Що означає ім'я Катерина

Що означає ім’я Катерина: походження, характеристика та значення імені

Ім’я Катерина популярне в усьому світі. Це ім’я давали своїм героїням Вільям Шекспір, Веніамін Каверін, Микола Некрасов, Микола Островський, Лев Толстой. Воно наділяє жінок унікальними рисами характеру. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Катерина.

Що означає ім’я Катерина

Катерина перекладається з грецької як “вічно чиста”, “непорочна”. Це найбільш ймовірна теорія. Є й сумнівні: як версія про зв’язок імені з еллінською богинею мороку і чаклунства Гекатою ((грец. Ἑκάτη).

Транслітерація, ніки, короткі і зменшувально-пестливі форми

При оформленні закордонного паспорта, замовленні товару в онлайн-магазині або бронюванні номера в готелі може знадобитися написання імені в транслітерації: EKATERINA.

Для соціальних мереж можна використовувати подібні ніки: ღLady Katღ, ۩katyusha۩, ιιllιlι.ιl.KATYA.ιιllι, Ekaterina2018.

Зменшувально-пестливі форми цього імені:

 • Катеринка;
 • Катериночка;
 • Катеришка;
 • Катя;
 • Катенок;
 • Катуня;
 • Катуся;
 • Катюля;
 • Катюня;
 • Катюся;
 • Катюша.

Скорочені варіанти: Катря, Катюра, Катюха, Катя, Катяха, Катяша, Ріна.

Синоніми: Катаріна, Катерина, Катріна, Кетрін.

Відповідні по батькові

Добре поєднуються з ім’ям Катерина по батькові, утворені від імен грецького походження: Олександрівна, Олексіївна, Василівна, Денисівна, Костянтинівна.

У батькові міститься генетичний код, що передається з покоління в покоління.

Борис Хигир у книзі «Жіночі імена та по батькові» зазначає, що Катерина Давидівна має чоловічими рисами характеру, любить побалакати, чудово готує і обожнює приймати гостей. Катерина Марківна рвучка, владна, непередбачувана, не сприймає чужі поради, часто свариться з друзями. Для Катерини Миколаївни на першому місці сім’я.

Свята покровителька, дати іменин Каті

Святою заступницею Кать є великомучениця Катерина Олександрійська. Вона жила в епоху гонінь на християн. Віруючі звертаються до неї з молитвами в час важких пологів.

Раніше в Катеринин день влаштовували гонки на санях, а ввечері ворожили.

У дівчаток і жінок з ім’ям Катерина не один день ангела в році: 5 і 17 Лютого, 20 березня, 7 і 17 грудня.

Таблиця: імя Катя, Катерина на інших мовах

Мова Написання Транскрипція
Англійська Cathe(а)rine, Kathryn, Katrina Кетрін, Катріна
Валлійська Catrin, Caitlin Катрін, Кайтлін
Білоруська Кацярына Кацярина
Грецька Αικατερίνη, Κατερίνα Екатеріні, Катерина
Ірландська Catriona, Caitlín, Caitria Катріна, Катлин, Катруся
Іспанська Catalina, Catarina Каталіна, Катаріна
Китайська 叶卡特琳娜 [Kǎisèlín]
Корейська 캐서린 Кесолін
Німецька Kat(h)rin, Catherina, Katia Катрін, Катерина, Катя
Норвезька Cathrine, Karine, Karen Катрін, Карині, Карен
Польська Katarzyna Катажина, Катаржина
Румунська Ecaterina, Cătălina Екатеріна, Каталін
Українська Катерина, Катря Катеріна, Катря
Фінська Kat(a)riina, Katri Кат(а)рина, Катрі
Японська 公平里 Кясарін

Вплив на долю і значення імені Катерина

Катерина принципова, намагається завжди чинити правильно, говорити правду. Брехня вважає марною тратою часу, джерелом зайвих проблем.

Згодна з тим, що Катерини справедливі, чесні дівчата. Всі мої знайомі Каті прямолінійні, розумні, дуже красиві. З ними цікаво спілкуватися. У них про все є своя думка. Але найбільше ціную їх за щирість і загострене почуття справедливості.

Характеристика імені Катя з точки зору різних дослідників

Ім’я Катерина дуже популярне, тому його описують багато дослідників імен.

Борис Хигир пише, що зовнішність жінки, названої цим ім’ям, оманлива. Катя-працьовита, напориста кар’єристка, але досягти вершин їй заважає невпевненість в собі, яку леді ховає за нахабством і зухвалістю. А також, намагаючись здаватися більш розкутою, вільною від забобонів, Катерина може випити зайвого на вечірці або почати багато курити. Чоловік в ній не чает душі, хоча господиня з Каті далеко не першокласна. Виховання дітей їй дається нелегко.

Дмитро і Надія Зима говорять про широту і рухливість енергетики імені Катерина. На його характеристики помітний вплив надав образ імператриці Катерини Великої. Якщо Катя відчуває, що не відповідає мощі свого імені, то її самолюбство може стати болючим. Якщо вдасться позбутися бажання самоствердитися за всяку ціну, Катерина доб’ється успіху в бізнесі і в особистому житті.

Автори виділяють два типи Катерин: замкнуті, нерішучі і веселі, балакучі, що не дають спуску кривдникам. Відмінності пояснюються методами виховання.

Л. Н. Цимбалова виділяє визначальні риси Катерини: блискучий розум, самолюбство. Поведінка Каті залежить від настрою. З труднощами дівчина справляється самостійно, не вдається до допомоги оточуючих. Якщо проблема не вирішується, може виплеснути гнів на рідних.

П. А. Флоренський вважав ім’я Катерина жіночим доповненням імені Микола.

Інтерпретація значень кожної з букв в імені

Всі букви в імені Катерина володіють певним смисловим і емоційним відтінком:

 • «Е» наділяє особистість одночасно простотою душі і амбітністю, а також балакучістю, проникливістю.
 • “К — загадковість, вміння зберігати чужі таємниці, працьовитість, сила волі, витривалість, перфекціонізм.
 • «А» — активність, енергійність, цілеспрямованість, задатки лідера, організаторські здібності.
 • «Т» — пристрасть до різноманітності, розвинена інтуїція, емоційність, творчі таланти, любов до істини.
 • «Е» – повторюючись, літера “е” підсилює якості, властиві першій букві цього імені.
 • «Р» — вірність даному слову і життєвим принципам, прагнення доводити почате до кінця, азартність, вміння бачити суть речей, не обманюючись красивим фасадом.
 • «І» — тонка духовність, вразливість, миролюбність, прекрасний смак.
 • «Н» — критичний склад розуму, вміння приймати зважені рішення, розбірливість у зв’язках: як в любовних, так і в дружніх.
 • «А» в кінці-образливість, невміння приймати критику на власну адресу, зарозумілість, примхливість.

Дитинство

Маленька Катя активна, розважлива, товариська, легко заводить друзів. В іграх Катенька завжди заводила. Говорити і читати вона починає рано. Дівчинка амбітна і марнославна, прагне бути у всьому першій: спочатку в садку, після-в школі. Як кращу і найвідповідальнішу ученицю, дівчинку часто вибирають старостою класу.

Недоліки характеру дівчинки: примхливість, образливість, марнославство.

Юність і доросле життя

В юності оточення Каті складають здебільшого слабохарактерні, ведені люди, які бачать в ній лідера, а не друга. Через звичку різко судити про людей, відсутність такту Катерина часто відштовхує тих, хто міг би стати їй справжніми друзями. Вона не визнає над собою нічиєї авторитету.

Значущими роками для Катерини є ті, де містяться числа 16, 24, 32, 40, 48, 56, 64, 72, 80, 88, 96.

Доросла Катерина вчиться згладжувати конфлікти, стає дипломатичною, відточує ораторське мистецтво. Вчиться стримувати свій бурхливий темперамент, у неї проявляються організаторські задатки. Її популярність зростає, до неї починають тягнутися сильні люди. Справи йдуть в гору.

Здоров’я

У Каті міцний імунітет, але є проблеми з рівнем гормонів. Здоров’я погіршується в період статевого дозрівання. У цей час потрібно ретельно стежити за самопочуттям дівчинки.

Робота і хобі

Катерині по плечу будь-яка робота. Жінки з цим ім’ям стають журналістами, телеведучими, керують інженерними та економічними відділами. Катерина — цінний співробітник. Вона виконавча і активна, працює на результат, якщо чує власну вигоду.

Любов і шлюб

Особисте життя Катерини складається непросто. Відносини в молодості-низка розчарувань, розлук, сварок і примирень. Деяких відлякує важкий характер Катерини. Вона знаходиться у вічному пошуку ідеалу — благородного, сильного, поступливого лицаря.

Незважаючи на шалену популярність у протилежної поля, Катя мало кому вирішується довіритися настільки, щоб впустити його в своє життя. Догодити цій жінці складно. У чоловіка вона прагне знайти опору, близького за духом людини.

Нерідко Катерини одружуються з розрахунком, але цікавлять їх не одні гроші. Чоловік повинен ставитися до неї як до принцеси: балувати, задаровувати щедрими подарунками. Але і їй варто піклуватися про свого прекрасного принца, що зберегти міцність уз.

Чим більше однакових приголосних в імені жінки і її коханого, тим краще їх сумісність.

Таблиця: сумісність з чоловічими іменами в любові і шлюбі

Сумісність в любові Сумісність в шлюбі Невдалі стосунки
Олександр Олексій Вадим
Борис Андрій Василь
Григорій Антон Всеволод
Дмитро Артем Ізяслав
Євген Віталій Микола
Матвій Денис Олег
Микита Кирило Пилип
Руслан Максим Яків
Семен Марк
Сергій Петро

Вплив на ім’я пір року

Катерина, народжена восени, серйозна, вимоглива, розважлива, сильна, вперта, справедлива. У цієї романтичної і сексуальної леді немає відбою від шанувальників, але звичка все контролювати може зіпсувати відносини.

Зимова Кет неговірка, вона не любить поспіх і суєту. Схильність до інтриг, гординя, самолюбство заважають жінці створити міцний союз. Однак для близьких вона готова на все.

Весняна Катя — домосідка, вона не любить ходити в нічні клуби, на вечірки, зате із задоволенням приймає гостей у себе. З друзями спілкується регулярно, але тримається дещо відсторонено. Заміж виходить зазвичай пізно — довго не може знайти відповідного партнера. Коханий чоловік і діти стають для неї центром всесвіту. Якщо не виходить завести свою дитину, Катерина не проти усиновлення.

Катюша, що з’явилася на світ в один з літніх місяців, ніколи не сидить на місці, в дитинстві вона справжня єгоза. Чоловіків приваблюють в жінці Краса, комунікабельність, енергійність, впевненість у собі. Чоловік не чує в Катерині душі.

Гороскоп імені Катя

Кожен знак зодіаку надає на розвиток особистості певний вплив. Це пояснює, чому носії одного імені часом володіють кардинально протилежними рисами характеру.

Овен, Телець, Близнюки, Рак

Катерина зі знаком Овна твердо знає, чого хоче від життя, і наполегливо домагається поставленої мети. Але імпульсивний характер іноді заважає дівчині мислити раціонально, в результаті вона робить серйозні помилки.

Телець — дама акуратна, відповідальна, здатна перевернути світ. Її цінують колеги і начальство. Завоював її чоловік вважає себе переможцем, не розуміючи, що потрапив в спритно розставлені мережі.

Близнюк активна, дотепна, кмітлива, собі на думці. Знайомі часто порівнюють її з хитрою лисичкою. Катя цього знака легко заводить знайомства, але через часті переїздів не встигає ні з ким по-справжньому зблизитися.

Рак романтична, ніжна, емоційна і чоловіка шукає під стать. Вона стає зразковою дружиною. Жінка цінує спокій і стабільність, в тому числі матеріальну. Не любить галасливі компанії.

Лев, Діва, Терези, Скорпіон

Левиця — пристрасна, палка натура. Говорить в очі все, що думає. Прагне заводити корисні знайомства з корисливих міркувань. Вміло маніпулює людьми. Далеко не кожен хлопець здатний перебувати поруч з такою жінкою довгий час.

Діва практична, впевнена в собі, цілеспрямована, егоїстична. Чужа нерішучість її дратує. Вона швидко підіймається по кар’єрних сходах. Поступитися керівну роль у відносини може тільки рішучому, темпераментному партнеру.

Терези — оптимістка, мрійниця. Вона м’яка, скромна, щира. Другу половинку зустрічає після низки коротких романів.

Скорпіон запальна, колюча. З нею важко спілкуватися, у неї мало або зовсім немає друзів. Ніжною і чуйною буває лише з дорогими людьми. Чоловіку цієї жінки слід запастися терпінням і силою духу.

Стрілець, Козеріг, Водолій, Риби

Стрілець — безжурна, яскрава дівчина. Помилки вважає цінним життєвим досвідом, тому вони рідко вибивають її з колії. Не прощає зради, зради.

Козеріг володіє відмінним почуттям гумору. Її настрій мінливий: веселість може в одну мить перетворитися на злість. Серйозних відносин уникає, вважає за краще короткі романи без зобов’язань.

Перші сторублеві купюри називалися “катеньками” —  на них зображувався портрет Катерини II.

Водолій романтична, мрійлива красуня. В очікуванні зустрічі зі своїм ідеалом забраковує одного залицяльника за іншим. Їй краще одній, ніж з ким потрапило, як і радив Омар Хайям.

Риби шукають в чоловікові надійність і розуміння. До заміжжя чоловіків змінюють як рукавички. Вчинки дівчини цього знака продиктовані раціональність і ощадливістю.

Таблиця: астрологічна символіка

Символ Відповідність
Сприятливий день Четвер
Пори року Осінь
Дерево Кедр
Знак зодіаку Стрілець
Камінь-талісман Хризоліт, яшма
Метал Олово
Планета Юпітер
Рослинний символ Лотос
Стихія Вогонь
Колір удачі Жовто-зелений
Тварина Лебідь
Число імені 8
Колір імені Синій

Катерина входить до двадцятки найпопулярніших імен України. На характеристики цього імені впливають пори року, знаки Зодіаку, покровительствуюча планета і інша астрологічна символіка. З цієї статті ви дізнались значення імені Катерина.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *