Що означає ім'я Злата

Що означає ім’я Злата: походження, характеристика та значення імені

Злата — рідкісне і красиве ім’я. Воно надає своїй власниці почуття унікальності, власної цінності. Така дівчина непередбачувана і активна. Вона не уявляє свого життя без пригод наповнених яскравими емоціями. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Злата.

Що означає ім’я Злата

Найпоширеніша версія про походження імені Злата — давньогрецька. Дослідники бачать його коріння в слові “Хріса”, яке в перекладі означає «злато», «золотце». Пов’язують його також з єврейським ім’ям Голда (“золота”).

Вважається, що найбільшого поширення ім’я отримало у євреїв-ашкеназів. Найчастіше дівчаток називали Златами в наступних країнах:

 • Польща;
 • Румунія;
 • Білорусь;
 • Литва;
 • Україна.

Форми імені Злата

Короткі форми імені:

 • Лата;
 • Латті;
 • Латка;
 • Златка.

Зменшувально-пестливі форми:

 • Латушка;
 • Златушка;
 • Златонька;
 • Латочка.

Пишучи вірші про дівчину з ім’ям Злата, можна використовувати такі рими: багата, втрата, розплата, соната, дівчата і т. д.

Церковна форма імені — Злата (Хріса).

Транслітерація імені для закордонного паспорта — ZLATA.

Таблиця: варіанти цього імені на різних мовах

Мова Пишеться Читається
Англійська Zlata Злета
Китайська 黄金 Залата
Корейська 즐 라타 Джеллата
Японська ヅラタ Дзурата
Німецька, іспанська, польська Zlata Злата
Арабська زلاتا Зулатана
Грецька Ζλάτα Злата
Чеська Zlata (Zlatuše) Злата (Златуше)
Сербська Zlata (Zlatija) Злата (Златия)

По батькові, які поєднуються з ім’ям

З ім’ям Злата гармонійно поєднуються такі по батькові:

 • Антонівна;
 • Георгіївна;
 • Ігорівна;
 • Леонідівна;
 • Олегівна.

Варіанти ників для соціальних мереж

Створюючи особистий канал на Youtube або в Instagram, Злата може використовувати такі ніки:

 • zolotaya;
 • z_l_a_t_a;
 • zlata_gold.

Святі покровителі Злати, дати іменин

Свята покровителька дівчат з цим ім’ям-Злата Могленская. Вона жила в Болгарії, виховувалася в небагатій, але віруючій родині. В той час країна була під турецьким ярмом. У красуню закохався багатий турок, але цнотлива християнка не відповідала йому взаємністю і не мала наміру відмовлятися від своєї релігії заради мусульманства.

Турок викрав Злату і намагався зломити її віру. Дівчину вмовляли і його родичі, дружини з гарему. Коли багач зрозумів, що вмовляння і солодкі слова не подіють, він наказав жорстоко катувати красуню. Вона все одно була непохитна. Зрештою її стратили.

Іменини дівчини з цим ім’ям святкують в дні шанування великомучениці Злати Могленської: 26 і 31 Жовтня.

У народі 26 жовтня відзначали Злату-онучницу. У цей день ходили паритися в лазню, на камені лили цілющі настої трав. Вважалося, що такий обряд зміцнює здоров’я, а людина, яка його провела, зможе пережити суворі зимові місяці без хвороб.

Характеристика і значення імені Злата

Позитивні риси:

 • граціозний;
 • завжди прагне до високого становища в суспільстві;
 • дуже товариська;
 • дівчина неймовірно щаслива, навіть якщо ситуація здається безвихідною, раптово відкриваються нові можливості, які дозволяють з честю вирішити будь-яку проблему.

Негативні якості:

 • безмірна цікавість несприятливо позначається на долі Злати;
 • дівчина ніколи не стане допомагати людині, не маючи з цього особистої вигоди, більшістю її вчинків керують егоїзм і марнославство;
 • вимоглива до оточуючих, але в той же час може собі дозволити різні вольності, відмовляючись брати відповідальність за наслідки;
 • часто піддається емоціям, а здоровий глузд йде на другий план.

Златочка в дитинстві

Злата росте тямущою, чуйною, справедливою і допитливою дівчинкою. Вона буває дуже впертою. Якщо справа стосується її інтересів, вона до кінця готова відстоювати свою думку. Златочка — добрий і вірний друг, який не прощає брехні і зради. У суспільстві малятко поступлива, ввічлива і досить розважлива, тому вона з легкістю завойовує прихильність однолітків і дорослих. Незважаючи на свою серйозність, дівчинка часто віддається мріям. Але всі її плани обдумані і цілком реальні.

Маленька Злата спокійна і добре піддається вихованню, тому у батьків з дочкою не виникає жодних проблем. Це абсолютно неконфліктна дівчинка, вона не любить вступати в суперечки, а у разі розбіжностей з однолітками воліє залишити свою думку при собі. Багато хто вважає дитину занадто потайливою. Але це не зовсім так, просто дівчинка воліє залишатися непоміченою в компанії.

Златочка — здатна учениця, але щоб домогтися успіху в осягненні нових знань, їй не вистачає уважності і посидючості. Дівчинку не приваблює рутинна робота. Але якщо до якогось предмету у малятка з’являється інтерес, вона вивчає його з особливим ентузіазмом.

Злата–підліток

В юності Злата чуйна і комунікабельна. Вона часто запрошує до себе подруг, хоча сама рідко ходить в гості. До нових знайомств ставиться вкрай обачно, в її оточення потрапляють тільки люди, відданість яких перевірена часом. Дівчина дуже важко переживає зраду.

У перехідному віці володарка цього імені стає більш зрозумілою і передбачливою. Вона ретельно продумує свої дії, їй не властиво приймати спонтанні рішення. У справах керується здоровим глуздом, без крайньої необхідності не ризикує. У спілкуванні мила й ввічлива, це привертає до дівчини особливу увагу оточуючих.

Злата щира і чуйна. Вона не прагне до визнання, особливо не поширюється про свої заслуги. Ця панянка цілеспрямована і прагматична, але її скромність і занижена самооцінка заважають їй досягати бажаних цілей.

Як ім’я впливає на характер і долю дорослої жінки

По Борису Хігіру, Злата комунікабельна і добродушна. Віддає перевагу відпочивати на природі в колі найближчих друзів. Не любить галасливих посиденьок і великого скупчення народу. Ця жінка до божевілля прискіплива, прагне до бездоганності у всьому. Володарка цього імені ретельно планує свої покупки, не допускає зайвих витрат. Для неї неприйнятно брати в борг навіть в безвихідній ситуації.

В спілкуванні з людьми така дівчина чемна і ввічлива, уникає тим, які можуть зачепити почуття співрозмовника. Злата щира, вона здатна щиро радіти успіхам інших людей. Не любить нових знайомств, вважає за краще проводити час з надійними друзями. Дуже допитлива. Має здатність розшифровувати сновидіння. Також володарка цього імені не впевнена в своїх силах і можливостях, тому часто не бере на себе велику відповідальність.

Таланти та захоплення

Злата володіє аналітичним складом розуму і прекрасною пам’яттю. Вона здатна швидко засвоювати інформацію і вміло використовувати її на практиці. Дуже талановита, володіє розвиненою уявою, це допомагає домагатися великих успіхів у кар’єрі.

Володарка такого імені любить подорожувати і вивчати культуру різних країн. При будь-якій можливості Злата відправляється в дорогу на пошуки яскравих емоцій і незабутніх вражень.

Кар’єра і бізнес Злати

Злата — чудовий працівник, одним із її сильних якостей є те, що вона може виконувати кілька завдань одночасно і доводити їх до кінця. Це самостійна жінка, вона звикла завжди розраховувати тільки на власні сили. Не перекладає на інших свої обов’язки, така дівчина впевнена: ніхто не впорається із завданням краще, ніж вона сама. Вона природжений оратор, з легкістю може розташувати до себе людей. Її розважливість і відповідальність допомагають стрімко підніматися по кар’єрних сходах.

Володарка цього імені може легко змінити вид діяльності, якщо вона вважатиме свою роботу нудною або безперспективною. Здатна швидко адаптуватися до змін, ніколи не шкодує про свій вибір. Матеріальне становище для Злати не так важливо, як можливість удосконалюватися і отримувати задоволення від виконаної роботи. Вона може стати успішною в таких професіях:

 • журналіст;
 • телеведуча;
 • перекладач;
 • стюардеса;
 • екскурсовод.

Це дуже успішна особистість, її поважають як керівники, так і підлеглі. Вона відповідальна, амбітна і дипломатична. Злата впевнена в своїх силах і можливостях, вона готова взятися за самий безнадійний проект і, доклавши чимало зусиль, домогтися успіху.

Здоров’я

З дитячих років Злата володіє відмінним здоров’ям. У дорослому житті дівчина намагається бути в хорошій спортивній формі. Їй варто остерігатися захворювань травної системи. Можливі порушення в нервовій системі. Через рутинну і одноманітну діяльність володарка такого імені може впасти в зневіру.

Злата в любові і шлюбі

Представники сильної статі небайдужі до Злати. Ця чарівна і граціозна жінка здатна зачарувати будь-якого чоловіка з першого погляду. Вона прекрасно складена, веде здоровий спосіб життя. Непогано розбирається в моді, за допомогою одягу вміло підкреслює свої видатні частини. В юному віці Злату мало цікавлять романтичні побачення і наявність коханої людини. Вона вітряна і волелюбна, якщо з черговим хлопцем у неї стосунки не складаються, не дуже переживає з цього приводу і з часом знаходить гідну заміну.

У зрілому віці у жінок-носіїв такого імені змінюються погляди, вона стає більш розважливою, ретельно вибирає собі супутника життя, з яким планує створити щасливу сім’ю. Вона зазвичай закохується лише раз в житті, але так щиро і самозабутньо, що ніхто і ніколи не засумнівається в достовірності її почуттів. Правда, завоювати прихильність цієї зверхньої дівчини — завдання не з простих, так як при виборі вона керується не тільки почуттями, але і здоровим глуздом.

До оточуючих Злата іноді може відчувати байдужість і якусь холодність, нерідко це відштовхує від неї чоловіків. Інтимні стосунки — далеко не головне в житті дівчини, більш важлива для неї душевна близькість. Відчуваючи її, володарка цього імені дозволяє собі розслабитися і піддатися почуттям.

Заміж така жінка виходить досить пізно, коли вона вже вдосталь насолодилася подорожами і пригодами. У виборі чоловіка Злата звертає увагу не на фінансове становище обранця, а на його життєві переконання та моральні принципи. Найчастіше її шлюб міцний і довговічний. У сімейних відносинах володарка цього імені найбільше цінує розуміння, підтримку і відданість чоловіка. Якщо обранець здатний відповідати її принципам, вона стає турботливою і люблячою дружиною.

Таблиця: сумісність з чоловічими іменами

Ім’я Особливості відносин
Олександр У сімейних відносинах Злати і Олександра лідером виступає дівчина. Чоловік не претендує на роль глави сім’ї. Єдина неухильно частина договору між партнерами — збереження особистого простору Саші. Його обраниця повністю довіряє коханому і не ревнує його.
Дмитро Пара Злати і Дмитра міцна і стабільна, вони розуміють один одного буквально з півслова. Партнери будують спільні плани і домагаються бажаних цілей. У них гармонійні відносини, так як кожен проявляє турботу і щирі почуття.
Сергій Це чудовий тандем двох люблячих сердець. Партнери багато в чому схожі, у них однакові інтереси і переконання. Їм подобається проводити час разом. Злата і Сергій багато подорожують, їх життя насичене різними емоціями і незабутніми враженнями. Відданість і любов обох роблять їх шлюб тільки міцніше.
Андрій Обидва партнери цінують турботу, взаєморозуміння і відданість один одному. Вони багато в чому схожі і мають спільні інтереси. Відносини Злати і Андрія позбавлені сплесків емоцій і пристрасті, але це зовсім не заважає їм будувати міцні і щасливі стосунки.
Олексій Партнери довго придивляються один до одного, перш ніж узаконити стосунки. Вони амбітні, бажають створити міцну і щасливу сім’ю. Усвідомивши, що кожен готовий миритися з недоліками другої половинки, Олексій і Злата будують згуртовані сімейні відносини, засновані на вірності, любові і взаєморозуміння.
Євген Євгенія приваблює в Златі граціозність, жіночність і якась таємничість. Але з роками дівчині починають набридати рутина і повсякденність. Так як чоловік звик плисти за течією і не бажає нічого міняти в своєму житті, сварки і розбіжності не вщухають в їх парі. В кінцевому рахунку конфлікти можуть призвести до розлучення.
Максим Відносини цієї пари засновані на любові, вірності і взаєморозумінні. Вони енергійні і волелюбні люди. Їм не властиве рутинне життя, партнери часто подорожують разом, запрошують в гості друзів. Кожен їх день, проведений разом, не схожий на попередній. Незважаючи на свою самостійність, Максим і Злата здатні створити гармонійний союз.
Володимир Це яскравий і пристрасний союз. У відносинах панує гармонія любові, взаєморозуміння і довіри. Можливо, їх пари не особливо стабільна, нерідко виникають емоційні перепади, але якщо партнери не будуть обмежувати свободу один одного, їх шлюб може бути міцним і довговічним.
Денис Партнери часто сходяться на думках, вони поділяють інтереси один одного. Злата і Денис звикли до різноманітного і насиченого життя, не бояться змін. Разом вони здатні подолати будь-які труднощі, з роками їх союз буде тільки міцніше.
Артем У цієї пари — дуже низька ймовірність створити міцну і щасливу сім’ю, так як у партнерів абсолютно різні інтереси і моральні принципи. Артем-зразковий сім’янин, він повністю присвячує себе сім’ї. Злата прагне до успіху, багато працює і спілкується, любить подорожувати. Найчастіше такий союз розпадається.
Роман Злата і Роман турботливі і уважні. Вони вольові і амбітні люди. Партнери Завжди разом вирішують сімейні проблеми в тихій, мирній обстановці. Вони ретельно продумують всі деталі сімейного життя. Обом важливо матеріальне становище, наявність спільних переваг і прагнення до самовдосконалення. Шлюб часто міцний і довговічний, так як Роман і Злата повністю довіряють один одному.
Віталій Відносини Злати і Віталія сповнені любові, турботи і взаєморозуміння. У партнерів практично ніколи не виникає розбіжностей, вони з легкістю знаходять компроміси, вирішуючи всі проблеми мирно. Кожен відчуває себе на своєму місці, в цілому їх пара дуже стабільна. Але іноді їм не вистачає нових вражень. З-за рутинною та одноманітного життя почуття можуть згаснути.
Микола Норовлива і вимоглива Злата не може змиритися з недосконалостями характеру обранця. Через це в парі не вщухають сварки і розбіжності. Найчастіше такі відносини дуже нестабільні, в одну мить вони можуть зруйнуватися.
Ігор Сприятливі і гармонійні відносини розвиваються у Злати та Ігоря, їх серця невтомно твердять про безмірну любов і ніжність. Якщо чоловік стане більше прислухатися до думки своєї обраниці, у них будуть всі шанси на щасливе сімейне життя.
В’ячеслав В цьому союзі партнери виступають один для одного не тільки пристрасними коханцями, але і відмінними партнерами по бізнесу. Креативність і винахідливість Злати внесе у відносини яскравість і новизну.

Значущі роки життя

Важливі і доленосні події відбуваються в такі значущі роки Злати:

 • 27;
 • 30;
 • 45;
 • 51.

Таблиця: відповідності імені

Характеристика Значення Вплив
Камінь Алмаз Символ цнотливості, чистоти, бадьорості духу, витонченості. У буддизмі вважається, що цей мінерал здатний прояснювати розум, очищати від негативних думок. Алмаз допомагає приборкати фізичний потяг, сприяє духовному розвитку. Володарям запального характеру допомагає знайти спокій і умиротворення.
Колір Фіолетовий Такі люди проникливі, вміють усвідомлювати суть речей. Вони ніколи не ставлять свої інтереси вище інших. Здатні щиро і самозабутньо закохуватися, часто у відносинах керуються лише почуттями.
Число 8 Їм у всьому супроводжує удача. Доклавши зусиль, такі люди можуть досягти високого становища в суспільстві, впливу і добробуту. Вольові і цілеспрямовані, при цьому щедрі і добродушні, здатні допомагати і надавати підтримку нужденним.
Планета Юпітер Дуже оптимістичні, з надзвичайною легкістю ставляться до життя. За яку справу вони б не взялися, їх неодмінно чекає успіх. Мають унікальну здатність притягувати удачу.
Стихія Вода Креативні, товариські і талановиті. Завжди довіряють своєму внутрішньому чуттю. Зрідка можуть бути запальними, ревнивими і дратівливими.
Тварина Слон Символ витривалості, могутності, завзятості і милосердя. У Китаї уособлює мудрість, обережність і процвітання. У індійців символізує ясний розум, величність і благородство.
Знак зодіаку Водолій Замкнуті і образливі люди. У суспільстві вважають за краще триматися осторонь. Вкрай рідко підпускають близько до себе, побоюються розчарувань і зради. Зневажають брехливість і лицемірство. Домосіди, люблять комфорт і затишну обстановку.
Рослина Мімоза У Стародавньому Єгипті мімоза символізувала відродження, реінкарнацію. У сучасному світі квітка уособлює ніжність, чуттєвість, вразливість. Мімоза здатна надати розслаблюючу дію, зняти напругу, подарувати спокій і умиротворення.
Метал Золото Символ бездоганності, багатства і успіху у всіх сферах життя.
Сприятливий день Среда
Пори року Весна

Значення кожної літери імені

3 — прагнуть захистити себе від зовнішнього світу, іноді при виникненні труднощів «ховають голову в пісок». Володіють відмінною інтуїцією і багатою уявою.

Л — тонко сприймають красу, мають талант художника або артиста.

А — лідери, дуже активні і діяльні люди. Прагнуть до набуття фізичного і психологічного комфорту.

Т — чутливість, креативність. Їхні бажання і плани не завжди збігаються з можливостями.

Коли народилася Злата

Зимова Злата-енергійна і ініціативна особистість, їй складно сидіти без діла. Будь-яка робота буквально горить в її руках. Ніколи не втрачає надії, не здає своїх позицій. Навіть у вкрай складній ситуації така дівчина проявляє терпіння, і її завзятість завжди виправдовується. Незважаючи на відкритість і комунікабельність, у Злати, яка народилася взимку, небагато друзів. Вона вважає за краще присвячувати себе не дружнім посиденькам, а власним захопленням і саморозвитку.

Весняна Злата — ніжна, таємнича і лагідна натура. З першого погляду вона може здатися неприступною і байдужою особистістю, з якою знайти спільну мову непросто. Це дуже романтична жінка, вона мріє про неземну любов. Але її образи з книжкових романів не відповідають реальності, тому володарка цього імені довго залишається на самоті, не бажаючи виявляти поблажливість до недосконалостей характеру чергового обранця.

Літня Злата-добродушна і чуйна жінка. Але цього недостатньо, щоб відчути всі радощі і задоволення життя. Через сором’язливість і невпевненість в собі такій дівчині складно адаптуватися до змін, але і повсякденність пригнічує її, навіть може привести до депресії. Якщо Злата, народжена в один з літніх місяців, повірить в свої сили, то цілком може стати незалежною і успішною особистістю.

Осіння Злата енергійна і запальна. У справах здатна піддатися емоціям і вже потім міркувати про наслідки. Це витончена і чарівна дівчина. Вона здатна з легкістю розташовувати до себе людей. Добродушна і комунікабельна, у неї багато друзів і знайомих. Злата, яка народилася восени, здатна надихати і мотивувати. Відкриває свої справжні почуття тільки обраним. Схильна впадати в смуток і часто перебувати в депресивному стані.

Таблиця: гороскоп імені Злата

Овен Норовлива, владолюбна і непостійна жінка, звикла до розкішного життя, здатна наполегливо працювати, щоб ні в чому собі не відмовляти. Але з прагненням досягти успіху Злата-Овен зовсім забуває про моральні цінності, її абсолютно не хвилює думка оточуючих.
Телець Відповідальність, цілеспрямованість і розсудливість допомагають Златі-Тельцю досягати успіху. У своєму житті така дівчина віддає перевагу стабільності, вона важко адаптується до змін. У спілкуванні намагається уникати конфліктів. Якщо переконання співрозмовника тверді і принципові, вона воліє не озвучувати своєї думки.
Близнюки Енергійна і комунікабельна жінка, завжди прагне бути в курсі всіх справ. Не може довго перебувати на самоті. Злата-Близнюки гостро відчуває нестачу спілкування і уваги. У справах ненадійна, з легкістю забуває про свої обіцянки.
Рак Витонченість і привабливість Злати-Раку не залишаються без уваги представників сильної статі. Дівчина зачаровує чоловіків своєю граціозністю і красою. Але найчастіше вона дуже вимоглива і принципова, що нерідко відштовхує потенційних супутників життя.
Лев З-за чесність і прямоти Злата-Лев нерідко потрапляє в різні неприємні ситуації, так як не кожен готовий почути всю правду про себе. Це добродушна і не заздрісна жінка здатна співчувати і щиро радіти досягненням інших. Правда, лише в тому випадку, якщо люди готові проявляти до неї таке ж ставлення.
Діва Розсудлива, прагматична і передбачлива Злата-Діва прагне до незалежності, завжди розраховує тільки на свої сили і можливості. Вона не вірить в долю, вважаючи, що прагненнями і зусиллями можна домогтися всього. Найчастіше це терпляча і цілеспрямована жінка, здатна подолати будь-які перешкоди на шляху до бажаної мети.
Терези Добродушна і відкрита Злата-Ваги з легкістю ставиться до життя, не обтяжує себе роздумами стосовно свого майбутнього, живе одним днем. Оптимізм дівчини допомагає їй справлятися з невдачами. Вона завжди впевнена в собі і ніколи не втрачає надії на краще.
Скорпіон Амбітна і норовлива Злата-Скорпіон бажає домогтися визнання в суспільстві. Вона прагне до бездоганності як вдома, так і в професійній діяльності. Обожнює увагу, за допомогою лицемірства і лестощів можна завоювати її розташування.
Стрілець Таємничість і енергійність Злати-Стрільця приваблюють представників сильної статі. Але навіть у відносинах ця жінка не прагне до стабільності. Рутинне життя пригнічує її, і часто такій дамі важко створити щасливу і міцну сім’ю.
Козеріг Відповідальна і врівноважена Злата-Козеріг здатна здійснювати добрі вчинки, не отримуючи від своїх дій ніякої вигоди. Завжди ретельно планує свої дії. В екстрених ситуаціях здатна зберігати розсудливість і в найкоротші терміни приймати рішення. Таку дівчину навколишні цінують за її серйозний і вольовий характер.
Водолій Навіжена і норовлива Злата-Водолій бажає домогтися визнання в суспільстві. Вона готова піти на все, щоб виділитися з натовпу. Ця чарівна жінка володіє привабливою зовнішністю і винахідливістю, здатна розташовувати до себе людей.
Риби Дуже ніжна, вразлива і мрійлива натура, Злата-риби воліє перебувати в світі своїх мрій. Через це у дівчини з’являються складнощі в спілкуванні. Але недолік уваги і самотність аж ніяк не пригнічують її. Така панянка з головою занурюється в роботу і свої захоплення, відсуваючи особисте життя на другий план.

Відомі жінки — Злати

Відомі жінки з цим ім’ям:

 • Злата Огневич — українська співачка;
 • Злата Чочієва — російська піаністка;
 • Злата Бизова — радянська художниця;
 • Злата Ткач — молдавський композитор;
 • Злата Буличова — російська оперна співачка.

Злата — енергійна, особистість, схильна до авантюризму. Власниці цього імені чуже одноманітне рутинне життя. Вона жадає нових вражень і яскравих, незабутніх моментів. При цьому така дівчина ранима і ніжна. Багато труднощів, з якими доводиться стикатися в житті, їй просто не під силу. Вона відкрита і самовіддана, але погано розбирається в людях, тому багато хто користується її довірою в корисливих цілях. З цієї статті ви дізнались значення імені Злата.

Думка про “Що означає ім’я Злата: походження, характеристика та значення імені”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *