Що означає ім'я В'ячеслав

Що означає ім’я В’ячеслав: походження, характеристика та значення імені

В’ячеслав — звучне і красиве ім’я. Воно наділяє свого володаря яскраво вираженими лідерськими якостями. Але першість для такого чоловіка — не засіб потішити самолюбство, а можливість задовольнити простий спортивний інтерес. Багато в чому характер слави залежить від дати його народження. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я В’ячеслав.

Що означає ім’я В’ячеслав

В’ячеслав — давньоруське ім’я. Воно утворене словами “вяче” і «слава» і означає «Самий славний», “що володіє найбільшою славою”.

Старовинні аналоги імені, поширені у деяких народів досі — Венцеслав, Вацлав.

Форми імені Вячеслав

Краткие форми імені:

 • Слава;
 • Славік;
 • Вячик;
 • Вяча;
 • Вячко;
 • Вацусь;
 • Венек.

Скорочена форма Слава ріднить це ім’я з багатьма іншими, як чоловічими, так і жіночими: Ярослав, Святослав, Станіслав, Милослава, Броніслава, Златослава і т. д.

Зменшувально-пестливі форми:

 • Славушка;
 • Славочка;
 • Вячеславушка.

Пишучи вірші про чоловіка з цим ім’ям, можна використовувати такі рими: В’ячеслав-стрімголов, сплав, сильна вдача, Слава — держава, оправа, право.

Церковна форма імені — В’ячеслав.

Транслітерація імені для закордонного паспорта-VIACHESLAV.

По батькові, утворені від цього імені, — В’ячеславович і В’ячеславівна.

Вячеславовичі — вольові, але вперті і норовливі чоловіки. В’ячеславівні незалежні, активні та імпульсивні.

Таблиця: варіанти імені на різних мовах

Мова Пишеться Читається
Англійська Vyacheslav В’ячеслав
Китайська 维亚切斯拉夫 Вей йа кье сілафу
Японська ヴィシャスラフ Вуішасурафу
Німецька Wenzeslaus Венцеслаус
Французька Wenceslas, Venceslas Венсесла́с
Іспанська Venceslao, Wenceslao Венсесла́о
Італійська Venceslao Венчезла́о
Арабська فياتشيسلاف Фьятшіслаф
Чеська Václav, Věnceslav Вацлав, Венцеслав
Польська Wacław, Wieńczysław, Wińczysław Вацлав, Веньчіслав, Віньчіслав
Угорська Vencel Ве́нцель
Болгарська Венцеслав Венцеслав
Українська В’ячеслав В’ячеслав
Білоруська Вячаслаў, Вацлаў Вячаслав, Вацлав

По батькові, які поєднуються з ім’ям

З ім’ям В’ячеслав гармонійно поєднуються такі по батькові:

 • Андрійович;
 • Борисович;
 • Вітальович;
 • Михайлович;
 • Євгенович.

Варіанти ників для соціальних мереж

Створюючи аккаунт в соціальних мережах, В’ячеслав може використовувати такі Ніки:

 • slava;
 • vyacheslav;
 • s1avon;
 • slav4ik;
 • viaseslav.

Святі покровителі В’ячеслава, дати іменин

Святі покровителі чоловіків з цим ім’ям:

 • священномученик і диякон В’ячеслав Луканин;
 • священномученик і ієрей В’ячеслав Закедський;
 • священномученик і ієрей В’ячеслав Інфантів;
 • священномученик і ієрей В’ячеслав Занков;
 • священномученик і ієром В’ячеслав Білогірського Свято-Миколаївського монастиря;
 • страстотерпець князь В’ячеслав Чеський.

Князя В’ячеслава Чеського виховувала його бабуся Людмила в християнській вірі. Він був освіченим, володів кількома мовами. На трон вступив, коли йому було 18 років. Правил справедливо і мудро, намагався поширювати християнство, будував храми. При цьому до Іновірців був милосердним, наприклад, викуповував дітей-язичників, проданих в рабство, скасував смертну кару, заборонив тортури.

Іменини святкують В’ячеслави:

 • 14 січня;
 • 17 березня;
 • 16, 23 і 25 серпня;
 • 11 і 13 жовтня.

На В’ячеслава, 17 березня, дітей ставили на порозі будинку і збризкували їх водою з решета. Вважалося, що це вбереже малюків від лихого ока і зміцнить їх здоров’я.

Характеристика і значення імені В’ячеслав

Позитивні якості:

 • прагнення до лідерства;
 • наполегливість;
 • щирість;
 • патріотизм;
 • готовність захищати скривджених.

Негативні риси:

 • болісно переживає будь-який прояв несправедливості;
 • нерозбірливість у зв’язках;
 • упертість.

Славочка в дитинстві активний, добрий, чуйний і допитливий. Цей хлопчик із задоволенням бере участь в активних іграх і сам затіває різні пустощі. У нього багато друзів. Втім, малюкові іноді буває складно в спілкуванні через його імпульсивності і запального характеру.

З дитинства В’ячеслав відрізняється загостреним почуттям справедливості. Він відкрито говорить правду в обличчя, незалежно від того, хто перед ним: одноліток або дорослий. Хлопчик готовий відстоювати свою думку будь-якими способами: і розмовами, і за допомогою кулаків. Якщо не зуміє захистити скривдженого, може навіть розплакатися.

Аналітичний розум, педантичність і чудова пам’ять допомагають славі в навчанні. Йому легко даються практично всі шкільні предмети. Мало того, хлопчик прагне займатися не тільки на уроках, але й у вільний час, читаючи книги і переглядаючи навчальні відеоролики. Особливо В’ячеславу подобаються точні науки.

Слава–підліток

Юний Слава — справедливий і прямолінійний хлопець. Він розумний і самостійний, навіть коли йому потрібна підтримка, ніколи не попросить про це близьких. Поради батьків для нього важливі, але тільки як рекомендація. Сліпо слухатися дорослих В’ячеслав не стане. Він упевнений, що потрібно самому будувати своє життя, а не бути чиєюсь маріонеткою.

Такий хлопець постійно займається саморозвитком. Слава активно бере участь у різних заходах навчального закладу, так він вихлюпує свою невгамовну енергію. Друзі цінують його чесність, чудове почуття гумору і позитивний погляд на світ. До нього часто звертаються за слушною порадою і реальною підтримкою.

Незважаючи на популярність у однолітків, хлопець сором’язливий і вразливий. Його сильно зачіпає будь-який обман з боку близької людини. Зрада здатна зробити Славу недовірливим і відчуженим. Ускладнює життя юному В’ячеславу також його власна імпульсивність.

Вплив імені на характер і долю дорослого чоловіка

По Борису Хігіру, В’ячеслав гостро реагує на несправедливість. Він може розлютитися, різко звільнитися, сильно поскандалити. Не може контролювати свої спалахи гніву. Такий чоловік надійний, господарський, пунктуальний і відповідальний.

Дмитро і Надія Зима вважають, що енергетика імені ставить В’ячеслава перед вибором: загартовувати характер і реалізувати свою потребу в лідерстві або ж, зіткнувшись з труднощами і розчаруваннями, опустити руки. Втім, зазвичай такий чоловік сприймає будь-яке випробування зі спортивним азартом і долає його.

За версією Менделева, володар цього імені відрізняється консервативністю, м’якістю і товариськістю. Погляди В’ячеслава на світ багато в чому залежать від переконань його оточення. Не любить тривалої напруженої роботи. У такого чоловіка багато друзів і знайомих, він відданий чоловік і люблячий батько.

Таланти та захоплення

Головне захоплення В’ячеслава — спорт. В ньому зосереджено все, що подобається цьому чоловікові: справедливість, чіткі правила, активність, змагальність. Навіть якщо власник такого імені і не досягає успіхів як професійний спортсмен, то регулярні тренування допомагають йому підтримувати себе у формі.

У будь-якій ситуації Слава робить вибір на користь більшої активності. На відпочинку він навряд чи захоче валятися на пляжі і засмагати. Швидше, він піде в гори або візьметься підкорювати хвилі на серфі. Ще одна пристрасть чоловіка — автомобілі.

Кар’єра і бізнес В’ячеслава

Відповідальність, педантичність В’ячеслава допомагають йому досягти успіху в будь-якій сфері. Він любить роботу і віддає професійної діяльності більшу частину свого часу. При цьому у такого чоловіка немає непомірних амбіцій. Головна його мета — сумлінно виконувати поставлені завдання. Втім, від поста керівника Слава відмовлятися не стане.

Начальником власникові такого імені бути складно. Йому важливий розмірений ритм життя і чітка послідовність виконання завдань. Керівнику ж часто доводиться контролювати все і відразу, а також швидко реагувати на зміни. При цьому співробітники цінують В’ячеслава за справедливість, відповідальне ставлення до справи і щирість.

Такий чоловік може побудувати власний успішний бізнес. У цьому йому допомагають чудові здібності організатора. Чесність і вміння відповідати за свої слова дозволяють заслужити високий авторитет у ділових партнерів.

Здоров’я

Через зайву емоційність у В’ячеслава можуть виникнути проблеми з нервовою системою. Йому важливо навчитися заспокоюватися, втихомирювати свої пориви. У цьому йому допоможуть заняття йогою, дихальною гімнастикою або просто регулярні прогулянки на свіжому повітрі і повноцінний сон. Такому чоловікові також варто приділити увагу стану дихальної системи.

Любов і шлюб В’ячеслава

Щирість В’ячеслава, його галантність і енергійність забезпечують йому успіх у жінок. Він із задоволенням користується такою популярністю. При цьому серйозні стосунки заводить з дівчиною, яка підкорює його красою, ерудицією, хазяйновитістю і ніжністю. Такий чоловік готовий шукати свою ідеальну даму серця не один рік.

Слава пристрасний і темпераментний, його інтимне життя цікаве і різноманітне. Володар такого імені воліє жінок розкутих і досвідчених. Не сприймає ніяких заборон і обмежень в сексуальній сфері. До обраниці проявляє надзвичайну ніжність, він уважний до її бажань.

Одружитися В’ячеслав зазвичай не поспішає. Він хоче насолодитися свободою, а потім вже присвятити все життя одній дівчині. Дружина такого чоловіка повинна стати для нього і пристрасною коханкою, і вірним другом, і блискучої господинею. Зазвичай він вибирає в якості своєї другої половини красиву, розумну і незалежну даму. Втім, це не надто підходяща партія для нього. Власникові цього імені буде простіше ужитися з терплячою і спокійною панянкою.

Слава допомагає дружині у веденні домашнього господарства, із задоволенням возиться з дітьми. Йому важливо час від часу давати можливість провести час з друзями, відпочити від сімейного побуту. Такий чоловік здатний на зраду, щоб це запобігти, його дружині важливо залишатися для свого обранця привабливою і бажаною.

Таблиця: сумісність з жіночими іменами

Ім’я Сумісність в любові Сумісність в шлюбі Особливості відносин
Ольга 70% 100% Міцний союз. Жінка підтримує свого амбітного коханого у всьому. Вона веде господарство, а В’ячеслав забезпечує матеріальний достаток сім’ї.
Анна 70% 90% В’ячеслав підкорює Анну активністю і наполегливістю. Такі люди можуть побудувати благополучну сім’ю. Жінка не претендує на лідерство в парі, а Слава піклується про тендітну і ніжну кохану.
Олена 70% 30% Партнерам комфортно разом, у них відмінна сексуальна сумісність. Але непосидючість Олени стомлює В’ячеслава, викликає у нього ревнощі. Через це пара може розлучитися.
Юлія 90% 40% Дівчині важлива самореалізація, успіх в кар’єрі, а чоловікові важливо, щоб кохана підтримувала затишок в домі. Пристрасть, що виникає між ними в перші місяці відносин, не зуміє утримати їх поруч.
Анастасія 90% 60% Обидва партнера активні і життєрадісні. У їхніх стосунках панує взаєморозуміння. Але надмірна емоційність Насті і Слави призводить до численних сварок. Конфлікти здатні зруйнувати їх союз.
Тетяна 80% 80% Цікаві відносини, наповнені пристрастю і яскравими емоціями. Перешкодою на шляху до щасливого шлюбу може стати різниця в інтересах партнерів: Слава прагне до стабільності, а Тетяні потрібні пригоди.
Катерина 70% 40% Партнерів зближують спільні інтереси та оригінальність поглядів. Але щасливого спільного життя заважає незалежність обох. Зате Катя і Слава можуть стати вірними друзями.
Наталія 50% 40% Вразливою дівчині подобається надійний і уважний чоловік. Наталія дарує йому любов і розуміння, але з часом її починає дратувати волелюбність Слави, і вони можуть розлучитися.
Марія 90% 60% Партнери довго придивляються один до одного і не поспішають зближуватися. Такий делікатний підхід до вибору другої половини дає свої плоди — їх союз може стати міцним і благополучним.
Ірина 70% 40% Для такої пари важливу роль відіграє спільне саморозвиток. Це дозволяє Ірі і Славі залишатися цікавими один одному. Каменем спотикання може стати прагнення обох до незалежності.
Світлана 80% 50% Відносини яскравої Світлани і амбітного В’ячеслава складуться тільки в тому випадку, якщо обидва навчаться поступатися другій половині. Тоді цих людей чекає цікаве і насичене спільне життя.
Вікторія 70% 40% Обидва партнера яскраві і незалежні. Вони підходять до побудови відносин з розумом, орієнтуючись не на почуття, а на розум. Але незалежність Вікторії не влаштовує Славу, і вони можуть розлучитися.
Ксенія 80% 50% Пара імпульсивних і темпераментних людей. У їхніх стосунках часто трапляються бурхливі скандали. Якщо вони навчаться шукати компроміси, то зможуть побудувати міцний і стабільний союз.
Дарина 50% 40% В’ячеслав хоче зберегти свою свободу, а Дарина робить все, щоб створити комфортну атмосферу коханому. Згодом її невдоволення накопичується, що може призвести до розриву.
Євгенія 90% 40% Через емоційність і волелюбність таких людей між ними часто спалахують конфлікти. Партнерам для щастя не вистачає взаєморозуміння і впевненості один в одному.
Надія 70% 100% Для цілеспрямованого і емоційного В’ячеслава спокійна і терпляча Надія стає ідеальною другою половиною. Вони можуть стати вірними і люблячими подружжям і зуміють побудувати благополучний союз.
Людмила 80% 30% Відносини Люди і Слави стають полем битви їх непростих характерів. Їх амбітність і незалежність стикається, що призводить до частих сварок. Партнерам важливо навчитися поступатися, інакше розрив неминучий.

Значення кожної літери імені

В — любов до життя, оптимістичний погляд на світ, комунікабельність, чесність. В імені В’ячеслав цих букв дві, тому їх вплив на характер подвоюється.

Я — таким людям важливо підтримувати самооцінку на високому рівні. Їм необхідно відчувати повагу інших людей, але все ж вони не стануть підлаштовуватися під оточуючих ціною втрати власної гідності.

Ч — великодушні і романтичні. Відрізняються твердими моральними принципами, наполегливо відстоюють власні принципи. Готові безкорисливо допомагати іншим.

Е — через незалежність суджень часто опиняються на самоті. Це їх гнітить, адже спілкування таким людям життєво необхідно. Тому вони можуть стати неймовірно нав’язливими.

С — прагнуть до забезпеченого життя, люблять жити у власне задоволення. Можуть бути нерозбірливі в методах досягнення своїх цілей. Відмінні співробітники. Виявляють зайву вимогливість до другої половини.

Л — тонкий смак, творчі здібності. Вміють цінувати красу природи, інших людей, творів мистецтва. Люблять вишукану їжу.

А — активні, цілеспрямовані, лідери в усьому. Прагнуть безперервно розвиватися і вдосконалюватися.

Вісім букв в імені В’ячеслав означають, що такий чоловік схильний до епатажу. Він дуже любить зміни, заради пригод здатний пожертвувати багатьом. Обожнює шокувати оточуючих екстравагантним одягом, сумнівними зв’язками або зухвалою поведінкою. При цьому з ним легко і приємно спілкуватися.

Таблиця: відповідності імені

Характеристика Значення Вплив
Камінь Бурштин Наділяє свого володаря оптимізмом і натхненням, сильною інтуїцією і умиротворенням. Допомагає втілювати задумане, приваблює удачу і захищає від чаклунства.
Колір Коричневий Чуйний, добрий і працьовитий чоловік. Через власну запальність часто потрапляє в різні неприємності. До порад близьких не прислухається.
Число 4 Відрізняються рішучістю, практичністю, наполегливістю. Прагнуть до мети, не звертаючи уваги на перешкоди. Не терплять легковажності, недбалого ставлення до справи, лицемірства. Уникають ризику, не покладаються на удачу, сподіваються тільки на себе.
Планета Марс Володіють сильним характером, дуже наполегливі. Для досягнення мети готові використовувати будь-які засоби. Можуть проявляти зайву запальність, бувають занадто агресивними.
Стихія Повітря Такий чоловік завжди сповнений ідей і задумів, але часу й сил у нього часто не вистачає, щоб реалізувати все задумане. Товариський, допитливий, з чудовим почуттям гумору. Відрізняється ініціативністю і передбачливістю.
Тварина Буйвол У Китаї виступає уособленням спокою, стійкості і творчої сили. Американці його пов’язують з процвітанням і плодючістю.
Знак зодіаку Овен Постійно прагнуть до першості, керівництва, лідерства. Володіють вибуховим темпераментом. Виховані, але надмірно прямолінійні.
Дерево Горіх Символізує достаток, мудрість, залізну волю і таємниці світобудови, надійно приховані від цікавих.
Рослина Верес Уособлює самотність і смуток. Білі квіти виступають символом виконання бажань, а пурпурні — красу. За допомогою вересу відганяють злих духів, нейтралізують магічний вплив, залучають в своє життя удачу і достаток.
Метал Свинець Символ духовного відродження. Вважається, що цей метал оберігає свого володаря від чаклунства і будь-якої негативної енергії.
Сприятливий день П’ятниця
Пори року Літо
Значущі роки життя 14, 38, 52

Коли народився В’ячеслав

Зимовий В’ячеслав відрізняється впертістю, наполегливістю і цілеспрямованістю. Він йде до своєї мети, наполегливо долаючи всі перешкоди. Такий чоловік дуже прямолінійний, що не подобається багатьом оточуючим. Буває надмірно емоційним і запальним. Свій гнів йому контролювати дуже складно.

Слава, народжений навесні, добрий і чуйний. Чуже горе не може залишити його байдужим, такий чоловік завжди прагне допомогти нужденним. У нього багато друзів, і їм він зазвичай приділяє набагато більше часу, ніж власній родині. Незалежний і волелюбний, не потерпить посягань на свій особистий простір.

Влітку народжуються оптимістичні і веселі Вячеслави. Вони легко ставляться до життя, живуть в гармонії із зовнішнім світом. Такі чоловіки володіють працьовитістю, відповідальністю і педантичністю. Завдяки цьому вони багато чого домагаються в робочій діяльності. Сім’я для них є головною цінністю в житті.

В’ячеслав, який народився восени, серйозний і надійний. Відрізняється жорсткою вдачею і безкомпромісністю. Це створює чоловікові чимало проблем у спілкуванні. Втім, змінюватися заради симпатії оточуючих він не стане. У діях і вчинках орієнтується тільки на власні інтереси і принципи.

Таблиця: гороскоп імені

Знак зодіаку Характеристика
Овен Такому чоловікові притаманні добродушність і щирість. Він уважний і турботливий до інших людей. Але імпульсивність і невміння стримувати емоції негативно позначаються на його відносинах з колегами і близькими. Втім, В’ячеславу-Овну багато прощають за добре серце.
Телець Манірний і екстравагантний Слава-Телець зачаровує жінок загадковістю і таємничістю. Але пізніше дами розуміють, що чоловік не зуміє забезпечити їм стабільність і не розлучиться зі своєю любов’ю до свободи. Йому потрібна поступлива дівчина, готова відмовитися від кар’єри.
Близнюки Цей чоловік відрізняється темпераментністю і чуттєвістю. Він підтримує активний спосіб життя і не терпить одноманітності. В’ячеслава-Близнюки приваблює містика, він займається духовними практиками, шукає власне місце в цьому світі.
Рак Нервова система такого примхливого чоловіка слабка і нестабільна. У нього часто бувають напади гніву. Не терпить критичних зауважень, власну думку В’ячеслав-Рак відстоює з надзвичайною впертістю. Не визнає авторитетів, не слухає чиїх би то не було рекомендацій.
Лев Норовливий, наполегливий, вольовий чоловік, який прагне до визнання і слави. Про свої досягнення розповідає мало не на кожному кроці. Любить поговорити, але бесіду найчастіше веде про себе. Жінкам подобається його ввічливість і вміння доглядати.
Діва Для самостійного і прагматичного В’ячеслава-Діви в усьому важлива практична сторона питання. Він малоемоційний, не любить поширюватися про свої почуття, зате на такого чоловіка завжди і в усьому можна покластися. Працьовитий і відповідальний.
Терези З цим щирим і ерудованим чоловіком легко і приємно спілкуватися. Друзі, колеги та рідні цінують В’ячеслава-Терези за відкритість, вірність і готовність безкорисливо допомогти. Втім, іноді він може проявляти неймовірне марнославство і, здавалося б, невластиву йому егоїстичність.
Скорпіон Такий чоловік відрізняється вимогливістю, відповідальністю і скрупульозним підходом до всього. Він прагне будь-яке завдання виконати ідеально, того ж чекає від інших людей. Іноді оточуючим здається, що В’ячеслав-Скорпіон постійно чимось незадоволений і догодити йому просто неможливо.
Стрілець Великодушний і щирий чоловік, який в будь-якій ситуації прагне відстоювати справедливість. Він упевнений, що добро обов’язково має перемагати зло. Ідеалізує оточуючих, через що часто розчаровується. З віком може стати замкнутим і відлюдним.
Козеріг Організований чоловік, відрізняється зібраністю і дисциплінованістю. Терплячий і старанний. Наполегливо прагне до поставленої мети, навіть якщо цей шлях забирає у нього дуже багато сил і часу. Іншим людям довіряє дуже рідко.
Водолій Проникливість і вдумливість — головні риси характеру цього інтелектуала. Справляє враження норовливого і гордовитого чоловіка. Не звик враховувати думку та інтереси інших людей. Відрізняється недовірливістю і підозрілістю.
Риби Чутливий і лагідний чоловік, йому складно приймати важливі рішення, тому він часто йде на поводу у інших людей. В’ячеславу-Рибам вкрай важлива підтримка і турбота близьких людей. Одружується досить рано, причому на сильній і вольовий дамі.

Відомі люди

Відомі чоловіки з цим ім’ям:

 • В’ячеслав Полунін — естрадний артист, клоун-мім, народний артист Росії;
 • В’ячеслав Котьоночкін — режисер-мультиплікатор, творець мультфільму «Ну, постривай!» і багатьох інших;
 • В’ячеслав Бутусов-музикант, вокаліст гурту ” Наутілус Помпіліус»;
 • В’ячеслав Тихонов — актор театру і кіно, народний артист СРСР;
 • В’ячеслав Добринін — радянський і російський композитор, естрадний співак, народний артист Росії;
 • В’ячеслав Зайцев — радянський і російський художник-модельєр, живописець і графік, педагог, професор; народний художник Росії;
 • В’ячеслав Платонов — радянський волейболіст, легендарний волейбольний тренер, заслужений тренер СРСР і РРФСР;
 • В’ячеслав Зудов — льотчик-космонавт СРСР, Герой Радянського Союзу;
 • В’ячеслав Іванов — російський поет-символіст, філософ, перекладач і драматург, літературний критик, педагог; одна з найбільш авторитетних фігур «Срібного століття»;
 • В’ячеслав Володін — російський політик, в минулому — перший заступник керівника Адміністрації Президента Російської Федерації.

Пісні з цим ім’ям: “Лавочка” Світлани Лазарєвої, “В’ячеслав” групи “Король і Шут”, “Слава” віллі Токарєва.

В’ячеслав володіє загостреним почуттям справедливості. Він звик до чесності, прагне жити за правилами. Брехні і лицемірства не прощає нікому. Зрадників такий чоловік назавжди викреслює зі свого життя. З цієї статті ви дізнались значення імені В’ячеслав.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *