Арбідол

Як приймати препарат Арбідол дорослим

Арбідол в таблетках – противірусний препарат, що володіє деякими додатковими корисними властивостями. Інструкція по застосуванню від виробника позиціонує лікарський засіб як нетоксична і безпечна для дорослих і дітей, не проявила негативних наслідків при дотриманні правильного дозування, що застосовується для профілактики і лікування вірусних захворювань.

Ціна залежить від кількості ДАВ в таблетці. Повні промислові аналоги можна знайти під декількома торговими марками.

Передісторія появи

На російському фармацевтичному ринку таблетки Арбідол ще 15 років тому були найбільш затребуваним противірусним препаратом, хоча конкуруючі компанії запевняють, що рейтинг продажів у ліків був високим через цілеспрямовану маркетингову кампанію.

Правоволодіння торгової марки Арбідол на сьогоднішній день належить Акціонерному товариству «Отисфарм», найбільшої компанії з кількістю проданих безрецептурних ліків фармацевтичного ринку Російської Федерації.

Зараз Арбідол досить рідко можна зустріти в оплачених топ-рейтингах противірусних препаратів. Але цього засобу і не потрібна особлива реклама. Російський споживач чудово знайомий з його дією, а в якості додаткової рекомендації може служити той факт, що в 2005 році його збиралися випускати в Сполучених Штатах, коли там спалахнула перша епідемія пташиного грипу.

В інструкції по застосуванню виробник вказує, що застосування таблеток безпечно і ефективно і для дітей, і для дорослих.

Показання до застосування

Інструкція із застосування Арбідолу в таблетках вказує на специфічність дії ДАВШИ противірусного препарату, віднесеного до категорії інгібіторів злиття. Особливість противірусного засобу полягає в ефективному перешкоджання проникненню віріона в клітинну мембрану будь-якої клітини людського організму.

Це означає, що Арбідол можна застосовувати практично при будь-якій вірусній інфекції і досягати позитивних результатів у лікуванні, профілактиці і ослабленні дії патогенного агента, вже проникнувшего в організм, що знаходиться в інкубаційному періоді:

 • при появі в організмі патогенних підтипів вірусів А і Б, одержані в результаті повторного зараження;
 • при гострої респіраторної інфекції, збудник якої не піддається виявленню із-за недостатньої дослідженості;
 • у разі інфікування аденовірусами та риновіруси, а також респіраторно-синцитіальним вірусом;
 • якщо діагностовано зараження коронавірусом або парагрип.

В інструкції із застосування таблеток зазначаються і додаткові позитивні ефекти від прийому препарату: стимуляція природного імунітету, безпечна навіть при аутоімунних патологіях з-за помірної активності, зниження ймовірності повторного зараження, збільшення інтенсивності діяльності макрофагів і підвищення кількості клітин-кілерів для боротьби з агресивним вірусом.

У міжнародній класифікації ліків Арбідол фігурує як Умифеновир – за назвою чинного активної речовини. На момент створення препарат належав торговельній марці «Арбідол», тому нинішня назва не увійшла до реєстру.

Склад препарату

Лікарський засіб відноситься до етилових ефірів карбонової кислоти зі складною брутто-формулою і до фармакологічної групи противірусних препаратів, які застосовуються при ВІЛ-інфекції з-за імуномодулюючої дії.

Основна активна діюча речовина – умифеновир може використовуватися як допоміжний засіб при лікуванні бронхіту будь-якої форми, пневмонії, грипу з приєднаним запаленням легенів, якщо їх етіологію не вдається з’ясувати лабораторними дослідженнями.

В інструкції по застосуванню зазначено, що таблетки випускаються в картонних пачках, розфасованих у контурні чарункові упаковки. У кожній з них міститься десять таблеток по 50 мг – для дітей або по 100 мг – для дорослих.

Дозування вважається не за гідрохлориду моногидрату, а по реальній кількості ДАВ – умифеновиру. Інші компоненти полегшують засвоєння і розчинення таблетки у шлунково-кишковому тракті. Інструкція по застосуванню перераховує у складі Арбідолу картопляний крохмаль, целюлозу, повідон – стандартні добавки в мікрограма, зазвичай використовувані фармацевтичною промисловістю і повністю безпечні в дорослому і дитячому віці.

Ціна на препарат може змінюватись при продажу в різних регіонах , але на формування вартості від оптових партій впливає зміст ДАВШИ в таблетці – 50 або 100 мг, тобто дитячий і дорослий варіанти.

Фармакокінетика та терапевтична активність

Здатність умифеновира діяти відразу за кількома напрямами дає прекрасну терапевтичну активність ліки при профілактиці зараження під час епідемій та зниження кількості випадків повторного інфікування на вірус. Відзначено, що механізм активації макрофагів і збільшення кількості клітин-кілерів дозволяє легше перенести існуючу інфекцію і протидіяти її розвитку в інкубаційному періоді.

Додатковим ефектом є стимуляція гуморальних і клітинних реакцій власної імунної системи організму, але при цьому не виявляється помітного впливу на супресори.

В інструкції по застосуванню докладно описується фармакокінетика основного активного компонента противірусного препарату. Умифеновир, потрапляючи при пероральному прийомі в кишечник:

 • швидко засвоюється і абсорбується в клітинах і тканинах організму, рівномірно розподіляючись;
 • не має токсичної дії на додаток до токсинів, вироблюваним вірусом, на відміну від деяких інших ліків зі схожим механізмом;
 • при правильному дозуванні надає бажане дію, практично без залишку выводясь через видільні системи – основні шляхи транспортування – жовчний секрет і нирки;
 • знижує активність вірусу, перешкоджаючи його проникненню в мембрану клітини через ліпідну оболонку.

Інструкція по застосуванню рекомендує дотримуватися визначене дозування, орієнтуючись на ситуацію, що викликала необхідність перорального прийому.

У перші добу вживання для лікування або профілактики Арбідол виводиться з організму майже на 90 %, тому на початковому етапі приймається максимум протягом не менше п’яти днів, а тривалість прийому збільшується в період виникнення мезонных епідемій.

Протипоказання і побічні дії

Таблетки Арбідол не рекомендовані до застосування, якщо у пацієнта є індивідуальна реакція несприйнятливості до чинного активної речовини або допоміжних компонентів, що входять до складу препарату. В інструкції вказуються й інші обмеження:

 • дитячий вік (таблетки для дітей призначаються з 3-річного віку);
 • вагітність у першому триместрі за імуномодулюючої дії, яка може призвести до відторгнення зародка активізованим імунітетом;
 • при наявності у пацієнта ВІЛ-інфекції.

Є дані про можливих алергічних реакціях, але відсоток виникнення незначний. Арбідол та інші лікарські засоби не вступають в протидію, тому інструкція по застосуванню вказує на безперешкодне використання противірусного препарату в комплексному лікуванні, навіть при масованій медикаментозної терапії.

Не зазначено та випадків передозування Арбідолом, мали скільки-небудь негативні наслідки. При розвитку алергічної реакції або констатації вагітності на ранньому терміні прийом ліків припиняють.

Аналоги

Ефективність і відсутність побічних ефектів призвело до величезної популярності ліки, але в 2007 році закінчився термін дії патенту, отриманого фармацевтичною компанією. Це дало можливість іншим виробникам випускати дженерики – повні промислові аналоги під іншою комерційною назвою:

 1. Республіка Білорусь випускає Умифеновир під назвою Арпетол;
 2. В Україні його виготовляє фармацевтична компанія «Дарниця» як “Іммустат”;
 3. Аналоги можна знайти в продукції декількох китайських концернів;
 4. Голландія пропонує споживачам в Росії російський засіб під назвою ОРВИтол НП.

Ціна дженериків імпортного виробництва закономірно вище вітчизняних через мита та витрат на транспортування.

Умифеновир можна купити під назвами Арпефлю, Арпетолид і Арбідол максимум. Ціна на дитячі таблетки стартує в аптеках від 130 грн. Дорослим можна купити від 220 грн. і дорожче залежно від обставин і місця придбання.

Відгуки

Як і у будь-якого лікарського засобу, що застосовується в комплексній терапії чи профілактики, споживачі не прийшли до єдиної думки про ефективність Арбідолу. Деякі з них упевнені, що не відчули ніякої позитивної динаміки, але є і стійкі прихильники, незмінно які вдаються до противірусного препарату перед потенційно вірогідними сезонними епідеміями вірусу грипу.

І ті, і інші впевнені в абсолютній безпеці і нетоксичність перспективної розробки.

Слід врахувати, що в інструкціях по застосуванню дженериків недобросовісні виробники вказують більш ранній дитячий вік для старту прийому або можливість вживання під час ранньої вагітності. Основна діюча речовина залишається незмінним, а це означає, що і список заборон повинен залишатися аналогічним.

Схема прийому

В інструкції по застосуванню зазначається, що прийом препарату здійснюється за певною схемою, яка призначається лікарем або береться споживачем залежно від існуючої потреби та віку пацієнта.

У перші п’ять діб після початку захворювання ліки приймається 4 рази, перорально, до їди. Дітям дають разово одну таблетку в 50 мг, дорослим, відповідно, дають таблетку для дорослих – 200 мг.

Для профілактичного ефекту дорослі приймають дві таблетки один раз на день, дітям до 6 років призначають одну дитячу починаючи з шести – теж одноразово – дві дитячі таблетки або одну дорослу. При грипі в перші п’ять діб дається максимально можлива кількість, потім кількість таблеток поступово знижується до одноразового прийому.

Бонус

Препарат – перспективна розробка, яка отримала заслужену популярність і може сміливо використовуватися замість імпортних дженериків, що випускаються після закінчення дії патенту:

 1. У період сезонних епідемій Арбідол приймають для профілактики захворювання або зниження активності патогенного агента.
 2. На ринку противірусний препарат майже два десятиліття. Він допоміг не одному мільйону пацієнтів уникнути ускладнення при мав місце зараженні.
 3. В інструкції по застосуванню виробник вказує правдиву інформацію про протипоказання і можливі негативні ефекти, але таких небагато.
 4. Придбати Арбідол можна в аптеці без рецепта лікаря, але це не означає, що його можна приймати з перевищенням дозування або у разі відсутності необхідності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *