Що означає ім'я Вероніка

Що означає ім’я Вероніка: походження, характеристика та значення імені

Вероніка — ніжне і романтичне ім’я. Воно наділяє свою володарку чуттєвістю, душевністю і відкритістю. З такою дівчиною дуже легко спілкуватися. Правда, багато в чому характер носії цього імені залежить від дати їй народження. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Вероніка.

Що означає ім’я Вероніка

У імені Веронsка давньогрецьке походження. У початковому варіанті слово звучало як Ференіке. У перекладі воно означає «приносить перемогу».

Форми імені Вероника

Короткі форми імені:

 • Віра;
 • Роня;
 • Ніка.

Зменшувально-пестливі форми:

 • Веруня;
 • Вірочка;
 • Веронічка;
 • Веронікушка;
 • Веронька;
 • Верунчик;
 • Веруня;
 • Нікуля;
 • Нічка;
 • Нікушка;
 • Нікуша.

Пишучи вірші про дівчину з ім’ям Вероніка, можна використовувати такі рими: полуниця, багатолика, владика, чорниця.

Церковна форма імені — Вероніка.

Транслітерація імені для закордонного паспорта — VERONIKA.

Таблиця: варіанти імені на різних мовах

Мова Пишеться Читається
Англійська Veronica, Berniece Вероніка, Берніс
Китайська 维罗妮卡 Вейлуоніка
Корейська 웨로니카 Велоніка
Японська ヴェロニカ Вероніка
Німецька, нідерландська, датська, шведська, ісландський Veronika, Veronica Вероніка
Французька Véronique Веронік
Іспанська, італійська, румунська, угорська Veronica Вероніка
Грецька Φερενίκη Ференіка
Польська Weronika Вероніка
Українська Вероніка Вероніка
Білоруська Вераника Вераника

З ім’ям Вероніка гармонійно поєднуються такі по батькові:

 

 • Владиславівна;
 • Олександрівна;
 • Павлівна;
 • Вікторівна;
 • Ігорівна.

Створюючи аккаунт в соціальних мережах, Вероніка може використовувати такі Ніки:

 • veronika;
 • v_e_r_o_n_i_c;
 • nika;
 • veron;
 • veryncik.

Пісні з цим ім’ям: «Вероніка» групи «Пісняри», «Вероніка» Миколи Трубача, «Я не граю» Віри Брежнєвої.

Святі покровителі Вероніки, дати іменин

У дівчат з цим ім’ям три святі покровительки:

 • праведна Вероніка;
 • мучениця Вероніка;
 • мучениця Вероніка Едеська.

Найбільш шанованою з них вважається Праведна Вероніка, учениця Ісуса Христа. За легендою, коли Сина Божого вели на страту, вона не побоялася варти і витерла обличчя Спасителя. Вірять, що після цього на хустці, яку жінка подала Месії, відбився його лик.

Вероніки відзначають іменини:

 • 17 жовтня;
 • 25 липня;
 • 30 липня.

Вважається, якщо з ранку на Вероніку (25 липня) стоїть густий туман, в найближчі дні погода буде доброю.

Характеристика і значення імені Вероніка

Позитивні риси характеру Вероніки:

 • рухливість;
 • життєрадісність;
 • легкість;
 • романтичність.

Негативними якостями виступають зайва балакучість і надмірна самовпевненість дівчини.

Вероніка в дитинстві

Вероніка — сором’язлива, обережна і боязка дівчинка. Вона досить часто хворіє, тому дорослі опікують її і приділяють багато уваги маляті. Найчастіше така сильна опіка і підвищений прояв турботи з боку рідних і близьких можуть посприяти тому, що Ніка в дорослому віці стане примхливою і норовливою дамочкою.

Маленька Вірочка чарівна, діти і дорослі намагаються увійти до неї в довіру і розташувати дитину до себе, адже вона випромінює світлу і теплу енергетику. Але сама дівчинка не має особливого бажання знаходитися в центрі уваги, тим більше серед малознайомих осіб. Зате в звичній обстановці це весела і енергійна дитина. Близьким вона з радістю демонструє свої таланти в музиці, малюванні, співі.

У школі щира і відрита Никочка бере участь у багатьох заходах, але тільки тоді, коли їй не диктують жорсткі правила, що не нав’язують певну модель поведінки. Відмінницею така дівчинка навряд чи стане, так як їй просто не вистачає часу на навчання, допомагає їй тільки прекрасна пам’ять.

Вероніка–підліток

У міру дорослішання Вероніки в її вдачі нерішучості залишається все менше і менше. Сильніше проявляються її впертість і наполегливість, дівчина часом може бути запальною, а часом і зарозумілою особливою. Через активний спосіб життя у неї не виходить надовго побути наодинці з собою, розібратися в тій чи іншій ситуації або в собі. Це може навіть призвести до депресії.

В юному віці носій цього імені прагне проводити час яскраво і красиво. Вона зробить все можливе, щоб її життя стало схожим на барвисту казку. Вероніка вчиться з ретельністю, легко заводить потрібні знайомства. Важливо, щоб в такій гонці за прекрасне майбутнє панянка не втратила себе, інакше її амбітність і егоцентризм підуть їй на шкоду.

Своє дозвілля Вероніка не любить проводити в тиші і спокої, але і гучних вечірок уникає. Вона з радістю відвідує театри або кіно, музеї, виставки. Це приваблива й чарівна дівчина, яка легко викликає інтерес у представників сильної статі і зачаровує їх. Панночка нечасто виходить «у світ» одна, зазвичай її супроводжує черговий закоханий в неї молодий чоловік.

Характер і доля дорослої жінки

За П’єру Руже, Вероніка розумна, працьовита, часто похмура. Зазвичай вона нездатна дарувати ніжність і любов. Це потайлива натура, самовпевнена і розважлива. Незгоду з чиєю-небудь думкою висловлює дуже емоційно. Така жінка вперта, її легко можна образити або поранити необережним словом. Але вона швидше захистить іншу людину, а не себе. Вроджена порядність особливо яскраво проявляється в переломні періоди її життя.

Дмитро і Надія Зима вважають, що ім’я Вероніка володіє рухомою енергетикою. Іноді таку дівчину бентежить факт відсутності у неї глибоких почуттів до кого-небудь, але зазвичай це компенсується життєрадісністю і активністю. Це відкрита і невимушена жінка.

За Менделеву, ім’я наділене легкістю і ніжністю. В ньому закладений творчий потенціал, який є джерелом як радості, так і неприємностей. Вероніка-вразлива жінка, вона блискавично схоплює думку співрозмовника. Її слова можуть бути наповнені глибоким і оригінальним змістом, але в реальності дівчина виявляється безпорадною. Рятує ситуацію її легке ставлення до життя. Володарка цього імені не пред’являє завищені вимоги, вміє задовольнятися тим, що є, хоча при цьому вміє цінувати хороші і дорогі речі. Здатна швидко приймати рішення і здійснювати незвичайні вчинки.

Таланти та захоплення

Основне хобі Вероніки — подорожі, театр, кіно. Вона любить дружні посиденьки з близькими людьми. Така дівчина часто присвячує вільний час рідним, що приносить їй масу позитивних емоцій.

Кар’єра і бізнес

Вероніка може стати відмінним юристом або журналістом. Завдяки легкій і невимушеній вдачі вона зуміє реалізувати свої таланти в акторській, письменницькій або модельній діяльності. Такій дівчині цікаві також професії, які вимагають спілкування, адже Ніка має гнучкість розуму і творчим підходом до вирішення будь-якої ситуації.

Колеги поважають і люблять цю дівчину. Вона виконавчий і неконфліктний співробітник, з усіма підтримує рівні стосунки. Керівну посаду носителька такого імені займає вкрай рідко, так як їй не вистачає організованості.

Відкривати власну справу Вероніці не варто, адже її шанси стати успішним підприємцем невеликі. Дівчині складно налагоджувати робочі процеси і контролювати всі справи. Відсутність організаторських здібностей у Ніки може призвести до краху її бізнесу.

Здоров’я

Доросла Вероніка більш витривала, міцна і здорова, ніж в дитинстві. Але все ж дівчині слід уважно стежити за станом органів ШКТ. Проблеми можуть виникнути також з легкими і шкірою. Носительці такого імені необхідно дотримуватися правильного харчування і не переохолоджуватися.

Любов і шлюб

Вероніка — жінка дуже влюблива, але глибокими її почуття бувають вкрай рідко, вони швидко спалахують, але з такою ж швидкістю і остигають. Деяка легковажність при виборі партнера може бути причиною багатьох швидкоплинних романів, але ось тривалих і серйозних відносин у такої дівчини дуже мало. Ідеал її чоловіка — це серйозний, надійний, турботливий і терплячий чоловік, який займе лідерську позицію в їх парі.

Жінка з цим ім’ям несерйозно ставиться до вибору чоловіка, а це призводить до того, що вона рано вступає в шлюб. Досить швидко її осягає розчарування в сімейному житті. У такої дівчини може бути два або три заміжжя. Вона безперервно шукає свій ідеал. Ця панянка шукає чоловіка, який виконає всі її капризи і не стане чого-небудь вимагати у відповідь.

Вероніка звикла йти на приводу своїх почуттів, тому їй складно дотримуватися традиційних сімейних засад, жити розмірено і спокійно. З самого початку заміжжя така дівчина постарається зробити все, щоб зберегти свою незалежність. Вона може стати люблячою і господарською дружиною, але тільки якщо між нею і її обранцем вишикуються довірчі відносини, наповнені турботою і ніжністю.

Таблиця: сумісність з іменами чоловіків

Ім’я Сумісність в любові Сумісність в шлюбі Особливості відносин
Олександр 100% 60% Може здатися, що в стосунках Саші і Ніки все ідеально, але в реальності це не зовсім так. У цій парі багато протиріч. Часто причиною розриву такого союзу виступає надмірна вимогливість жінки.
Дмитро 100% 50% Основа такого союзу — палка пристрасть. Але для сімейного життя це не головне. Щоб вибудувати міцні і благополучні відносини, їм не вистачає сталості. Його відсутність може привести до розставання.
Сергій 90% 60% Вероніка любить жити красиво, а ось Сергій не завжди може це забезпечити. На ґрунті фінансових проблем між партнерами часто спалахують сварки. Також жінка прагне лідерства, а Сергій не горить бажанням підкорятися обраниці.
Андрій 100% 80% Обидва партнери енергійні, безжурні і активні люди, які люблять подорожувати. У такої пари є всі шанси створити гармонійний союз без розбіжностей і конфліктів.
Олексій 90% 70% Товариськість, відкритість, щирість об’єднують Ніку і Льошу. Вони постійно розвиваються і намагаються наповнити спільне життя яскравими моментами. Стабільний і вдалий союз.
Євген 70% 60% Завзятість і цілеспрямованість чоловіки допомагають йому завоювати серце впертою обраниці. Вероніка ж знаходить в своєму улюбленому надійного захисника. Чудова пара з прекрасним і щасливим майбутнім.
Максим 90% 60% У партнерів різні характери та інтереси. Жоден з них ніяк не може навчитися знаходити компромісні рішення проблем. Між ними росте стіна з нерозуміння і недомовленості. У підсумку Максим і Ніка ставлять крапку у відносинах.
Володимир 90% 60% Вдалий союз, де партнери розуміють один одного з півслова. У Володі і Вероніки одні цілі, вони живуть однаковими ідеями, а це сприяє подоланню труднощів, які періодично виникають в будь-якій парі.
Іван 90% 60% Легковажну Вероніку виводить з себе невпевнений і спокійний Іван. У цій парі чоловік думає про майбутнє, а жінка живе справжнім днем. Тому не варто дивуватися, що такий союз рідко буває стабільним.
Ігор 100% 80% Гармонійний союз, наповнений турботою і ніжністю. Партнери підтримують інтереси один одного. У Ігоря і Ніки безтурботні, відкриті і чесні відносини, жоден з них навіть і не думає про зраду або розставання.
Юрій 90% 60% У цій парі Вероніка хоче бути музою, яку потрібно почитати і носити на руках. Але якщо вона не отримує такого ставлення від Юрія, то дівчина зробить все, щоб добитися свого. Якщо і це не змінює ситуацію, вона просто йде від такого чоловіка.
Віталій 70% 60% Відданий і врівноважений чоловік душі не чує в своїй відчайдушній і вітряній обраниці, яка звикла розкішно жити і виконувати всі свої бажання. Віталію необхідно набратися сил і терпіння.
Олег 90% 50% У цій парі жінка звикла все контролювати, тому волелюбний чоловік її не влаштовує. Олег же не готовий пожертвувати своєю свободою, він не хоче бути ідеальним сім’янином. Все це зазвичай призводить до розставання.
Владислав 90% 50% Зарозуміла і непохитна Вероніка прагне взяти під свій контроль волелюбного і легковажного Влада. Це стає приводом для частих сварок і з’ясувань відносин, що в підсумку призводить до розпаду їхнього союзу.
Анатолій 70% 60% Вероніка з Анатолієм ладнають між собою, вони знаходять взаємовигідні рішення з будь-якого приводу (побутовому, інтимному, фінансового і т. д.) Це позитивно впливає на їх сімейне життя, особливо якщо партнери щиро люблять один одного.
Віктор 70% 80% Такий союз зустрічається досить часто. У партнерів одні цілі на двох і схожі характери. Віктор і Вероніка можуть створити міцну і стабільну сім’ю, розвитку якої не завадить їх амбітність.

Значення кожної літери в імені

В — життєлюбність, товариськість, вірність, скрупульозність, оптимізм.

Е — дуже товариські, часом нав’язливі люди, які схильні до незалежних суджень.

Р — терплячі і поступливі особистості, але тільки до того моменту, поки це не стосується їх почуття власної гідності. Здатні проникати в саму суть речей.

О — люди з дивовижною інтуїцією і багатим внутрішнім світом, куди вони впускають тільки найближчих.

Н — чесні і старанні працівники. Прискіпливі у виборі свого оточення. Спочатку критично ставляться абсолютно до всього.

І — тонке почуття гармонії, природна витонченість, одухотвореність.

К — проникливі, дипломатичні, сильні духом люди. Максималіст.

А — лідери в будь-якому відношенні. Ця літера в імені символізує цілеспрямованість і активність.

Вісім букв в імені Вероніка позначають те, що ця жінка — явно не спокійна і врівноважена «мати сімейства». Вона часто буває незадоволена існуючим станом речей, тому Ніка постійно шукає щось нове, яскраве, вражаюче. Така дівчина — просто втілення чарівності.

Таблиця: відповідності імені

Характеристика Значення Вплив
Камінь Онікс Дарує власнику владу над оточуючими, допомагає прояснити розум і зміцнити пам’ять. За допомогою цього каменю можна зосередитися на реально важливих речах.
Колір Чорний Люди, які відрізняються щирістю, відкритістю і доброзичливістю. При цьому вони здатні застосовувати грубу силу заради досягнення справедливості. Не люблять людей, які прагнуть їх перевиховати або якимось чином змінити. Їм дуже потрібна турбота, любов і підтримка близьких людей.
Число 9 Дотепні, люблять повчати оточуючих, обговорювати і висміювати недоліки інших. Звичайно, це негативно впливає на відносини з оточуючими. Для натхнення і прагнення рухатися вперед їм необхідна підтримка рідних і друзів. Матеріальні цінності їм не так важливі, як можливість відчувати себе необхідною людиною. Вони в будь-який момент нададуть допомогу, але роблять це заради того, щоб домогтися загального схвалення.
Планета Сонце Такі люди люблять увагу, вони відносять себе до обраних. Відрізняються яскравою індивідуальністю, оригінальністю і незалежністю. У робочій діяльності проявляють працьовитість, амбітність і креативність. Прагнуть зайняти лідерські позиції, в підпорядкуванні їм перебувати дуже складно.
Стихія Вода Завдяки своїй дивовижній інтуїції здатні прийняти правильне рішення, довго не обмірковуючи його. Завжди знаходять вигідний для себе вихід з положення. Володіють креативністю, безліччю талантів і товариськістю. Іноді можуть розлютитися, бувають ревнивими і дратівливими.
Тварина Тигр Уособлює благородство, мужність, міць і енергію, здатну як творити, так і руйнувати все на своєму шляху. Ця тварина може уособлювати ненависть, гнів і жорстокість.
Знак зодіаку Лев Цінителі комфорту і розкоші. Бажають бути знаменитими і популярними. Люблять перебувати в центрі уваги, слухати слова похвали і схвалення. Їм дуже важлива думка оточуючих, тому такі люди завжди показують себе з найкращої сторони. Велике прагнення бути першими у всьому.
Дерево Кипарис Символізує тлінність буття. Натяк на те, що нічого не вічно в нашому світі.
Рослина Вероніка Особлива і незвичайної краси квітка, який є символом надії на взаємність.
Метал Скандій Уособлює надію на краще і позитивні зміни.
Вдалий день тижня Неділя
Пори року Літо
Значущі роки життя 25, 29, 32

Існує красива Польова рослина Вероніка. Вважається, що таке ім’я їй дано на честь святої Вероніки праведної. Рослина невибаглива, широко використовується в медицині, в тому числі — гомеопатії. Ця трава допомагає позбутися від застуди, різних шкірних захворювань та інших недуг.

Коли народилася Вероніка

Вероніка, народжена взимку, відрізняється наполегливістю, впертістю і щирістю. Вона проявляє зайву різкість в поведінці або висловлюваннях, через це друзів у такої дівчини мало, зате безліч недоброзичливців. Це справедлива і відкрита особистість, її думка авторитетна для оточуючих. Стримано поводиться, спілкуючись з чоловіками.

Весняна Ніка — мрійлива, сентиментальна і ніжна дівчина. Вона вкрай вразлива і вразлива, її легко образити, будь-які критичні зауваження на її адресу можуть привести до того, що панянка замкнеться в собі на довгий час. Не виносить самотності. Навколо неї завжди безліч залицяльників.

Літня Вірочка-справжня авантюристка, вона любить ризикувати. Дуже сприйнятлива, але вміє тримати свої емоції під контролем. Душу відкриває тільки самим близьким. Величезне значення для такої дівчини має її свобода, тому Ніка, яка народилася влітку, довго не може зважитися на тривалі і серйозні відносини.

Вероніка, яка народилася восени, потайлива і замкнута. Часом вона живе в своєму придуманому світі. Дуже сильно прив’язана до сім’ї, заради рідних людей готова на багато що. Такій жінці потрібен захист і опіка. Зазвичай вона рано виходить заміж за надійного, серйозного і врівноваженого коханого.

Таблиця: гороскоп імені

Знак зодіаку Характеристика
Овен Відрізняється впертістю і норовливістю, не вміє поступатися. Незважаючи на будь-які доводи, вона буде дотримуватися своєї думки до кінця, навряд чи у когось вийде переконати її в чомусь. Вероніку-Овна нереально збити зі шляху, який вона обрала. Така дівчина не йде на поступки і останнє слово залишає за собою.
Телець Такою жінкою рухають енергія, цілеспрямованість і зарозумілість. Ніка-Телець переконана, що всі повинні їй допомагати і поступатися. Її зневажливе ставлення до людей відштовхує від неї оточуючих. Така манера поведінки погано впливає і на відносини з чоловіками.
Близнюки Комунікабельна і добра, але при цьому самолюбна людина. Вероніка-Близнюки постійно намагається показати всім, що вона незамінна особистість. Насправді у такої дівчини зазвичай тільки поверхневі знання, а її слова не підтверджуються справами. Легковажність не дає їй досягати успіхів у кар’єрі.
Рак Ніжну і мрійливу Ніку-Рак хочеться пошкодувати і приголубити. Таке перше враження про себе вона справляє. Але це просто образ, адже дівчина вміє правильно користуватися своїми вродженими акторськими даними. Її гра справляє незвичайне враження на представників протилежної статі. Чоловіки поруч з такою слабкою жінкою відчувають себе невразливими захисниками.
Лев Зарозуміла, егоїстична і презирлива жінка, яка намагається завжди відрізнятися від інших людей. Це може проявлятися в яскравих і незвичайних нарядах, різких саркастичних висловлювань, ексцентричний поведінці. Але Вероніка-Лев може бути також щедрою, чесною і комунікабельною, адже все залежить від того, які цілі вона переслідує.
Діва Така дівчина відрізняється скромністю, уважністю і мягкосердечностью. Вероніка-Діва-порядна і передбачлива особистість, яка не жадає особливої уваги, не любить виділятися. Свою думку не прагне відстоювати, щоб уникнути скандалів і конфліктів.
Терези Компанійська, зваблива і талановита особистість. Ніка-Терези намагається оточити себе красивими речами, любить ходити в дорогі ресторани. Вона проявляє прихильність до забезпечених і чарівних чоловіків, готових втілювати в реальність всі її примхи.
Скорпіон Весела, ініціативна і невимушена жінка. Поведінка і настрій Вероніки-Скорпіона неможливо передбачити. Це темпераментна і запальна особистість, яка не вміє тримати емоції під контролем. Володіє непорушною впевненістю у власній правоті.
Стрілець Жінка-спалах, яка легко запалюється. В характері Ніки-Стрільця переважають волелюбність, рішучість і відкритість, вона не сприймає компромісів, а це часто призводить до проблем у відносинах з іншими людьми. Їй необхідні любов і турбота, але створювати сім’ю вона не поспішає, щоб довше не розлучатися зі своєю незалежністю.
Козеріг Така жінка відрізняється спокоєм, честолюбством і практичністю. Вероніка-Козеріг не розуміє тих, хто здатний на поспішні і необачні вчинки. Вона вкрай стримано проявляє свої почуття, у неї чисті думки, скрізь все розкладено по поличках. Холодність цієї дівчини часто відлякує представників протилежної статі.
Водолій Ідеалістка, вона переконана, що зобов’язана залишити після себе щось корисне і важливе для наступних поколінь. Одночасно з цим Вероніка-Водолій ставить перед собою цілком земні цілі, наприклад, стати знаменитою і багатою. Саме тому іноді оточуючі вважають її не особливо відкритою і чесною людиною.
Риби Така жінка володіє скромністю, наївністю, співчуттям і довірливістю. Вероніка-Риби дуже відкрита, вона довіряє багатьом людям, а цим часто користуються недобросовісні особистості. У дівчини зазвичай багато залицяльників, тому вона часто заплутується у відносинах. Їй потрібен доброзичливий і вольовий супутник життя, який зможе вберегти її від розпачу і жалю.

Відомі люди

Знамениті жінки з цим ім’ям:

 • Вероніка Тушнова — радянська поетеса, яка писала в жанрі любовної лірики. На її вірші були написані популярні пісні: «Не відрікаються люблячи», «А знаєш, все ще буде!..”та інші;
 • Вероніка Лейк — американська актриса, яка ввела в моду довге волосся, що закриває одне око;
 • Вероніка Картрайт — британська актриса, знімається головним чином в американських фільмах і на телебаченні. Відома як штурман Ламберт в «Чужому», за роль якої вона була удостоєна премії «Сатурн»;
 • Вероніка Кастро — мексиканська кіноактриса, зірка телесеріалів, співачка і телеведуча;
 • Вероніка Харт — американська порноактриса, режисер, продюсер і сценарист;
 • Вероніка Ізотова — радянська і російська актриса кіно;
 • Вероніка Скворцова — російський державний діяч, невролог, нейрофізіолог, член-кореспондент РАМН, доктор медичних наук, професор;
 • Вероніка Першина-радянська фігуристка, яка виступала в парному розряді. У парі з Маратом Акбаровим, стала першою в історії СРСР чемпіонкою світу серед юніорів в парному розряді, бронзовий призер чемпіонату Європи і чемпіонка СРСР;
 • Вероніка Жемняк — польська біатлоністка.

Вероніка — романтична, волелюбна і чуттєва особистість, якій складно довго концентрувати свою увагу на чому-небудь. Доброзичливість такої дівчини, її чуйність, душевність і легкість в спілкуванні допомагають їй розташовувати до себе оточуючих. Інші люди тягнуться до такої щирої і відритої дівчини. З цієї статті ви дізнались значення імені Вероніка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *