Що означає ім'я Жанна

Що означає ім’я Жанна: походження, характеристика та значення імені

Ім’я має істотний вплив на характер людини і його долю. Воно може виховати зі слабкого від природи хлопчика сильного чоловіка, а з соромливої дівчинки-душу компанії і яскраву особистість. Жанна — красиве і рідкісне ім’я французького походження. Що ж воно пророкує своїй власниці? У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Жанна.

Що означає ім’я Жанна

У часи популяризації християнства в європейських країнах утворювалися похідні від біблійних імен, і Франція не стала винятком. Жанна — жіноче ім’я, яке бере свій початок в стародавньому Ізраїлі від імені Іоанн, що в перекладі з давнеиудейского означає «помилуваний Богом», «Божа милість», «Божа благодать». У Франції Іоанн перетворився на Жана (фр. Jean), і незабаром у нього з’явилася жіноча форма — Жанна (старофр. Jehanne, фр. Jeanne).

Існує й інша версія походження цього імені від арабського جنة («джана»), що означає «райський сад», «сад благодаті».

Форми імені

Велика частина форм імені нагадують про його французькому Походження:

 • Жаннін;
 • Жанетт;
 • Жанель;
 • Жана;
 • Нана;
 • Джанна;
 • Дженна;
 • Джуана;
 • Джуанет;
 • Джонет.

Церковна традиція

Жанни немає в православних святцях, тому її ім’я не має церковної форми. При хрещенні Жанна отримує інше ім’я-Іоанна. Свята покровителька імені Івана Мироносиця (іменини 10 липня), але Жанна може також справляти іменини на Іванів день (7 липня).

Таблиця: ім’я Жанна на інших мовах

Мова Написання Вимова
Англійська Janna Дженна
Білоруська Жана Жана
Болгарська Жанна Жанна
Угорська Zsanka Жанка
Грецька Ιωάννα Іоанна
Данська Janne Янне
Іспанська Juana Хуана
Італійська Gianna Джанна
Китайська 让娜 ràngnà, Жанна
Корейська 잔나 Жана
Німецька Jana Яна
Норвезька Janna Янна
Польська Żanna Жанна
Португальська Jana Жана
Румунська Ioana Йоана
Українська Жанна Жанна
Французька Jeanne Жанн
Фінська Jonna Йонна
Чеська Žanka Жанка
Шведська Janna Янна
Японська ジャンヌ Джанну

Родинні імена

У Жанни багато споріднених імен – як чоловічих, так і жіночих, що відбулися від відомого біблійного імені Іоанн. Від нього були утворені такі популярні імена, як Жан, Іван, Хуан, Джон, Жеанна, Джованнина, Хуана. В англійській мові є кілька жіночих родинних імен: Джоан, Джоанна, Джейн, Джен. Відома англійська письменниця Шарлотта Бронте дала це ім’я головній героїні свого захоплюючого роману “Джейн Ейр”, який був неодноразово екранізований.

Транслітерація

Транслітерація імені використовується при оформленні закордонного паспорта, замовленні товарів за кордоном, бронюванні номера в закордонному готелі,випуску кредитних і дебетових карт.

Згідно з останніми правилами транслітерації, ім’я Жанна пишеться латиницею як Zhanna. Форми Janna, Zanna, Ganna будуть вважатися помилковими і можуть стати причиною анулювання документа або бронювання.

Що поєднуються по батькові

З ім’ям Жанна красиво поєднуються такі по батькові:

 • Борисівна;
 • Валентинівна;
 • Григорівна;
 • Євгенівна;
 • Робертівна;
 • Юріївна.

Значення букв імені Жанна

Відводити кожній букві імені окреме значення одним з перших запропонував Фелікс Казимирович Величко — російський астролог, консультант астрологічного журналу «Гороскоп». Він звернув увагу на те, що кожна літера має свій смисловий і емоційний відтінок. На підставі значення кожної літери виводиться незбиране значення імені, його власний асоціативний ряд:

 1. Ж — змістовний внутрішній світ, який відкривається далеко не кожному зустрічному.
 2. А — початковий імпульс, бажання і воля до здійснення задуманого, прагнення до внутрішньої рівноваги і спокою.
 3. Н — відмова від бездумного прийняття всього, що нав’язується, внутрішня сила і самостійність в судженнях.

Грунтуючись на сенсі цих букв, можна охарактеризувати Жанну як цілеспрямовану особистість, що володіє гострим критичним мисленням і спирається на свої великі пізнання при прийнятті рішень. Жанна здатна відрізнити свої бажання від нав’язаних і може бути схильна до самоти — як впевнена в собі людина з багатим внутрішнім світом, Жанна комфортно почуває себе на самоті. Всі букви її імені вказують на самостійність і самодостатність. Жанна має досить чітку мету і володіє енергією, рушійною силою для її досягнення. Втім, її успіх багато в чому залежить від того, чи зможе вона проявити не тільки імпульсивність, але і старанність.

Характеристика і значення імені Жанна

Психологи і езотерики пропонують безліч теорій, які пояснюють вплив імені на характер людини.

Згідно асоціативною теорєю, ім’я викликає певні несвідомі асоціації як у своєї власниці, так і в оточуючих людей. Психологи проводили дослідження: ряд людей просили відповісти на питання, з яким кольором у них асоціюється те чи інше ім’я. З’ясувалося, що у більшості опитаних збігаються асоціативні ряди. Причини їх виникнення поки не до кінця вивчені. Можна припустити, що при ототожненні себе зі своїм ім’ям людей потроху переймає властивості, приписувані йому асоціаціями.

Так, ім’я Жанна може викликати асоціації з червоним і оранжевим кольорами, які традиційно символізують напористість, енергійність, іноді агресію і егоїзм. Перша буква імені Жанна нагадує про спеку і жорсткості, можливо, навіть жорстокості. Однак це враження згладжується співзвучністю зі словом “жіночність”. Це рідкісне ім’я в Україні. Можна припустити, що його володарка походить з богемної або багатої сім’ї або родини з іноземним корінням. Звучання імені багато хто може вважати приємним, але у деяких людей воно може викликати асоціації з манірністю і зарозумілістю-таке упереджене ставлення може вплинути на характер носія імені.

Жанна з тих королев, що люблять розкіш і ніч, тільки панувати на землі їй довго не судилося. Ну, а поки, як богиню, на руках носять Жанну, Жанну.

Жанна в дитинстві

У дитинстві Жанна демонструє такі якості, як допитливість, наполегливість, жвавий інтерес до всього навколишнього. Її наполегливість може проявлятися і як позитивна якість, що допомагає в навчанні і освоєнні нових навичок, і як негативне-Жанна може демонструвати вражаючу впертість, порушуючи кордони і заборони, встановлені батьками. Жанна-дитина з нестабільною самооцінкою. Від природи вона впевнена в собі, але ця впевненість може перетворитися на самозакоханість, якщо батьки і вчителі не будуть проявляти обережність у похвалах.

А хвалити Жанну є за що — дівчинка з раннього віку демонструє задатки творчої, небанального мислення. Це дозволяє їй без особливої посидючості робити великі успіхи в школі, особливо в початкових класах. Втім, якщо Жанна не буде практикуватися в концентрації на одній задачі, в старших класах вона може опуститися до «трійок» з-за того, що навчання буде здаватися їй нудним.

Доросле життя

Подорослішавши, Жанна перетворюється в чарівну і товариську жінку, яка легко заводить нові знайомства. Її позитивний настрій, почуття гумору, цілеспрямованість і відкритість притягують до себе людей. Жанна вважає за краще уникати конфліктів і часто йде на компроміси.

Жанна не відрізняється міцним здоров’ям. Як правило, вона сильно схильна до сезонних простудних захворювань. Нерідко Жанна страждає від метаболічного синдрому, в зв’язку з чим швидко набирає зайву вагу.

Важливі роки в житті Жанни: 17, 24, 26, 29.

Жанна, будучи гордою і самодостатньою, рідко рано виходить заміж. Найчастіше вона погоджується стати дружиною наполегливого і наполегливого шанувальника, в якому бачить людину не менш сильну, ніж сама. У подружніх відносинах Жанна буває імпульсивною, запальною, але дуже відповідальною. Вона вкрай серйозно підходить до ведення домашнього господарства і виховання дітей, легко розподіляє і делегує обов’язки по веденню вдома дітям і чоловікові, з задоволенням ставлячи себе на роль лідера.

У Жанни відмінно розвинене почуття прекрасного. Якщо її художній талант був вчасно помічений, то з Жанни може вийти чудова художниця, скульптор, фотограф. Втім, Жанні добре підійдуть і інші творчі професії: візажист, перукар, флорист. У неї величезні шанси стати успішною стилісткою завдяки вродженому бездоганному смаку. Чим Жанні не варто займатися, так це офісною роботою. Монотонна метушня з паперами, одноманітні трудові будні швидко виведуть її з себе.

Таблиця: відповідності імені планетам і природі

Планета Сонце, Марс
Знак зодіаку Овен, Лев
Стихія Вогонь
Колір Чорний, червоний, білий
Дерево Клен
Рослина Лілія
Камінь Бірюза, алмаз, агат
Тварина або птах Орел
Щасливий день тижня Четвер
Щаслива пора року Літо

Таблиця: сумісність Жанни з іншими іменами

Олександр Пристрасні відносини, багато сварок і примирень
Олексій Міцний шлюб, надійні і тривалі відносини
Андрій Темпераментні відносини, любов і ненависть, ревнощі
Віктор Сексуальна сумісність, але мало спільних інтересів
Дмитро Багато спільного, висока сексуальна сумісність, несумісність в побуті
Євген Якщо вдасться подолати протиріччя — довгий і міцний союз
Ілля Постійна боротьба за лідерство
Максим Бурхливі емоції, галасливі з’ясування стосунків
Михайло Часті сварки і бурхливі примирення, міцний шлюб неможливий
Олег Рідко призводить до міцного шлюбу, емоційність і галасливі сварки
Сергій Щира любов і пристрасть, боротьба за лідерство
Степан Яскраві, але нетривалі стосунки, необхідність компромісів
Тимур Повна протилежність тихого сімейного життя, пристрасть і сварки

Пори року

Пора року, в яку народжується Жанна, теж відкладає певний відбиток на її характер:

 • весняна Жанна — цілеспрямована кар’єристка. Вона завжди ставить на перше місце самореалізацію і кар’єрне зростання, а вже тільки потім-почуття, любов і переживання;
 • літня Жанна запальна і імпульсивна, честолюбна і корислива, але, як правило, добре це приховує. У Жанни, яка народилася влітку, все і завжди виходить краще, ніж у інших;
 • осіння Жанна вміє розподіляти своє навантаження, тому їй не загрожує перевтома. Вона непередбачувана, але не деструктивна;
 • зимова Жанна вміє спокушати і маніпулювати. Вона прекрасно знає, що чарівна, і вільно користується цим, волелюбна і намагається не прив’язуватися до людей.

Гороскоп імені Жанна

Характерні риси імені і знака зодіаку можуть не лише доповнювати один одного, але й конфліктувати, тому при виборі імені для дитини потрібно враховувати, як його енергетика буде взаємодіяти з зодіаком. Коротко характеристика Жанни, яка народилася під тим чи іншим знаком, виглядає наступним чином:

 • Овен відрізняється товариськістю і активністю. Жанна, яка народилася під знаком Овна, не виносить нудьги і одноманітності, постійно знаходиться в пошуках нових вражень;
 • Телець проявляє крайню довірливість, через що часто помиляється і розчаровується в людях;
 • Жанна, яка народилася під Близнюками — справжня серцеїдка. Вона уважна до своєї зовнішності і вміє справляти враження на чоловіків, не гребуючи використовувати це в своїх цілях;
 • Жанна—Рак потребує постійного схвалення з боку оточуючих, вона часто витає в хмарах і має слабке уявлення про навколишньої дійсності;
 • Жанна–Лев буде відстоювати свою точку зору навіть в тому випадку, якщо сама до кінця в ній не впевнена. Вона не вміє прикидатися і завжди говорить правду в обличчя;
 • Діва імпульсивна, часто сліпо слід упередженням і забобонам, але якщо вдасться з нею налагодити відносини, Жанна-Діва стане вірним і відданим другом;
 • Жанна, яка народилася під знаком Терезів, часто прикрашає дійсність, витає в хмарах і ідеалізує оточуючих. Жанна-Терези схильна довіряти людям і часто від цього страждає;
 • Скорпіон–запальна, норовлива і недовірлива. Коло друзів Жанни-Скорпіона вузьке, але кожен її друг сприймає її такою, яка вона є;
 • Стрілець часто змінює свої захоплення і через це довго не може ні в чому досягти успіху. Жанні, яка народилася під цим знаком, потрібно тренувати посидючість;
 • Жанна–Козеріг намагається виглядати впевненою в собі і твердою, але вона вкрай ранима. Козероги часто вразливі і приймають критику близько до серця;
 • Водолій володіє відмінним почуттям гумору, яке в побуті дозволяє їй уникнути проблем чи сварок. Жанна-Водолій здатна йти на компроміси і частково поступатися опонентові, не відмовляючись від своєї точки зору;
 • Жанна–Риби ідеалізує людей, особливо протилежної статі. Безнадійна мрійниця, вона постійно витає в хмарах і категорично відмовляється спускатися на землю і дивитися на навколишню дійсність без рожевих окулярів.

Носительки цього імені — войовниці і актриси, королеви і співачки, правительки і спокусниці. Енергетика Жанни напориста, це імпульсна сила, яка допомагає їй досягати своїх цілей і стояти на своєму. Прийнявши свою природу і навчившись використовувати її на благо, Жанна може досягти запаморочливих висот практично у всіх областях. З цієї статті ви дізнались значення імені Жанна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *