Що означає ім'я Лариса

Що означає ім’я Лариса: походження, характеристика та значення імені

Що означає моє ім’я? Звідки воно бере початок? Чи впливає воно на мою долю? Напевно, кожен з нас хоч раз задавався такими питаннями. Людей рідко називають не подумавши. Батьки можуть довго вибирати, яке ім’я здається їм красивим або добре підходить до по батькові. І це роблять не дарма. Багато дослідників присвятили своє життя таємниць імен, і всі вони були впевнені, що саме ім’я формує наш характер. У зв’язку з популярністю такого імені, як Лариса, було б цікаво дізнатися трохи більше про його історію та значення.

Що означає ім’я Лариса

Неможливо точно сказати, звідки походить ім’я Лариса і який його переклад, так як існують кілька версій. У латинській мові є два слова, від яких, за припущеннями, могло статися це ім’я. Слово “larus” має переклад “фортеця” або “чайка”, А слово “laris «позначає»дух-хранитель”.

Є теорії, згідно з якими ім’я Лариса має давньогрецьке коріння. Слово «ларос» з цієї мови можна перекласти як «солодка», «приємна». Більш того, в Стародавній Греції існувало місто, іменоване Ларисса, а в міфах цієї ж країни згадується німфа Ларисса, онука морського бога Посейдона.

До XVIII століття ім’я Лариса в Україні не використовувалося. У XIX ст. воно набуло поширення у дворян і інтелігенції, і лише в 20-30 роки минулого століття в СРСР воно стало досить популярним. У 60-ті роки на десять новонароджених дівчаток доводилося по одній Ларисі.

Форми імені

Сьогодні ім’я Лариса вже не використовується настільки часто, проте цікаві його варіанти все ж існують в різних мовах.

Скороченими іменами для Лариси є Лара, Ларка, Ляля, Лора, Лорик, Леся.

Зменшувально-пестливі варіанти: Ларисочка, Лариска, Ларочка, Ларуся, Ларуня, Ларуля, Лорчик, Ляленька, Лялечка.

Аналог імені Лариса в європейських країнах — Лора. Інших родинних Імен не існує.

Ім’я Лариса присутнє в православних святцях, тому при хрещенні дівчина може залишити своє ім’я.

Існує досить багато пісень про ім’я Лариса. Найвідоміші з них виконують Михайло Шуфутинський, Філіп Кіркоров, групи «Ногу звело», «Кабріолет», «Жуки».

Таблиця: імя Лариса на інших мовах

Англійська Larissa
Китайська 拉里薩
Корейська 라리사
Японська ラリッサ
Білоруська Ларыса
Українська Лариса
Грецька Λάρισα
Арабська لاريسا
Німецька Larissa
Хінді लारिसा

Згідно з правилами транслітерації, ім’я Лариса в закордонному паспорті вказується як LARISA.

По батькові для імені Лариса

Найкраще імені Лариса підходять по батькові Романівна, Рубенівна, Михайлівна, Вікторівна, Олексіївна, Андріївна, Валентинівна, а найгірше — Максимівна, Анатоліївна, Іллівна, Савеліївна, Василівна, Григорівна, Сергіївна.

Ніки для соціальних мереж

Вибираючи ім’я в соціальній мережі, Лариса може звернути увагу на наступні варіанти:

 • Lคℝisค.
 • L. a.r.i.s.a.
 • LaAarisaAa.
 • LarISA.
 • Łคriรค.
 • LarᎥรa.
 • Larisality.

Іменини та покровителі імені

Іменини Лариси припадають на 8 квітня, а святою покровителькою цього імені вважається Лариса готська. Ця дівчина народилася в IV столітті в Готії (територія сучасної Румунії). Вона з дитинства любила і шанувала Христа, була хорошою і самовідданою дівчинкою, готовою допомогти іншим у важкій ситуації. Християнство в ті роки було дозволено, однак, з початком правління монарха Атанаріха все змінилося. Він оголосив християн поза законом, їх почали схиляти до язичницької віри або вбивати. Ходити до церкви стало небезпечно, тому Лариса молилася Богу з дому і лише ночами.

Але в один день дівчина все ж наважилася відвідати недільну молитву в церкві. Крім неї, там було ще кілька сотень людей, тому Лариса заспокоїлася і не переживала за своє життя. Але під час молитви в будівлю увірвалися язичники, несучи статую свого бога Вотана. Християнам було запропоновано або схилити коліна перед язичницьким ідолом і відректися від християнства, або загинути у вогні.

Ніхто з людей не погодився на цю вимогу, тому язичники замкнули церкву і підпалили її. Всі загинули, включаючи і святу Ларису.

Сьогодні християни моляться іконі Святої Лариси про праведне життя, просять уберегти їх від проблем і поганих вчинків.

Характеристика імені

Ім’я Лариса є досить популярним, згадки про нього можна знайти в працях Флоренського, Ружі, Хигир. Ці дослідники сходяться на думці, що ця дівчина працьовита, товариська, приваблива для чоловіків. П. Руже окремо зазначав, що Лариса-це “та, хто приносить зірки”.

В нумерології імені Лариса відповідає число 8. «Вісімки» рішучі, розумні, готові на все заради досягнення своїх цілей, якщо знають, що їх підтримають близькі люди. Вони люблять планувати своє життя, хоча талант до імпровізації теж не обійшов їх стороною. Легко навчаються, схоплюючи все буквально на льоту.

Вплив імені на дитину

Лариса росте дуже замкнутою і спокійною дитиною. Їй нескладно налагоджувати відносини з однолітками, адже вона досить розумна і швидко міркує, нічим не відрізняється від інших дітей. Але книги Лариса любить більше, ніж живих людей, адже саме в них вона знаходить відповіді на хвилюючі її питання, вчиться розуміти себе і світ, відчувати різні почуття та емоції. У світі книг їй спокійно і добре.

Дівчинка досить талановита, але потребує в постійному розвитку своїх здібностей. В цьому їй повинні допомагати батьки, їх турбота і увага грають дуже важливу роль для дитини. Саме батьки зобов’язані розгледіти в своїй дитині талант і всіляко підтримувати його, тільки тоді дівчинка зможе покинути весь світ фантазій, завести друзів і чогось домогтися в житті.

У Лариси немає проблем з навчанням, але вважає за краще вона гуманітарні науки, а також гуртки музики, танців, малювання. Не бачить сенсу вчити те, що їй нецікаво. Головний інтерес дівчинки (крім книг) — тварини, вона часто буде приносити їх додому, доглядати і дбати про них.

У підлітковому віці Лариса залишається замкнутою і самотньою. Обмани і зради, які вона переживе в період юності, залишать слід в її серці, дівчина стане більш грубою, холодною і закритою. Їй складно спілкуватися з іншими представницями її статі, так як в жіночу дружбу вона не вірить, вважаючи за краще дружити з хлопчиками.

Вплив імені на дорослу жінку

Доросла Лариса не любить розваг і зустрічей з друзями. Вона відсторонена від світу, вважає за краще приділяти свій час роботі і сім’ї. Вона дуже вимоглива до себе, що дуже отруює їй життя, адже жінка не дає вихід своїм почуттям і емоціям. Вона завжди домагається своїх цілей, при цьому просто зносячи все на своєму шляху. Вона нехитра, їй не властиво придумувати складні схеми для виконання бажаного.

Для близьких людей Лариса показує себе доброю, турботливою і ніжною жінкою, але лише до тих пір, поки отримує таке ж ставлення у відповідь. Варто кому-сь образити її — вона відразу стає агресивною і жорстокою.

Талант

Головні таланти Лариси пов’язані з домом і сім’єю. Вона прекрасно готує, любить шити, в’язати, загалом, робити щось своїми руками. У дитинстві вона проявляє здібності до мистецтва, але рідко розвиває їх, тому у дорослому віці не сильно виділяється серед подруг і знайомих. Незважаючи на всю її любов до книг, писати свої власні вона не прагне.

Професія, бізнес, кар’єра

Лариса віддає роботі всю себе і любить саморозвиватися, тому отримує підвищення одне за іншим. Терпіти не може підкорятися, відразу мітить в крісло начальника. Для своїх співробітників вона — справедливий і відповідальний керівник, але її вважають зарозумілою. Не любить робочих поїздок і відряджень, вважаючи за краще власний затишний кабінет.

Цій жінці ближче теорія, чим практика, тому вона може реалізувати себе в професії педагога, вченого, програміста, виховательки, медичного працівника, юриста. Її любов до книг допоможе їй стати журналістом або видавцем. Лариса інтуїтивно вибирає відповідну їй професію і, як правило, залишається в ній назавжди.

Весь свій потенціал і бажання керувати жінка може реалізувати, створивши свій бізнес. Вона прекрасно обійдеться своїми силами, без допомоги партнерів, але за свою чесність і прямолінійність ризикує бути обманутою.

Кохання, шлюб, секс

Стосунки з чоловіками у Лариси складаються непросто. Вона закохується сильно і пристрасно, ідеалізуючи свого молодого чоловіка, що в кінцевому рахунку призводить до розчарувань. З іншого боку, навіть якщо партнер жінки виявиться дійсно таким, яким вона хоче його бачити, то Лариса почне шукати в ньому недоліки, чіпляючись до кожної дрібниці, що теж закінчиться розривом. Владній жінці складно догодити, але підлаштовуватися під неї теж не варто-звинуватить у нестачі мужності.

З роками Лариса все ж зрозуміє, що поводиться неправильно, але це знання прийде не відразу, тому заміж жінка вийде досить пізно. Вона буде хорошою і уважною дружиною, прекрасною господинею (незважаючи на любов до роботи). Вона буде визнавати недоліки чоловіка і все одно любити його, але от зраду не пробачить ніколи. У перший час її замкнутість може поставити стіну між нею та її чоловіком, для подолання якої чоловікові потрібно бути сильним, впевненим у собі, турботливим і ніжним. Народивши дітей, Лариса стане хорошою і турботливою матір’ю.

У сексуальному житті жінці буває важко розкритися, тому чоловікові треба докласти багато зусиль для її розкріпачення. Сексом може займатися тільки по любові і, будучи не дуже темпераментною і пристрасною партнеркою, намагається доставити якомога більше задоволення коханому чоловікові. Для неї дуже важлива атмосфера.

Таблиця: сумісність імені Лариса з іншими іменами

Сумісні в шлюбі Погано сумісні в шлюбі
Дмитро Сергій
Олександр Олексій
Євген Віктор
Андрій В’ячеслав
Анатолій Валерій
Юрій Костянтин
Олег Максим
Володимир Роман
Денис Михайло

Значущі роки в житті

Важливими роками в житті Лариси можна назвати 15, 19, 30, 35, 45, 57, 60, 76.

Цікаві рими до імені Лариса, які стануть в нагоді тим, хто любить писати вірші: директриса, актриса, киця, щур, меліса.

Відповідність

Для Лариси буде дуже корисно внести відповідності її імені в повсякденне життя, наприклад, в якості особистих прикрас і деталей інтер’єру, адже це позитивно позначиться на її житті і удачі в різних сферах.

Таблиця: відповідності імені Лариса

Планета Сонце, Марс
Знак зодіаку Овен
Число 8
Колір Помаранчевий, синій, зелений
Стихія Повітря
Рослина Глід
Дерево Липа
Тотемна тварина Лань, золоторунний баран
Камінь Авантюрин, нефрит
Метал Алюміній
День тижня Вівторок
Пори року Весна

Інтерпретація букв в імені Лариса

Кожна літера в імені Лариса має своє значення, яке впливає і на загальний зміст цього імені.

 1. Л — прагнення до фізичного комфорту, яке заважає духовному розвитку особистості. Власниці цієї букви необхідно знайти своє справжнє призначення в житті, інакше вона ризикує прожити його даремно. Особливу увагу слід приділити сфері мистецтва.
 2. А — талант лідера, прагнення бути краще за всіх, працьовитість (але тільки в тому випадку, якщо справа обрана самостійно). Здатність з легкістю починати і завершувати будь-які проекти.
 3. Р — талант вникати в саму глиб речей, доводити будь-яку справу до кінця. Ця людина вірна своєму слову і обраній меті, нездатна на зраду, але іноді занадто сильно захоплюється.
 4. И — душевна гармонія, реалізм в думках і вчинках. Зовнішня прагматичність приховує чутливу, добру, складну натуру.
 5. С — яскраве перше враження, бажання фінансової забезпеченості та матеріального комфорту. Коли людина не в дусі, стає дуже примхливою. Без власної мети в житті бути щасливим не може.
 6. А—значення вже вказано.

Ім’я відповідно до пори року

Пора року, в яку народилася Лариса, може багато чого сказати про її характер.

 • “Зимова” — керується розумом, вважаючи за краще приховувати всі свої почуття від оточуючих. Зовні дуже врівноважена, холодна і обачлива, тільки перед близькими вона відкриває свою справжню тендітну і чутливу натуру. Ця дівчина нездатна на брехню, завжди поступає по совісті, вона дисциплінована і відповідальна. Вона потребує сильного, вольового чоловіка, який буде її захисником і опорою.
 • “Весняна” — живе в своєму світі, де їй максимально комфортно, так як в ньому немає переживань і брехні. Дуже чутлива і вразлива, для неї згубні будь-які хвилювання. Звикла до самотності і не відчуває потреби в друзях. Відносини здатна створити лише з чоловіком, який буде сприймати її як особистість і джерело натхнення, а не просто мати своїх дітей і господиню.
 • «Літня» — центр будь-якої компанії і генератор нових ідей, вічно в русі, сповнена позитиву. Їй дуже важливі нові враження, тому вона ніколи не сидить на місці, воліючи авантюри і ризики розміреному життю. Її серце зможе завоювати лише чоловік зі схожим характером, який не лізе за словом у кишеню, ненавидить самотність і визнає різноманітні захоплення своєї другої половинки.
 • “Осіння” — говорить мало і у справі, вважаючи за краще дії марним промовам. Вона завжди чимось зайнята, дуже розважлива і прагматична, ніколи не порушує даних обіцянок. Однак, вона схильна до періодів депресії і апатії, коли їй складно навіть встати з ліжка, не кажучи вже про серйозні справи. Чоловік, який бажає пов’язати з нею своє життя, повинен поблажливо ставитися до такої особливості своєї обраниці і, більше того, йому доведеться постійно піднімати їй настрій, роблячи життя дівчини максимально веселим і щасливим.

Гороскоп імені Лариса

Знак Зодіаку Лариси допоможе нам трохи більше розкрити особливості її натури.

 1. Овен — керується в основному емоціями, темпераментна, яскрава особистість. Легко йде по життю, не замислюючись про наслідки, що часто призводить до неприємностей. Але на своїх помилках дівчина не вчиться, частіше навіть не замислюється про них. Вона легко закохується і так само легко остигає. Їй потрібен чоловік, який братиме участь у всіх її авантюрах, при цьому залишаючись дбайливим і ніжним.
 2. Телець — володіє жорстким характером, амбітна, діяльна, вважає за краще управляти людьми і ніколи не йде на компроміси. Їй легше підлаштувати іншу людину під себе, ніж поступитися своїм інтересам. Однак, під цією оболонкою ховається дівчина, яка мріє про сім’ю, любов і ніжність. Чоловік, впевнений в собі, але готовий бути романтичним і турботливим партнером, зможе зайняти місце в її серці.
 3. Близнюки — стійко витримує будь-які життєві труднощі, ніколи не просячи допомоги і жалю, і вважаючи за краще вирішувати проблеми самостійно. Весела і харизматична дівчина, вона буде прекрасним другом, з яким можна обговорити все що завгодно. Серед чоловіків вона дуже популярна, в її житті багато яскравих і бурхливих романів, тому чоловік, який бажає стати їй чоловіком, повинен не тільки піклуватися і оберігати дівчину, але і терпіти її незалежність.
 4. Рак — людина, повністю залежна від настрою, сьогодні вона весела і сповнена сил, а завтра ненавидить себе і своє життя, не може навіть встати з ліжка. Оточуючі її люди не можуть зрозуміти, чого ж ця дівчина хоче від життя, вона і сама часто цього не знає. Її чоловік повинен бути для неї опорою, жилеткою, в яку можна виплакатися, проявляти чуйність і уважність.
 5. Лев — позбавлена марнославства і бажання виділитися, хоча оточуючі дуже часто хвалять її за щирість, позитив і унікальність мислення. Для чоловіків вона більше цікавий співрозмовник і вірний друг, ніж об’єкт обожнювання, що дозволяє їй шукати того чоловіка, який їй потрібен: яскравого та вольового, який буде день від дня доводити їй свою любов.
 6. Діва — постійно сумнівається в собі, але мріє бути в центрі уваги, через що в її душі відбувається розлад. З часом ця дівчина вчиться вибудовувати такі відносини з іншими людьми, які будуть приносити їй користь, що не дуже добре впливає на кількість її близьких друзів. Її партнер повинен бути впевненим і допомагати їй у вирішенні проблем, тільки тоді в житті дівчини настане гармонія і вона зможе дарувати любов і турботу у відповідь.
 7. Терези — хоче подобатися всім, тому часто жертвує своїми бажаннями заради громадської думки. Вона дуже добра і чуйна, але, врешті-решт, це може привести до сильних розчарувань в людях. Чоловіки, які бажають створити з нею стосунки, зазвичай безхребетні і чекають, що дівчина буде для них в якості няні, але це не принесе їй щастя. Їй варто шукати сильну духом людину, яка навчить її любити і цінувати себе.
 8. Скорпіон — ставить перед собою завдання, які готова виконати за всяку ціну. Ніщо не здатне зупинити її на цьому шляху. Через свій егоїзм вона зазвичай залишається без друзів і близьких. У відносинах вона витягує з чоловіків всі сили, після чого вони їй швидко набридають. Лише полюбивши сильно і щиро, вона зможе змінити свій характер і життєві цінності.
 9. Стрілець — має досить багато друзів, які готові завжди виручити її, а все через відкритий і чуйний характер цієї дівчини. Вона бачить у всьому тільки хороше, вміє розташовувати до себе людей. Вона романтична і буде ідеальною партнеркою будь-якому чоловікові. Вона не тільки зробить його щасливим, але і буде підтримувати в будь-яких починаннях.
 10. Козеріг — в будь-якій ситуації сподівається тільки на себе, адже її практичність і розважливість допомагають їй впоратися з будь-якими труднощами. Одночасно з цим, десь глибоко в душі вона бажає знайти чоловіка, який візьме на себе всі її труднощі. Але знайти людину, яка буде для неї вартим партнером вкрай складно, адже дівчині потрібен сильний і впевнений в собі чоловік, який все ж буде дозволяти їй бути в сім’ї головною.
 11. Водолій — занадто довірлива і наївна, відкриває людям своє серце, але часом у відповідь отримує лише зраду, яка залишає глибоку рану в її душі. Не кожен чоловік зможе гідно оцінити її чесність і відсутність кокетства, але її почуття до коханої людини надійні і довговічні, тому з нею буде комфортно спокійному чоловіку, який потребує тихого сімейного життя.
 12. Риби — вважає за краще замикатися в своєму світі, де не існує брехні, так як зрада і навіть критику вона сприймає дуже гостро. Вона образлива, тому близькі стосунки з протилежною статтю їй побудувати складно. Закоханий в таку дівчину чоловік повинен крок за кроком наближатися до неї, переконуючи, що він не завдасть їй болю, і вислуховуючи всі її проблеми.

Прикмета

Вважається, що в день ангела Лариси (8 квітня) жінки повинні відкладати в сторону будь-яке рукоділля (шиття, в’язання) і відправлятися на роботу в поле або сад. Тим, хто цього не дотримується, слід сказати «Не піде!”.

Знати сенс і вплив свого імені не тільки цікаво, але і корисно для його власника і близьких людей. Можливо (треба сподіватися), прочитавши про значення імені Лариса, оточуючі її люди і вона сама зможуть трохи краще зрозуміти її характер і особливості, а отже — вибудувати з нею добрі і теплі відносини. З цієї статті ви дізнались значення імені Лариса.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *