чи можна робити МРТ зі штифтами в зубах

Чи робити МРТ зі штифтами в зубах?

Точним та інформативним методом дослідження є магнітно-резонансна томографія. Але цей метод діагностики має свої обмеження. При призначенні процедури виникає питання, чи можна робити МРТ зі штифтами в зубах або коронками з металу.

Різноманітність штифтів

При значному руйнуванні зуба рекомендується встановлювати штифти, так як пломбу зафіксувати буде складно. Зубний штифт є металевим стрижнем, який вкручується в корінь каналу. Для виготовлення штифтів застосовуються різні матеріали:

 • металокераміка;
 • скловолокно;
 • титан;
 • сплави золота;
 • платина.

Найнадійнішими вважаються стрижні з титанових сплавів. Вони практичні і мають середню ціну.

МРТ при наявності штифтів

Магнітно-резонансну томографію роблять для виявлення захворювань, особливо на ранніх стадіях. Для цього апарат робить серію знімків – зрізів певного внутрішнього органу. Треба дуже високу якість зображення, щоб спеціаліст міг виявити наявність дефектів у заданій області.

Якщо у пацієнта є штифт в ротовій порожнині, він повинен повідомити про це перед проведенням обстеження. Чи можна робити МРТ зі штифтами в зубах, буде вирішуватися в залежності від багатьох факторів:

 1. Багато залежить від матеріалу, з якого виготовлені штифти. Якщо вони електризуються, то зображення на цій ділянці буде розмитим.
 2. Місце обстеження. При вивченні голови важливо наявність штифтів. Якщо потрібно зробити томографію нижніх кінцівок, то штифти не вплинуть на результати.
 3. Модель томографа. Більш сучасні моделі апаратів мають спеціальні налаштування, які дозволяють уникнути спотворень при наявності металу в тілі пацієнта.
 4. Якщо пацієнт не пам’ятає про наявність штифтів в ротовій порожнині, треба сходити до стоматолога, зробити рентген щелепи. На знімку буде видно, які зуби замінені стрижнями.

У картці описано, з якого матеріалу зроблений штифт. З повним описом можна буде прийти на МРТ. Якщо не можна зробити магнітно-резонансне обстеження проводиться комп’ютерна томографія.

Металеві коронки на зубах

У стоматології часто застосовують металеві коронки при руйнуванні зубів. Якщо коронка виконується тільки з металу, то на неї напилюється мідь, При металокерамічних коронках напилення проводиться з кераміки. При постановці таких протезів буде виникати питання, чи можна робити МРТ з металевими коронками на зубах.

Виконувати магніто-резонансну томографію з металевими коронками не можна, а з металокерамічними – можна.

Кріпильні елементи для коронок виконуються з наступних матеріалів:

 • сталь;
 • нікель;
 • кобальт;
 • залізо.

Вони впливають на магнітне поле томографа. Нагрівання цих матеріалів незначне. Воно не відчувається людиною, не чинить негативного впливу на навколишні тканини. Але ці кріплення будуть спотворювати зображення на знімках. Сплави із золота не нагріваються, але теж змінюють комп’ютерне зображення.

Вплив металу на обстеження

Технології в медицині швидко рухаються вперед. Вже неможливо однозначно сказати, чи можна робити МРТ з металевими коронками на зубах. Тільки при проведенні обстеження голови ці конструкції можуть перешкодити. Якщо проводиться томографія кінцівок чи внутрішніх органів черевної порожнини, то наявність металевих коронок ніяк не вплине на результати.

Метал в ротовій порожнині може послужити перешкодою при проведенні МРТ органів грудної клітки або при обстеженні серця. У таких випадках рекомендується комп’ютерна томографія.

Якщо обстеження треба зробити терміново, наприклад при травмі голови, то коронки можуть зняти. Щоб їх поставити на місце, потрібний візит до стоматолога.

Метал буде взаємодіяти з сильним магнітним полем томографа, цього зазвичай бояться пацієнти. Нагрівання металевого предмета майже не відбувається, воно буває дуже слабким, всього на 1°С. Примагнічуватися до стінки томографа пацієнт не буде.

Питання, чи можна робити МРТ зі штифтами в зубах або металокерамічними коронками, можна вирішити з фахівцями з цієї діагностики. Дозвіл або відмову залежить від багатьох нюансів. Сучасні томографи мають великі можливості, але виконувати дороге обстеження не має сенсу, якщо знімки виходять неякісними за наявності металу.

Бонус

Магнітно-резонансна томографія може виконуватися при наявності металу в ротовій порожнині, слід врахувати, що:

 • сучасні апарати мають спеціальні налаштування для таких випадків;
 • перешкодити металеві конструкції в роті можуть тільки при обстеженні голови;
 • метал вплине на результати томографії, роблячи зображення розмитими в місці знаходження штифта або коронки;
 • пацієнт обов’язково повинен попередити лікарів перед проведенням процедури МРТ про наявність металу в ротовій порожнині.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *