Що означає ім'я Василь

Що означає ім’я Василь: походження, характеристика та значення імені

Імена даються нам не просто так. Швидше за все, ще до вашого народження батьки багато думали над цим, намагалися вибрати гарне, цікаве ім’я, яке б підходило до вашого прізвища та по батькові. Але не всі замислюються про те, що те, як нас назвали при народженні, впливає на наш характер, а, можливо, навіть на долю. Кожне ім’я має своє значення, і про це не можна забувати. Спробуємо розібратися в таємницях чоловічого імені Василь. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Василь.

Що означає ім’я Василь

Ім’я Василь прийшло до нас з Давньої Греції, де раніше існувало ім’я Басілейос, пізніше перейшло у форму Василіос. У нинішньому варіанті воно з’явилося в період перських воєн. Згідно з цією версією, ім’я Василь означає “царствений” або “ЦАР”.

Форми імені

Короткі форми імені Василь: Вася, Сюта, Васеня, Василька, Василько, Васяня, Васяха, Васяша.

Ласкаво Василя можна називати Волошка, Васюта, Васюня, Васюра, Васюха, Васюша, Васильюшка.

Ім’я Вася має родинні форми в інших країнах, наприклад, Безіл у Великобританії, Базиль у Франції, Базиліо в Іспанії і Базилиу в Португалії. Крім цього, синонімами є імена Василь, Паси, Базилиус.

При хрещенні Василь може зберегти це ім’я, так як воно присутнє в церковних святцях.

Таблиця: переклад імені Василь на інші мови

Англійська Basil (Безіл)
Корейська 바실리 (Басилій)
Китайська 瓦西裡 (Василі)
Японська バシリー (Василі)
Норвезька Vasily (Василій)
Арабська فاسيلي (Фасилій)
Українська Василь (Василь)
Вірменська Վասիլի (Василі)
Грецька Βασίλη (Василі)
Білоруська Васіль (Василь)
Сербська Василиј (Василій)

Якщо ви хочете написати про Василя вірша, то спробуйте використовувати такі рими: лілій, прізвищ, берилій, зусиль.

По батькові, одержувані з цього імені: Василівна, Васильович.

Згідно з правилами транслітерації, ім’я Василь в закордонному паспорті вказується як VASILII.

По батькові до імені

Найбільш придатними до імені Василь по батькові вважаються Казимирович, В’ячеславович, Глібович, Макарович, Павлович.

Ніки для соцмереж

Нікнейми, які може використовувати Василь:

 • Vαsyα;
 • VanAxeMan;
 • VasyaIssy;
 • Vasyarete;
 • Vสรℽส⚔;
 • VasyaBossy.

Іменини і святі покровителі

Ім’я Василь 117 разів зустрічається в святцях. Іменини цього чоловіка припадають на 1 червня, 5 червня, 10 червня, 12 червня, 14 червня, 20 червня, 21 червня, 23 червня, 1 липня, 5 липня.

Один з відомих святих, що носили це ім’я — Василь Великий. Він народився в 330 році в знатній родині, навчався в Константинополі і Афінах. Після навчання він став прагнути до аскетизму, мандрував у землях Сирії, роздавши свої багатства жебраком. За своє життя Василь побудував кілька монастирів, в яких служили його послідовники.

Характеристика і значення імені Василь

Ім’я Василь було і зараз залишається досить популярним, у зв’язку з чим його дослідженням займалися такі відомі люди, як Ружі, Хигир і Флоренський. Аналізуючи їх роботи, можна коротко охарактеризувати цього чоловіка як людину активного, товариського, довірливого, інтелігентного, володіє лідерськими якостями.

В нумерології імені Василь відповідає число 4. «Четвірки» найчастіше дуже мрійливі, вони ніби трохи відсторонені від світу, але це робить їх ще більш привабливими в очах протилежної статі. Люди з цим числом дуже емоційні і чутливі, вони прагнуть дізнатися якомога більше про світ, який їх оточує. Вони чудові співрозмовники, вміють підтримати розмову на різні теми, мають свою точку зору з будь-якого питання. “Четвірки” є надзвичайно цільними особистостями, так як знаходяться в гармонії зі своїм внутрішнім світом.

Вплив на дитину

Маленький Вася зазвичай відрізняється від інших хлопців. У той час, поки більшість дітей веселиться, грає і бігає по двору, цей хлопчисько росте надзвичайно спокійним і врівноваженим. Він ніколи не пустує, не хуліганить разом з іншими. Він любить проводити час на самоті, йому подобаються спокійні розваги, наприклад, читання книг або настільні ігри.

Найчастіше цей малюк страждає від самотності, так як у нього катастрофічно мало друзів. Він рідко знаходить собі однодумця, який був би таким же врівноваженим і тихим. Вася насилу сходиться з новими людьми, хоча завжди залишається милим і доброзичливим. Він досить розумна і допитливадитина, який найчастіше налаштований оптимістично, але от відкриватися іншим він не може. Навіть у такому юному віці у нього є секрети, які він нікому не розкриває.

Треба сказати, що незважаючи на такі відносини з іншими хлопцями, з сім’єю цей хлопчик досить близький. Він любить проводити час з рідними, саме їм він може довіряти. Батьки душі не чують в цій дитині, адже він ніколи їх не ослухається, завжди ввічливий і слухняний. Водночас з віком характер Васі невблаганно змінюється, що може вже не так радувати маму з татом.

Вплив на підлітка

Василь в підлітковому віці абсолютно не схожий на того тихого і сором’язливого хлопчика, яким він був раніше. Тепер йому хочеться, щоб його життя було наповнене рухом, він не може всидіти на місці, через що шкільні уроки часто стають для нього випробуванням. Водночас вчиться він досить непогано, проявляючи особливу схильність до гуманітарних наук. Він обов’язковий і не буде пропускати уроки без особливої причини, дорожить хорошими відносинами з вчителями.

З одного боку, Вася-підліток стає куди більш доброзичливим і товариським, ніж був раніше. Тепер він без проблем знаходить з оточуючими спільну мову, легко йде на контакт, йому нескладно відкритися іншій людині. З іншого боку, така комунікабельність — лише зовнішнє враження, так як вільний час Василь все-таки воліє проводити на самоті.

Він володіє досить великим спектром талантів: може займатися малюванням, одиночний спортом, співом. Найчастіше він стає вельми успішний у своєму хобі, але це призводить до того, що Вася перетворюється в самовпевнену і гордовиту молоду людину. Він не слухає порад інших людей, сам приймає рішення (не завжди вірні), робить вигляд, що йому не потрібна нічия допомога. В якийсь момент така поведінка може здорово зіпсувати Васі життя.

Вплив на дорослого чоловіка

Дорослий Василь є дуже приємною у спілкуванні людиною. Він з легкістю знаходить з усіма спільну мову, намагається зберігати доброзичливість навіть по відношенню до тих, хто йому не подобається. Він не терпить в людях грубості, дратівливості, безпричинного гніву, хоча бувають періоди, коли цей чоловік і сам стає таким. Він завжди готовий допомогти близьким, ніколи не кине в біді, причому робить це безкорисливо і не чекає того ж у відповідь.

Василь дуже недовірливий і висуває високі вимоги до своїх потенційних друзів. У той же час, якщо він назвав когось своїм товаришем, то це назавжди: чоловік трепетно ставиться до близьких, дорожить дружбою, готовий на все, щоб її зберегти. Зруйнувати її можуть лише обман і зрада: довіряючи іншій людині, Вася не потерпить такого ставлення до себе і поспішить розірвати всі, що їх пов’язувало.

Його можна назвати закритою людиною, адже ніхто і ніколи не може повністю розкрити таємниці його душі. Справжні помисли цього чоловіка заховані глибоко всередині, куди немає доступу навіть найближчим. Незважаючи на те що Василь не любить виділятися з натовпу, він має лідерські задатки і можливість стати головним в будь-якій компанії.

Таланти, хобі

Вася ще з дитинства володіє талантом до малювання, і якщо він збереже його і буде розвивати, той може стати непоганим художником у дорослому віці. Крім того, цей чоловік, як і раніше любить спорт, особливо футбол та хокей, але тепер він частіше не виходить на поле, а спостерігає за матчем з трибун. Такі походи на ігри з друзями стають для Василя улюбленою і дорогою серцю традицією.

Професії, кар’єра, бізнес

У професійній сфері Василь досить впевнений у собі. Він швидко піднімається по кар’єрних сходах, так як дуже старається і сумлінно виконує будь-які доручення. Керівник може пишатися таким співробітником. Незважаючи на наявність лідерських якостей, цей чоловік не ставить собі за мету стати начальником, хоча не відмовиться, якщо йому запропонують таку посаду.

Крім цього, Василь вміє правильно розставляти пріоритети, тверезо оцінює свої можливості, знає, як правильно планувати свою роботу. Саме завдяки цим якостям чоловік виконує будь-які справи точно в строк, отримує лише хороші відгуки про свою працю.

Ця людина може добре проявити себе в будь-якій сфері, але найкраще йому підходять точні і технічні науки, сфера продажів. Він досить винахідливий, тому може спробувати себе на терені інженера, конструктора, вченого.

Побудувати бізнес Василю буде нелегко. Він боїться ризикувати, занадто обачний. Це призводить до того, що він навряд чи отримає прибуток зі свого підприємства. Більш того, він не вміє вибирати партнерів, тому цілком ймовірно, що в підсумку його справа провалиться.

Здоров’я

Вася рідко скаржиться на здоров’я, але у нього є слабкі місця, на які варто звертати увагу. Цей чоловік схильний до нервових перенапруг і виснажень, тому йому дуже важливо дотримуватися режиму сну і відпочинку, не працювати занадто довго (особливо небезпечна довга розумова робота). Не варто зловживати тонізуючими напоями.

Особливу увагу потрібно приділити здоров’ю печінки, кровоносної та ендокринної систем. У Василя є схильність до алкоголізму, тому йому треба стежити за кількістю прийнятого алкоголю. Для підтримки здоров’я йому рекомендовані заняття йогою.

Кохання, сексуальність, шлюб

Василь відчуває себе досить впевнено у відносинах з протилежною статтю, завжди володіє ситуацією при спілкуванні з жінками. При знайомстві він намагається підкреслити свої хороші якості і приховати недоліки, тому найчастіше постає перед дамами в образі сучасного лицаря. Здебільшого дівчата без розуму від Васі, а ось він вибирає партнерку довго, не беручи поспішних рішень. У відносинах на перший план для нього встають довіра, підтримка і щира любов. Він ревнивий, але частіше приховує це.

Сексуальність Василя завжди трохи приглушена, вона ніколи не виходить на перший план. Духовна складова відносин для нього куди важливіше фізичного потягу. Він вміє контролювати свої бажання і може досить довго перебувати у відносинах без інтиму. Водночас він поважає почуття своєї партнерки і завжди прагне в першу чергу задовольнити її.

У сім’ї цього чоловіка найчастіше панує світ і взаєморозуміння. Він вибирає собі в дружини спокійну і порядну жінку, дуже дорожить цим шлюбом. Він здатний миритися з дрібними недоліками своєї другої половинки і не схильний до тиранії: всі питання в цій сім’ї вирішуються шляхом переговорів і обговорень. Василь буде надійною опорою для своєї обраниці, він дуже любить дітей і ніколи не несе в будинок свої особисті проблеми, вважаючи за краще вирішувати їх самостійно.

Таблиця: сумісність імені Василь з іншими іменами

Сумісні в любові Несумісні в любові
Аліса Олена
Галина Ніна
Катерина Тетяна
Злата Надія
Лариса Ірина
Юлія Поліна
Роза Ольга
Анастасія Софія
Жанна Наталя
Людмила Світлана

Ім’я Василь згадується, наприклад, у поемі Олександра Твардовського «Василь Тьоркін».

Значущі роки

Значимі для Василь роки: 12, 36, 44, 67, 70.

Таблиця: відповідності імені

Планета Сатурн, Юпітер
Знак зодіаку Козеріг, Рак
Стихія Повітря
Колір Червоний, синій
Число 4
Рослина Чортополох
Дерево Берест
Тотемна тварина Дельфін, кіт
Камінь Гранат
День тижня Субота
Пори року Літо

Інтерпретація букв в імені

Вивчивши значення кожної окремо взятої літери, ми зможемо краще зрозуміти особливості характеру Василя.

 • В — романтична натура, яка у відносинах часто стає вередливою і вимагає до себе занадто багато уваги. Такий чоловік прекрасно вміє налагоджувати контакти з оточуючими, що допоможе йому у відкритті власної справи. Наділений різними творчими здібностями;
 • А — все життя володар цієї букви в імені сприймає як шлях до виконання своєї глобальної мрії. Він дуже цілеспрямований, наполегливий, готовий багато працювати, щоб стати успішним. Володіє великою силою духу, але імпульсивний. Нездатний на романтику і ніжність у відносинах з протилежною статтю;
 • С — логіку ставить вище почуттів, не схильний до необдуманих рішень, частіше довго розмірковує. Працьовитий, але може багато працювати тільки якщо бачить перед собою чітку мету. Пошуки супутниці життя для цього чоловіка представляють деяку складність, так як він надмірно сентиментальний;
 • І — дуже добрий і нехитрий, не має таємниць і загадок, але цим і приваблює протилежну стать. Він непогано проявляє себе на робочому місці, так як наділений розумом, життєвою мудрістю і проникливістю. Крім того, цей чоловік-справжній фантазер, йому складно зосередитися на реальних речах;
 • Л — може стати успішним у будь-якій сфері, так як не має схильності до чогось певного, але звик багато працювати. Володіє творчими здібностями, але частіше розглядає їх як хобі, а не джерело заробітку. Ненавидить монотонність, йому подобається потрапляти в незвичайні ситуації, з яких він завжди з гідністю вибирається за допомогою логіки;
 • Й — аналогічно значенню букви І.

Про людину на ім’я Вася йдеться в піснях Олександра Розенбаума “Новорічна фантазія”, Олени Понурової “Вася-Волошка”, групи “Руки вгору» ” пісенька №6″.

Ім’я відповідно до пори року

Люди з однаковими іменами, народжені в різні пори року, можуть мати абсолютно різні характерт.

 • “зимовий” – наділений розвиненою фантазією і уявою, він любить не тільки мріяти, але і міркувати про реальні речі. Цей чоловік захоплюється філософією, сам будує багато здогадок про таємниці Всесвіту. Він досить доброзичливий, вміє влитися в будь-яку компанію, так як володіє шармом і талантом подобається всім без винятку. Його не можна назвати активним, йому подобається спостерігати за плином життя, але не бути її частиною. Це досить мудра людина, яка буде прекрасним сім’янином і люблячим батьком;
 • “весняний” – дуже непостійна людина, яка на словах завжди готова допомогти і підтримати, але на ділі їй довіритися складно. Його настрій дуже швидко змінюється, також легко він змінює своє ставлення до людей. Він схильний до депресій, з яких його можуть вивести лише люблячі дружина і діти. Незважаючи на такі особливості, він залишається вірним другом і опорою для своїх рідних. Він товариський, щедрий, Серйозний, ніколи не зможе навмисне образити або зрадити Близького;
 • «літній» — цей чоловік мало спілкується з іншими, вважаючи за краще самотність. Навколишнім він здається егоїстичним і гордовитим, але в глибині душі він дуже часто сумнівається в собі і своїх рішеннях. З такою людиною неможливо сперечатися, так як він нездатний прийняти правоту іншого, не вміє приймати поразки, легко впадає в депресію. Він дуже вимогливий до оточуючих, особливо несолодко доведеться дівчині, яка задумала роздобути його серце. Цій людині життєво необхідні постійна похвала і схвалення;
 • “осінній — вміє знаходити підхід до кожної людини, спілкується з усіма на рівних, через що швидко отримує загальну любов. Він від народження прекрасний психолог, і дипломат, знає, що і коли потрібно сказати, щоб домогтися бажаного. Водночас він прекрасний друг, який нікого не кидає у важку хвилину. Він не зрадить близьку людину і не обдурить його довіру. Найчастіше він пред’являє до оточуючих вимоги, які не може виконати сам. Віддає перевагу пристрасті романтиці, а короткі романи — сімейного життя.

Гороскоп імені Василь

Знак зодіаку, під яким народився Василь, дає нам більш повну характеристику його особистості.

 • Овен – в шкільні та студентські роки проявляє розум і здібності в різних сферах. Його успіхами пишаються вчителі та батьки. У зрілому віці він зможе вибрати будь-який напрямок для професійної діяльності-скрізь доб’ється успіху. Він добрий, життєрадісний і щедрий, але абсолютно не розбирається в людях. Цей чоловік бачить в оточуючих тільки хороше, часто довіряє тим, хто в підсумку його зраджує;
 • Телець — це чоловік, за яким відчуваєш себе як за кам’яною стіною. Він Серйозний, напористий, розважливий і впевнений в собі. Він неспішно йде до своїх цілей і завжди домагається їх. Цій людині дійсно можна довіряти: незважаючи на зовнішню холодність, він добрий, завжди готовий допомогти і нікого не кидає в скрутну хвилину. Він стане прекрасним чоловіком і батьком, який зробить все заради щастя своєї сім’ї;
 • Близнюки — володіє складним характером, іноді здається, ніби в тілі цього чоловіка одночасно мешкають дві різні особистості. З одного боку, він веселий, любить спілкування і розваги, а з іншого — одинак, який не терпить шуму і втручання інших у своє життя. Через таку подвійність він стає дуже вітряним і ненадійним другом. Шукає спокійну і лагідну супутницю, обожнює дітей;
 • Рак — сором’язливий, навіть в компанії близьких друзів частіше мовчить і слухає. Він зазвичай невпевнений у своїх рішеннях, але рад інших теж не слухає, так як вважає, що вони не позбавлені злого умислу. Він хоче проявляти себе творчо, але не знаходить цікавих ідей, тому на перших порах потребує наставника, який відкриє в ньому талант. Йому потрібна сильна жінка, яка буде домінувати у відносинах і вирішувати всі проблеми;
 • Лев — головною життєвою метою робить здобуття влади і величі. Йому хочеться бути головним у всьому: і на роботі, і в сім’ї. З таким чоловіком досить складно спілкуватися, адже він звик маніпулювати оточуючими і навіть не замислюється про те, що можна спілкуватися по-іншому. Він буде прекрасним керівником, але от чоловік з нього вийде поганий: він суворий, бути поруч з ним зможе лише лагідна і спокійна дама;
 • Діва — завжди сповнений енергії і знаходиться в русі, він талановитий і розумний, в його голові щомиті народжується величезна кількість нових цікавих ідей. Водночас цей чоловік дуже суворий і вимогливий до себе і оточуючих. Він не вміє приймати поразку і визнавати свої помилки. Легко впадає в депресію, якщо йому щось не вдається, ця людина взагалі досить меланхолійний;
 • Терези — цей чоловік вважає головним своїм талантом спілкування з людьми, і це дійсно так. Він вміє переконувати і красиво говорити, не вважає негожим маніпулювати оточуючими, якщо це потрібно для досягнення його особистих цілей. У той же час він завжди радий вислухати і підтримати близьку людину. Все це робить його прекрасним педагогом або психологом. В сім’ї у нього зазвичай панують мир і спокій;
 • Скорпіон — завжди представляє загадку для оточуючих. Він прихований, нікому не показує всю справжню натуру. Цей чоловік найчастіше перебуває на самоті, але це його цілком влаштовує. Він не любить галасливих компаній і вечірок, віддає перевагу домашньому затишку. У його самоти є й інша причина – він дуже неврівноважений і просто боїться зірватися на когось з оточуючих;
 • Стрілець — дуже любить спілкування з протилежною статтю, але ось серйозні стосунки створити не поспішає. Його влаштовують короткострокові романи без зобов’язань, так як своєю свободою він дуже дорожить. Завжди знаходиться в пошуку нових відчуттів, тому готовий на будь-які експерименти. Він завжди оточений увагою жінок. В якийсь момент він все-таки вирішить створити сім’ю, але найчастіше таке буває вже в зрілому віці;
 • Козеріг — дуже розважливий і прагматичний, все своє життя присвячує роботі і побудові кар’єри. У його планах немає місця розваг і спілкування з друзями: набагато важливіше заробити якомога більше грошей і отримати гарне становище в суспільстві. Матеріальне ставить вище духовного, це призводить до того, що жінкам поруч з ним нестерпно нудно, хоча вони і відчувають себе впевнено і безпечно;
 • Водолій — дуже весела людина, поруч з яким не буває нудно нікому. Він вважає, що для хорошого життя важливо домогтися розташування всіх і кожного, тому намагається бути милим і доброзичливим, хоча може вдатися до маніпуляції, якщо це необхідно. Вміє підлаштовуватися під обставини і показати себе в кращому світлі, тому ніколи не страждає від недоліку уваги;
 • Риби — наділений чарівністю і шармом, які допомагають йому зачаровувати людей з першого погляду. Всі люблять його за веселу вдачу і красномовство. Він дуже допитливий, любить пофілософствувати і поміркувати над складними питаннями. Природа нагородила його відмінною фантазією та уявою, він романтик, поруч з яким будь-якій жінці не буде нудно. Закохавшись, він віддає відносинам всього себе.

Прикметт

14 січня називають Васильєвим днем. Якщо в цей день ясне небо, то влітку буде великий урожай гороху. Якщо до вечора піднялася віхола, то буде багато горіхів, а якщо вночі на небі багато зірок, то до літа дозріє багато ягід.

13 березня, на Василя, сповідника, обов’язково повинні бути відлига і тепле сонце — тоді і урожай буде хороший.

Відомі люди

Ім’я Василь завжди було популярним в нашій країні, тому можна згадати досить багато відомих людей, що носили його.

 • Василь Шуйський (1552-1612) – російський цар, представник княжого роду, останній з Рюриковичів на російському престолі;
 • Василь Жуковський (1783-1852) — поет, перекладач, критик. Основоположник романтизму в російській поезії, член Імператорської Академії наук;
 • Василь Перов (1834-1882) — російський художник, один з організаторів Товариства Передвижників, автор портретів і картин про життя простого народу;
 • Василь Чапаєв (1887-1919) — учасник Першої світової війни, воєначальник Громадянської війни, герой роману Д. Фурманова і кінофільму братів Васильєвих;
 • Василь Шукшин (1929-1974) – радянський кінорежисер, актор, письменник, заслужений діяч мистецтв РРФСР і лауреат Ленінської премії.

Називаючи свого малюка Васею, батьки дають йому цікаву, хоча часом складну долю. Готуючись до поповнення в сім’ї, вибираючи ім’я для дитини, не варто забувати про те, який вплив вона матиме на життя цієї людини. Але вивчати праці про значення імені буде цікаво і дорослому Василю: так він зможе дізнатися більше цікавого про себе, краще зрозуміти свій характер. З цієї статті ви дізнались значення імені Василь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *