Що означає ім'я Віолетта

Що означає ім’я Віолетта: походження, характеристика та значення імені

Таємним значенням імен присвячено багато досліджень, адже люди дійсно вірять у приказку “як корабель назвеш — так він і попливе”. У сучасному суспільстві спостерігається тенденція до запозичення іноземних імен в українську мову. Можна довго сперечатися, добре це чи погано, але одним з Імен, що прийшли до нас недавно з Європи, є ім’я Віолетта. І раз кількість дівчаток і молодих дівчат з цим ім’ям зростає, було б корисно дізнатися про нього більше. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Віолетта.

Що означає ім’я Віолетта

Ім’я Віолетта прийшло до нас з латинської мови, де слово viola позначає «фіалка». У багатьох мовах це ім’я — синонім квітки. Воно не дуже часто використовується в Україні, зате популярно у Франції, США, Італії та Англії, трохи менше в інших європейських і південноамериканських країнах.

Форми імені

У зв’язку зі своєю поширеністю ім’я Віолетта має багато різних форм.

Короткими формами є Ола, Оля, Віла, Віола, Вела, Вета, Віта, Воля, Летта, Віца.

Ласкаво Віолетту можна називати Віолкой, Олюшей, Віолеткой, Вітулей, Вітусей, Тусей, Віделкою, Вілей.

Вважається, що колись це ім’я було зменшувально-пестливим від імені Віола і близьким до імені Іоланда. У деяких країнах зустрічається варіант написання з однією літерою» т ” (Віолета). В Італії існують чоловічі імена Violo і Violetto, які є похідними від жіночого Віола. Інші родинні імена: Віола, Вайола, Вайолет, Віолета, Віоль, Віолен, Віолант, Віолена, Віоланта, Віоланда, Фьоула.

У православ’ї ім’я Віолетта не зустрічається.

Згідно з правилами транслітерації ім’я Віолетта в закордонних паспортах вказується як VIOLETTA.

Таблиця: ім’я Віолетта на інших мовах

Англійська Violet
Українська Віолетта
Французька Violette
Італійська Viola
Японська ヴィオレッタ
Китайська 紫色
Корейська Violetta
Хінді बैंगनी
Німецька Violetta
Іврит ויולטה

По батькові до імені Віолетта

Найкраще до ім’я Віолетта схожі по батькові Олександрівна, Вікторівна, Валентинівна, Іллівна, а найгірше — Вікторівна, Глібівна, Іларіонівна, Миколаївна.

Ніки для соціальних мереж

Підбираючи нікнейм для соціальної мережі, Віолетта може зупинитися на власних імені та прізвищі, а може вибрати щось із запропонованих варіантів:

 • ViØℓettส;
 • Vo compression;
 • Viola;
 • Purple flower;
 • Vi;
 • VioletScarlet.

Іменини і святі покровителі

У православній церкві не існує імені Віолетта, але ось Віолетти — католички можуть відзначати іменини 29 жовтня і 3 травня. Святою покровителькою цього імені є Віола Джиоліні, діва і мучениця, яку язичники стратили за католицьку віру.

Характеристика та значення імені Віолетта

Ім’я Віолетта розглядається в дослідженнях таких авторів, як Б. Хигир та П. Руже. Обидва ці людини сходяться на думці, що дівчина з цим ім’ям збудлива, чутлива, товариська, працьовита, екстраверт.

В нумерології імені Віолетта відповідає число 8. «Вісімки» дуже рішучі, завжди готові до дії. Будь-які знання схоплюють на льоту. Люблять, коли все йде за планом, але в певній ситуації здатні і до імпровізації. Вони можуть домогтися будь-яких поставлених цілей, але тільки якщо поруч з ними буде людина, здатна їх підтримати.

Вплив імені на характер дитини

Маленька Віолетта наділена нескінченним позитивом. Вона вічна оптимістка, завжди радісна, завжди сповнена новими ідеями. Їй подобається бути в центрі уваги, організовувати друзів на цікаві ігри. Якась самозакоханість може заважати дівчинці в спілкуванні, так як їй постійно потрібне захоплення оточуючих. Батькам часто важко виховувати Віолетту, так як вона з раннього дитинства проявляє непослух, впертість. Дівчинка часто робить те, що псує життя їй самій, аби насолити рідним.

Як правило, дівчинка рано дорослішає, тому на своїх ровесників дивиться зверхньо, вважаючи за краще спілкуватися з тими, хто старший за неї. Особливо це проявляється в підлітковому віці, коли дівчина, яка вважає себе дорослою, стає просто некерованою. Віолетта зазвичай рано починає самостійне життя і батькам доводиться з цим миритися.

Успіхи в школі у Віолетти нижче середнього. Дівчинку не цікавлять шкільні предмети, вона не може довго сидіти на місці, часто вступає в конфлікти з вчителями. Однак позакласна діяльність з легкістю може її захопити, якщо, звичайно, це буде власним вибором дитини.

Здоров’я Віолетти не можна назвати міцним. Вона часто схильна до застуд і хвороб органів дихання.

Вплив імені на дорослу жінку

Характер Віолетти не сильно змінюється з віком. Доросла дівчина, як і раніше залишається дуже впертою і рішучою. Вона цінує справжню дружбу, адже тільки близькі друзі знають її досить добре. Для всіх інших дівчина вважає за краще приховувати свої справжні почуття. Заради близьких їй людей Віолетта готова піти на все.

З іншого боку, вона має величезне число приятелів і приятельок, з якими із задоволенням ходить на різні заходи, перебуваючи завжди в стані ейфорії. Вона здатна бути центром будь-якої компанії, поширювати нескінченний позитив і енергію.

Однак Віолетта має і не дуже хороші риси характеру. Це образливість, дріб’язковість, мстивість, які, втім, вона проявляє дуже рідко.

Талант

Головним талантом Віолетти можна назвати її почуття стилю. Вона ніби передбачає, що буде модно в новому сезоні. Дівчина завжди виглядає ідеально з ніг до голови, а найголовніше — вона все продумує сама, а іноді самостійно шиє одяг і створює аксесуари. Ще один талант Віолетти — іноземні мови.

Кар’єра, професія, бізнес

Віолетті в житті завжди щастить з грошима. Причому це може бути не тільки хороший заробіток, а й подарунки, виграші в лотереї. Вона відповідально ставиться до роботи, але тільки якщо та їй цікава. Розвинена інтуїція допомагає впоратися з будь-якими складними завданнями.

Дівчина віддає перевагу професії, в яких може проявити свою завзятість і самостійність. Це аналітика, психологія, медицина, викладання, туризм, ресторанний бізнес, індустрія розваг. Дуже часто Віолетта вибирає собі творчі професії.

Бізнес Віолетти буде вдалим в силу її впертості, самодостатності, інтуїції, ділових якостей. Вирішивши стати бізнес-леді, дівчина має всі шанси непогано заробити, але занадто ризикувати, не думаючи про наслідки, їй не варто. Головне, щоб обрана справа подобалося їй самій.

Здоров’я

Віолетта рідко скаржиться на погане здоров’я, проте проблемними можуть стати легені і бронхи. Дівчині ні в якому разі не можна курити, краще побільше гуляти на свіжому повітрі. У зрілому віці можуть виникнути хвороби серця і високий тиск.

Кохання, секс, шлюб

Віолетта швидко закохується і так само швидко остигає. Їй властиво кидатися в вир з головою, гормони б’ють у неї в крові, вимагаючи нових відчуттів, тому її часто вважають вітряною. Надовго залишитися вона зможе лише з надійним чоловіком, який буде підтримувати і дивувати свою половинку.

Перший шлюб трапляється у неї в ранньому віці, він рідко виявляється останнім. Дівчина здатна на сильні почуття, але з часом вона буде намагатися знайти в обранцеві недоліки. Навіть вийшовши заміж, Віолетта не проти пофліртувати з іншими чоловіками, через що часто свариться з чоловіком. Ревнощі вона не терпить. Зазвичай у дівчини не дуже хороші відносини з сім’єю чоловіка, тому молодим просто необхідно жити окремо.

У сексуальному житті Віолетта ненавидить одноманітність і завжди готова на експерименти. Вона яскрава і чуттєва дівчина, яка буде прекрасною коханкою, якщо партнер зуміє створити у неї правильний настрій.

Таблиця: сумісність імені Віолетта з іншими іменами

Добре сумісні Погано сумісні
Артем Едуард
Валерій Григорій
Владлен Леонід
Миколай Костянтин
Максим Георгій
Олексій Кирило
Ілля Станіслав
Сергій Андрій
Євген Дмитро
Альфред Олександр

Значущі роки

Найбільш важливими роками в житті Віолетти можна назвати 21, 24, 30, 63, 84.

Бажаючи присвятити Віолетті вірші, спробуйте використовувати такі рими: цукерка, оперета, Джульєтта, карета, вендета.

Відповідність

Відповідності імені дуже легко використовувати в повсякденному житті, адже це приносить людині успіх і допомагає краще пізнати себе.

Таблиця: відповідності до імені Віолетта
Планета Місяць
Знак зодіаку Риби
Стихія Вода
Число 8
Колір Бузковий
Тотемна тварина Форель
Дерево Верба
Рослина Фіалка
Камінь Аметист

Значення букв в імені

Кожна літера в імені Віолетта має свою інтерпретацію, яка впливає на загальний зміст імені:

 • В — завзятість, здатність ставити цілі і їх досягати, виконання мрій, товариськість, гармонія з собою. Творча особистість, яка вірить тільки вчинкам;
 • І — багатий внутрішній світ, гармонія, доброта, чуттєвість, спокій. Зовні ця людина справжній реаліст, але за цим прихована романтична натура;
 • О — консервативність, принциповість, які не дають вийти назовні талантам. Багата інтуїція, що дозволяє зрозуміти своє призначення в житті. Чутливість, вміння поводитися з грошима;
 • Л — здібності до мистецтва і спілкування, але тяга до прекрасного може перекриватися бажанням матеріального комфорту. Щоб цього не сталося, людині потрібно знайти своє місце в житті;
 • Е — балакучість, потреба в спілкуванні і обміні ідеями. Прагнення до влади, яке видно всім оточуючим, поєднується з бажанням досягти всього своїми силами, без облудних шляхів;
 • Т — життя одним днем, потреба в щоденних змінах, у творчому самовираженні. Людина володіє хорошою інтуїцією і завжди шукає правду, однак не розуміє, що його бажання не завжди відповідають можливостям;
 • А — лідерство, талант організовувати інших, працьовитість, активна життєва позиція. Людина відкрита для всього нового, володіє талантом з легкістю починати, а головне, і закінчувати нові проекти.

Хоча ім’я Віолетта не дуже популярно в Україні, існує кілька пісень про цьому імені, зокрема, у груп «Шоколад», «Тетянин день», «Полудень», у співака Семена Лобазного.

Ім’я відповідно до пори року

Як правило, час народження людини впливає на його характер. Спробуємо скласти характеристику дівчини з ім’ям Віолетта, народженої в різні пори року.

 • «зимова» — екстраверт, відкрита новим людям, вміє щиро співпереживати, завжди в русі. Однак таку дівчину легко образити в силу її надмірної вразливості;
 • «весняна» — має суперечливим характером, прямолінійна і не любить, коли їй брешуть. Ділова, ставить собі цілі і завжди їх домагається. Відносини з чоловіками досить проблемні, так як їй складно розібратися в своїх почуттях;
 • «літня» — товариська, душа компанії, здатна розговорити будь-кого і швидко викликає у оточуючих симпатію. Будь-які складні справи їй під силу, але іноді дівчині потрібно виговоритися комусь про свої проблеми;
 • «осіння» — розумна, тому завжди домагається бажаного, причому здатна виконувати кілька завдань відразу. Трохи невпевнена в своїх силах, через що їй буває складно зважитися на нову справу, але об’єктивний погляд на речі завжди її виручає.

Гороскоп імені Віолетта

Ні для кого не секрет, що знак Зодіаку робить сильний вплив на характер, а в поєднанні зі значенням імені він дає більш повну характеристику особливостей людини:

 • Овен — цілеспрямована, труднощі її не зупиняють. Ретельно відбирає людей, яких допускає в своє життя. Може бути тільки з тим чоловіком, який готовий брати на себе відповідальність і терпіти її холодність і грубість;
 • Віолетта–Телець — головним в житті бачить розваги і відпочинок, любить веселощі і величезні компанії, причому їх відсутність може легко призвести до депресії дівчини. Вона непередбачувана, непосидюча, оптимістична, воліє людей веселих і готових кидатися в вир з головою;
 • Близнюки — ненавидить працювати, зате багато часу приділяє своїй зовнішності. Приваблива від природи, вона завжди оточена увагою чоловіків і користується цим, багато подорожуючи і розважаючись. Не замислюється про створення сім’ї, так як її лякають зобов’язання;
 • Віолетта–Рак — часто вступає в конфлікти через свої принципи, причому ніколи не буде збирати образу в собі, а виплесне всю злість назовні. В інший час дівчина дуже товариська й життєрадісна, але у важких ситуаціях покластися на неї не можна. Сім’ю створювати не хоче і не може, тому що прагне до свободи і часто змінює оточення;
 • Лев воліє бути головною у всьому, і тим, хто знаходиться під її контролем, краще не сперечатися. Ставить перед собою безліч цілей і завжди домагається їх завдяки своїй серйозності і працьовитості;
 • Діва — занадто вимоглива до оточуючих, супутника життя може шукати вічно, так як в голові представляє свій ідеал. Однак закохавшись, дівчина буде піклуватися про обранця, оберігати його, стане вірною і розуміючою дружиною;
 • Терези — не любить конфлікти, тому намагається завжди бути доброзичливою і привітною. У спілкуванні з оточуючими дуже дипломатична і делікатна. Обранцеві такої дівчини дуже пощастить-вона буде прекрасною дружиною і матір’ю в міцній і дружній родині;
 • Віолетта–Скорпіон — природжений лідер, не обділений успіхом і удачею. Владна, вольова, імпульсивна дівчина, своєю прямолінійністю вона приваблює в оточення таких же сильних особистостей. Однак терпіти поруч з собою будь-який прояв слабкості і ліні вона не буде;
 • Стрілець — її життя чітко розплановане, туди немає входу непередбаченим обставинам або легковажності. Ця дівчина відрізняється зосередженістю, відповідальність, розважливістю;
 • Козеріг — її характер настільки непостійний, що вона сама не завжди розуміє, чого хоче. Її настрій скаче від депресії до нестримних веселощів по кілька разів за день, і особливо важко непередбачуваність дівчини буде переживати її друга половинка;
 • Віолетта–Водолій — має прекрасні організаторські здібності, талант надихати людей і направляти їх сили в потрібне русло, проте лідером бути вона не хоче. Одночасно практична і мрійлива, вона потребує партнера, який буде оберігати і піклуватися про неї. Такій людині вона буде вірна до кінця;
 • Риби — ця дівчина володіє простим, терплячим і щедрим характером, проте може спалахнути, якщо хтось зачепив її гідність. Готова всі сили і енергію віддавати на сім’ю, тому для чоловіка і дітей показує себе працьовитою і веселою.

Відомі люди з ім’ям Віолетта

В історії є чимало знаменитостей, чиє ім’я Віолетта:

 • Віолетта Нозьєр (1915-1966) — відома французька вбивця, за мотивами її життя, злочинів і суду була написана книга і знятий фільм;
 • Віолета Парра (1917-1967) — чилійська художниця, співачка, фольклорист, автор віршів. За збір і виконання народних пісень отримала національну премію. Існує фільм, в основу якого покладено життєпис цієї жінки;
 • Віолетта Костянтинівна Кошева (нар. 1940) — російський політичний діяч, депутат Державної думи другого скликання, колишній член Комітету у справах жінок, сім’ї та молоді;
 • Віолета Динеску (нар. 1953) — німецька піаністка, композитор, педагог румунського походження. Автор ряду журнальних статей, професор Ольденбурзького університету, виступає з лекціями в США і ПАР. Володарка багатьох нагород;
 • Віолетта Трохимівна Бовт (1927-1995) — артистка балету, викладач, народна артистка СРСР, виступала в Московському музичному театрі ім. К. С. Станіславського та В. І. Немировича-Данченка.

Ім’я Віолетта дійсно дуже незвично не тільки за звучанням, але і за значенням. Швидше за все, називаючи так свою дитину, батьки дадуть їй цікаву долю, а собі-не найлегший процес виховання. Але і дівчатам, що вже багато років носять це ім’я, корисно дізнатися про нього трохи більше, щоб краще зрозуміти самих себе. З цієї статті ви дізнались значення імені Віолетта.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *