан, Натальсид, Салофальк.

Свічки з прополісом можуть викликати небажану реакцію при наявності алергії, а популярний Реліф підходить для всіх прямокишечних патологій. Є засоби, які можна використовувати тільки після отримання лікарського схвалення – наприклад, Ультрапрокт, приготований на гормональній основі.

Дієта та фізіотерапія

Дотримання дієти – важлива частина комплексного лікування. Пацієнту рекомендується виключити з раціону продукти з подразнюючою дією – маринади, соління, спеції, борошняні вироби, фастфуд, солодку випічку, смажене і гостре.

Відмовитися потрібно і від стимуляторів, алкоголю, кофеїну, солодких газованих напоїв. Натомість можна пити натуральні соки, морси, компоти, трав’яні чаї. Харчування здійснюється невеликими порціями, 5-6 разів на день.

Народні методи і традиційна медицина рекомендують при лікуванні певних станів теплі сидячі ванночки з найбільш варіабельних компонентів – наприклад відвару соснових гілок, банального розчину марганцівки, міцно завареного натурального чорного чаю. Однак як самостійний метод це працює зі слабким результатом.

Необхідна медикаментозна терапія, яка призначається по локалізації проблеми, її етіології та ступеня прогресування стану. Хронічні тріщини в домашніх умовах лікуються рідко, тому що вимагають професійних методів і моніторингу.

Бонус

Лікувати анальні тріщини потрібно відразу після розвитку хворобливих симптомів. При їх виявленні потрібно негайно:

  1. Звернутися до проктолога, пройти обстеження, отримати рекомендації після встановленого діагнозу.
  2. Неухильно і ретельно виконувати всі призначення – симптоматичні та комплексні.
  3. Почати лікування хронічних захворювань, які могли стати причиною виникнення патологічного стану.
  4. Не займатися самолікуванням, особливо сумнівними, неперевіреними засобами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *