Що означає ім'я Марк

Що означає ім’я Марк: походження, характеристика та значення імені

Ім’я Марк з’явилося дуже давно і має багату історію. До недавніх пір воно не користувалося великим попитом в нашій країні, але в останні роки батьки все частіше вибирають це ім’я для своїх синів. Крім того, це ім’я досить затребуване і в зарубіжних країнах. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Марк.

Що означає ім’я Марк

Ім’я Марк має кілька версій свого походження:

 1. Перша версія говорить про те, що ім’я Марк утворено від грецької именоформb Маркус (Маркос), яка, в свою чергу, з’явилася від латинського слова «marcus», що в перекладі означає «молот».
 2. Згідно з другим варіантом, ім’я Марк походить від імені грецького бога Марса, який був покровителем тваринництва.
 3. Ще одна версія свідчить, що ім’я Марк походить від слова «marquis» у французькій мові, яке в перекладі означає «маркіз».

Форми імені

Скорочені варіанти імені: Мара, Мася, Мар, Мака.

Зменшувально-пестливі форми імені: Марік, Маркуша, Маричек, Маркуся.

Споріднені імена: Марко, Маркус, Мартін, Марціан, Марселін, мазкий.

Ім’я по церковному: Марк.

Яке по батькові виходить від даного імені: Марківна, Маркович.

Транслитерация імені: MARK.

Які по батькові найбільш вдало поєднуються з ім’ям Марк: Андрійович, Альбертович, Борисович, Володимирович, Данилович, Сергійович.

Варіанти нікнеймів для соціальних мереж: Mark, Marko, Markus, Mara, Marquis.

Таблиця: ім’я Марк в іноземних мовах

Мова Написання Транслітерація
Китайська 馬如庫 Maruku
Японська マールク Maruku
Вірменська նշանը nshany
Хінді निशान Niśāna
Грецька Μάρκος Markus
Арабська ﻣرقس Mark
Іврит מרק Mark
Тайська มาร์ค Mark
Англійська Mark Mark
Українська Марко Marko
Білоруська, болгарська Марк Mark
Угорська Márk Mark
Данська Markus Markus
Іспанська Markos Markos
Італійська Marco Marco
Латинь Marcus Markus
Латвійська Marks Marks
Литовська Markas Markas
Німецька Markus або Marcus Markus
Норвезька Mark Mark
Польська Marek Marek
Португальська Marco або Marcos Marco або Marcos
Румунська Marcu Mark
Сербська Марко Marko
Словацька Marek Marek
Словенська Marko Marko
Фінський Markku Markku
Французька Marc Marc
Хорватська Marko Marko
Чеська Marc або Marek Marc або Marek
Шведська Mark Mark
Есперанто Marko Marko

Іменини і святі покровителі

Ім’я Марк є в православних святцях, тому хрестити хлопчика будуть під цим ім’ям. Після обряду хрещення у дитини з’являться святі покровителі:

 1. Марк Гробокопатель. Чоловік займався викопуванням могил для померлих, не брав за це ніякої плати. Він служив у церкві, допомагав нужденним і обділеним. Після смерті святого, хрест, який він носив на собі, став чудотворним.
 2. Апостол Марк. Був одним з апостолів, які слідували за Христом, в ніч коли той отримав хресні страждання. Пізніше він заснував в Єгипті церкву і став першим єпископом в Олександрії. Є автором Євангелія. Святий Марк був убитий язичниками.
 3. Марк Арефусійський. Святий сприяв поширенню православної віри, руйнував язичницькі храми, за що був спійманий язичниками і схильний до тортур. Марк стоїчно виніс всі муки, не втративши віру в Христа, після чого був відпущений на свободу.
 4. Марк Псково-Печерський. Був одним із засновників Псково-печерського монастиря.

Крім перерахованих, покровителями Марка також є:

 • Марк, архієпископ Ефеський, святитель;
 • Марк Клавдиопольский, пастир, мученик;
 • Марк Синайський, преподобномученик;
 • Марк Фиваидский, мученик і іже з ним;
 • Марк (Махров), інок, преподобномученик;
 • Марк Римський, диякон, священномученик;
 • Марк Нитрийский, Єгипетський, Келлийский,постник;
 • Марк Афінянин, Фракійський;
 • Марк, мученик.

У православ’ї іменини Марк святкує:

 • 11 січня;
 • 17 січня;
 • 27 січня;
 • 1 лютого;
 • 18 березня;
 • 23 березня;
 • 11 квітня;
 • 18 квітня;
 • 8 травня;
 • 27 травня;
 • 18 червня;
 • 17 липня;
 • 24 серпня;
 • 10 жовтня;
 • 11 жовтня;
 • 20 жовтня;
 • 9 листопада;
 • 12 листопада;
 • 31 грудня.

Дати католицьких іменин:

 • 24 лютого;
 • 24 березня;
 • 29 березня;
 • 25 квітня;
 • 18 червня;
 • 7 вересня;
 • 28 вересня;
 • 7 жовтня;
 • 22 жовтня;
 • 22 листопада.

Характеристика і значення імені Марк

Марк дуже вміло маніпулює людьми, внаслідок чого завжди отримує бажане. Чоловік не прагне бути першим у всьому, він прекрасно знає, що зможе домогтися всього, чого захоче. Більшість його товаришів дивуються тому, як такий непомітний і, на перший погляд, нецілеспрямований хлопець досягає самих завидних вершин.

Молода людина схильна до прагматичності і раціональності, але з віком перестає найбільше цінувати гроші і досягнення. Він починає розуміти, що теплі стосунки, дружня підтримка та інші нематеріальні речі доставляють йому набагато більше щастя. Чоловік починає цінувати своїх друзів і близьких, з ним стає цікавіше проводити час.

Марк сприймає життя як гру, в якій є різні рівні і можливості. Він підходить до неї дуже відповідально, але розуміючи, що рівень будь-якої складності все одно можна пройти. Хлопець завжди чітко позначає для себе свої бажання, йому не потрібно багато часу на пошуки себе. До дій його часто підштовхує заздрість до більш успішної людини, але це почуття не руйнує і негативне, а, навпаки, допомагає знайти силу і прагнення. Рідні та близькі бачать в Марці опору і підтримку, він безкорисливо допомагає нужденним, підтримує у важких ситуаціях, але не дозволяє собою маніпулювати і використовувати.

Чоловік протягом усього життя намагається розвивати в собі позитивні якості, якщо це необхідно для кар’єри, то готовий піти вчитися і отримати додаткову освіту. Заради друга або близької людини хлопець не стане змінюватися, підлаштовуватися під обставини, він просто знайде йому заміну. Марк всіх порівнює з собою, якщо людина багатша і успішніше, то може очікувати поваги і шанування від чоловіка. Він ніколи не упустить вигоди, може піти на обман і лицемірство, переступити через свої принципи. Однак все це відбувається в межах розумного, так як Марк дуже дорожить своєю репутацією, йому важлива думка сім’ї і суспільства.

Як ім’я Марк впливає на характер дитини

У маленького Марка складний характер. У нього натура лідера, тому хлопчик важко переживає невдачі, намагається скрізь і завжди бути кращим. На першому місці у дитини стоять його інтереси, він дуже егоїстичний. Може здатися, що Марк готовий ділитися з іншими хлопцями іграшками та солодощами, але це відбувається тільки в тому разі, якщо речі йому не дуже потрібні.

Хлопчикові необхідні теплота і турбота. При їх відсутності дитина всіляко намагається роздобути увагу дорослих, вдаючись до не завжди хорошим вчинкам. Зрозумівши, що погана поведінка засмучує батьків, малюк намагається приховати свої негативні якості. У навчанні Марк є середнячком. Складні завдання виконує старанно, за умови, що його за це похвалять.

Дорослішаючи, юнак стає прагматичним і цілеспрямованим. Його егоїзм перероджується в бажання домогтися чогось більшого, ніж оточуючі. Хлопець починає багато читати, шукати нову інформацію, яка принесе користь на шляху до бажаних цілей. Галасливому веселощам Марк віддає перевагу продуктивним заняттям.

Юнак виглядає холодним і розважливим, підкреслено ввічливо поводиться з оточуючими, доброзичливий з усіма. Заради отримання вигоди може стати чарівним і цікавим співрозмовником. Марк володіє своєрідним почуттям гумору, його жарти часто ображають товаришів. Але він зовсім не прагне до цього, просто йому подобається жартувати над недоліками людей, в тому числі і своїми.

З друзями і близькими хлопець проявляє себе як чесна і відкрита людина, незнайомців ж може запросто обдурити або спровокувати на конфлікт. Але на всі ці дії він завжди має серйозні причини. Він не робить поганих вчинків просто так, заради розваги, всі його ходи прораховані на кілька кроків вперед.

Хобі та інтереси

Марк різнобічно розвинена особистість, він вміє підтримати будь-яку розмову, від політичної до філософської. Хлопець любить проводити час за читанням книг. Але також захоплюється і активним відпочинком: їздить на велосипеді, займається гонками та іншими видами спорту. Крім того, чоловік любить слухати музику, вивчати мистецтво, грати в шахи. Він прагне з кожним днем ставати краще себе вчорашнього.

У літньому віці захоплюється подорожами, тому відвідує безліч різноманітних країн.

Професія і кар’єра

Марку дуже важливо побудувати видатну кар’єру і домогтися великих висот у своїй діяльності. Він справжній трудоголік, що не шкодує себе. Поставивши мету, молода людина обов’язково доб’ється її, а потім попрямує до іншої вершини. Чоловік вибирає солідні професії. Може досягти успіху в економічній, фінансовій, юридичній сфері. Також з хлопця вийде відмінний програміст або лікар.

Все складеться вдало і в творчій стезі. Марк може проявити себе, як талановитий композитор, музикант, письменник, режисер, художник чи актор. Власний бізнес також буде мати успіх. Чоловік ніколи не потребує грошей, у нього завжди є кошти, щоб забезпечити і себе, і свою сім’ю.

Здоров’я

У Марка хороше, міцне здоров’я не тільки завдяки природі, але і правильному способу життя, якого молода людина намагається дотримуватися. У старості чоловік може мати проблеми з опорно-руховою системою, більше ніяких серйозних захворювань йому не загрожує.

Любов

Цей чоловік дуже любить жінок, прагне до різноманітності у відносинах. До вступу в шлюб, яке відбувається в досить зрілому віці, чоловік має безліч романів, з їх допомогою набирається досвіду. Він не довіряє жінкам, схильний бачити в них мисливиць за багатствами. Хлопець не прагне до довгострокових і серйозних відносин, замінюючи їх на велику кількість легких, ні до чого не зобов’язують зв’язків.

Справжня любов приходить до Марка дуже нескоро, але змушує чоловіка докорінно змінити ставлення до всіх жінок. Для коханої він готовий зробити все, здійснювати романтичні вчинки, але у відповідь завжди чекатиме схвалення і поваги. В інтимному житті Марк проявляє себе як уважний і пристрасний партнер. Йому подобаються жінки, які знають собі ціну і проявляють пристрасть в ліжку.

Сім’я і шлюб

Одружується Марк тільки на коханій жінці. Нею стане ідеальна дівчина, яка змусить чоловіка захоплюватися собою. Молодій людині важливо, щоб його обраниця могла бути гарною господинею, вірним другом і пристрасною коханкою одночасно. Він ніколи не віддасть роль лідера своїй дружині, дівчині необхідно змиритися з другорядною роллю у відносинах. Чоловік буде прислухатися до своєї партнерки, але всі рішення все одно прийме самостійно.

Марк хороший сім’янин і відповідальний чоловік. Його сім’я ніколи не потребуватиме грошей або чогось іншого. Хлопець вміє вирішувати всі проблеми, не просячи допомоги. Зраджувати своїй дружині він не стане. Жінка буде оточена турботою і любов’ю, якщо погодиться присвятити себе сім’ї і відмовиться від кар’єрних амбіцій.

Таблиця: сумісність імен

Жіноче ім’я Відсоток сумісності Характер відносин
Анастасія 98% Цю пару можна вважати ідеальною. Вони швидко закохуються один в одного, проявляють ніжність і чуттєвість. Розумна і пробивна Анастасія підтримує Марка у всіх його починаннях. Вона любить чоловіка просто за те, що він є поруч. Дівчина не переслідує ніяких корисливих цілей у відносинах. Молода людина бачить у своїй обраниці прототип матері, намагається проявляти повагу, відданість і ніжність до жінки. Після одруження цей союз чекає безхмарне і щасливе спільне проживання. подружжя майже ніколи не сваряться, поважають думку один одного. Схожість інтересів і виховання спільних дітей вносить ще більше гармонії в цю сім’ю.
Олена 58% У Олени і Марка можуть скластися хороші відносини. Скритна і відчужена дівчина привертає увагу чоловіка, він цінує в ній гарне уяву, тонкий гумор і природний артистизм. Жінка ж спочатку зачарована товариськістю молодої людини, але це ж якість може стати і причиною розриву відносин між партнерами. Навколо хлопця завжди безліч жінок, що дуже не подобається його обраниці. Роман цієї пари іноді закінчується весіллям. Подружжя схильні сваритися із-за безвідповідальності один одного, також часто їх пару відвідують нудьга і відчуження, від яких допоможе позбутися спільне захоплення чим-небудь.
Ірина 76% Ці двоє створюють міцну любовну пару. Дівчина не лякається замкнутості і відчуженості Марка, поважає його бажання іноді побути на самоті, не намагається залізти в душу. Чоловіка притягують в Ірині її чуттєвість і сексуальність, він надихається своєю обраницею, знаходить сили на нові звершення. Партнерка може втратити довіру до хлопця, в разі якщо він вимагає від неї занадто багато чого. У сімейному житті Марк і Ірина віддаються один одному повністю, намагаються якомога частіше висловлювати любов своїй другій половинці.
Ольга 73% Пара вибудовує досить стабільні любовні відносини. Кожен з цього союзу потребує любові, турботи і ніжності. Ользі подобається, що чоловік інтелектуально розвинений і амбітний. Він занадто наполегливий в залицяннях, але дівчину це абсолютно не лякає, їй подобається бути завойованою. Перший час роман наповнений яскравими емоціями, романтичними побаченнями і нестримною пристрастю. Але після укладення шлюбу в парі можуть початися проблеми. У жінки різко змінюються інтереси і погляди на життя, їй хочеться побути на самоті, вона стає замкнутою. Дружина не влаштовує таке ставлення, він не розуміє причини того, що відбувається, через це у закоханих виникають конфлікти.
Тетяна 98% У Тетяни і Марка складаються міцні і романтичні стосунки. Кожен з цієї пари чітко знає свої бажання і прикладає зусилля, щоб їх домогтися. Дівчину захоплює цей таємничий і чутливий хлопець, її дивує його непередбачуваність, вона з інтересом чекає розвитку їхнього роману. Чоловік цінує в Тані її складний характер і прагнення до самоти. Закохані люблять мріяти, розмовляти на філософські теми або просто мовчати разом. Сімейне життя цієї пари буде легким і щасливим. Кожен з подружжя поважає особистий простір іншого, не заважає побути на самоті. Щоб їх союз став більш гармонійним, закоханим слід частіше відпочивати без свого обранця.
Юлія 56% Союз може стати досить гармонійним. Юля здається Марку занадто таємничою і складною, чоловікові не подобається ускладнювати своє життя, тому починати роман з цією дамою він не поспішає. Якщо жінка проявляє симпатію і домагається свого обранця, то між ними може статися роман. Марк допоможе дівчині відчувати більше позитивних емоцій, стане її духовним наставником. Такі відносини часто закінчуються одруженням. У сім’ї буде безліч образ і підозр, подружжя не вміють показувати своїх почуттів, тому вся любов виражається на рівні побуту.

Таблиця: відповідності для імені Марк

Планета Венера
Знак зодіаку Телець
Стихія Вода
Колір Червоний
Число 9
Тварина Як
Рослина Портулак
Дерево Плакуча верба
Метал Платина
Камінь Порфирит
День тижня Четвер
Пори року Весна
Значущі роки в житті 24, 43

Інтерпретація значень кожної з букв в імені Марк

Кожна літера, що входить до складу імені людини, наділяє його особистість особливими якостями:

 1. Буква М Означає турботливу особистість, готову допомогти оточуючим, схильну до сором’язливості.
 2. Буква А. хлопець має прагнення до постійного руху, нових починань. Він намагається знайти фізичний і духовний комфорт.
 3. Буква Р. Чоловік не обманюється видимістю, вникає в саму суть проблем. Він самовпевнений, хоробрий, іноді потрапляє в складні ситуації через вічне бажання ризику.
 4. Буква К. цей молодий чоловік володіє витривалістю, силою духу, умінням зберігати таємниці, проникливістю. Його девіз по життю  “все або нічого”.

Характеристика імені відповідно до пори року, в яку народжена людина

Марк, що народився взимку, володіє врівноваженістю, спокоєм, прагматичністю і розважливістю. У хлопця на все є розумні пояснення, він не вірить в містику, поводиться доброзичливо і ввічливо з оточуючими. Дівчатам віддає перевагу з м’яким, але бурхливим характером.

Весняний Марк має чутливий підхід до світу, чуйний з оточуючими, схильний до самопожертви. Він може стати хорошим медиком або церковним служителем. У чоловіка дуже упертий характер, він не стане змінюватися навіть заради коханої дівчини.

Літо наділяє Марка артистичним талантом, авантюризмом, любов’ю до пригод і чудовою фантазією. Ніякі труднощі не здатні зіпсувати настрій цього хлопця. Він не виносить нудьгу і одноманітність, шукає веселу і товариську дівчину, яка зможе стати для нього натхненницею.

Марк, що з’явився на світ в осінні місяці, є прагматичною і педантичною людиною. У нього завжди є чіткий план, якого він дотримується, чужі правила не дотримується, через що не має популярності в колективі. Він ідеаліст зі складним характером, але зате в шлюбі проявить себе з кращого боку. Головне, щоб його обраниця не намагалася щось змінити в характері чоловіка.

Таблиця: гороскоп імені Марк

Знак зодіаку Характеристика
Овен Знак Овна наділяє Марка відповідальністю, енергійністю, цілеспрямованістю і безкомпромісністю. У нього на все є своя думка, яка дуже складно змінити. зупинить свій вибір на дівчині, яка вміє слухати і підкорятися.
Телець У Марка-Тельця присутні такі якості, як працьовитість і активність. Хлопець володіє складним характером, любить пригоди і різноманітне життя. Самотність його пригнічує. Дівчат віддає перевагу імпульсивним і енергійним.
Близнюки Під знаком Близнюків народжується Марк з відкритим, веселим, позитивним і чуйним характером. Хлопець любить спілкування, прагне до саморозвитку, володіє безліччю амбіцій. Мінусами є легковажність і інфантильність. Чоловік успішний в кар’єрі, стає хорошим батьком і справжньою главою сімейства.
Рак Марк зі знаком Зодіаку Рак любить помріяти, намагається завжди бути позитивним. Чоловік постійно будує плани на життя, часто нездійсненні. За рахунок свого веселого і дотепного характеру має популярність у оточуючих. Дівчат вибирає вірних і вольових, завоювати його серце, досить важко.
Лев У чоловіка особливо розвинене почуття власництва, він намагається отримати все, сто тільки побажає. Власне думка є для нього пріоритетним, його він відстоює в будь-якій ситуації. Хлопець часто стає призвідником конфліктів, його не дуже шанують в суспільстві. Йому необхідна ласкава жінка, яка зможе пом’якшити його характер.
Діва Знак Діви розвиває в марці мовчазність, невпевненість в собі, замкнутість і скритність. Чоловіка легко поранити словом, він боїться бути відданим, перш ніж завести тісні відносини, перевіряє людину на міцність. Самотність його зовсім не турбує, навіть навпаки, так він відчуває себе більш комфортно і захищено.
Терези Народжений під знаком Терезів Марк має відкритий, веселий, легкий норов. Він запросто заводить нові контакти, вміє підтримати розмову на будь-яку тему. Чоловік популярний в суспільстві, але занадто безвідповідальний. Йому необхідна дівчина, яка буде контролювати всі його справи і дії.
Скорпиіон Марк-Скопрпіон доброзичливий, призираючий лукавство, невірність і удавання в усьому. Він дуже позитивна людина, готовий будь-якого наставити на шлях, однак рідко хто прагне потрапити під його вплив.
Стрілець Головними якостями Марка-Стрільця є мінливість, безвідповідальність, невміння доводити розпочате до кінця. Хлопець захоплюється всім підряд, але жодне з його хобі не займає його на тривалий час. Він живе заради того, щоб отримувати задоволення, цінує свободу, намагається не пов’язувати себе серйозними відносинами.
Козеріг Під знаком Козерога з’являється Марк, що володіє залізною силою волі, твердим характером, мстивістю і впертістю. Він віддає перевагу жінок, які не схильні до брехні і зраді. З такими поводиться ласкаво і ніжно.
Водолій У Марка, що з’явився на світ під заступництвом Водолія, легкий характер, він добре вихований, галантний з дівчатами, дотримується моральних норм поведінки. Чоловік веселий і оптимістичний, при необхідності може стати цілеспрямованим і впертим. Йому по душі дівчини, що володіють багатим внутрішнім світом і добротою.
Риби Знак Риб розвиває в Маркові оптимізм, неконфліктність, вміння маніпулювати оточуючими. Хлопець намагається не вплутуватися в конфлікти, використовує людей для власної вигоди. Закохується один раз і на все життя.

Здається, що сама доля поважає чоловіка з ім’ям Марк, адже всі його бажання і плани збуваються. Він досягає успіху там, де не має практично жодного шансу. Хлопцеві всього лише потрібно захотіти і почати діяти, тоді весь світ буде біля його ніг. З цієї статті ви дізнались значення імені Марк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *