Що означає ім'я Єва

Що означає ім’я Єва: походження, характеристика та значення імені

Ім’я Єва — найдавніше з усіх жіночих імен, адже саме його носила перша жінка на Землі. Воно дійшло до сучасного світу і знову набирає популярність. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Єва.

Що означає ім’я Єва

Ім’я Єва має давньоєврейські коріння, воно походить від імені Хава, що перекладається з івриту як «дає життя» або просто «життя». Євою звали прародительку всіх людей на Землі. У сучасному світі ім’я також переводять як “жива”, “пустотлива”, “рухлива”. У різних країнах можна зустріти аналоги цього імені: Ева, Ефа, Епа або Верба.

Як же з’явилося ім’я Єва? Бог створив жінку, щоб першому чоловікові на Землі — Адаму — не було нудно одному, і покарав йому самому придумати їй ім’я. Тоді Адам назвав її Євою.

Форми імені

У імені Єва немає короткої форми, проте воно має зменшувально-пестливі форми: Євочка, Євочка, Ефі, Євка, Евіта.

У імені Єва є кілька споріднених імен, для яких воно вважається короткою формою: Євангеліна, Євгенія, Євніка, Євдокія. Для чоловічих імен Евстигней і Конон воно також є короткою формою.

Церковний варіант імені звучить аналогічно: Єва. Ім’я зустрічається в священних біблійних писаннях, тому брати інше ім’я при хрещенні не потрібно.

Транслитерация імені: Eva.

Ім’я Єва добре поєднується з такими по батькові, як Олександрівна, Аркадіївна, Андріївна, Едуардівна, Яківна, Борисівна, Григорівна, Євгеніївна, Максимівна, Микитівна.

Ніки для імені Єва: Eve, Первая_Женщина, Ева, Ів.

Таблиця: ім’я Ева на інших мовах

Мова Написання Транслітерація
Англійська Eve Eve
Китайська 前夕 Qiánxī
Японська イヴ Ivu
Вірменська երեկո yereko
Хінді ईव Īva
Українська Єва Єва
Грецька Εύα Év̱a
Іспанська Evita Evita

Іменини та святі покровителі імені Єва

Ще не так давно ім’я Єва не було вписано у православних святцях, але в двохтисячному році до лику святих була зарахована ігуменя Єва, яку в миру звали Акилиной Василівною Павловою. Жінка була настоятелькою Пензенського Свято-Троїцького монастиря, і була страчена в 1937 році за контрреволюційну агітацію.

Днем пам’яті святої Єви є двадцять сьоме серпня. Цього ж дня і святкують іменини люди з ім’ям Єва. У католицькій вірі іменини Єви припадають на п’ять дат:

  • 5.01,
  • 11.03,
  • 2.06,
  • 24.12,
  • 31.12.

Характеристика та значенн імені Єва

Ім’я Єва дуже сильне і завжди асоціюється з першою жінкою на Землі і її долею. Тому деякі батьки бояться називати так свою дочку. Але це марно, адже ім’я дійсно красиве і могутнє.

Як Ім’я Єва впливає на характер дитини

Маленька Єва завжди життєрадісна, активна і добра. Вона здається слухняною і милою, не доставляє проблем мамі з татом, за винятком частою застуди. Єва часто дуже схожа на матір, росте красивою, але примхливою дитиною. Хоча з першого погляду так не скажеш, адже маленька дівчинка показує свій норов тільки перед тими людьми, які не здатні їй відмовити і зроблять так, як вона захоче. Завзятість і наполегливість — основні характеристики дівчинки, що носить ім’я Єва.

Єви володіють хорошими здібностями в навчанні, але їм це заняття нецікаво. У них є кілька улюблених предметів, а до решти вони відносяться поверхово. Особливою любов’ю користується фізкультура. У дівчаток дуже багато талантів: вони добре співають, мають пластичність, щоб займатися гімнастикою або танцями, пишуть вірші.

Дівчаткам дуже подобається, коли їх хвалять і захоплюються ними і їх красою, про яку вони знають з самого дитинства.

Характер і доля дорослої людини

Доросла Єва — особистість сильна, вольова, що володіє відмінним самоконтролем. Вона має стриманий і врівноважений характер, строга до оточуючих, але досить товариська і весела.

З теорії Менделєєва, жінки з ім’ям Єва легко вписуються в будь-який колектив, надійні, активні і з радістю приходять на допомогу. Вони розумні і спритні, не терплять фамільярного і вульгарного ставлення до себе.

Теорія П. Руже щодо жінок з ім’ям Єва повідомляє, що вони відносяться до холеричного типу людей з важким характером. Також мають характеристики інтроверта — замкнуті, самовпевнені, потайливі. На думку Руже, Єви — жінки, які люблять працю, але заздрісні і злегка похмурі. Єва володіє хорошим інтуїтивним чуттям, але не використовує його. Вона дуже образлива і вразлива, не здатна захистити себе, проте коли ображають її близьких, вона завжди прийде на допомогу і заступиться за них.

Головною рисою Єви є чуттєвість, що відрізняє її від інших жінок, повідомляє теорія Б. Хигир. Жінки, названі цим ім’ям, ревниві, непередбачувані і конфліктні. Чоловіки їх люблять за “ненудний” характер. Єва ні за що не пробачить чоловіка, який їй зрадив. Вона гостинна, любить чоловічу увагу. Ніколи не сидить склавши руки, захоплюється подорожами і активним відпочинком. Зовнішні характеристики: худа, світле волосся, ретельно підбирає гардероб, в одязі віддає перевагу чорним і червоним відтінкам. Їй подобається читати модні журнали, романи і детективи. З кіно віддає перевагу телевізійним серіалам і романтичним фільмам.

Таланти і кар’єра

За теорією Менделєєва, Єва здатна досягти вершини в будь-якій професійній діяльності. Вона ні за яких умов не вплутається в сумнівну справу, з огляду на те що володіє високим інтелектом і умінням аналізувати. Завжди має власну думку, яку складно змінити.

За теорією Руж Єви створені для таких професій, в яких необхідно викладатися «на всю». Однак ще більше вони підходять на роль матері сімейства. Євам подобається проводити час з дітьми або за кимось доглядати, тому з них виходять хороші лікарі, медичні сестри, вчителі та вихователі.

З теорії Хигир Єви схильні до таких професій, як лікар, секретар, вчитель, перекладач, кравець, перукар. Не вміє з розумом розпоряджатися грошима, часто витрачає їх даремно.

Здоров’я

Можна вважати слабкими сторонами кишечник, шкіру і легені. Буває, що дівчина схильна до повноти і ожиріння. Також є проблеми з тиском. Скритність характеру і придушення своїх емоцій призводить до появи у Єви депресії і проблем з психікою. Щоб цього уникнути, слід навчитися розслаблятися і давати вихід емоціям, знайти заняття, яке буде до душі.

Любов і сім’я

Чоловіків завжди цікавлять жінки, що носять ім’я Єва. Вони, в свою чергу, спокушають і дражнять протилежну стать. Єви кокетливі, часто закохуються і вередують. З теорії Хигир, навколо Єви завжди багато шанувальників, яких вона тримає на відстані. Ретельно вибирає собі супутника життя, проте може вступити в інтимні стосунки вже при першому знайомстві. У Єви мінливий характер: вона може довго жити з одним партнером, але бувають такі періоди, коли починає міняти супутників як рукавички. Вона цінує в чоловіках делікатне, чуйне і ніжне ставлення до себе. Заміжня буває не один раз, часто не зберігає вірність в шлюбі, легко зізнається в цьому чоловікові.

Стільки значень в імені Єва: головні почуття, жінка перша, пристрасть і бажання в імені етомслілісь воєдино як би дуплетом!

Сім’я для неї дуже важлива. Вона віддасть перевагу її кар’єрному зростанню. Однак зі свекрухою відносини складатися не будуть, як і з багатьма іншими родичами. Незважаючи н аце, Єва завжди буде захищати свою сім’ю і її інтереси.

Єва-хороша господиня і мати. У неї є кулінарні таланти. Дітей буде виховувати в любові, але в строгості.

Таблиця: сумісність деяких чоловічих імен з ім’ям Єва

Чоловіче ім’я Сумісність в любові Сумісність в шлюбі Характер відносин
Олександр 70% 90% Єва і Олександр дуже люблять проводити час разом. Вони піклуються один про одного, а після появи дітей любов поширюється і на них.
Олексій 80% 90% У цієї пари немає пристрасті у відносинах, зате багато спільних інтересів. В подальшому з’являється і любов. Вони бачать один в одному тих, ким є насправді, тому в шлюбі подружжя не очікує «неприємних сюрпризів».
Андрій 100% 60% У Єви та Андрія виходять дуже яскраві і пристрасні стосунки. Однак ніхто з них не звик поступатися іншому, що не дуже добре для сімейного життя. До того ж обидва ревниві, що викликає постійні сварки і скандали.
Сергій 50% 80% При першій зустрічі вони не звернуть один на одного уваги. Однак після кількох побачень і тривалих розмов вони можуть стати більш близькі.
Євген 60% 100% Єва і Євген володіють високою самооцінкою і блискучим розумом. У їхніх стосунках буде присутня взаємоповага і трепетність. Партнери будуть цінувати і дорожити один одним.
Дмитро 90% 60% Пара відрізняється яскравістю і хорошим смаком. Однак Єва буде незадоволена відсутністю фінансової стабільності у відносинах, внаслідок чого може статися розрив.
Михайло 100% 70% У цієї пари вийде хороший союз. Тут є і любов, і повага, і дружба. Їм добре один з одним у всіх сенсах. Однак вони постійно борються за лідерство у відносинах.
Юрій 90% 60% Союз Єви і Юрія досить міцний. Тут є і романтика, і пристрасть. Однак у сімейному житті не все так гладко: партнери будуть весь час змагатися за лідерство, що провокуватиме сварки і розбіжності.
Олег 80% 80% Олег завжди зможе підтримати Єву в будь-якій ситуації, що вона дуже цінує. У відносинах присутні ніжність, ласка і турбота. Тут повне рівноправність партнерів, ніхто не намагається стати лідером і диктувати свої умови.

Інтерпретація букв в імені Єва

Е-буква означає Бажання самовиражатися, обмінюватися ідеями, вміння входити в світ вищих сил.

В-буква характеризує людину, як комунікабельного, люблячого життя і природу. Буква» в ” присутня в імені творчих людей, що дивляться в майбутнє.

А-буква символізує початок чого-небудь, бажання діяти, досягати фізичного і духовного комфорту.

Таблиця: відповідності для імені Єва

Планета Сатурн
Знак зодіаку Овен
Стихія Вогонь
Число 1
Колір Зелений, червоний
Метал Золото
Тотемна тварина Голуб, лань
Рослина Лілія
Дерево Фінікова пальма
Камінь Рубін, нефрит
Пори року Літо
День тижня Неділя

Характеристика імені Єва відповідно до пори року, в яку народжена людина

Єва, яка народилася взимку, суперечлива, їй складно ужитися з оточуючими і родичами. Вона кілька раз виходить заміж, народжує переважно хлопчиків.

Жінки, названі ім’ям Єва і народжені влітку, мають м’який характер, уважністю до рідних і близьких, народжують зазвичай дівчаток.

Осінні Єви володіють хорошим терпінням, здатні легко прощати образи.

Єви, що з’явилися на світ навесні, обдаровані високим інтелектом і різким, стрімким характером.

Таблиця: гороскоп імені Єва

Овен Єва-Овен спокійна і врівноважена зовні, але всередині вирують пристрасті. Це вперта, вольова і діяльна жінка, яка завжди йде вперед. Самоствердження — важливий момент на шляху Єви-Овна. Досить часто вона не бере до уваги думку оточуючих, цікава і нестримана. Абсолютно не здатна на підлість і обман. Єва-Овен — співчуваючий і турботливий чоловік, люблячий дарувати подарунки. Володіє бажанням жити і оптимістичним настроєм. Вміє цінувати гроші і незалежність. Бажає роздобути лідерство в будь-якому колективі, з нею складно конкурувати навіть у сімейному житті.
Телець Володіє залізною волею і в той же час жіночністю і чуттєвістю. У неї завжди чіткі цілі і ясні думки. Володіє спокійним характером, стриманістю. Єва-Телець здатна справити враження на оточуючих, не бореться за лідерство з чоловіками, педантична. Не любить вульгарність, ледачих і неуважних людей. З фінансами проблем не має, завжди здатна забезпечити собі безбідне існування. Єва-Телець не скаржиться на труднощі і здатна стати підтримкою для свого супутника.
Близнюки Тактовна, відкрита, вміє дружити. З нею весело проводити час. Єва-Близнюки інтелектуальна, романтична і доброзичлива. У неї багато інтересів, але всі вони поверхневі. Все життя вона шукає змін, пізнає нове. Абсолютно позбавлена терплячості і сталості. Може жити подвійним життям, схильна до брехні. Має проблеми з грошима, адже заробляти їх вона не любить, боїться труднощів. Не вміє справлятися зі своїми почуттями. Чоловікові Єви-Близнюки постійно доведеться бути напоготові, підтримувати до себе інтерес і забезпечувати сім’ю самостійно.
Рак Єва-Рак ранима, сором’язлива і скромна. Ця жінка не любить пильної уваги до своєї персони. Має мало друзів, але зовсім не сумує від цього, так як любить проводити час на самоті. Конфлікти для неї страшні, вони можуть перерости в депресію. Свої проблеми Єва-Рак завжди перебільшує. Водночас вона розважлива і прагматична, схильна відкладати фінанси “на потім”. Доходи завжди більше витрат. Свого Єва-Рак ніколи не віддасть, а на чуже навіть не подивиться. Жінка дуже терпляча, здатна довго чекати і обов’язково чекає самого кращого. кар’єра її не цікавить, їй куди більше подобається проводити час з сім’єю.
Лев Трудолюбива, але конфликтна. Дуже любить керувати, приймає любов і захоплення як належне. У неї хворобливе зарозумілість, не терпить критики, агресивно реагуючи на неї. Безгрошів’я здатне викликати у Єви-Лева важку депресію. Жінка дуже працездатна, але втрачає дисциплінованість в складних ситуаціях, та до того ж їй притаманна лінь. Відмінно справляється з роллю дружини і мами, вона вірна чоловікові, але любить отримувати компліменти і від сторонніх чоловіків.
Діва Творча натура, вона чарівна, сором’язлива, не стане плакати при перших труднощах. Не виносить занудства і удавання. Вона не вірить в інтуїцію, керується тільки здоровим розумом. Вона володіє такими якостями, як завзятість і працьовитість, здатна надати підтримку нужденному. У той же час скупа і вперта, нудна і жорстока до всіх, в тому числі і до себе. Абсолютно неконфліктна, вміє працювати в команді. Гроші витрачає з розумом, відкладає на «чорний день». В шлюбі надійна і вірна, з неї виходить хороша мати і дружина.
Терези Жінка цікава в спілкуванні, розумна, доброзичлива і чарівна, хоча злегка невпевнена в собі. Будь-яким способом уникає конфліктів, залежить від громадської думки, внаслідок чого намагається справляти хороше враження на оточуючих. Єва-Терези ніколи не стане принижуватися і відступати від власних принципів. Боїться відповідальності і всіляко її уникає. Володіє блискучим розумом, любить отримувати нові знання, цікавиться психологією. Єва-Терези здатна майстерно зберігати рівність сили і м’якості в своєму характері. Труднощі її не лякають, вона здатна поодинці з цим впоратися, не просячи допомоги навіть у чоловіка, якого вона шалено любить.
Скорпіон Єва-Скорпіон недовірлива, мовчазна і потайлива жінка, володіє хорошою інтуїцією. Має відмінну силу волі, інтелект, емоційність, проте схильна до саморуйнування. Все завжди сприймає всерйоз, не любить слабкість в людях. Ніколи не обманює, добра до людей. Абсолютно не прислухається до чужої думки, тому часто конфліктує і сперечається зі сторонніми і близькими людьми. Мріє про сім’ю, але жити з нею не так-то просто. Заради близьких Єва-Скорпіон здатна на багато що, вона не буде змагатися з чоловіком, стане опорою і підтримкою для нього.
Стрілець Не вміє брехати, вона м’яка і добра до всіх. Їй необхідні визнання і розуміння. Загострене почуття відповідально за все і всіх. Однак з родичами вона холодна. Гроші не мають для неї значення, головне — це незалежність і свобода. Єва-Стрілець занадто вразлива перед зовнішнім світом, вона наївна, схильна все ідеалізувати. В роботі успішна, легко сходиться з людьми, може стати справжнім лідером. Щаслива буде тільки в другому шлюбі, коли стане більш мудрою і терпимою.
Козеріг Совість і честь дуже важливі для Єви-Козерога. Вона чесна, відповідальна, честолюбна, старанна і організована. Завжди рухається до вершини своїх цілей, не звертаючи уваги на перешкоди. Самовпевнена, обережна, самостійна. Головна мета в житті — незалежність, до якої вона йде, долаючи всі тривоги і турботи. Єва-Козеріг володіє нудним, потайним, похмурим характером. Вона може задовольнятися тим, що є, боїться серйозних змін, тому практично ніколи не змінює роботу. Чоловік повинен підтримувати її в прагненнях, інакше шлюб буде невдалим.
Водолій Чарівна, дотепна, харизматична, вміє вибудовувати відносини. Рішучість і впертість допомагають їй досягти успіху в кар’єрі і матеріальній стабільності. Не любить лестощів, завжди рада змінам і новим зустрічам. Запросто знаходить спільну мову з різними категоріями людей. Єва-Водолій має унікальні творчі погляди, створює нові проекти і речі. Свобода — найважливіше для Єви-Водолія. Чоловік не повинен заважати і обмежувати її, вона не створена для того, щоб сидіти вдома і вести господарство.
Риби Живе в далекому від дійсності світі. Жінка схильна все ідеалізувати і фантазувати. Володіє надчутливої натурою, пливе за течією, ні з ким не конфліктує, дуже гостро реагує на чужі думки і почуття. Найважче для неї — позбутися своєї боязкості і не впасти в депресію. Володіє великими талантами і старанністю, тому може домогтися успіху в кар’єрі. Любить витрачати гроші, але не любить їх заробляти. Створена для сімейного життя і материнства.

Ім’я Єва — красиве і стародавнє. Нареченная їм дівчинка, буде впертою, але талановитою. А доросла Єва буде домагатися своїх цілей, мати успіх у чоловіків, побудує гарну кар’єру і стане хорошою матір’ю і дружиною. З цієї статті ви дізнались значення імені Єва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *