Народні прикмети на 24 червня

Народна назва:

День Варнави, Варнава-суничник.

Звичаї

Свою назву ця дата отримала від того, що раніше було прийнято вирушати в лісову гущавину і дивитися, чи досягла суниця. Якщо так, то влітку можна зібрати багатий врожай ягід на своїх присадибних ділянках і містах.

За повір’ям ямі саме в цей день вся нечисть збирається разом і починає ділити територію між собою, після чого качається по траві, тому її заборонено збирати. Навіть рослини, які вважаються цілющими, на деякий час стають отруйними і можуть завдати серйозної шкоди організму людини.

З 24 червня наступають «русалчин дні», коли багато жінок починають гадати, адже в цей період ворожіння (нарівні зі святочними) визнаються максимально правдивими. Найчастіше намагаються дізнатися, чи чоловік зберігає вірність. Для цього купують два нових склянки (так як принципово важливо, щоб раніше з них ніхто не пив), а в церкві купують найдорожчі свічки, які повинні швидко згоріти. Визначте, яка свічка кого сімволізує і помістіть їх у склянки, окресліть денця крейдою або шматочком вугілля, вимовляючи спеціальний змова, після чого підпаліть фитильки і спостерігайте, яка з них погасне раніше. Якщо ваша, то у чоловіка є коханка.

У стародавні часи люди намагалися не лягати спати до самого сходу, так як за прикметами можна почути співи ельфів, що є добрим знаком і на весь рік може захистити від злих духів.

Прикмети

 1. Побачили, що густий туман стелиться по водній гладі – гряді грибне літо.
 2. Якщо з самого раннього ранку дуже душно, до того ж жимолость почала сильно пахнути, то незабаром настане негода.
 3. На водоймах плавають і безперервно качки пірнають, значить, найближчим часом піде дощ.
 4. Вранці сонячний диск блідо світить – до вечора чекайте опадів.
 5. В ясній погожий день в небесах перестали літати стрижі – насувається злива і сильний вітер.
 6. Почули десь далеко гуркіт грому – видасться урожайний рік.
 7. На небі з’єднання явилася веселка, причому в ній переважає червоний колір – скоро дощ закінчиться; синій – посилиться, до того ж підніметься поривчастий вітер.
 8. Якщо в сонячну погоду голуби починають ховатися в укриття, то очікується похолодання.
 9. Світить сонце, але при цьому йде дрібний дощик, значить, незабаром він закінчиться.
 10. На нічному небосхилі з’єднання явилися зірки, які почали мерехтіти зеленуватим світлом – буді м’ясний день.
 11. Запримітили, що ворони розташувалися на нижніх гілках дерев і чистять свої пір’я, дрібні пташки заховалися в саму глибину крони або гуси летять проти вітру – буде дощ і негода.
 12. На листі кленів з’єднання явилися невеликі липкі краплини соку або польова берізка розкрив свої квіточки, але пелюстки притиснув до стебла – через 1-2 дні піде дощ.

У цей день іменини святкують:

Варнава, Варфоломій, Єфрем, Марія.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code