Народні прикмети на 9 лютого

Народна назва:

Іоанн Златоуст, Златоустьїв вогонь.

Звичаї

З давніх часів у цей день прийнято звертатися з молитвою до Іоанну Златоусту, просячи його про напоумлення, допомоги в духовному саморозвитку, пошуку себе і свого місця в житті, благополуччя в сім’ї, а також про позбавлення від відчаю.

Тім, хто топити піч або камін, спершу необхідно скласти дрова особливим чином («коштовних гирлом»), щоб вони одночасно спалахнули. Згідно з народним повір’ям ям, це принесе в дім щастя, достаток і радість на цілий рік.

У цей день поминають померлих родичів і готують спеціальні ритуальні відкриті пироги (пиріжки з начинкою з грибів, м’яка м’яса або риби.

Вважається, що спіткнутися, обпектися, порізатися або вимити голову в цей день – це вкрай погані прикмети. Ті, хто отримав або підніс подарунок, також можуть накликати на себе велику біду.

Прикмети

  1. Відчули, що подув північний або північно-східний вітер, значить, малохмарна погода простоїть ще довго.
  2. Якщо собаки лежати на снігу, то скоро підніметься завірюха.
  3. Вночі зірки на небі затягнуті туманною імлою, тому світять тьмяно і здаються далі, ніж зазвичай – очікується потепління зі снігопадом.
  4. Почалася відлига не є провісником близької весни. Ще вдарять сильні морози.
  5. Хмари швидко пливуть у напрямку вітру – сніг, найімовірніше, не піде; в протилежну сторону – чекайте рясного затяжного снігопаду.
  6. Помітили, що в будинку запітніли вікна – наближаються холоди.
  7. В полях сніг ліг горбами, значить, рік буде врожайним.

У цей день іменини святкують:

Дмитро, Іван, Петро.

Тлумачення снів 9 лютого

  • Пригрезившаяся крутиться млин застерігає сновидця про те, що в даний момент він невірно надходить.
  • Сон, у якому ви побачили порожні жорна, віщує безглузді розмови. Особливо подібне сновидіння вважається несприятливим, якщо снитися до початку роботи над новим проектом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *