Як робити оцтовий компрес від температури

Оцтовий компрес від температури

Оцтовий компрес від температуриПроникнення інфекції в організм зазвичай проявляється нижчою симптомів, одним з яких є підвищення температури. У цьому випадку не завжди можуть вчасно знайтися відповідні жарознижуючі засоби, тому пацієнт може використовувати народні методи лікування. Наприклад, зниження температури ефективно сприяють оцтові компреси.

Склад і дія оцту

Склад і калорійність оцту можуть відрізнятися в залежності від його виду. Як правило, пасивний синтетичний оцет містить:

 • оцтову кислоту,
 • воду.

Натуральний оцет може мати в складі також наступні речовини:

 • деякі харчові кислоти — яблучну, лимонну і т. п.;
 • макро – і мікроелементи.

Протягом декількох століть оцет широко використовується в народній медицині. Компреси на його основі не тільки допомагають подолати жар, але і в екстрених ситуаціях дозволяють дочекатися дії жарознижуючих препаратів.

Рекомендації по застосуванню оцтових компресів

Цей метод зменшення спека слід використовувати тільки при температури тіла пацієнта більше 39 °C.

Перед процедурою слід торкнутися руки і ноги хворого: якщо вони холодні, а шкіра людини бліда, застосовувати компреси з оцту можна: ці ознаки в поєднані з підвищеною температурою можуть свідчити про спазмі судин, отже, зайве переохолодження оцтом здатне привести тільки до підвищення температури тіла. Щоб зняти спазм, слід розтирати руки й ноги, відновлюючи приплив крові до кінцівок. Також може допомогти таблетка но-шпи, якщо лікар не вказав на наявність протипоказань і порекомендував дозу цього засобу. Після зняття спазму можна використовувати метод оцтових компресів для зниження температури.

Дію компресу полягає в охолодженні організму за рахунок випаровування оцту, тому такі компреси слід використовувати в областях найбільшого скупчення судин. До них відносяться:

 • лоб,
 • зап’ястя,
 • щиколотки.

Діє оцтовий компрес швидко — як правило, через 5 хвилин температура починає спадати. Однак такий ефект зазвичай не дуже тривалий — після випаровування оцту температура тіла може знову зрости.

Приготування розчину для компресу оцтового

Для такого лікування буде потрібно марля або інша нещільна чиста тканина, складена в кілька шарів. Оцет слід розвести водою у співвідношенні 1 : 1. Підійдуть яблучний оцет, звичайний 3%-й або 7%, проте не слід використовувати оцтову есенцію. Температура води повинна бути трохи вище кімнатної — такий розчин не викликає дискомфорту при контакті з шкірою.

Алгоритм дій

 1. Підготовлену марлю потрібно намочити в розчині і прикласти компреси до чола, зап’ясть і літках.
 2. По мірі висихання марлі слід замінювати компреси новімі, прикладаючи їх прохолодною стороною до шкіри.
 3. Компреси необхідно прикладати до тих пір, поки температура тіла пацієнта не знизитися до прийнятного значення.

Можна використовувати вологі обтирання оцтовим розчином, які за своєю дією схожі на компреси. При виборі цього методу потрібно намочити рушник в теплій води з оцтом і обтирати їм ноги і руки так, щоб розчин залишався на шкірі. Коли рідина буде випаровуватися з тіла, обтирання слід повторити. При цьому тіло стані віддавати тепло, а температура буде знижуватися.

Застосування оцтових компресів для дітей

ГРВІ, грип та застуда особливо небезпечні для слабкого дитячого організму. Проте якщо людина перехворіє ними в дитинстві, то в майбутньому йому буде простіше переносити такі захворювання.

Зараження дітей застудою зазвичай відбувається через носіїв інфекції або внаслідок переохолодження або перегрівання організму. Основним симптомом простудних захворювань дитини є підвищена температура.

Для використання жарознижуючих оцтових компресів потрібно приготувати розчин: 1 ст. л. 9%-го оцту розводять у склянці води. Алгоритм прикладання компресів при цьому такий же, як і для дорослих пацієнтів. Завдяки місцевому охолодному дії оцту температура тіла дитини буде знижуватися.

Якщо неправильно підготувати розчин і перестаратися з кількістю оцту, то у дитини на шкірі може виникнути подразнення. Коли лікування проводитися для дитини старше 7-8 років, то в лікувальний склад можна додати 1 ложку горілки, щоб компрес діяв ще швидше. Для малюків замість горілки підійдуть ефірні масла, наприклад лаванди, чайного дерева, кулястого або променисте евкаліпта. На 1 ложку яблучного або столового оцту слід брати 2-4 краплі ефірного масла. Завдяки такій добавці компреси заспокоюють шкіру і запобігають запалення. Також чайне дерево і евкаліпт володіють власними дезинфікуючими і антибактеріальними властивостями; лаванда діє на нервову систему і позбавляє від безсоння, іноді супроводжує застуду.

Застосування компресів з оцту для вагітних

За згодою лікаря жінка в положенні може використовувати оцтові компреси, якщо хоче знизити температуру. При цьому марлю зазвичай кладуть на лоб і ікри на 10-15 хвилин.

Протипоказання до використання оцтових компресів

Для зниження температури з допомогою оцтових компресів потрібно виключити можливі протипоказання, особливо при лікуванні чутливого дитячого організму. Оцет сам по собі є досить агресивним хімічним з’єднання єднанням, яке в складі компресу здатне принести шкоду в наступних випадках:

 • холодні руки і ноги (це свідчить про спазмі судин, як було згадано вище);
 • серйозні захворювання шкіри;
 • травми на тих ділянках шкіри, де передбачається ставити компрес;
 • дитячий вік до 3 років (в цьому випадку бажано використовувати холодний водний компрес без оцту, так як він, подібно спирту, може привести до інтоксикації організму).

Перед застосуванням оцтового компресу на дому потрібно проконсультуватися з фахівцем, особливо якщо мова йде про збиванні температури у дитини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *