Народні прикмети на 21 червня

Народна назва:

Федір літній, Федір-колодезник, навозница, толока.

Звичаї

Вважається, що саме на Федора (в найкоротшу ніч року) реальність і мрії змішуються, тому складно зрозуміти, що справді, а що просякнуте чаклунством і магією. Цей день володіє потужною енергетикою: будь-яка людина може запрограмувати своє майбутнє, привнести в нього щастя, удачу і безліч радісних моментів.

Дівчатам, які бажають якомога швидше знайте свого судженого, слід увечері 21 червня зібрати 12 різноманітних трав або квітів і покласти їх на всю ніч під подушку, вимовивши спеціальний змова. З ранку необхідно їх дістати, загорнути в лист паперу і спалити в розведеному багатті.

Здавна існує ритуал, який сприяє тому, щоб людина зумів кардинально змінити свою долю. Від заходу до сходу сонця потрібно перебувати біля якогось джерела, колодязя, струмка або джерела) і щогодини випивати з нього склянку води, вимовляючи при цьому: «Як вода біжить – змінюється, так і життя моє зміниться».

Прикмети

 1. Почули тихі гуркіт грому, значити, пройде невеликий дощик; дзвінкі і довгі, як би переміщаються з одного місця на інше – затяжна злива, похолодання і, можливо, град.
 2. Якщо вранці ви помітили, що випала рясна роса, то буде посушливе, альо в тій же година урожайне літо, крім того майбутній день буде ясним і погожим.
 3. Граки почали каркати хрипкими голосами, сонячні промені потемніли або дерева в лісі перестали шелестіти листям і неначе зачаїлися – незабаром очікується сильна гроза.
 4. Побачили, що до полудня роса так і не висохла – можете бути впевнені, що протягом дня не передбачаються опади.
 5. На заході сонця хмари стали згущатися і набули темно-свинцевий відтінок – ближче до ночі розпочнеться гроза.
 6. Якщо не чути пташиних співів і щебету, то через 3 години грозові хмари застелют все небо.
 7. Безперервний ранковий грім є передвісником затяжних дощів.
 8. Почала спадати горобина – можете сміливо відправлятися в ліс за першим урожаєм підберезників.
 9. У лісових хащах лунає протяжне спів зозуль, отже, на деякий час знизитися температура повітря.
 10. На водоймах розкричалися лебеді – готуйтеся до того, що скоро піде дощ.
 11. Якщо рано-вранці на небі з’єднання явилися високі купчасті хмари, що нагадують своєю формою пластівці або вежі, то в найближчі 4-6 годин чекайте грозу.

У цей день іменини святкують:

Василь, Єфрем, Зосим, Костянтин, Марк, Меланія, Павло, Федір, Федосей, Феофан.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *