Народні прикмети на 13 червня

Народна назва:

Єреміїв день, Ярема, Веремій-розпрягальник.

Звичаї

Вважається, що з цієї дати в полях з’єднання являється житній дід або польовик, який особливо не шкодити людям і досить доброзичливо налаштований, але іноді йому хочеться трохи попустувати, тоді він може завести подорожнього в непрохідну болотну драговина або збити з шляху. Його діти – межевички-луговички – бігають по краю поля і ловлять там птахів йому на обід, тому ні в якому разі не слід засипати в цьому місці, інакше вони можуть вас задушити. Якщо діда розсердити, то він зіпсує весь урожай або запустити в полі величезна кількість змій. Виглядає він, як невеликий чоловічок з землистого кольору шкірою, хитрющими очима різного кольору, бородою і бровами з лугових квітів і колосків.

Прикмети

 1. Якщо цей день видався непогожим, то прийдешні зимові місяці будуть суворими і морозними, з частими хуртовинами і хуртовинами.
 2. На дворі стоїть тепла погода і вночі не холоднішає, значить, чекайте багатого врожаю.
 3. Помітили, що краплі роси не катаються, а звисають з кінчиків листочків або трави або оводи почали літати і при цьому боляче кусати – скоро почнеться дощ.
 4. Побачили цвітіння калини – можете збирати вудки і снасті і вирушати на риболовлю, так як почав клювати язь.
 5. Якщо на траві зовсім немає росі або вона дуже швидко висохла, то на наступний день буде сиро і випадуть опади. Її занадто багато, отже, належить ясна і сонячна погода.
 6. Відчули, що вологий подув вітер або побачили, що після сходу сонця густий туман не зник, а продовжив стелиться по землі – готуйтеся до негоди.
 7. Павуки почали активно плести павутину – незабаром погода кардинально зміниться.
 8. Запримітили, що у шипшини закрилися вже розкрилися бутони раніше 6 годин вечора, значить, зовсім небагато залишилося до того, як піде сильний дощ.
 9. Вранці на землю опустився туман – літо буде грибним.
 10. Якщо в лісі голосно закувала та зозуля, то найближчим часом настане справжнє літнє тепло.

У цей день іменини святкують:

Антон, Овсій, Євстафій, Роман, Харлампій, Христина Ярема.

Тлумачення снів 13 червня

 • Сновидіння, в якому вам пригрезились військові обладунки, свідчить про ті, що в майбутньому конфлікті ви зумієте гідно вистояти і не піддастеся паніці.
 • Приснилася ікона – у когось з ваших близьких з’єднання бути серйозні проблеми, тому вам доведеться витратити багато часу і сил, щоб допомогти йому справитися з ними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *