мілдронат

Як приймати Мілдронат і для чого він потрібен

Медичний засіб Мілдронат було розроблено для покращення метаболізму латвійським вченим в Ризькому університеті. Дослідження були засновані на дії гамма-бутиробетаїну, здатного розподіляти клітинну енергію при регулярних перевантаженнях організму. Завдяки такій дії Мілдронат сьогодні використовується як в традиційній терапії, так і в спортивній медицині.

Склад і прийом Мілдронату

Наукового підтвердження властивостей збільшення фізичної сили при прийомі Мілдроната немає, тому спортивна медицина використовує даний препарат тільки на основі наукових припущень, немає доказів його дії для збільшення швидкості рефлексів.

Незважаючи на те, що інструкція із застосування таблеток Мілдроната вказує і для чого він потрібний, і як його застосовувати, спортсмени використовують його у своїх цілях. Але нещодавно Спортивна медична асоціація заборонила використовувати Мілдронат у спортивній медицині.

Його активна речовина – Meldonium віднесено по класифікації до S4, що містить гормони і модулятори, до забороненого списку для використання в ході підготовки спортсменів до змагань.

Зросла популярність ліки в традиційній медицині за його фармакологічних властивостей. Як вказано в інструкції по застосуванню Мілдроната, він використовується в терапії безлічі соматичних хвороб, таблетки потрібні при відновленні після операцій, і для чого він призначається, добре знають практикуючі лікарі різного профілю.

Mildronate в будь-якій формі випуску має основний діючий компонент – Мельдоний, Meldonium. Виробляють препарат на АТ «Гріндекс» в Латвії. Виробники рекомендують ціну свого лікарського засобу – від 110 гривень, але ціни змінюються від установок аптечних мереж, в Україні таблетки Мілдроната дозою 250 мг можна купити в середньому за 125-140 гривень. Випускаються серед інших форм в основному таблетки.

В одній таблетці Мілдроната міститься:

 • 500 мг Meldonium, основного компонента;
 • додаткові речовини.

Смак таблеток трохи кислить через вміст маніту. Інструкція по застосуванню Мілдроната, для чого він потрібен, вказує, як його пити. Таблетки рекомендується ковтати цілими, не жувати, запивати великою кількістю води.

Треба пити ліки до сніданку або ½ години. При призначенні дворазового або більше прийому останню таблетку треба випити не пізніше 17.00 години вечора. Це обумовлено збудливою дією препарату на психомоторний стан, щоб не погіршити період засинання. Точне дозування, кількість прийомів, тривалість курсу визначає лікар залежно від захворювання і загального самопочуття пацієнта.

Лікарі враховують властивість Мілдроната викликати звикання, тому зазвичай призначається курс лікування не більше 2 тижнів. При необхідності проведення повторного курсу, на розсуд лікаря, він призначається не раніше, ніж після 2-тижневої перерви, не частіше 2-3 разів протягом року.

Самостійний прийом Мілдроната без призначення лікаря категорично забороняється. Інструкція по застосуванню Мілдроната в таблетках вказує і для чого він потрібен, і в яких випадках застосовується.

Властивості Mildronate, як застосовується

Дане ліки застосовується в лікуванні різних соматичних захворювань, психічних станів. Корисними властивостями основного компонента Мельдонію вважаються:

 1. Охорона серця від зносу при наявності в робочому режимі високих перевантажень.
 2. Прискорення кровообігу в мозку, сітківці очей.
 3. Профілактика утворення тромбів.
 4. Збереження витрат енергії, запобігання спалювання внутрішніх енергетичних ресурсів тіла.
 5. Поповнення енергетичних ресурсів жирами і глікогеном.
 6. Захист клітин від дефіциту кисню, уповільнення розщеплення корисних речовин, живлять енергію організму.
 7. Допомогу у переробці і засвоєнні глікогену і жирів, щоб не створювався дефіцит кисню в клітинах.
 8. Захист організму від кисневого голодування за рахунок уповільнення переробки жирів, активізації розщеплення глікогену. При цьому вивільняється енергія, зберігається кисень в клітинах.

Простіше кажучи, Мельдоний переводить організм у режим енергозбереження, що дозволяє йому функціонувати з меншим навантаженням на серце. Корисний Мілдронат однаково чоловікам і жінкам.

Вони легше переносять фізичне, розумове напруження, одночасно проводять профілактику ішемії, підвищує стійкість людини до перенесення навантаження, стресів. Інструкція по застосуванню Мілдроната в таблетках і інформація, для чого вони потрібні, є керівництвом для лікаря при виборі ліків різним пацієнтам з різними захворюваннями.

Mildronate використовують у лікуванні людей старше 18 років, які працюють в розумовій сфері, мають діабет, захворювання серця, судин, зі стійкою гіпертонією.

Показання до використання Mildronate:

 • ішемія;
 • патології судин;
 • стійкі серцеві болі;
 • підтверджена дослідженнями недостатність серцевої діяльності;
 • перевантаження фізичного, розумового типу;
 • хвороби дихальних шляхів;
 • алкогольна залежність;
 • травми очей.

Інструкція із застосування таблеток Мілдроната підказує лікарям і для чого він потрібен, і які дозування застосовувати в терапії різних патологій. Також вказується на неприпустимість передозування, в добу можна приймати не більше 2000 мг.

Застосування Mildronate в терапії різних захворювань

Як зазначено в інструкції із застосування таблеток Мілдроната і для чого вони потрібні, лікар призначає ліки в різних дозуваннях, підбираючи їх для кожного конкретного пацієнта відповідно до його захворюванням.

 1. При наявності у пацієнта хвороби серця таблетки Мілдроната включаються в загальну схему терапії. Він добре поєднується з різними лікарськими засобами. При хворобах серця препарат призначають по 500-1000 мг в день. Лікар визначає кратність прийому ліків, тривалість лікування. При діагностованій кардіалгії, пов’язаної з дисгормональноюміокардіопатією, ліки призначаються одноразовим або дворазовим прийомом по 1 або 2 таблеток загальної добової дозуванням не більше 500 мг. При порушеннях серцевого ритму Мілдронат збільшує кількість скорочень, попереджає розвиток стенокардії, нормалізує кровообіг.
 2. Коли діагностовано порушення кровообігу головного, спочатку усувається загострення, потім лікування додається Мілдронат в дозі до 1000 мг через добу з визначеною певною лікарями кратністю прийому. При переході порушень у хронічний перебіг лікарі призначають прийом Мілдроната по 500 мг за добу з різною кратністю вживання.
 3. Якщо діагностовано патології у периферичних артеріях, ліки призначається дворазовим прийомом по 250 мг, щоб доза за добу не перевищувала 500 мг. Якщо пацієнти на роботі переносять підвищені інтелектуальні або фізичні навантаження, засіб призначається дворазовим прийомом з добовою дозою до 1000 мг.
 4. У терапії алкогольного абстинентного стану Mildronate прописують чотири рази за день дозою 500 мг. Триває такий курс до 10 днів. На алкогольну інтоксикацію Мельдоний впливає допомогою центральної і вегетативної нервових систем, позбавляє людину від алкоголізму, стабілізує психічні процеси.
 5. При діабеті Mildronate діє на функції кровопостачання, від чого знижується рівень глюкози в крові, зменшується ризик формування ретинопатії та нейропатії. У терапії діабетиків Мілдронат корисний тільки разом з іншими лікарськими засобами.
 6. Лікують гіпертонію Мілдронатом завдяки поліпшенню обороту крові.
 7. Від хронічної втоми і високого стомлення від навантажень емоційного і фізичного плану Мілдронат призначають для насичення крові киснем, відновлення енергійності, спокійного емоційного стану в стресових ситуаціях.

Вважається, що використання Mildronate в таблетках допомагає скинути зайві кілограми, але для цього приймати ліки треба тільки з дозволу лікаря, щоб не нашкодити загальному стану.

Властивості Мельдонію показали свою дієвість в схудненні, він сприяє регуляції обміну речовин, але застосовувати його самостійно категорично забороняється. Для схуднення прийом Мілдроната повинен поєднуватися з розумними спортивними заняттями і спеціально розрахованим раціоном харчування.

Тут важлива консультація лікаря, він знає, для чого потрібні таблетки Мілдроната, інструкція по застосуванню допоможе лікарю розрахувати необхідну кожній людині дозу, щоб схуднення принесло користь всьому організму. Адже, як і у будь-якого препарату, у Мілдроната є свої протипоказання і побічні дії.

Бонус

 1. Несучи користь людині, Мілдронат може надати серйозну шкоду, якщо буде прийматися без вказівок лікаря, з перевищенням необхідної організму дозування.
 2. Категорично забороняється самостійний прийом Мілдроната без призначення лікаря в лікуванні будь-яких соматичних патологій. Тільки кваліфікований фахівець може передбачити можливі побічні ефекти, пояснити людині правила вживання лікарського засобу.
 3. Тривалий прийом Мельдонію викликає звикання, вживати його без призначення лікаря протипоказано. Лікар розраховує тривалість курсу лікування, робить перерви між двома курсами, якщо для другого курсу є гостра необхідність.
 4. У спортивній медицині даний лікарський засіб віднесли до заборонених, а Мельдоний визнаний допінговою речовиною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *