Що означає ім'я Назар

Що означає ім’я Назар: походження, характеристика та значення імені

Ім’я Назар згадувалося ще в біблійних писаннях. В даний час воно не має великої популярності, хоча в 2015 році цим ім’ям було названо багато хлопчиків, які народилися на території пострадянського простору. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Назар.

Що означає ім’я Назар

Ім’я Назар не має чіткої версії своєї появи. Фахівці надають три варіанти його виникнення:

 1. Єврейський. В івриті ім’я Назар володіє значенням людини, “присвятив себе Богу” або “дав обітницю”.
 2. Латинський. Ім’я утворено від давньолатинського імені Nazarius, що перекладається як “назаретянин”, “людина, яка прибула з Назарету”.
 3. Арабський. Іменна форма Назар бере свій початок в арабській мові і перекладається як «погляд», «провидцем», «дивиться на речі з хорошого боку», «володіє пильним поглядом».

Форми імені Назар

Скорочення іменної форми Назар: Зара, Зоря, Зора, Зоря.

Ласкаве звернення до Назара: Назарушка, Назарик, Зарушка, Зорька.

Споріднені іменоформи: Назарій, Назаріос, Насаріо, Назер, Надзаріо, Назарі. У Франції існує жіночий аналог імені Назар — Назара, а в Болгарії — Назарка.

Церковний варіант імені: Назарій.

По батькові, одержувані від імені Назар: Назарівна, Назарович.

Написання імені згідно з останніми правилами транслітерації: NAZAR.

По батькові, найбільш вдало поєднуються з ім’ям Назар: Андрійович, Борисович, Володимирович, Валерійович, Григорович, Давидович, Єгорович, Іванович, Максимович, Наумович, Олегович, Петрович, Рафаелович, Сергійович, Ерастович, Юрійович.

Варіанти нікнеймів для використання в соціальних мережах: Nazar, Zara, Nazarik, nazarchik, Zorra.

Таблиця: ім’я Назар в іноземних мовах

Мова Як пишеться Транслітерація
Англійська Nazar Nazar
Арабська نزار Nazar
Вірменська Նազարեթ Nazaret’
Білоруська, болгарська, українська Назар Nazar
Грецька Ναζάριος Nazarius
Датська, норвезька, фінська, шведська Nazar Nazar
Іврит נזאר Nazar
Іспанська, італійська Nazario Nazario
Китайська 纳扎尔 Nà zhā ěr
Корейська 나자르 Nazar
Польська, румунська Nazar Nazar
Португальська Nazário Nazario
Французька Nazaire Nazaire
Японська ナザール Nazar

Іменини і святі покровителі

У православних святцях є аналог імені Назар — Назарій. Святих з таким ім’ям всього три. Один з них і стане покровителем людини, названого ім’ям Назар:

 1. Преподобний Назарій Олонецкий. Є одним із засновників монастиря святого Іоанна Предтечі, що на острівці Мурма поблизу Онезького озера. Крім цього, достовірної інформації про преподобного Назарія Олонецком не існує.
 2. Мученик Назарій Римлянин. Святий з’явився на світ в Римі, з дитинства вирішив, що присвятить своє існування служінню Богу. Назарій Римлянин допомагав іншим християнам за часів гонінь, проповідував віру в Христа і звертав язичників. Він прийняв смерть через обезголовлення.
 3. Новомученик Назарій Шатурський. Святий народився 22 жовтня 1879 року в Рязанській губернії. У 1919 році він став священиком у Богородице-Різдвяному храмі. У 1931 році мученик був заарештований за підозрою в «агітаціях проти організації колективного господарства» і відправлений у заслання. Повернувшись, священномученик знову почав службу в церкві. У 1937 році його знову заарештовують, звинувачуючи в “антирадянських агітаціях”. Назарій Шатурський засуджений до розстрілу, який був здійснений в цьому ж році. У 2000 Святий канонізований в числі новомучеників Російської Православної Церкви.

Іменини Назар відзначатиме в одну з наступних дат:

 • 4 лютого;
 • 5 травня;
 • 17 червня;
 • 27 жовтня;
 • 9 грудня.

Як ім’я Назар впливає на характер особистості

Назар схильний до подвійності натури. В роботі або сімейних стосунках хлопець веде себе спокійно, відповідально і діловито, але в інших ситуаціях може проявляти безголів’я, нестримність і безвідповідальність. Чоловік справедливий, але проявляє владність, звик все тримати під контролем, але ніколи не чіпляється через нісенітниці. Він володіє шаленою популярністю у дам, але не робить для цього нічого особливого. Коли Назар зустрічає хорошу, цікаву людину, то готовий докласти всіх зусиль, щоб підтримувати з ним теплі стосунки. А ось з нудними і смутними особами не бажає мати нічого спільного і легко припиняє спілкування з ними.

Юнак радіє життю, наділений величезною позитивною енергією, якою заражає всіх навколо. Він лідирує в будь-якому колективі, є цікавим співрозмовником, успішний в роботі. У цієї людини безліч позитивних якостей. Назар стане хорошим другом, ніколи не кине товариша в біді, захистить незаслужено скривдженого. Всі поставлені цілі легко підкорюються чоловікові, він швидко бере себе в руки в стресових ситуаціях.

Хлопець любить отримувати увагу від оточуючих, звик, що з його бажаннями завжди вважаються. Все це породжує в ньому егоїстичні пориви, які здатні завадити налагодженню дружніх і робочих відносин з людьми. Його божевільні ідеї часто дивують оточуючих і ставлять їх у глухий кут. Мінусом характеру Назара можна вважати і зайву холодність до тих людей, які до нього щиро прив’язані. Така поведінка часто ображає близьких цієї людини.

З теорії Бориса Хигир Назар володіє живим, рухливим і товариським характером. Він любить читати, наділений дивовижною уявою. У цієї людини багато знайомих, він виконавчий в роботі, ввічливий з оточуючими. Чоловік не схильний до впливу з боку, при прийнятті рішень він спирається тільки на власні думки і доводи. Перед тим як почати діяти довго обмірковує, як вчинити правильніше. З дівчатами хлопець акуратний, не наполегливий — намагається зацікавити їх, не використовуючи грубого натиску.

Характеристика дитини з ім’ям Назар

Вже в дитячому віці Назар поводиться, як серйозна і самовпевнена людина. Однак може він бути і бешкетним. Дитина активна, допитлива, діяльна, знає собі ціну. Він обожнює придумувати що-небудь новеньке, цікавиться винахідницької діяльністю, складає історії. У школі у цього хлопчика ніколи не виникає проблем, всяке завдання йому по плечу. Навіть якщо щось не виходить з першого разу, малюк до останнього буде виконувати завдання і в підсумку доб’ється успіху. На цю дитину завжди можна розраховувати, вона ніколи не підведе, відповідально виконує доручення. Назар володіє цілісною натурою, не схильний до примх і істерикам.

В юності починає формуватися стрижень в характері Назара. Підліток стає розважливим, кмітливим, вчиться мислити аналітично. Крім того, хлопець володіє відмінним почуттям гумору, що допомагає йому налагоджувати контакт з оточуючими, заводити нових товаришів. Назар стає лідером в будь-якому колективі і бажаним гостем на кожній вечірці. Перехідний період може проявлятися виникненням в характері бунтарських якостей. Однак юнак завжди несе відповідальність за свої вчинки, віддає звіт в діях. Свій протест хлопчик виражає з допомогою яскравого кольору волосся або пірсингу, але все це швидко зникає, так як він розуміє, що життя не налаштована до нього вороже. З Назаром не доведеться нудьгувати, він завжди знаходиться в русі, моментально звикає до нових обставин.

Захоплення і таланти

Назар захоплюється спортом, подорожами, але звик до комфортного відпочинку. Він ні за що не погодиться провести ніч в наметі, віддавши перевагу цьому хороший номер в дорогому готелі. Чоловік любить все якісне, стильне і презентабельне. Багато часу присвячує своєму зовнішньому вигляду, любить підбирати одяг, ходити по магазинах. Володіючи хорошим смаком, здатний стати дизайнером.

Ще одним хобі, що кардинально відрізняється від попереднього, є народні ремесла. Хлопець запросто спроектує креслення, за яким створить унікальне побутове пристосування. Може запатентувати будь-яке своє відкриття. Назар не проти провести час в саду, доглядаючи за квітами. Народна медицина також приваблює цю людину.

Професія і кар’єра

Назар не та людина, яка обере одну професію і присвятить їй все своє життя. Не отримуючи належної віддачі і хорошої оплати, хлопець швидко остигає до роботи і шукає що-небудь інше. У досягненні цілей запросто піде по головах, будучи впевненим, що для підкорення кар’єрної вершини допустимі всі методи. Чоловік не стане успішним бізнесменом поодинці, так як йому не дістає витримки і терпіння. Однак працюючи в союзі з однодумцями, зможе проявити хорошу ефективність.

Цій людині потрібно бачити віддачу за свою працю, яка може виражатися в повазі начальства і хорошій заробітній платі. Він досягне найкращих результатів в роботі, яка буде повністю захоплювати його. Такою може стати бухгалтерська, адвокатська або аудиторська сфера діяльності, в якій хлопець на повну потужність проявить свій аналітичний розум і кмітливість. Також він вдало реалізується в професії слюсаря, виконроба будівельної бригади або розробника. Творчі здібності найбільш повно розкриються в діяльності фотографа або дизайнера.

Здоров’я

Назар захоплюється спортом, тому є володарем міцного здоров’я. Крім того, він не схильний до шкідливих звичок. Хлопець стежить за станом свого організму, при найменших підозрах на хворобу, відразу ж звертається до лікаря. Він сам захоплюється народною медициною, тому може вдатися до її методів у боротьбі із захворюваннями. Ця людина схильна до різних травм, тому йому слід бути більш акуратним в заняттях екстремальним спортом. У більш зрілому віці є небезпека отримати проблеми з органами дихання і опорно-руховою системою.

Любов і сексуальність

Назара обожнюють жінки, хоча по відношенню до них він поводиться досить скромно. Хлопець щиро захоплюється дівчатами, поважає і піклується, знає, як звеличити їх в очах оточуючих. Чоловік вміє любити, цінує взаємні почуття. З дамою, яка по-справжньому сподобалася, веде себе галантно і акуратно, не квапить події і нічого не вимагає. Він довго і важко зав’язує стосунки, боїться бути відданим або обдуреним. Але зрозумівши, що коханій можна довіряти, створює з нею міцну пару. Заради обраниці готовий відмовитися від своїх бажань і принципів, але ніколи не стане підкаблучником. Найчастіше, цей чоловік є однолюбом.

В інтимних стосунках Назар схильний до різноманітності, він сповнений новаторських ідей, які не завжди з радістю сприймаються його партнеркою. Чоловікові необхідно частіше прислухатися до думки своєї жінки, проявляти більше романтики і ніжності, тоді стосунки закоханих будуть гармонійними і щасливими.

Таблиця: сумісність імен

Хороша сумісність Ада, Аза, Аліса, Анжела, Віолетта, Галина, Лідія, Роза, Елеонора, Юлія
Середня сумісність Алеся, Анастасія, Варвара, Олена, Злата, Ірина, Мілана, Наталя, Ольга, Софія, Тетяна
Погана сумісність Діна, Ірма, Регіна, Ельза

Сім’я і шлюб

Назар дуже відповідально ставиться до шлюбу. Чоловік мріє одружитися раз і на все життя. Знайшовши ідеальну жінку, хлопець працює над собою і над відносинами — намагається з кожним днем ставати краще. Він бажає, щоб в його родині всі стояли один за одного горою, раділи щастю і переживали негаразди разом, вірити і прощали будь-які помилки. Назару важливо любити і бути коханим, усвідомлення цього пробуджує в ньому неймовірну силу і мудрість, допомагає рухатися вперед. Ця людина — ідеальний чоловік, про якого можна тільки мріяти.

Діти і дружина Назара ніколи не будуть ні в чому мати потребу, він буде знаходити все нові і нові можливості, щоб гідно забезпечувати свою сім’ю. Чоловік оберігає і захищає своїх домочадців від неприємностей, вирішує всі складні питання. Його слова ніколи не розходяться зі справою.

Таблиця: відповідності для імені Назар

Планета Уран
Стихія Вогонь
Знак зодіаку Козеріг
Пора року Літо
День тижня Субота, середа
Число 8
Колір Фіолетовий
Тварина Електричний скат
Рослина Альпійська троянда
Дерево Осика
Метал Алюміній
Камінь Аметист

Значення кожної літери, що входить до складу імені Назар

Інтерпретація значення букв, з яких складається ім’я Назар:

 1. Буква Н. Особистість володіє внутрішньою силою, стійким духом і гострим розумом. Він виборчий, непоступливий, безкомпромісний. Старанний в роботі, вимогливий в любові.
 2. Буква А. людина активна, що прагне до починання, намагається домогтися життєвого успіху і комфортного існування. Чоловік сильний духом, самостійний, володіє яскравою зовнішністю і задатками лідера.
 3. Буква З. Добрий, поступливий, чуйний чоловік. У такого добре розвинені інтуїція і уява. Буває замкнутий, самокритичний, часто сумнівається. У складних ситуаціях не може швидко приймати рішення.
 4. Буква Р. Хлопець має сміливим, стрімким, активним, відповідальним характером. Він завжди впевнений у своїй правді, вміє бачити суть питання. Ця людина ніколи не сумує і не сумує від негараздів.

Характеристика особистості, в залежності від пори року

Зимовий Назар володіє складним характером. Він ревнивий, упертий, напористий, настирливий і наполегливий. Цей хлопець завжди домагається успіху, але ніколи не вдаючись до заборонених прийомів. Він не схильний до користі, конфліктів і брехні. Чоловік Активний, не пасує перед перешкодами. До дівчат ставиться уважно і дбайливо, але проявляє зайву ревнощі, що здатно відлякати обраницю.

Народжений навесні, Назар володіє скритністю, замкнутістю, нерішучістю і нестабільністю. Ця людина ніколи не зупиняється лише на мріях, а намагається реалізувати все в реальності. Свої емоції воліє приховувати, такого хлопця складно вивести на відверту розмову, але зате можна розповісти йому свої переживання і бути впевненим, що він обов’язково підтримає і дасть слушну пораду. Це добрий, мрійливий чоловік, схильний до ідеалізації навколишньої дійсності.

Літо породжує Назара, наділеного егоцентричним, вимогливим, настирливим, але надійним і відповідальним характером. На цю людину завжди можна розраховувати, він не схильний до зради, обману і лицемірства. Хлопець з відповідальністю підходить до будь-якого питання, прагне реалізувати свої бажання. У відносинах з дівчатами поводиться, як егоїстичний, ревнивий і вимогливий кавалер. Не звик рахуватися з думкою коханої.

Осінні місяці нагороджують Назара ощадливістю, принциповістю, розважливістю, чутливістю і успішністю у всіх починаннях. У цього чоловіка все завжди розраховано, життя тече за прописаним планом, всі дії відбуваються відповідно до продуманої заздалегідь схемою. Хлопець не дотримується загальноприйнятих норм, володіє власними принципами. Такий любить працювати, намагається досягати поставлених цілей.

Таблиця: як знак зодіаку, під яким народжений Назар, впливає на його характер

Овен Хлопець, народжений під знаком Овна, володіє працьовитістю, цілеспрямованістю, мрійливістю. Він живе для того, щоб реалізувати всі свої фантазії в реальність. Схильний до егоїзму і одноосібності, але завжди справедливо і по-доброму ставиться до людей. У справах проявляє себе наполегливо, знає, як налагодити контакт з жінками.
Телець Назар-Телець — складна особистість з нестійким характером. Він буває добродушним і ніжним, але за хвилину перетворюється в агресивну і злу людину. Чужа думка його не хвилює, такий завжди буде жити за своїми законами і правилами, здійснюючи безліч помилок і промахів. Дуже самовпевнений, не вміє спілкуватися на рівних з оточуючими.
Близнюки Знак Близнюків нагороджує Назара товариською і дієвою вдачею, а також активністю і самодостатністю. Чоловік намагається різнобічно розвиватися, любить спілкування з новими людьми. Кожен його день супроводжується веселощами і пригодами. У відносинах схильний до непостійності, витримати його характер здатна тільки дуже терпляча жінка.
Рак Ця людина володіє спокоєм, врівноваженістю, розважливістю, красномовством і дипломатичністю. Але Назару-Раку не вистачає впевненості в своїх силах, крім того, він погано розбирається в оточуючих. Хлопець часто розчаровується в людях, закривається від усіх і переживає із-за браку уваги. Йому важливо відчувати повагу і власну значимість, інакше може впасти в депресивний стан.
Лев Заступництво знака Лева нагороджує Назара веселим, життєрадісним, товариським і оптимістичним характером. Однак не все так добре, як здається на перший погляд. Чоловік цінує тільки власне «я», вимагає поваги від товаришів. Він егоїстичний і абсолютно несприйнятливий до критики, що відлякує від хлопця оточуючих. Однак щедрість і готовність прийти на допомогу здатна залучити до нього дівчат.
Діва Цей чоловік володіє нестандартним, але позитивним характером. Він розумний, вихований, самовпевнений, самодостатній, цікавий для оточуючих. Але є в ньому великий мінус — це відсутність сталості. Дівчата очаровуються шармом і чарівністю цього хлопця, але він не може запропонувати їм серйозних відносин, так як не потребує них.
Терези Під знаком Терезів з’являється на світ Назар, що має в своєму характері такі риси, як легковажність, інфантильність, товариськість, непередбачуваність і дієвість. Чоловікові легко заводити нові знайомства, він із задоволенням знаходиться в галасливих компаніях, завжди готовий весело провести час. Створення сім’ї його абсолютно не приваблює.
Скорпиіон Юнак має двоїсту натуру. Він схильний до замкнутості, недовірливості і самотності. Хлопець хоч і любить спілкуватися, але все одно намагається закритися від очей оточуючих. Назар-Скорпіон егоїстичний і недовірливий, через що втрачає близьких людей, але в той же час дуже боїться залишитися один. Ця людина намагається оточити себе надійними і “корисними” людьми, буває корисливий в спілкуванні.
Стрілець Вплив знака Стрільця розкриває в Назарі такі якості, як легковажність, непередбачуваність і енергійність. Чоловік любить веселитися, перебувати в галасливих компаніях, жартувати і балагурити. Сенсом його існування є веселощі і розваги, але також він прагне і до саморозвитку. Сім’я і серйозні стосунки йому не потрібні, але якщо полюбить когось, то докорінно змінить свої погляди. З таким зможе впоратися тільки сувора жінка.
Козеріг Запальність, агресивність, наполегливість — ось все те, що становить основу характеру Назара-Козерога. Цей чоловік не виносить критики і повчань, до останнього готовий сперечатися і відстоювати свою думку. Його не зупинять навіть родинні та дружні зв’язки — якщо він до чогось прагне, то переступить через кого завгодно. Однак хлопець вміє визнавати свої помилки, може проявляти ніжність, уважність і доброту.
Водолій Народжений під впливом знака Водолія, Назар має делікатну, ввічливу, граціозну, приємну, товариську і красномовну натуру. Він завжди радіє життю, захоплюється оточуючими, але не вміє мріяти. Чоловік передбачуваний і постійний, нові віяння вносять в його життя хаос. Зате він дорожить дружбою і відданістю.
Риби Особистість Назара-риби має хорошу інтуїцію, відмінну фантазію, відмінну уяву. Це мрійлива людина, яка дивиться на світ крізь “рожеві окуляри”. Такому чоловікові обов’язково потрібна дівчина, що володіє реальними поглядами на життя, щоб могла «повернути його на землю».

Доля прихильна до Назара, він часто йде рука об руку з удачею. При бажанні ця людина зможе підкорити будь-яку вершину і отримати все, що забажає. Чоловік користується наданими шансами, вдало влаштовує своє життя, беручи від нього по максимуму. З цієї статті ви дізнались значення імені Назар.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *