Народні прикмети на 20 червня

Народна назва:

Федота, Федот – тепло дає.

Звичаї

Народні повір’я свідчать, що в цю дату святий Федот блукати вздовж річкових берегів і залякує живуть у них русалок своїм гостро заточеним серпом, тому ті, хто боїться потонути, можуть бути спокійні. Якщо ж водна нечисть все-таки намагається тягнути людини на саме дно, то він хапає її і відрізає довге волосся, в яких і міститься вся сила.

Не варто займатися якими-небудь сільськогосподарськими роботами – полоти, боронувати, копати і орати землю, – так як згідно з прикметами вона стає «вагітної» майбутнім урожаєм. Тим же, хто знає молитву, звернену до Святого Духа, слід її вимовити, щоб вона допомогла відшукати захований скарб.

Людям, яким пощастило народитися 20 червня, судилося стати справжніми лідерами, так як крім природного добродушності і оптимізму смороду володіють всіма якостями талановитих керівників, здатність переконувати і викликати загальну повагу.

Прикмети

  1. Помітили, що дим від багаття почав клубочитися, отелитися по землі, а його угольки стали дуже білі тліти, значить, незабаром погода зміниться і прийде негода.
  2. Вночі не випала роса, тому вранці трава не суху – протягом дня чекайте випадання опадів.
  3. В грозу небо розрізають білі-червоні або вогненні спалахи блискавок – підніметься сильний вітер або почнеться буря.
  4. Побачили, що горобці граються у пилюці – незабаром похолодає.
  5. Якщо з ранку голуби розташувалися на карнизах і дахах і притискаються один одному, повернувшись грудками на схід, то буде сіро і похмуро.
  6. Примітили, що за ніч павуки розширили свої павутини – чекайте сонячну і теплу погоду.
  7. На дворі стоїть тепло, значить, належить погожий і врожайне літо.
  8. Почули гуркіт грому – негода триватиме ще кілька днів. Якщо ж він чується то з одного, то з іншого боку – можливо, почнеться град і суттєво похолодає.

У цей день іменини святкують:

Антон, Артемон, Богдан, Валерія, Олександр, Іван, Калерія, Клавдій, Мавр, Марія, Степан, Сусанна, Тарас, Федот.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *