Що означає ім’я Микита: походження, характеристика та значення імені

Ім’я Микита володіє сильною енергетикою, має хорошу сумісність з багатьма жіночими іменами. Його звучання асоціюється з мужністю і легкістю. У характері володарів цього імені багато достоїнств, але є і недоліки. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Микита.

Походження та значення імені Микита

Ім’я Микита означає «переможець». Походить воно від грецького Νικήτας утвореного від імені давньогрецької богині перемоги Ніки. У українську мову потрапило після прийняття на Русі християнства. Досить поширені прізвища, похідні від цього імені: Никитин, Никитчук та ін.

Транслітерація, ніки, короткі і зменшувально-пестливі форми

При оформленні закордонного паспорта, замовленні товару в онлайн-магазині або бронюванні номера в готелі може знадобитися написання імені латиницею: NIKITA.

Для соціальних мереж можна використовувати подібні ніки: ۩Nikitos۩, ⚡МИКИТА⚡, nikita☘, Lord_Nik.

Скорочені і зменшувально-пестливі форми цього імені:

 • Кеня;
 • Кеша;
 • Кит;
 • Микитка;
 • Нік;
 • Никеня;
 • Нікеша;
 • Ніки;
 • Микитка;
 • Никитонька;
 • Никитос;
 • Никитосик;
 • Никиточка;
 • Никитушка;
 • Никиха;
 • Никиша;
 • Ніко;
 • Нікуся;
 • Никуша.

Синоніми імені: Микита, Никитас.

Відповідні по батькові

З ім’ям Микита добре поєднуються по батькові, утворені від імен грецького походження: Анатолійович, Геннадійович, Родіонович.

Згідно Борису Хігіру, Нікітам, народженим взимку або восени, підходять такі по батькові: Олексійович, Максимович, Сергійович.
Влітку і навесні — Борисович, Вячеславович, Леонідович.

Святі покровителі, іменини Микити

У православ’ї шанується великомученик Микита Готфський, покровитель Румунії. Його ще називають Микитою-гусятником – як захисника свійської птиці. Микиту Новгородського молять Про захист від пожежі, про порятунок від шаленої кулі під час війни.

Є й інші святі з ім’ям Микита:

 • преподобні Микита Переяславський і Микита Хіоський;
 • сповідники Микита Аполлоніадський, Микита Халкідонський та Микита Мідікійський;
 • єпископи Микита Печерський, Микита Плодів, Микита Орєхово-Зуєвський і Микита Ремесианский;
 • священномученик і протодиякон Микита алмазів;
 • священномученик і письмоводитель Микита Хартуларій (Константинопольський).

Іменини хлопчики і чоловіки з ім’ям Микита можуть відзначати кілька разів у році: 3 січня, 13 лютого, 4 березня, 2, 16 і 17 квітня; 13, 17 і 27 травня; 2, 5, 6, 10 і 30 червня; 4 і 7 липня; 22 і 28 вересня; 26 жовтня і 30 грудня.

Народні прикмети

На Микиту-гусепролета — 28 вересня — били домашніх гусей. Водяному в цей день підносили птицю без голови, а ту залишали вдома, щоб домовик не помітив втрати.

Від зимової сплячки водяний прокидається якраз на весняного Микиту (16-17 квітня). Якщо в цей день льодохід не почнеться, то рибна ловля буде невдалою.

Таблиця: ім’я Микита на інших мовах

Мова Написання Вимова
Англійська Nikita Микита
Вірменська Նիկիտա Микита
Білоруська Мікіта Микита
Грецька Νικήτας Никитас
Грузинська ნიკიტა Микита
Іспанська Nikita Микита
Італійська Niceta Мічета
Китайська 尼基塔 [Ní jī tǎ]
Корейська 니키타 Микита
Німецька Nikita Микита
Польська Nicetas, Nykyta Микита
Румунська Nichita Микита
Словацька Nikita Микита
Українська Микита Микита
Хінді निकिता Микита
Японська ニキータ Микита

Вплив на долю і характер

Необхідно відзначити, що веселий і напористий Микита не позбавлений сентиментальності. З батьком він більш дружний, ніж з мамою. За порадою звертається саме до нього. Добре, якщо у хлопця розвинене почуття гумору, тоді легше буде переживати невдачі і підніматися після падінь. Микита прагне бути кращим у всьому. Для нього важливо знайти гідного суперника.

Секрети спілкування з Микитою: він любить посперечатися, але нікому свої думки не нав’язує. Йому приємно чути заслужені компліменти, а ось лестощі він на дух не переносить.

Опис імені Микита різними дослідниками

Л. Цимбалова називає самоствердження основною рисою Микити. Він привабливий хлопець, душа компанії. Характер у нього жорсткий, але знають про це лише близькі люди. Микита не любить базікати про дрібниці. Колеги поважають його за працьовитість і вміння справлятися з поставленими перед ним завданнями.

Борис Хигир пише, що зовнішністю Микита зазвичай схожий на маму. Він талановитий, енергійний, але незібраний. Більшість його захоплень короткочасні. Чоловік ставить перед собою кілька завдань відразу, але з більшою їх частиною не справляється. Ця особливість характеру визначає всю його подальшу долю. Він здатний несподівано для всіх кинути технічний вуз і вступити на курси акторської майстерності. Непостійність притаманна Микиті і в стосунках. Він може розлютитися і зопалу наговорити зайвого.

Надія і Дмитро Зима порівнюють звучання імені з прапором, що б’ється на вітрі. Микита замріяний, впевнений в собі. В імені укладені енергія врівноваженої твердості, терплячість і деяка серйозність. Воно наділене привабливістю для оточуючих. Микита може мати великий вплив у суспільстві.

Інтерпретація значень кожної з букв в імені Микита

“М” на початку імені наділяє людину прагненням до досконалості, нестандартним мисленням, хорошою інтуїцією, товариськістю, працьовитістю і огидою до рутини. Чоловік, чиє ім’я починається з цієї літери, вміє з великої кількості інформації виділити суть. Він до кінця відстоює свою точку зору.

Перша літера імені вказує на призначення людини. Остання — на його слабкі місця.

«И» — тонка духовність, вразливість, миролюбність.

«К» — чуйність, пошук рівноваги і гармонії в житті, впевненість у почуттях коханої людини, сором’язливість і бажання бути в центрі уваги.

«И» — цей звук зустрічається двічі. Якості, якими він наділяє ім’я, подвоюються.

«Т» — заздрісність, злопам’ятність, зарозумілість. Дама з цією буквою в імені впевнена в привабливості своєї чарівності, обожнює фліртувати.

“А” в кінці-образливість, невміння приймати критику на власну адресу, зарозумілість, примхливість.

Дитинство

У дитинстві Микитка — спокійний, цікавий, життєрадісний хлопчик. Він добре справляється з домашніми обов’язками, але не любить довго займатися чимось одним. Батькам краще чергувати розумові і фізичні навантаження для маленького непосиди. І не скупитися на ласку і похвалу. Якщо ж на Микиту кричати, він замкнеться в собі.

Багато хлопців хочуть дружити з Микитою, але близько він підпускає до себе небагатьох. Він довго придивляється до нових людей, перш ніж почати їм довіряти. У суперечливому характері спокій уживається з надмірною збудливістю, впертість — з уразливістю. Хлопчикові не вистачає самостійності, йому важко робити вибір і приймати рішення.

У навчанні підмогою для Микити служить відмінна пам’ять. Йому не вистачає посидючості, але він розумний і швидко засвоює матеріал.

Юність і доросле життя

Юність — найважчий період у долі Микити. Він не бажає вчитися на чужих помилках, а тому набиває чимало гуль. А гордість і принципи не дозволяють приймати пропоновану допомогу. Характер Микити набуває такі риси, як рішучість і впевненість у собі. Надалі це допоможе йому завести корисні знайомства і просунутися по кар’єрних сходах.

Він не пропускає вечірки і тусовки з друзями, а його пристрасть до подорожей — привід для жартів у близькому колі. Навіть якщо юнак соромиться в грошах, все одно знайде спосіб відправитися в поїздку. Нехай навіть у сусіднє місто.

Значущими роками життя для Микити є ті, де містяться числа 14, 23, 50, 68, 77.

Володар цього імені знає собі ціну і не дозволяє собою командувати, але прислухається до розумних порад. Йому подобається виділятися з натовпу, відчувати себе особливим. Він не з тих, хто живе сьогоднішнім днем. Микита дивиться вперед і намагається забезпечити безбідне майбутнє не тільки дітям, але і всім своїм близьким.

Друзі поважають його за врівноваженість і любов до справедливості, його думка має для них велике значення. Однак якщо співати йому дифірамби занадто часто, Микита може перетворитися на марнославну і самозакохану людину. Іноді він буває різкий і грубий, висловлює свою точку зору, не замислюючись про почуття інших людей.

Здоров’я

Здоров’я у Микити прекрасне, він регулярно ходить на огляд до лікаря, стежить за найменшими змінами в стані свого організму. Комплекс фізичних вправ виконує від випадку до випадку. Вважає за краще підтримувати себе у формі іншим способом: веде активний спосіб життя.

Особливу увагу слід приділити серцевій системі: стреси і перевтома можуть спровокувати інсульт, серцеві напади, розвиток гіпертонії.

Робота і хобі

Микита — меломан і книголюб. Йому подобається водити свою машину, хоча возитися годинами з нею в гаражі він буде навряд чи. Чоловік не уявляє своє життя без тварин. Якщо у когось з домочадців алергія на кішок або собак, тоді заводить хоча б рибок.

Своїм покликанням він нерідко вважає творчість. Може стати прекрасним музикантом, письменником, художником. Підходять йому та інші професії:

 • адвокат;
 • ведучий ток-шоу;
 • геолог;
 • іміджмейкер;
 • інженер;
 • кінорежисер;
 • репортер;
 • спеціаліст з реклами;
 • фотохудожник.

На керівній посаді проявляє себе як цілеспрямований, але жорсткий лідер. Підлеглі за очі називають Микиту деспотом і тираном, але поважають за розум і справедливість.

Любов і шлюб

Веселий, чарівний балагур привертає увагу багатьох жінок. Вони йдуть на всілякі хитрощі, щоб завоювати цього чоловіка. Його, однак, цікавлять розумні красуні, прихильності яких домогтися не так-то просто. В спілкуванні з прекрасною статтю він спокусливий і розкутий.

Микита влюбливий, але секс з випадковою знайомою не для нього. В інтимні стосунки він вступає тільки з дівчатами, яких знає хоча б кілька днів. Запрошуючи обраницю до себе, він створює відповідну атмосферу, готує романтичну вечерю. Під час близькості розкривається як чуйний і чуттєвий чоловік. Він дбає не тільки про власне задоволення, а прагне подарувати не меншу насолоду партнерці.

Почуттями жінок він не грає: якщо розлюбить, то скаже прямо. Якщо він має намір побудувати міцний сімейний союз, Микиті краще одружитися на спокійній і ніжній жінці, повністю зосередженої на сім’ї та будинку. Йому також слід пом’якшити свою вдачу і навчитися йти на компроміси.

Вольова ж і амбітна дама не потерпить спроб зробити її домогосподаркою. Микиті доведеться змиритися з її бажаннями і вимогами або подати на розлучення. Він може дозволити собі любовні інтрижки, але сім’ю ніколи не залишить — заради дітей. Микита зробить все для їх захисту від хвилювань і розчарувань. Саме тому не лається з дружиною при своїх чадах.

Таблиця: сумісність з жіночими іменами в любові і шлюбі

Бурхливий роман Міцний союз Невдалий шлюб
Олександра Аврора Аліса
Олена Анна Ангеліна
Альбіна Вероніка Василиса
Анастасія Дар’я Віолетта
Віра Людмила Галина
Ірина Ніка Діна
Ксенія Ніколь Катерина
Ольга Ніна Жанна
Сніжана Тетяна Лідія
Тамара Юлія Регіна

Як на ім’я Микита впливають пори року

Микита, народжений в один з осінніх місяців, дуже розважливий, міткий, цілеспрямований, практичний, харизматичний, дотепний. Йому дається легко все, за що б не взявся. Він викликає захоплене увагу дівчат, завжди готовий прийти на допомогу друзям.

Зимовий Микита росте енергійним, емоційним, непосидючим хлопчиком. Дорослий Нік наполегливий, упертий, впевнений в собі, амбітний. Він знає собі ціну, вміє домагатися бажаного.

Весняний образливий, егоїстичний, гостро реагує на критику. Він вміє визнавати свої помилки, але не терпить, коли на них йому вказують інші. Має артистичний дар. Філософський склад розуму спонукає чоловіка до пошуків сенсу буття.

Літній Микита різнобічно розвинений, дисциплінований, товариський і добрий. Обожнює відпочивати на природі, з жінками поводиться як джентльмен. Гордість не дозволяє йому йти на поступки, пристосовуватися до кого-то. Самостійного хлопця дратує чужий контроль.

Гороскоп імені Микита

Микита-Овен — веселий, життєрадісний, прямолінійний хлопець. У нього сильно розвинене почуття справедливості. Він легко заводить друзів. Шукає таку ж добру і відкриту дівчину, як він сам.

Телець занадто серйозний і владний, але тягне його до людей позитивним, легким, вміє розважатися. Начальник цінує Микиту цього знака За відповідальність, працьовитість і рішучість.

Сузір’я Близнюків наділяє Микиту умінням зачаровувати — дівчата від нього без розуму. Він начитаний, розумний, товариський, ненавидить шаблони і нудьгу. Легковажність, мінливість, азартність і схильність до авантюр не заважають чоловікові будувати успішну кар’єру.

Рак — людина розважлива. У нього все розписано по плану. Деякі вважають хлопця корисливим, самозакоханим і тому не довіряють. У Микити-Рака все повинно бути бездоганним: зовнішність, квартира, робота, кохана.

Лев зарозумілий, марнославний, гордий і дотепний. Одягається по останній моді, завжди знаходиться в центрі уваги. Вважає себе улюбленцем фортуни, але його затії часто виявляються невдалими. Завдяки чарівності легко маніпулює людьми.

Діва — романтичний філософ, який намагається досягти гармонії внутрішнього і зовнішнього світу. Гостро реагує на несправедливість, що коїться навколо, шукає усамітнення. Дівчата його приваблюють товариські, відкриті, життєрадісні, вірні.

Міфічні образи знака Діва: божество рослинності Адоніс і Асклепій-бог-лікар, син Аполлона.

Терези — хлопець чесний, простий, привітний, незлопам’ятний. Він не сприймає облуди і вважає, що секрет щастя полягає в умінні бути самим собою. Заради тих, кого любить, готовий пожертвувати всім. Вдалий шлюб укладає з жінкою доброї і ніжною.

Скорпіон відрізняється непростою, суперечливою вдачею. Переспорити чоловіка неможливо: навіть якщо неправий, наполегливо відстоює свою точку зору. Каже одне-робить інше. В результаті оточуючі від нього відвертаються. Йому потрібна вкрай терпляча супутниця.

Стрілець — влюблива, романтична, творча особистість. У Микити багата фантазія, глибокі переживання він приховує під маскою безтурботності і легковажності. Здається, що серйозні стосунки його не приваблюють, але це не так: він чекає свою єдину.

Козеріг, названий Микитою, працьовитий, скрупульозний і щедрий. У нього сильно розвинене почуття обов’язку. Чоловік вірить в долю, він не заспокоїться, поки не знайде своє призначення в житті. Любить людей, довіряє їм, спокійно дивиться на світ. Не зустрівши жінку своєї мрії, часто залишається холостяком до кінця життя.

У міфології Козерогу відповідають давньогрецький бог часу Хронос і Мінос — ЦАР Криту, що заточив Мінотавра в лабіринт.

Водолій — авантюрист і мрійник. Обожнює подорожувати, знайомитися з цікавими людьми. Прагне жити на всю котушку. Володіє безліччю талантів, займається саморозвитком. Віддає перевагу стосункам з дівчатами веселими і легковажними.

Микита, народжений під знаком Риб, володіє м’яким спокійним характером і прекрасною інтуїцією: бачить людей наскрізь. Цікавість штовхає цю людину на ризиковані вчинки і дивні експерименти. У ньому поєднуються сила і вразливість, чуттєвість і егоїзм.

Міфологічні чоловічі персонажі риб: бог вина Діоніс, бог сну Гіпнос і владика морів Посейдон.

Таблиця: астрологічна символіка

Символ Відповідність
Сприятливий день Середа
Пори року Весна
Дерево Ясень
Рослина Дзвіночок
Знак зодіаку Близнюки, Стрілець
Камінь-талісман Гранат, сердолік, вогненний опал
Планета-покровитель Меркурій, Юпітер
Метал Срібло
Стихія Вода
Щасливий колір Червоний, помаранчевий
Тотемна тварина Їжак
Число імені 5
Колір імені Фіолетовий

Микита — природжений лідер і переможець. Він господар своєї долі і впевнено йде до наміченої мети. Ця людина намагається жити так, щоб його нащадки могли ним пишатися. Серед Микит чимало творчих особистостей. З цієї статті ви дізнались значення імені Микита.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *