Народні прикмети на 8 листопада

Народна назва:

Дмитрів день, Дмитро Солунський, батьківський день, дідівський тиждень.

Звичаї

У цей день прийнято поминати померлих родичів, ходити до церкви, ставити свічки за упокій, відвідувати їхні могили і залишати там їжу, щоб душі померлих могли вдосталь поласувати. Крім того, існує давня традиція, згідно з якою найстарша жінка в сім’ї має спекти млинці, але перший необхідно змастити маслом і медом, а потім з’єднання їсти зі словами: «Пом’яні, Господи, чесну батьків».

Здавна вірили, що дівчина не вийшла заміж до цього дня, ще довго буде ходити в дівках, так як до неї ніхто не захоче прийти свататися.

Забороняється займатися будь-якими справами, пов’язаними з водою (миттям посуду, прання, купання дітей тощо). Вважається, що виливаючи брудну воду, ви ллєте її прямо на душі померлих рідних.

Прикмети

  1. Якщо на Дмитра почалася відлига, то вся зима буде теплою і сірий.
  2. Помітили, що зірки мерехтять вночі червоним або синім світлом – негода затягнеться надовго.
  3. Вдень не випав сніг, значить, і останній тиждень Великого посту видасться малосніжною, а Великдень – суху і сонячною.
  4. Вранці на гілках дерев багато інею – взимку очікуються часті снігопади.
  5. Холодно і сніжно – весна прийде пізно і не порадує гарною погодою.
  6. Якщо шкірка на цибулинах дуже товста і погано рветься, то зима буде морозною з частими завірюхами.
  7. На річках досі не з’єднання явився лід, отже, до кінця листопада не настануть холоди.

У цей день іменини святкують:

Антон, Василь, Дмитро, Марк.

Тлумачення снів 8 листопада

  • Приснилися подушки світлих тонів – незабаром ви зможете позбутися від усіляких бід; чорно-коричневих – вас здолає печаль.
  • Сновидіння, в якому ви купували собі подушку, служити попередженням: намагайтеся не перенапружуватися і берегти здоров’я.

Талісмани

Якщо вам довелося народитися 8 листопада, то вашим захисним талісманом є берил. Цей мінерал здатний принести своєму власникові удачу, зробити його привабливим для протилежної статі, крім того вберегти від поганих думок і божевілля. Такі люди шанують сімейні традиції та шанобливо ставляться до старшого покоління.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *