Що означає ім’я Григорій: походження, характеристика та значення імені

Молода сім’я, готуючись до поповнення, найчастіше дуже довго вибирає ім’я для майбутнього малюка. Чому так? Невже вибране ім’я якимось чином буде впливати на його носія? Сьогодні багато людей впевнені в цьому, адже існує багато праць, присвячених даній темі. Адже не підлягає сумніву, що люди з одним і тим же ім’ям будуть схожі і характерами. Ім’я Григорій сьогодні є досить популярним, тому вивчення його особливостей буде досить корисним і цікавим. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Григорій.

Що означає ім’я Григорій

Батьківщина імені Григорій — Стародавня Греція. У мові цієї країни є слово “григорео”, яке перекладається як «не спати» або «пильнувати». Цікавий той факт, що популярність це ім’я отримало в період поширення християнства, в той час воно було практично синонімом поняття ідеального християнина. Тільки сім’я істинно віруючих могла дати ім’я Гріша своїй дитині.

Форми імені

Коротко Григорія можна називати Гриша, Гриня, Грег, Грегон, Грика, Горя, Гора.

Зменшувально-пестливі форми: Гришаня, Гришуня, Гришата, Гришоня, Гришута, Гришуха, Гринюха, Гринюша, Григорьюшка, Григоря.

У цього імені є досить багато споріднених варіацій, наприклад, Григорос, Грегорі, Грегор, Грегуар, Грегоріо, Гергей, Григор, Рейо.

У церковних святцях ім’я Григорій зустрічається в незмінному вигляді.

Таблиця: переклад імені Григорій на інші мови

Англійська Gregory (Грегорі)
Китайська 格雷戈里 (Горегорі)
Корейська 그레고리 (Грегорі)
Японська グレゴリー (Гурегорі)
Німецька Gregor (Грегор)
Французька Gregory (Грегорі)
Болгарська Грегъри (Грегурі)
Арабська غريغوري (Харіхорій)
Українська Григорій (Хріхорій)
Грецька Γκρέγκορι (Крекорі)
Вірменська Գրիգոր (Григор)
Білоруська Рыгор (Рихор)
Казахська Грегорі

По батькові, одержувані з цього імені: Григорович, Григорівна.

Згідно з правилами транслітерації, латиницею ім’я Григорій записується як GRIGORII.

По батькові для імені

Найбільш підходящі до імені Григорій по батькові: Кирилович, Костянтинович, Леонідович, Михайлович, Миколайович, Олегович, Петрович, а найменш підходящі — Анатолійович, Борисович, Володимирович, Глібович.

Ніки для соцмереж

Реєструючись в соціальній мережі, Гриша може вибрати собі один з таких нікнеймів:

 • Grisha;
 • GrishaCrispy;
 • Grishatudi;
 • ★G尺IGO尺II★;
 • GrigorGrip;
 • GrigorGotti.

Пісні, в яких співається про людину з ім’ям Гриша: Андрій Нікольський “поспішай, синок Григорій”, Булат Окуджава “майстер Гриша”.

Іменини і святі покровителі

Ім’я Григорій досить багато разів зустрічається в святцях: всього існує 59 святих з цим ім’ям. Найчастіше Григорій святкує іменини 1 червня, 6 червня, 20 червня, 28 червня, 5 липня, 11 липня, 12 липня, 13 липня, 1 серпня, 21 серпня, 28 листопада. З цих дат потрібно вибрати ту, яка ближче до дня народження.

Одним з найвідоміших святих з цим ім’ям є Григорій Богослов. Він народився в 329 році в Каппадокії, був єпископом Константинопольським і боровся з аріанством. День його пам’яті — 7 лютого.

Характеристика та занчення імені Григорій

Ім’я Григорій згадується в роботах таких людей, як Б. Хігір і П. Ружі. Всі дослідники сходяться на думці, що цей чоловік відрізняється непосидючістю, пихою, оптимізмом і нескінченною енергією.

В нумерології імені Григорій відповідає число 1. “Одиниці”, як правило, здатні виконати будь-яке завдання, яким б важкми вона не була. Те, що для інших здається складним і нездійсненним, вони зроблять з легкістю. «Одиниці» ставлять перед собою чіткі цілі і отримують ні з чим не порівнянне задоволення, домагаючись їх. Вони вперті і наполегливі. Ще одна риса людей з цим числом — прямолінійність. Вони завжди залишаються чесними з оточуючими, що робить їх прекрасними керівниками.

Вплив імені на дитину

Гриша — це дитина, яку обожнюють всі: і сім’я, і малознайомі люди. Навіть у дитинстві він знає все про ввічливість і хороший тон, не грубить нікому, допомагає старшим. Він доброзичливий до всіх оточуючих, легко заводить нові знайомства, має багато друзів, з якими завжди добрий і ввічливий. Він ніколи не зрадить і не кине в біді близького. Немає таких людей, яких він би зневажав або ненавидів: до всіх ставиться з любов’ю.

Батькам не буде складно виховувати цього малюка, адже він дуже слухняний, незважаючи на веселу вдачу. Він любить грати в активні ігри і веселитися, але ніколи не пустує і не веде себе погано. Якщо мама сказала, то потрібно це виконати, навіть якщо не дуже хочеться. Маленький Григорій дуже любить свою сім’ю. Йому не нудно в оточенні бабусь і дідусів, навпаки, сімейні зустрічі для нього — улюблене проведення часу.

Активності цієї дитини можна тільки позаздрити. Здається, ніби він ніколи не втомлюється, енергія б’є з нього ключем. Крім того, хлопчик схильний до оптимізму: він рідко сумує і засмучується через невдачі. Він наділений великим числом талантів, які потребують розкриття. Вони рідко виявляються зовні, тому батькам варто водити Гришу в різні секції і гуртки, щоб зрозуміти, до чого він має схильність.

Вплив імені на підлітка

Григорій — підліток дуже легко сходиться з новими людьми. Навіть серед однокласників у нього дуже багато близьких друзів, яким він відкриває себе, розкриває свої секрети. Його проблема полягає в тому, що він не вміє розбиратися в людях. Хлопець щиро вважає, що всі навколишні чесні і доброзичливі по відношенню до нього, не мають поганих намірів.

Це призводить до того, що Гриша в упор не бачить своїх недоброзичливців, вважаючи їх друзями. Він часто піддається зраді, але всім все прощає, навіть найжахливіші вчинки. Вступивши в перехідний вік, він залишається все тим же непосидою, який не хоче дорослішати. Він добрий, оптимістичний, але принциповий. Головним недоліком цієї молодої людини є лінь. Він насилу знаходить в собі сили почати робити навіть дуже важливі і серйозні справи, не кажучи вже про прибирання чи прохання близьких.

Незважаючи на таке ставлення до праці, вчиться Григорій вельми непогано. Йому далеко до кращих учнів школи, але проблем з оцінками він теж не має. Тут справа навіть не в багатогодинної зубріння і виконанні домашніх завдань — у цього хлопця від природи хороша пам’ять, багато предметів він розуміє без всяких труднощів. Але йому дуже важливо, щоб всі вчителі ставилися до нього з повагою, інакше у нього пропадає будь-яке бажання вчитися.

Вплив на дорослого чоловіка

Стаючи дорослим, Григорій терпить зміни в своєму характері і поведінці. Він більше не енергійний непосида: тепер це чоловік, якому належить бути серйозним і розважливим, і цією роллю він справляється чудово. Він не робить необдуманих вчинків, не приймає раптових рішень. Ставши більш розважливим, цей чоловік тепер кожна дія сприймає як маленький крок до виконання своїх цілей, тому нічого не робить просто так.

Навіть у дорослому віці Григорій зберігає своє широке коло спілкування. Він добрий і комунікабельний, вміє знайти до кожного підхід і завжди радий допомогти близькому, тому інші люди самі тягнуться до нього. У той же час він не має тих рис, які дозволили б йому стати лідером, тому найчастіше задовольняється роллю веденого в компанії. Він досить мрійливий і романтичний.

Головні його недоліки-принциповість і безкомпромісність. Таку людину неможливо переспорити. Він буде стояти на своєму, навіть якщо знає, що неправий, навіть якщо скінчилися всі аргументи. У випадках, коли треба довести власну правоту, він не зупиниться ні перед чим, його не лякає навіть можливість назавжди посваритися з опонентом.

Таланти, хобі

Григорій має схильність до вивчення прикладних наук. Він дуже любить читати і навіть робити різні досліди, якщо таке можливо. Крім цього, він наділений незвичайним для чоловіка талантом завжди залишатися стильним, навіть не присвячуючи багато часу вивченню сучасної моди. Він дбає про свій зовнішній вигляд, але це виходить у нього несвідомо.

До захоплень цієї людини можна віднести любов до спортивних змагань, таким як футбол або хокей. Але матчі по телевізору він ніколи не дивиться, вважаючи за краще живі гри. Гриша також любить відвідувати театри, концерти, виставки та інші культурні заходи.

Професії, кар’єра, бізнес

Григорій може займатися будь-якою діяльністю і скрізь доб’ється успіху. На робочому місці він проявляє розум, працьовитість і старанність, за що завжди отримує похвалу від начальства. Але ось досягти високого положення і стати начальником він не поспішає, так як не вміє керувати іншими, хоча до рабської праці теж не схильний: він чесно выполянет свої обов’язки, але порушення своїх прав не потерпить.

Цьому чоловікові найбільше підійдуть такі спеціальності, як режисер, журналіст, фотограф, письменник, конструктор, військовий або державний службовець.

У якийсь момент Григорій може задуматися про відкриття власної справи. Він цілком може домогтися успіху, але лише в тому випадку, якщо вирішить створити маленький бізнес, який не потребує великої кількості працівників, адже керувати ними чоловік просто не зможе.

Здоров’я

У Григорія непогане здоров’я, але і слабкі місця теж є. Він легко піддається інфекційним захворюванням, тому для нього дуже важливо зміцнювати імунітет. Крім цього, чоловікові варто звернути увагу на жовчний міхур, печінку і серце.

Кохання, сексуальність, шлюб

Григорій користується завидною популярністю у жінок, чому він тільки радий. В першу чергу він звертає увагу на зовнішні дані дівчини, а про розум замислюється куди пізніше. Він романтичний, йому подобається доглядати за протилежною статтю, але довгі відносини його стомлюють. Цей чоловік надзвичайно темпераментний, тому вважає за краще короткі і пристрасні романи.

Гриша прекрасний і чуттєвий коханець. Йому важливо, щоб партнерці подобалися їх інтимні стосунки, тому спочатку він підпорядковується всім її примхам. Сам проявляти ініціативу він починає набагато пізніше. Ця людина-любитель довгих прелюдій, а сам секс розглядає як потребу, а не спосіб вираження почуттів.

У більш дорослому віці Григорій дозріває для створення сім’ї, вона знаходить важливе місце в його житті. Чоловікові доведеться поспілкуватися з багатьма дамами, перш ніж він знайде свою другу половинку, так як він пред’являє до неї досить багато вимог. Йому потрібна тиха, лагідна, домашня дружина, яка буде смачно готувати і утримувати будинок в чистоті.

Гріша ж буде вірним і турботливим чоловіком, який не шкодує грошей і емоцій на своїх рідних. Йому подобається бути головним, контролювати побут своїх домочадців. Розлучення в його родині малоймовірне. Свою дружину він більше поважає, ніж любить, а ось діти все життя отримують від нього увагу і матеріальну підтримку.

Таблиця: сумісність імені Григорій з іншими іменами

Сумісні в любові Несумісні в любові
Антоніна Анастасія
Ольга Маргарита
Олена Любов
Валентина Христина
Карина Зінаїда
Ірина Дарина
Валерія Єлизавета
Юлія Вероніка
Тетяна Аріна

Значущі роки

Найбільш значущими роками для Григорія є 7, 18, 23, 56, 61.

Існують вірші з ім’ям Григорій, наприклад, Саша Чорний “Грішині сни”, Самуїл Маршак “Жадіна”.

Таблиця: відповідності імені

Планета Марс, Сатурн
Знак зодіаку Овен, Водолій
Число 1
Стихія Повітря
Колір Коричневий, зелений
Рослина Нарцис
Дерево Кипарис
Тотемна тварина Тигр
Камінь Нефрит
День тижня Среда
Пори року Зима

Інтерпретація букв в імені

Кожна літера має свій вплив на людину. Саме зі значень окремо взятих букв складається загальний зміст імені.

 • Г-володар цієї букви в імені наділений сильною інтуїцією і екстрасенсорними здібностями, але навіть не підозрює про це. Йому складно налагодити стосунки з друзями або протилежною статтю, так як у нього абсолютно відсутня тактовність. Прагне до саморозвитку, завжди радий дізнатися щось нове;
 • Р — потребує дівчини, яка буде підтримувати його і ніколи не зрадить. Він наділений оптимізмом і умінням бачити в будь-якій ситуації тільки хороше, ніколи не сумує і не засмучується через дрібниці. Відповідально ставиться до будь-яких доручень, дуже терплячий і принциповий, таку людину неможливо переспорити або переконати в його неправоті;
 • І — романтик, який все життя шукає ідеальну дружину, але, на жаль, не завжди знаходить. Він трохи не від світу цього, витає в хмарах і занурений в мрії. Цей чоловік добрий і нехитрий, його душа для оточуючих — відкрита книга. Він може стати досить успішним, так як володіє неординарним мисленням і проникливістю;
 • Г-значення вже вказано;
 • О-дуже впертий і завзятий, що дозволяє йому швидко підніматися по кар’єрних сходах і домагатися виконання будь-яких своїх мрій. Це активна, добра і чуйна людина, яка нездатна зрадити Близького. Він досить консервативний, тримається за свої звички. Закохується одного разу і на все життя;
 • Р — значення вже вказано;
 • І — значення вже вказано;
 • Й-аналогічно значенню букви І.

Ім’я відповідно до пори року

Пора року, в яке народився Гриша, може чинити дуже сильний вплив на його особистість.

 • “зимовий” – дуже позитивна і позитивна людина, яка вірить в найкраще в людях. Він дуже комунікабельний і приємний у спілкуванні. Поруч з цим чоловіком будь-кому буде добре і спокійно. Він позитивний і вміє підтримати розмову на будь-яку тему. Відкритий іншим людям і ніколи не відмовить у допомозі, незалежно від того, хто її потребує. Він навіть у молоді роки володіє життєвою мудрістю і прекрасною інтуїцією, що дозволяє йому легко, без всяких перешкод йти по життю;
 • «весняний» — дуже амбіційний і цілеспрямований, він мріє про багатство і велич, не зупиниться ні перед чим, щоб цього досягти. Його працьовитість і завзятість дозволять йому багато чого досягти, але чинити підло заради своїх мрій він не буде, так як виступає за справедливість і чесна праця. З такою людиною важко сперечатися: він не приймає критики або чужу правоту, буде продовжувати сварку, навіть якщо знає, що неправий. Він агресивний і запальний, через що спілкування з ним іноді стає просто небезпечним;
 • «літній» — не наділений рисами, які б забезпечили йому популярність в суспільстві, тому не володіє великим колом спілкування, але мало тих, з ким він спілкується, дуже дорожать цією людиною. Він чесний, добрий і завжди піклується про близьких, не кине іншого в біді, а вислухає, підтримає, допоможе. Він знає слабкі місця оточуючих, але ніколи не користується цим для власної вигоди. Цей чоловік невпевнений в собі, сором’язливий і не любить виділятися з натовпу. Йому складно прийняти якесь рішення, тому він мало домагається в житті;
 • «осінній» — має складний характер і насилу сходиться з новими людьми. Він нетовариський і замкнутий одинак, з ним складно порозумітися і знайти спільну мову. Всі свої думки і почуття він тримає при собі, нікому повністю не відкриваючись. І справа тут не тільки в сором’язливості, але і в дуже сильному егоїзмі цієї людини. Дівчині, яка доб’ється його розташування, дуже повезе: він вірний чоловік, надійний і завжди піклується про свою сім’ю. Він буде люблячим чоловіком і батьком.

Якщо ви хочете написати про Григорія вірш, то спробуйте використовувати такі рими: санаторій, цикорій, акваторій.

Гороскоп імені Григорій

Зіставивши характеристику знаків Зодіаку зі значенням імені Григорій, ми зможемо дізнатися більше подробиць про характер цього чоловіка.

 • Овен — трудиться не покладаючи рук, кар’єрист, якого робота абсолютно не стомлює, навпаки, він бачить в ній шлях до виконання своїх бажань. Цей чоловік має плани на життя і стрімко йде до їх здійснення. Іноді здається, що для нього немає нічого неможливого. Одночасно з цим, він виступає за справедливість і чесність. Він не буде зраджувати і обманювати оточуючих заради корисливих цілей;
 • Телець — його життя — це низка помилок і невірних рішень, багато з яких він приймає в надії насолити комусь. Він не слухає поради близьких, сподівається тільки на себе. Ця людина не терпить критики на свою адресу, але сам постійно вказує на недоліки інших, іноді навіть в грубій і звинувачувальній формі. Все це призводить до того, що у цього чоловіка дуже мало друзів, але це його не засмучує: він звик досягати всього сам;
 • Близнюки — ненавидить самотність, так як воно занурює його в тугу. Друзів у його житті завжди багато, і він ніколи не кине їх у важку хвилину: готовий до останнього боротися за близьких. Але все ж сталість і стабільність не для цієї людини: він активний, ніколи не сидить на місці, і неможливо вгадати, що він зробить в наступну секунду. Абсолютно не вміє бути серйозним;
 • Рак — по натурі песиміст, не вміє радіти дрібницям, та й радіти взагалі. У будь-якій ситуації бачить лише погане, через що життя його наповнена депресіями і істериками. Найбільше його хвилює думка оточуючих: він завжди переживає, що скаже або зробить щось не те. Це призводить до того, що чоловік стає невпевненим в собі, чутливим, забитим і сором’язливим одинаком;
 • Лев — поганий друг, але прекрасний лідер. Він може бути грубим і жорстким не піклуватися про пристойності і правилах хорошого тону. Він здатний змусити людей робити все що завгодно, але через ці риси він часто піддається критиці. Він упевнений в собі, працьовитий, кар’єрист, багато трудиться, але піклується лише про себе. У компанії людей саме він домінує над усіма, його влада непохитна;
 • Діва — з такою людиною дійсно цікаво спілкуватися: він знає багато цікавого, легко підтримає розмову на будь-яку тему, красиво говорить. Він знає, як привернути увагу оточуючих і безсоромно цим користується. Але така товариськість є лише маскою, що приховує чутливу натуру, яка боїться громадської думки. Його комунікабельність дозволить йому побудувати щасливі стосунки з будь-якою дівчиною;
 • Терези — прямолінійний і черствий чоловік, з яким дуже складно побудувати нормальні дружні стосунки. Якщо йому щось не подобається, він виллє все накопичене на людину, не замислюючись про те, що це може бути неприємно. З іншого боку, він завжди вибачається, якщо розуміє, що неправий. За зовнішньою грубістю ховається звичайна невпевненість в собі, самокритичність і сприйнятливість, чого чоловік дуже соромиться;
 • Скорпіон — складна натура, з якою нелегко знайти спільну мову. Цей чоловік не вірить нікому, в кожному сумнівається, тому що думає, що всі брешуть йому, а, зрештою, просто зрадять. Тим, хто хоче з ним спілкуватися, він ставить високі вимоги, які ні оточуючі, ні він сам не в змозі виконати. Його неможливо ні в чому переконати: якщо він увірував у щось, то це назавжди;
 • Стрілець — дуже любить перебувати в центрі уваги, заради чого часом вдається до радикальних заходів. Його поведінка багатьом незрозуміло, але незважаючи на це у нього дуже багато друзів. Цей чоловік знаходить вірний підхід до людей з різними віками і інтересами, він балакучий і дуже цікавий співрозмовник. Головні негативні риси такої людини — зацикленість на собі, самолюбство і егоїзм;
 • Козеріг — схиблений на справедливості, завжди виступає на захист тих, кого незаслужено образили або образили. Сам він ніколи не дозволяє собі зробити обман або вчинити нечесно. Через це він часто свариться з іншими людьми: не всі готові прийняти його прямолінійність. Цей чоловік дуже запальний і різкий, але заспокоюється теж швидко. Може прийняти свою неправоту, але тільки якщо надати йому незаперечні докази;
 • Водолій — вічно витає в хмарах і живе в своєму вигаданому світі. Він балакучий і товариський, але часто сильно чимось захоплюється. В такі хвилини потік слів складно зупинити. З ним легко знайти спільну мову, він практично кожного знайомого вважає іншому, але ось довіряти і покладатися на нього небезпечно: у світі фантазій він може легко забути про існування реальних людей, яким потрібна допомога;
 • Риби — плануючи своє життя, він враховує всі дрібні деталі і форс-мажори, через що ніколи від плану не відходить. Він не любить раптових подій, а стабільність його цілком влаштовує. Цей чоловік дуже розважливий, не приймає необдуманих рішень. Володіє прекрасною інтуїцією, яка допомагає йому в повсякденному житті. Дуже недовірливий, тому близьких друзів у нього практично немає.

Прикмети

23 січня називають днем Григорія-летоуказателя: якщо на стогах лежить іній, то влітку буде багато дощів, а якщо дерева в інії, то небо синє.

А 7 лютого, на Григорія Богослова, потрібно стежити за погодою. День до полудня покаже, яка вона буде в першу половину наступної зими, а після полудня — у другу половину.

Відомі люди

Можна згадати досить багато відомих людей з ім’ям Григорій.

 • Григорій XIII (1502-1585) — папа римський з 1572 року, провів календарну реформу, замінивши юліанський календар григоріанським;
 • Григорій Отреп’єв (1581-1606) — в історії більш відомий як Лжедмитрій I. Був російським царем у 1605-1606 роках, отримав владу, видавши себе за дивом врятувався царевича Дмитра, сина Івана Грозного;
 • Григорій Распутін (1869-1916 — провидець і цілитель, був наближений до двору Миколи II і його дружини, впливав на царську сім’ю;
 • Григорій Остер (нар. 1947) — дитячий письменник, багато його роботи лягли в основу дитячих мультфільмів. Найбільш відомі твори: «Шкідливі поради», «Кошеня на ім’я Гав», «38 папуг»;
 • Григорій Лепс (нар. 1962) — радянський і російський співак естради, композитор, продюсер, Заслужений артист РФ, володар багатьох престижних нагород.

Дослідження таємниць власного імені буде для Григорія захоплюючою і корисноюпригодою, в кінці якого він, можливо, стане трохи краще розуміти себе, свої особливості і наміри. Але йому також варто прихопити з собою друзів або близьких: ті, хто щодня проводять разом з Грішею, теж зможуть дізнатися його ближче, поліпшити з ним відносини і позбутися від конфліктів. З цієї статті ви дізнались значення імені Григорій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *