таблетки від сухого кашлю для дорослих

Найбільш ефективні таблетки від сухого кашлю для дорослих

Незважаючи на подібний механізм розвитку сухого кашлю у дорослих, негативне явище можуть викликати самі варіабельні причини. Перш ніж вивчати довгий список медикаментозних препаратів, озаглавлений вельми умовно як “таблетки від непродуктивного (без виділення мокроти) кашлю”, потрібно мати уявлення про причини, результатом якої став неприємний симптом.

Знаючи справжню причину, можна підібрати недорогі, але ефективні препарати, ціни на які будуть бюджетними.

Поширена помилка полягає в переконаності, що достатньо приймати таблетки або мікстури, і небажане явище плавно перейде в мокрий кашель (супроводжується відділенням секрету), а потім благополучно пройде.

Саме воно змушує розумних, отримали певний життєвий досвід людей, шукати таблетки від сухого кашлю, які дозволять швидко позбутися тривожного симптому. Але навіть час доби, в який виникає неприємне першіння в горлі, може вказувати на присутність важкого захворювання.

Алергія – часте лихо

Недорогі, але ефективні препарати можуть бути абсолютно різними, якщо врахувати, що тільки за етіологічним ознакою розрізняють алергічний, стійкий, незалежний від певного часу доби і розвивається тільки перед сном або в нічний час нежить. Довгий список самопризначених препаратів для лікування до лікування від такого симптому може виявитися марним, які б не були ціни на ліки, прийняті за самопризначенням.

Алергічний кашель без мокротиння може виникати на виробництві, в переповненому транспорті, в домашній обстановці – на пил, комах, сперте повітря, дим тютюновий або припливаючий з кухні.

І дорослим, і дітям таблетки від сухого кашлю, викликаного алергією, призначає тільки алерголог. Список незмінно включає в себе антигістамінні препарати, які блокують активізацію гістаміну. Короткочасне полегшення може змінитися новим прикрим нападом, якщо не виявлено провокатор кашльового рефлексу.

Які з них ефективні – вирішує лікар, який займається вирішенням проблеми, але вибір препарату залежить від ступеня тяжкості та наслідків, тому складно сказати, чи будуть вони недорогими або витратними.

Прописування ліків за власним розумінням категорично виключається. Список антигістамінних може включати препарати центрального або периферичного дії, наркотичні та ненаркотичні.

Одні з них включені до складу комбінованих ліків і мають седативну дію, інші володіють негативною дією на серце, треті не рекомендовані при роботі, яка потребує уваги та зосередженості. Самими безпечними і ефективними вважаються таблетки третього покоління вибіркової дії.

У них майже немає побічних ефектів, однак віднести такі ліки до недорогих не дозволяють реальні ціни. Більшість з них відпускається по лікарському рецептом – Кодеїн і Кодтерпін, Глаувент, Тусупрекс.

Нічний і передуючий засипанню

Дорослим, які страждають від сухого кашлю у нічний час і при укладанні в ліжко для щоночного відпочинку, слід хвилюватися не про ціни, а про можливе провокатора неприємного симптому.

Практикуючі лікарі чудово обізнані, що присутність непродуктивного кашлю може свідчити не тільки про застуді або початковій стадії вірусного захворювання. Це самий простий і безпечний варіант розвитку подій.

Сухий кашель у дорослих може бути проявом наступних небезпечних станів:

 1. Коклюшу – небезпечного захворювання, від якого поки не придумано таблеток, і навіть якщо його переносять у дитинстві, імунітет все одно не виробляється.
 2. Туберкульозу, не менш загрозливою хворобою, яка потенційно можлива в самому благополучному соціумі без щеплення або при ослабленому імунітеті, навіть від випадкового джерела при нетривалому контакті.
 3. Патології ЛОР-органів, що протікає в прихованій формі. Гнійні виділення при отиті або синуситі можуть стікати по задній стінці глотки, провокуючи роздратування. Терапію із списку лікарських засобів вибирає отоларинголог, але це далеко не завжди таблетки: список лікарських форм залежить від локалізації запалення.
 4. Поява сухого кашлю у дорослих може бути характерним симптомом онкологічної патології. Це – закономірна реакція неприйняття продуктів діяльності атипових клітин, здавлення, спровокованого пухлиною. Ціни в цьому випадку вже не мають значення, але можливість лікування зберігається при ранній діагностиці.
 5. Це характерний симптом бронхіальної астми – комплексного і складного патологічного процесу, який вимагає тривалого лікування. Ймовірно, є недорогі, але ефективні ліки, але в даному випадку успішність лікування залежить не від ціни, а від правильно підібраної терапевтичної тактики.
 6. Сухий кашель у дорослих може бути наслідком інтоксикації будь-якого виду – виділень паразитів, які окупували кишечник і інші внутрішні органи, зловживання медикаментами з іншого приводу або професійної деформації органів дихання, яка буває у співаків, педагогів, рекламних агентів і представників інших професій, вимушених постійно розмовляти і напружувати голосові зв’язки.

Рейтинг засобів від симптому центральної дії

Цей список зазвичай включає не тільки таблетки, але і інші лікарські форми, ефективні як спосіб позбавлення від надокучливого покашлювання. Деякі з них діють симптоматично – прибирають на час подразнення з допомогою складових компонентів. Друга група заснована на пригніченні кашльового центру і більш ефективна в складних випадках – наприклад, коли сухий кашель у дорослих викликаний іннервацією верхнього гортанного або блукаючого нерва.

Можна почати прийом недорогих ліків в таблетованій формі, ціни на які здалися демократичними і не особливо вдарили по бюджету.

Захисний кашльовий рефлекс може порушуватися іннервацією рецепторів, розташованих в плеврі, бронхах, гортані і глотці. Без достовірної діагностики неможливо виявити, де виникає роздратування.

Якщо розвиток симптому відбувається без додаткових ознак – нежиті, температури, роздратування присутній постійно і не усувається ніякими засобами – недорогими, але необтяжливими для гаманця, або дуже дорогими і теж марними, одними таблетками від цього вже не позбавитися.

Список популярних лікарських призначень наводиться нижче. Ціни дані приблизні, вони можуть змінюватись в залежності від роздрібних аптечних мереж або регіону проживання пацієнта:

 1. Фалиминт – таблетки, драже для усунення подразнення в горлі – ціна від 110 грн., але є дешеві аналоги німецької засоби вітчизняного виробництва;
 2. Либексин – ефективний засіб для придушення нервових рецепторів, з побічними ефектами – загальмованістю і сонливістю, ціна – від 150 грн.;
 3. Коделак – засіб від сухого кашлю на рослинних компонентах, крім таблеток є й інші форми випуску, володіє комбінованим дією, навіть в Москві можна купити за 60 грн.
 4. Омнитус – в таблетках, протизапальний і бактерицидний засіб, що полегшує напади, але викликає запаморочення, проблеми з кишечником або сонливість, ціною від 90 грн.

Будь-який з перелічених засобів може використовуватися тільки після виставлення достовірного діагнозу і схвалення лікаря. Прийом за порадою родичів, знайомих, аптечних провізорів не рекомендований, якщо не з’ясована причина кашлю і немає інших симптомів застуди або вірусного захворювання. Наслідки прийому неправильних таблеток можуть легко призвести до медикаментозної інтоксикації та посилення симптоматики.

Додаткові ліки

У список кращих препаратів для лікування сухого кашлю можуть увійти засоби самої різної форми випуску. Поширеними вважаються сиропи Синекод з високим рейтингом результату і затребуваності, не викликає звикання і дозволений навіть при цукровому діабеті, Бронхолітин виробництва Болгарії, в якому активними діючими речовинами виступають ефедрин і глауцин у поєднанні з рослинними інгредієнтами.

Приєднання вторинної інфекції до вірусу або бактеріальне походження хвороби викликає необхідність прийому антибіотиків.

Якщо поразка носить системний характер, призначається комплексна терапія, яка може включати дієту, фізіотерапію, народні засоби. Все це вимагає неодмінною консультації терапевта, який зробить попередні припущення і відправить до фахівця, в компетенції якого знаходиться усунення проблеми.

Бонус

Сухий кашель може викликатися різними причинами, тому тактика лікування може бути єдино можливою:

 1. Відвідування лікаря і отримання призначень на лабораторні та апаратні дослідження.
 2. Проведення діагностики і встановлення етіології симптому.
 3. Отримання лікарських рекомендацій та придбання ліків.
 4. Виконання інших призначень на додаток до прийому таблеток.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *