Що означає ім’я Ніка: походження, характеристика та значення імені

Жіноче ім’я Ніка має неймовірну силу. Дівчина, названа цим ім’ям, доб’ється успіху в будь-якій справі, неймовірність її досягнень буде дивувати і вражати оточуючих. У Ніки обов’язково буде яскраве життя, в якому не знайдеться місця нудьзі і одноманітності. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Ніка.

Що означає ім’я Ніка

Ім’я Ніка має давньогрецьке походження і означає «перемога» або «переможниця», саме так звали богиню перемоги в Стародавній Греції. Цим ім’ям називали дітей воїнів у давнину. Дана іменоформа популярна і в Україні, і в зарубіжних країнах.

Форми імені

У імені Ніка немає короткої форми, але воно саме є коротким варіантом таких жіночих імен, як Вероніка, Ніколь, Домініка, Моніка, а також деяких чоловічих: Микола, Микита. Всі ці імена є спорідненими для імені Ніка.

Зменшувально-пестливі форми: Нікуша, Нікуся, Нікі, Нікушка.

Церковний варіант імені: Ніка.

Транслітерація: NIKA.

З якими по батькові поєднується ім’я Ніка: Андріївна, Олексіївна, Валеріївна, Віталіївна, Германівна, Денисівна.

Варіанти нікнеймів для соціальних мереж: Nika, Nike, Neeka, Nica, Niki.

Таблиця: ім’я Ніка в іноземних мовах

Мова Написання
Китайська 缺口
Японська ニック
Англійська Nick
Білоруська, українська Ніка
Грецька Νίκη
Німецька, італійська Nike
Хінди छेद
Словенська Nike
Вірменська նշան

Іменини, святі покровителі

Святий покровителькою дівчат з ім’ям Ніка є мучениця Ніка Коринфская. Жінка жила в III столітті, присвятила себе богу і християнському вченню, за що була схилена до страти. Її разом з іншими християнами кинули в море, але завдяки вірі люди не потонули, а просто пішли по воді. Переслідувачі наздогнали мучеників і позбавили їх життя за допомогою меча.

Іменини Ніки святкуються три рази на рік:

  • 23 березня;
  • 29 квітня;
  • 8 травня.

Характеристика і значення імені Ніка

Ніка впевнена в собі і своїй красі. Дівчина ввічлива з оточуючими, гідно виходить з будь-якого конфлікту. Вона оптиміст, ніколи не нудьгує, не схильна до тривалого самоаналізу. Жінка володіє хорошою інтуїцією і яскравою фантазією. Найчастіше приймає вигадані речі за реально існуючі. Дар передбачення дозволяє дівчині уникати неправильних кроків і поганих людей на своєму шляху. Крім цього, вона володіє цілеспрямованістю, працьовитістю, чесністю, доброзичливістю і напористістю.

У Ніки багато друзів, вона завжди знаходиться в центрі уваги. Дівчина не пам’ятає образ, може перша піти на примирення. У неї гарне почуття гумору. Жінка емоційна, вміє співпереживати і підтримувати нужденних. Гостро відчуває, коли її добротою хочуть скористатися в корисливих цілях. Свої почуття відкриває тільки найближчим, не любить виставляти їх напоказ. Іноді занадто егоїстична, з-за чого від неї відмовляються близькі друзі і товариші.

Ніка не прагне бути лідером, вона добре справляється з виконавчими обов’язками. У дівчини відмінно розвинені інтелектуальні здібності, вона відповідально ставиться до всіх доручень і прохань. Ніколи не кидає слів на вітер.

Жінці легко спілкуватися з будь-якими людьми, вона до кожного знайде підхід. Але Ніка дуже прискіплива до недоліків оточуючих, хоча свої власні мінуси не помічає. Дівчина нетерпляча, абсолютно не вміє чекати. У Ніку стільки енергії і життєрадісності, що вона заражає ними всіх навколо.

Як ім’я Ніка впливає на характер дитини

Маленька Ніка дуже любить спілкуватися з людьми. Її переповнюють дружелюбність і позитив, дівчинка легко може подружитися з будь-якою людиною. У Ніки є краща подруга, заради якої вона здатна на багато що. Дівчатка весь час проводять разом. Малятко з ім’ям Ніка не любить сваритися, намагається знайти вихід з будь-якого конфлікту.

Довгий смуток невластивий Ніці, вона звикла завжди веселитися, із-за чого їй буває складно сконцентруватися на потрібних речах. Цей факт доставляє складності у вихованні батькам, а також самій дівчинці, коли приходить час йти в школу. Хоча Ніка намагається добре проявляти себе в навчанні.

З віком дівчина стає більш вдумливою, перед прийняттям будь-якого рішення спочатку аналізує ситуацію. З навчанням бувають проблеми: Ніку складно зацікавити, їй не хочеться витрачати час на глибоке вивчення шкільного матеріалу. Хоча оцінки дівчинка часто отримує хороші, так як вміє сподобатися вчителям. Але якщо педагог зуміє по-справжньому захопити дівчину своїм предметом, вона може проявляти завидну посидючість і старанність в навчанні.

Ніка дуже добре розуміє слово «треба», готова пожертвувати особистим життям і розвагами заради своїх обов’язків перед ким-небудь. Вона дуже обдарована дитина, є здібності до малювання, музики, дівчина любить читати і придумувати власні історії, вміє красиво висловлювати свої думки.

Таланти та хобі

Вже в дитинстві Ніка має строгий розклад дня, який наповнене відвідинами різних секцій і гуртків. Її цікавить все: і музика, і спорт, і рукоділля. А ось подорослішавши, дівчина остигає до цих захоплень на довгий час. Але через кілька років в ній знову прокидається інтерес до спорту, вона починає вести активний спосіб життя, багато подорожувати. Також дівчина любить читати.

Ніка володіє хорошою інтуїцією, направивши її в потрібне русло, вона зможе розвинути екстрасенсорні здібності. Дівчина часто пророкує різні ситуації. Її цікавлять ворожіння, хіромантія, жінка ходить на прийоми до ворожок і медіумів. Іноді сама практикує містичні сеанси.

Найбільшим захопленням в житті Ніки є мода. У дівчини бездоганний смак, вона підсвідомо знає, як правильно поєднувати речі і аксесуари, вміє створювати стильні образи.

Професія і кар’єра

Дівчині з ім’ям Ніка більше підходять творчі професії. Вона відмінно впорається з роллю художниці, письменниці або актриси. У неї є всі шанси домогтися найбільших висот у сфері мистецтва. Жінка азартна і має сильний характер, що може допомогти їй у політичній або спортивній кар’єрі. У цих сферах вона також досягне успіху і отримає популярність.

З Ніки вийде хороша бізнес-леді. Дівчина буде віддавати всю себе своїй справі, часто нехтуючи особистим життям. Жінка може заробляти стільки, що вистачить на забезпечення всієї родини, головне, знайти справу, яка їй буде приносити справжнє задоволення. Прощатися з грошима Ніці легко, вона не вміє збирати, запросто може «спустити» величезну суму на першу вподобану річ.

Здоров’я

Здоров’я Ніки вимагає уваги з самого раннього дитинства. Органи дихання — слабке місце в організмі дівчинки. З віком можуть виникати хвороби бронхів і трахеї, є небезпека появи астми. Також Ніка може бути схильна до алергічних реакцій.

Любов

Жінка часто закохується, схильна ідеалізувати чоловіків. Але побачивши їх справжнє обличчя, приходить в розчарування і розриває відносини. Ніка не погребує ніякими хитрощами, щоб роздобути об’єкт свого обожнювання. Їй складно вибудовувати довгі і серйозні відносини, часто це бурхливі, яскраві, але короткочасні романи.

Дівчині важливо, щоб чоловік міг здивувати її. Ніка — пристрасна жінка, але інтим не займає для неї у відносинах перше місце. Їй важливо, щоб її обранець був красивим і заможним, подобався її подругам і родичам.

Шлюб і сім’я

Ніку з дитинства сильно опікуються батьки, тому відразу після закінчення школи дівчина намагається піти з дому, заради чого може рано вийти заміж практично за першого зустрічного.

Ніка дуже вимоглива до чоловіка, чекає від нього неможливого, але натомість не готова віддавати нічого. З жінки виходить не найкраща господиня і дружина, так як вона дуже егоїстична, вважає, що чоловік повинен догоджати і коритися їй. Якщо обранець Ніки готовий миритися з такою поведінкою, то шлюб може стати довгим і щасливим. Але часто чоловік не витримує такого ставлення і йде з сім’ї.

Жінка може залишитися одна на все життя, якщо не навчиться цінувати любов і хороше ставлення до себе. При цьому всім Ніка хороша мати, готова пожертвувати своїм комфортом заради щастя своєї дитини.

Таблиця: сумісність імен

Чоловіче ім’я Сумісність Характер відносин
Олександр 98% Закохані є двома половинками єдиного цілого. Тут можлива і любов з першого погляду і зародження романтичного почуття після довгих зустрічей. Партнери дуже ніжні, підтримують і поважають один одного. У відносинах немає місця користі, зради або сварок. У цій парі кожен прислухається до думки коханого, а народження дитини лише зміцнює і без того щасливий і романтичний союз.
Олексій 20% У цієї пари практично немає шансів на довгі і щасливі відносини. Перші ж труднощі, що з’являються приблизно на другому місяці роману, призводять до розриву. У Ніки і Олексія абсолютно різні вимоги до відносин: дівчина хоче жити напоказ, а чоловік звик, що любовний зв’язок повинен стосуватися тільки двох. Шлюб між ними може статися тільки в тому випадку, якщо пара буде чекати дитини. Але це величезна помилка, адже сім’я все одно зруйнується через відмінності в характерах і цілях подружжя.
Андрій 35% В парі Ніки і Андрія може статися закоханість з першого погляду. Роман розвивається бурхливо і пристрасно, але через короткий час інтерес закоханих один до одного починає вщухати. Якщо партнери встигають одружитися, то, швидше за все, в недалекому майбутньому буде розлучення, так як спочатку в цій парі не було нічого спільного, крім зацікавленості зовнішністю і величезним пристрасті між коханцями.
Євген 41% Союз Ніки і Євгенія не протримається довше кількох побачень. Вся справа в тому, що у партнерів різні вимоги до життя. Дівчина звикла отримувати все і відразу, чоловік же схильний до повільності і не поспішає здійснювати серйозні вчинки. Спочатку Євгенія цікавила тільки зовнішня краса жінки, а її егоїзму він не помічав. Тепер йому доведеться вирішувати, чи готовий він змиритися з таким характером дівчини або їх відносинам настав кінець. У разі продовження роману лідируючу позицію займає Ніка, а чоловікові залишається лише підкорятися їй. У зворотному випадку пару очікують постійні конфлікти і скандали.
Дмитро 59% Ніка має оптимістичний погляд на життя, вміє справлятися з труднощами. Саме ці якості «чіпляють» в ній Дмитра, який не володіє такими рисами і невпевнений у собі. Чоловік бажає відносин з цією дівчиною, тому що вважає, що вона зможе спрямувати його на правильний шлях, допомогти і підтримати його. Ніку таке споживче ставлення мало влаштовує, тому часто вона стає ініціатором розставання. Можливо в цій парі і укладення шлюбу, але тільки в тому випадку, якщо чоловік візьме на себе обов’язки забезпечення сім’ї.
Сергій 41% Неправильність свого вибору партнери розуміють вже після декількох побачень, коли у них виходить краще дізнатися свого обранця. Дівчина лідирує в цій парі, намагається прогнути чоловіка, в разі якщо він поступиться їй, то відносини можуть продовжитися. Але Сергію варто розуміти, що все життя чоловіка буде пригнічувати її індивідуальність і керувати ним на свій розсуд, а Ніці-що у неї ніколи не буде підтримки і опори в сімейному житті.
Вячеслав 87% Цей союз може бути цілком люблячим і щасливим. Для В’ячеслава Ніка є ідеалом краси, а дівчині подобаються турбота і вірність чоловіка. Партнери швидко захоплюються один одним, але довго не можуть зібратися з силами, щоб сказати про це своєму обранцеві. Узаконити стосунки В’ячеслав і Ніка вирішуються тільки після довгих років роману. Шлюб принесе закоханим гармонію і щастя в особистому житті.
Юрій 49% У цій парі все починається з бурхливої і яскравої пристрасті. Але пізніше Ніці стає нудно із занудним і одноманітним Юрієм. Партнери не несуть відповідальності перед один одним, не готові жертвувати своїми інтересами заради іншого. Дівчина хоче розвитку, а чоловіка влаштовує нинішній стан справ, йому спокійно і добре з обраницею. Ніка часто розриває такі відносини, не давши можливості Юрію зрозуміти причину і виправити свої помилки. Однак іноді роман закінчується одруженням. Але якщо подружжя не навчаться спільно вирішувати проблеми, цінувати і поважати один одного, їх союз перестане існувати.
Павло 87% Між Нікою і Павлом спочатку з’являється дружба, а тільки потім любов. Доля їхніх стосунків залежить від того, чи зуміють партнери розповісти про власні почуття. Дівчина цінує в чоловікові його турботу і ніжність, а він, в свою чергу, захоплюється її красою. У закоханих багато спільних інтересів, вони можуть розмовляти один з одним годинами. Вступити в шлюб їх змушують будь-які обставини, за власним рішенням вони зроблять це дуже нескоро. Однак сімейне життя ніяк не зашкодить їх відносинам, кожен буде надавати партнеру необхідну свободу і дарувати йому тепло і ніжність.
Віктор 59% Даний союз швидше вигідний Віктору, ніж Ніці. Вся справа в тому, що чоловік покладається на дівчину, сподівається, що вона зможе допомогти йому побороти невпевненість в собі, стати на правильний шлях. Жінка ж, що має активну життєву позицію, цілеспрямованість і вміння вирішити будь-яку проблему, від цього партнерства не отримує нічого корисного. Тому часто, зрозумівши, що її просто використовують, Ніка закінчує відносини з Віктором. Але трапляється і так, що роман закінчується шлюбом. Відбувається це тільки в тому випадку, коли чоловік стає більш самостійною і самовпевненим, а також здатним забезпечити себе, дружину і майбутніх дітей.

Таблиця: відповідності для імені Ніка

Знак зодіаку Водолій
Планета Місяць
Стихія Вода
Число 2
Колір Синій, білий
Тварина Качка
Рослина Лілія, Волошка
Камінь Сапфір
День тижня Понеділок
Метал Срібло
Пори року Зима

Інтерпретація значень кожної з букв в імені Ніка

Букви, складові ім’я людини, накладають свій відбиток на його характер:

  1. Буква Н в імені дає особистості гострий розум і розбірливий характер.
  2. Буква І характеризує жінку як чутливу, добру і духовну.
  3. Буква К наділяє людину сильним духом, хорошою проникливістю, бажанням отримати від життя все найкраще.
  4. Буква А символізує прагнення до створення чого-небудь нового, набуття душевного комфорту.

Згідно інтерпретації значень букв в імені, Ніка-дівчина розумна, сильна, чутлива, яка бажає створювати щось нове.

Характеристика імені відповідно до пори року, в яку народжена людина

Весняна Ніка має різноманітні захоплення, наївно дивиться на світ, завжди відкрита для оточуючих. Дівчина соромлива і сентиментальна, любить спілкуватися. Її дуже легко образити, після чого отримати прощення практично неможливо. Жінка не любить ділитися своїми проблемами, не просить допомоги, всі свої проблеми вирішує самостійно.

Літо наділяє Ніку сильним духом, здатністю виходити з будь-яких ситуацій, завзятістю в досягненні своїх цілей. Дівчина дуже добра, завжди допоможе і підтримає. Часто закохується, має залежність від почуттів і емоцій. Літня Ніка цінує свободу і незалежність, на все має свою думку. Заради отримання добробуту може піти на будь-які жертви, не вміє розслаблятися і веселитися.

Ніка, яка народилася восени, володіє такими якостями, як вихованість, доброзичливість і ерудованість. Дівчина вміє красиво говорити, не схильна до гордовитості, володіє безліччю талантів. Вона не любить вступати в конфлікти, може легко відмовитися від своїх принципів, все намагається робити по совісті. Осіння Ніка звикла приховувати свої емоції, хоча вона дуже вразлива і образлива. Шукає вірного і щирого чоловіка, який зможе дати справжню і чисту любов.

Зимова дівчина, названа Нікою, володіє жорстким характером. Вона дуже вперта, незалежна і скритна. Часто самотня і запальна, не любить витрачати час на спілкування з людьми, хоча ті і тягнуться до неї. Дуже емоційно реагує на критику. Дівчина постійно перебуває в стані закоханості, серйозно прив’язується до чоловіків вже після кількох зустрічей.

Таблиця: гороскоп імені Ніка

Знак зодіаку Характеристика
Овен Ніка-Овен відкрита і добра, наївна і сором’язлива, любить спілкування і доброзичлива з оточуючими. Вона не любить перебувати на самоті, намагається оточити себе друзями або близькими людьми. У дівчини веселий і оптимістичний життєвий настрій.
Телець Дівчина не схильна довіряти оточуючим, має великі амбіції і цілі. Їй легше бути однією, вона не любить спілкуватися. Сенс її життя — побудова кар’єри, намагається самовиражатися в роботі. Ніка-Телець цінує багатство і добробут, не слухає чужі поради або критику, вони здатні вивести її з себе.
Близнюки Ніка-Близнюки — мрійлива, романтична, чуттєва і тонка натура. У неї гарна уява. Дівчина часто закохується, віддаючись повністю обранцеві, але вимагає того ж натомість. Схильна ідеалізувати чоловіків. В шлюбі буде хорошою дружиною і матір’ю.
Рак Ніка, яка народилася під знаком раку, володіє волелюбністю і самостійністю. Вона не залежить від думки оточуючих, але часто йде на поводу у своїх емоцій і почуттів. Дівчина добра і чуйна, часто покладається на власну інтуїцію. В шлюбі на неї можна покластися, вона ніколи не зрадить, в потрібну хвилину підтримає і підбадьорить.
Лев Знак Лева наділяють Ніку самодостатністю, самовпевненістю, умінням керувати і бути лідером в будь-якому колективі. Дівчина вміє маніпулювати людьми, може використовувати оточуючих у власних цілях. У зв’язку з чим у жінки багато недоброзичливців, але вона щиро вважає, що завжди чинить правильно.
Діва З Ніки-Діви виходить ідеальна дружина і господиня. Дівчина вміє старанно працювати, не здається перед перешкодами, завжди домагається бажаного. Будь-який чоловік буде щасливий з такою турботливою і уважною дівчиною.
Терези Ніка, яка народилася під знаком Терезів, вихована, стримана, терпляча, не любить конфлікти і сварки. Вона приємний співрозмовник, може підтримати будь-яку тему розмови, але їй не вистачає наполегливості і твердості характеру.
Скорпіон Дівчина любить самотність, має непостійний і непередбачуваний характер. Вона хоче всього і відразу, ні в чому не знає заходів, що доставляє їй чимало проблем. Ніка-Скорпіон вимагає від оточуючих занадто багато чого, їй неможливо догодити, вважає, що всі навколо повинні бути ідеальними.
Стрілець Ніка-Стрілець любить помріяти, надто емоційна, залежна від подорожей і веселощів. Бажає, щоб свято ніколи не закінчувалося, в зворотному випадку схильна до депресій і смутку. Мріє зустріти людину, яку щиро полюбить. Знайшовши такого, повністю присвячує себе йому.
Козеріг Ніка, яка народилася під знаком Козерога, груба, нестримана, прямолінійна. Вона досить відкрита людина, може розлютитися або проявити агресію у відповідь на нешкідливий жарт. Але дівчина швидко відходить, ніколи не пам’ятає образ, не таїть злості.
Водолій Знак Водолія нагороджує Ніку складним характером. Дівчина відрізняється впертістю, самодостатністю, незалежністю і прагненням до досконалості. Вона болісно переносить критику, часто підвладна емоціям. Їй не вистачає розсудливості, жінка часто приймає необдумані рішення, через які згодом страждає.
Риби Ніка-Риби — слабка, жіночна, мрійлива особа. Вона любить фантазувати, наділяти оточуючих неіснуючими характеристиками. Складнощі надовго вибивають дівчину з колії, будь-яка справа залишається незакінченою. Жінка не створена для роботи, вона потребує чоловіка, який буде її захищати і підтримувати і якому вона, в свою чергу, подарує всю свою любов і ніжність.

Дівчина з ім’ям Ніка має непростий характеро, вона впевнена в собі, доброзичлива з оточуючими, має багато друзів. Особливою рисою жінки є її добре розвинена інтуїція. Дівчина дуже талановита і захоплива, у неї безліч інтересів. Особисте життя складне, але бурхливе і яскраве. З цієї статті ви дізнались значення імені Ніка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *