препарати для покращення пам'яті

Препарати для поліпшення пам’яті і концентрації уваги

Погіршення пам’яті, неуважність свідчать про порушення функцій головного мозку. Причиною цього можуть бути стреси, величезна кількість інформації, яку потрібно засвоїти, природне старіння організму і деякі захворювання внутрішніх органів. Для встановлення основного фактора, бажано звернутися за консультацією до фахівця.

Щоб не допустити погіршення власного стану, поки проводяться діагностичні дослідження, дорослим доцільно приймати препарати для поліпшення пам’яті і концентрації уваги. Вони не є панацеєю, яка за одне вживання відновить розумові здібності. Тільки систематичне застосування налагодить мозкову активність.

препарати для покращення пам'яті
Які є препарати для поліпшення пам’яті

Гліцин

Препарат покращує обмінні процеси в мозку і посилює передачу інформації по нервовим волокнам. З’єднуючись з рецепторами нейронів, аминооцтова кислота гальмує збуджуючі імпульси, тим самим заспокоюючи нервову систему.

Прийом «Гліцину» знімає тривожність, позбавляє від депресивного стану, що позитивно впливає на пам’ять, підвищує здатність до навчання.

Застосування препарату дозволяє:

  • нівелювати негативний вплив психоемоційних навантажень і стресів;
  • відновити порушену розумову діяльність, в тому числі вікового характеру;
  • зняти дратівливість, знизити рівень агресії, налагодити сон;
  • нормалізувати здатність до концентрації і запам’ятовування інформації.
Препарат Гліцин
Препарат Гліцин

Стандартний курс лікування триває від 14 до 30 днів. Одну таблетку розсмоктують у роті до повного розчинення тричі на день. Повторну терапію можна пройти через місяць.

Ноотропіл

Активним компонентом «Ноотропілу» є пірацетам. Він сприяє збільшенню когнітивних здібностей: пам’яті, уваги, логічного мислення, уяви, швидкості прийняття рішень і вміння підносити інформацію.

Лікарський засіб покращує обмінні процеси в мозку і взаємодію півкуль, прискорює кровообіг, позитивно позначається на плинності крові.

Препарат показаний при багатьох серйозних захворюваннях. До них відноситься хвороба Альцгеймера, серповидно–клітинна анемія, кортикальна міоклонія, період відновлення після коми та інсульту.

Препарат Ноотропіл
Препарат Ноотропіл

Крім цього, «Ноотропіл» знімає симптоматику психоорганічного синдрому, в тому числі у літніх пацієнтів. Хвороба характеризується ослабленням пам’яті, зниженням інтелекту і нетримання афектів.

Правильне дозування, кратність і тривалість прийому встановлюється лікарем.

Аміналон

Відомим препаратом для поліпшення пам’яті і концентрації уваги у дорослих є «Аміналон». Завдяки його впливу посилюються енергетичні процеси, збільшується переробка глюкози, підвищується дихальна активність тканин. Препарат покращує кровопостачання, сприяє виведенню токсичних продуктів обмінних процесів.

Курсовий прийом підвищує працездатність мозку, покращує пам’ять, сприяє кращому засвоєнню інформації, знімає головний біль, усуває запаморочення.

Аміналон для поліпшення пам’яті

У перші два дні приймають по 500 міліграм засобу, вранці і ввечері, до їди. Далі, дозування може бути збільшена до 1 грама.

Тривалість терапії залежить від бажаного ефекту. У середньому, курс може тривати від 14 днів до 4 місяців.

Фезам

Медикаментозний засіб «Фезам» сприяє поліпшенню кровообігу, підвищує працездатність слухового і зорового аналізатора. Активні речовини регулюють енергетичні процеси, підвищують стійкість тканин мозку до гіпоксії.

За рахунок збільшення кровообігу і, відповідно, кількості кисню, що поставляється клітинам і тканинам, відновлюються адекватні когнітивні функції. Приходить в норму пам’ять, здатність концентруватися і запам’ятовувати потрібну інформацію, вибудовувати причинно-наслідкові зв’язки.

Фезам для концентрації уваги
Фезам для концентрації уваги

«Фезам» також використовується в педіатричній практиці при порушеннях пам’яті та уваги, в тому числі у дітей зі зниженими інтелектуальними здібностями.

Препарат приймають по 1-2 капсули тричі на день. Терапевтичний курс може тривати до трьох місяців.

Настоянка женьшеню

Ще одним дієвим препаратом для поліпшення пам’яті і концентрації уваги у дорослих є «Настоянка женьшеню». Вона тонізує і стимулює діяльність центральної нервової системи, посилює процеси збудження в структурах мозку.

Засіб допомагає розвинути короткострокову пам’ять, збільшує увагу та концентрацію. Крім цього, настойка підвищує працездатність, зменшує втому при надмірних розумових та фізичних навантаженнях.

Настоянка женьшеню
Настоянка женьшеню

Приймають препарат по 15-25 крапель за півгодини до їжі, тричі на день. Лікування триває від 30 до 40 днів.

Гінкго Білоба

Активними речовинами екстракту є біофлавоноїди, алкалоїди, органічні кислоти, мінерали та інші корисні компоненти. Вони захищають клітини від надмірного окислення, а нервові структури від токсичної дії внутрішньоклітинних іонів кальцію. Компоненти розширюють просвіти судин, регулюють тонус, покращують кровотік.

Гінкго Білоба
Гінкго Білоба

За рахунок прискорення кровообігу в головному мозку підвищується концентрація уваги, збільшується швидкість запам’ятовування нової інформації і здатність до навчання, поліпшується пам’ять.

Курс лікування триває не менше 3 місяців. Препарат приймають по 1 капсулі зранку і ввечері. Доцільність збільшення дозування визначає лікар.

Родіола рожева

Біологічно активні речовини, що входять до складу родіоли підвищують опірність організму до негативного впливу стресів, кисневого голодування високих і низьких температур. Компоненти захищають від психічного перенапруження, підвищують розумову і фізичну працездатність, нормалізують функції центральної нервової системи.

Рідкий екстракт прискорює зорово–слухове сприйняття, скорочує час обробки інформації, покращує асоціативне мислення і короткострокову пам’ять.

ліки для покращення пам яті
Родіола рожева

Лікарський засіб приймають 2-3 рази на день (бажано в першій половині дня), по 5-10 крапель за 15 хвилин до їжі. Тривалість курсу лікування встановлює фахівець.

Будь-який з препаратів для поліпшення пам’яті і концентрації уваги у дорослих, має ряд протипоказань. Вибір ефективного засобу здійснюється лікарем. Крім цього, забороняється одночасне вживання кількох вищеописаних засобів. Їх неконтрольований прийом може призвести до погіршення самопочуття.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *