чи можна робити масаж при грижі

Чи небезпечно робити масаж при грижі хребта?

При наявності міжхребцевої грижі доводиться відмовлятися від певних процедур. Люди, зіткнувшись з подібною проблемою, цікавляться, чи можна робити масаж при грижі хребта в шийному, грудному і поперековому відділах. Відповідь на це питання позитивний, і ось чому.

Шкідливо або корисно робити масаж при грижі

Необхідно точно знати, чи можна робити масаж при грижі хребта у шийному відділі, щоб мануальна техніка принесла користь, а не шкоду. Будь масаж, якщо він підібраний правильно і здійснюється грамотним фахівцем, несе безумовну користь. Але при міжхребцевої грижі має місце особливий випадок, коли будь-які дії слід проводити після медикаментозного лікування.

Також важливо здійснювати своєчасні фізіотерапевтичні прийоми. Всі ці заходи спрямовані на те, щоб ліквідувати гостру стадію хвороби. Вона характеризується найбільшою виразністю симптоматики.

Що дає масаж, виконаний правильно:

 • усуває напругу в м’язах;
 • полегшує вираженість болю;
 • збільшує рухливість кінцівок.

Задати питання, чи можна робити масаж при грижі поперекового відділу хребта, слід фахівця з досвідом. Поліпшення можна помітити після декількох сеансів. На початкових стадіях відзначається найбільший рівень ефективності. З іншого боку, у разі застарілої грижі інтенсивні мануальні техніки знаходяться під забороною.

Алгоритм маніпуляцій

Будь-який фахівець скаже вам, чи можна робити масаж при грижі хребта в поперековому відділі у вашому індивідуальному випадку. Чомусь у народі прийнято вважати, що мануальний терапевт здатний поставити грижу на місце, але це омана.

Якщо диск зазнав значні зміни, спостерігається нарушене його цілісності, то забезпечити повне його відновлення неможливо фізично. Але якщо поєднувати розтяжки хребців і правильний масаж, можна домогтися поліпшення стану хворого.

Що дає розтягування? За рахунок нього формується негативний тиск в області дисків. Воно може бути незначним, але завдяки йому розірване кільце вдається втягнути всередину диска. Підсумком стає те, що нервові корінці більше не здавлюються і пацієнт, нарешті, відчуває полегшення. Уражена область болить менше. Тривалість курсу, як і тривалість кожного сеансу окремо залежать від того, як пацієнт почувається і наскільки запущена хвороба.

Користь

Не вивчивши діагнозу, неможливо дізнатися, чи можна робити масаж при грижі хребта грудного відділу. Мануальна терапія спрямована в першу чергу на зменшення симптомів і поліпшення самопочуття хворих. Масаж значно розслабляє. Завдяки цьому усувається м’язовий спазм. Спостерігається поліпшення гнучкості суглобів, стає більш рівною і постава.

Можна запустити місцевий кровообіг, якщо спостерігався його застій. Міжхребцеві диски отримують більше харчування. Важливим моментом є і успішне виведення молочної кислоти, яка відповідальна за виникнення болю. Патологічні процеси значно гальмуються. Одночасно з цим відновлюється сполучна тканина. Це збільшує ефективність проведеного лікування.

Ефектом, який можна отримати від масажу, є збільшення кількості ендорфінів. Це гормони, які відповідають за гарний настрій у людини.

Амплітуда рухів у людей, страждаючих грижею, зменшується. Рухова активність також виявляється обмеженою із-за того, що людина відчуває значну біль. Зазначених проблем можна успішно уникнути, якщо застосувати правильний масаж.

Протипоказання

Масаж несе багато користі людям з грижею, але є у нього і певні протипоказання. Коли не можна ні в якому разі проводити таку процедуру? Заборона стосується наступних станів:

 • загострення хронічних хвороб;
 • виражені болі;
 • коли грижа має значні розміри;
 • при запальних процесах і в разі наявності незагоєних ран в області спини;
 • серцева недостатність у гострій стадії;
 • під час менструації;
 • під час вагітності.

Основні правила

Важливо, щоб рухи відрізнялися м’якістю і легкістю. Важливо розуміти, що при наявності грижі всі дії повинні бути обережними. Жодних скручувань, ударів і ривків! Це все може спровокувати повернення симптомів хвороби аж до защемлення грижі!

На хребетний стовп заборонено тиснути. Діяти треба на області близько хребців. Вплив має бути таким, щоб пацієнт відчував розслаблення і спокій. Відчуття під час правильного масажу – комфортні, іноді пов’язані з виникненням відчуття тепла.

Масаж необхідно проводити не тільки у відношенні спини, але і по всій площі кінцівок, які постраждали. Це важливо тому, що коли нервові корінці здавлені, дискомфорт виникає не тільки в спині, але і в ногах і руках. Якщо у випадку впливу руками на уражені ділянки відчувається біль або дискомфорт, необхідно на деякий час призупинити сеанс. Перший сеанс не повинен бути дуже тривалим. В той же час тривалість процедур збільшується з кожним новим відвідуванням спеціаліста.

Ключові прийоми

Мануальні терапевти користуються декількома прийомами, здійснюючи масаж:

 1. Кругові рухи долонями, проводячи ними за напрямком від попереку до потилиці і від хребта до бічних областях спини. Спочатку проводять вплив ліворуч, а потім праворуч.
 2. Злегка тиснуть долонями на зону хребта, вертикально переміщаючи руки від попереку до плечового поясу.
 3. Візуально ділять на 2 половини спину. Відповідно, виділяючи ліву і праву зони. Уздовж цих уявних ліній проводять кругові рухи подушечками пальців. Продовжувати зазначений вплив треба до тих пір, поки не буде зменшено напруга в тканинах.

Бонус

Можна зробити наступні висновки по статті:

 1. Масаж при грижі хребта з ураженням різних ділянок є можливим.
 2. Важливо правильно підбирати техніку масажу і здійснювати вплив не інтенсивно, щоб не спровокувати загострення хвороби.
 3. Довіряти зазначену процедуру варто тільки фахівця з досвідом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *