Симптоми тромбофлебіту

Тромбофлебіт нижніх кінцівок: симптоми і лікування

Багато пацієнтів хочуть дізнатися основні причини, за якими утворюються тромби у венах, а також виникає запальний процес. До основної причини тромбофлебіту відносять варикозне розширення вен в запущеній стадії. Як кажуть фахівці, якщо не почати лікування цієї недуги вчасно, це в підсумку призведе до утворення тромбів.

До додаткових причин слід віднести:

 • звичайний грип;
 • рожа;
 • запалення легенів;
 • туберкульоз;
 • тонзиліт;
 • карієс;
 • захворювання, що викликають запалення в організмі;
 • скарлатина;
 • хвороби, що призводять до зниження імунітету.
Тромбофлебіт нижніх кінцівок
Тромбофлебіт нижніх кінцівок

Як кажуть лікарі, на розвиток цієї хвороби можуть вплинути і інші чинники, наприклад, наявність серцевих захворювань, або тривале дотримання постільного режиму.

Крім того, до групи ризику можна віднести людей, які перенесли оперативне втручання, вагітних жінок, а також тромбофлебіт розвивається після пологів і травм.

Фактори ризику

Можна розглянути на фото, як виглядають симптоми тромбофлебіту нижніх кінцівок, а також дізнатися про варіанти лікування даного захворювання. Але для початку слід виявити основні фактори ризику, які можуть спровокувати розвиток тромбофлебіту. До таких факторів слід віднести:

 • підвищене згортання крові;
 • в організмі розвиваються певні запальні процеси, які впливають на стінки судин;
 • у пацієнта значно сповільнений кровотік.

Якщо є хоч один фактор ризику, то пацієнта можна занести в дану групу, і порекомендувати йому профілактику тромбофлебіту.

Тромбофлебіт поверхневих вен
Тромбофлебіт поверхневих вен

Основні ознаки захворювання

Як показує медична практика, основними проявами цього захворювання вважаються такі ознаки, як:

 • при здавлюванні м’язи реагують болючими відчуттями;
 • якщо уражені литкові м’язи, то в цій області з’являється різкий біль;
  на нижніх кінцівках виникає набряклість і почервоніння шкіри, також цей симптом часто виникає під очима.

Прояв симптоматики буде пов’язано з тим, де саме локалізувалася проблема і утворився тромб. Не менш важливу роль грає форма недуги і ступінь розвитку хвороби.

Так як ми говоримо про симптоми тромбофлебіту нижніх кінцівок (фото), а також про лікування цього захворювання, то переплутати ознаки цієї хвороби буде досить складно.

Найчастіше лікарі у своїй практиці стикається з утворенням тромбу у великій підшкірній вені, в даному випадку пацієнт скаржиться на різкі напади болю, а також підвищення нормальних показників температури тіла. Температура може підвищитися до позначки в 38 градусів і вище.

Симптоми тромбофлебіту
Симптоми тромбофлебіту

Де локалізується запалення, спостерігається сильне почервоніння шкіри, а також є помітна припухлість. При пальпації можна виявити, що уражене місце стало досить твердим, крім того, якщо натиснути на запалену ділянку, це викличе гострий напад болю у пацієнта.

Тромбофлебіт глибоких вен

Дане захворювання проявляє себе гострими симптомами, клінічні ознаки і їх інтенсивність прояви будуть залежати від того, якої величини утворився тромб. Також інтенсивність симптоматики залежить від розташування тромбу і кількості вен, які були охоплені запальним процесом.

Основні симптоми:

 1. Пацієнт відчуває різкий напад болю, який носить розпираючий характер, напад локалізується в області гомілки. Якщо прийняти горизонтальне положення, або підняти ногу вище рівня тіла, біль трохи вщухає. Буває і так, що болючість відсутня повністю, але при цьому зберігаються всі симптоми, які будуть описані нижче.
 2. Трохи далі від місця ураження, шкірні покриви набувають синюшний відтінок, його ще називають ціанотичним.
 3. Виявляється набряк гомілки, який локалізується в області запалення. Щоб його визначити, достатньо злегка натиснути на уражену ділянку ноги, частіше всього це бічна поверхня гомілковостопного суглоба. Після натискання, в цьому місці утворюється невелика ямка, яка через кілька секунд зникає. Можна звернути увагу на натяг шкіри, а також блиск шкірного покриву на ураженій ділянці.
 4. Якщо зімітувати стрибок з однієї ноги на іншу, або встати на носочки, це викличе у пацієнта напад гострого болю. При пальпірувані запаленої ділянки, хворобливі відчуття посилюються в кілька разів.

Також у пацієнтів можна спостерігати симптом Ловенберга, Мозеса і Опіца-Рамінеса, дані ознаки може визначити тільки лікар.

Чим небезпечний тромбофлебіт

Коли виникають перші симптоми тромбофлебіту нижніх кінцівок (фото), необхідно негайно починати лікування, так як дане захворювання може призвести до певних ускладнень. Слід зазначити, що дане захворювання, без повноцінного лікування, не тільки позначається на загальному здоров’ї пацієнта, але ще і може призвести до смерті хворого.

Формування тромбу
Формування тромбу

Коли тромби утворюються в судинах, вони не завжди залишаються на місці. При відсутності лікування, тромб може відірватися і почати міграцію по тілу хворого. Якщо тромб відірветься, це може привести до закупорки артерій або важливих судин.

Навіть у тому випадку, коли тромб рухається по нижніх кінцівках, він надає певну небезпеку. Якщо великий тромб переміститься з невеликої посудини в підколінний суглоб, це може призвести до серйозних проблем. Наприклад:

 • виникає патологічне розширення вен;
 • на місці закупорки розвивається набряк і з’являється гострий біль;
 • оскільки кров не може повноцінно циркулювати в судинах, виникають перші симптоми венозної недостатності;
 • у пацієнта виникає задишка, яка призводить до розвитку тахікардії;
 • спостерігається серйозна інтоксикація організму, яка супроводжується утворенням трофічних виразок, а також може розвинутися гангрена;
 • якщо тромб відірветься, він може з кровотоком проникнути в будь-яку посудину або вену, закупоривши проток.

Як проводиться діагностика

Дуже важливо провести обстеження вчасно, щоб встановити діагноз і почати лікування. Щоб точно встановити діагноз, лікар може призначити певні обстеження та аналізи:

УЗД судин нижніх кінцівок
УЗД судин нижніх кінцівок
 1. Загальний аналіз крові. Даний метод дослідження допомагає визначити наявність запального процесу, а також дає можливість з’ясувати, чи є у пацієнта порушення у кровотворенні. Доктор дивиться на кількість лейкоцитів, якщо вони підвищені, це говорить про наявність інфекції. Також фахівець звертає увагу на кількість тромбоцитів, при їх підвищенні чи зниженні кількості, можна говорити про порушення в кровотворенні.
 2. Біохімічний аналіз крові. Він показує більш розгорнуту картину, тому лікар зможе визначити загальну картину захворювання.
 3. Доплерографія. За допомогою даного обстеження, лікар може дослідити стан судин, що дає можливість побачити більш розгорнуту картину хвороби.
 4. Гемостазіограма. При даному дослідженні, пацієнт повинен здати кров, щоб фахівці виявили можливі патології згортання, якщо такі є.
  Дуже важливо провести обстеження серця та судин, для цього застосовують процедуру ЕКГ.

На додаток доктор може призначити огляди та обстеження, які допоможуть виключити інші патології:

 • запальний процес, що проходить у судинах і лімфатичних вузлах;
 • розвиток алергічного дерматиту;
 • певні відхилення в розвитку тканин і судин;
 • запальні процеси, а також гнійні і бешихове запалення;
 • запалення жирової тканини, а також ураження підшкірного жирового шару інфекцією.

Лікування захворювання

Коли виникають перші симптоми тромбофлебіту нижніх кінцівок (фото), лікування має розпочатися негайно. Сьогодні виділяють хірургічний і медикаментозний метод терапії, але другий варіант добре допомагає тільки на початковій стадії хвороби. Варто врахувати, що проводити лікування самостійно не слід, так як це може призвести до ускладнень. Призначити терапію може тільки лікуючий лікар.

Лікування тромбофлебіту
Лікування тромбофлебіту

Традиційне лікування

Для початку варто розповісти про медикаментозний метод лікування, щоб провести таку терапію, лікар може призначити певні препарати. До них слід віднести:

 • медикаменти проти запального процесу, які належать до групи нестероїдних (Парацетамол та Ібупрофен);
 • застосування спеціального одягу, а також еластичних бинтів, цей метод відносять до компресійного;
 • застосовуються крему і мазі місцевого впливу, вони допомагають зняти запалення, а також зміцнити стінки судин;
 • використання медикаментозних препаратів, для зміцнення стінок судин, кращими препаратами вважається Вазокет і Детралекс.

Дана терапія застосовується в домашніх умовах, але варто врахувати, що лікування медикаментами підходить тільки для початкової стадії, а також якщо життю пацієнта не загрожує небезпека. В інших випадках лікар підбирає більш дієві варіанти терапії.

При медикаментозному лікуванні лікар може додатково рекомендувати щадне харчування, для цього в меню додають нежирні продукти, в яких міститься мінімум холестерину.

Лікувальна гімнастика

Якщо застосовувати лікувальну фізкультуру на початковій стадії захворювання, можна прискорити процес одужання. Крім того, гімнастика допомагає зміцнити судини, запобігаючи розвиток тромбофлебіту. Дуже корисними будуть такі види вправ:

 1. Велосипед. Дана вправа знайома кожному, для нього досить лягти на спину, потім підняти ноги і зігнути їх в колінах. Після цього пацієнт імітує обертання педалей протягом п’яти хвилин.
 2. Помахи. Щоб зробити цю вправу, необхідно спертися рукою об стіну, і встати боком. У положенні стоячи виробляють помахи ногами по десять разів.
 3. Випади. Дане вправа не менш проста, ніж попередні, досить робити випади вперед і назад по п’ять разів.

Дуже ефективно піднімати ноги перед собою в положенні стоячи, при цьому можна зігнути ноги в колінах або зберігати прямими. Також слід лягти на спину, а потім повільно підтягувати ноги, зігнуті в колінах, до області грудей. Але варто пам’ятати, що гімнастика буде корисною лише в тому випадку, якщо не перенапружувати ноги, в іншому випадку результат буде протилежним. Програму тренування повинен підібрати фахівець, який врахує вік пацієнта, стадії захворювання, а також рівень фізичної підготовки.

Лікування тромбофлебіту лазером
Лікування тромбофлебіту лазером

Як провести профілактику

Перше, про що варто сказати, це своєчасне лікування будь-яких патологій вен. Багато пацієнтів звертаються за допомогою, коли тромбофлебіт вже переходить у серйозну стадію, але якщо почати терапію на ранній стадії, можна уникнути серйозних наслідків. Кращою профілактикою, вважається сучасне лікування хронічних судинних захворювань, а також варикозного розширення вен.

Якщо лікар радить використовувати хірургічне лікування, відмовлятися від цього методу не варто. Як кажуть фахівці, пацієнт повинен ретельніше стежити за своїм здоров’ям, і починати лікування будь-якого запального процесу вчасно.

Профілактика вкрай важлива в тому випадку, якщо пацієнт вже стикався з цією недугою, так як цілком можливий рецидив захворювання. Щоб уникнути нового запалення, пацієнт повинен чітко дотримуватися рекомендацій лікаря, а також застосовувати фізіопроцедури, використовувати медикаментозне лікування та займатися гімнастикою. Хоча дане захворювання і небезпечне, його можна уникнути, якщо вчасно починати лікування, а також постійно стежити за станом свого здоров’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *