Що означає ім'я Парасковія

Що означає ім’я Парасковія: походження, характеристика та значення імені

Ім’я Парасковія давно входить до складу українського іменослова. Але якщо раніше воно користувалося великою популярністю, то в даний час вже практично не використовується. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Парасковія.

Історія походження імені Парасковія

Ім’я Парасковія бере початок в давньогрецькій мові. Воно походить від імені Параскева, що перекладається як «переддень свята». У нас же в країні ім’я отримало значення “приготування і очікування”. Іноді дана іменоформа отримує трактування “п’ятий день” або “п’ятниця”.

Форми імені

Скорочення імені Парасковія: Паня, Параша, Параска, Пана, Парасу, Парана, Парася, Параня, Паруня, Паша, Пора, Кева, Пуня, Кета.

Ласкаве звертання до Параски: Прасковьюшка, Прасковьенька, Прасковеюшка, Панечка, Паранечка, Пронечка, Панюша, Парасенька.

Родинні імена:

 • Параскева;
 • Парасківа;
 • Парасковія;
 • Петка;
 • Парашкева;
 • Петкана.

Існують і чоловічі аналоги імені: Параскев, Петко, Петкан.

Церковний варіант імені Парасковія: Параскева.

По батькові, найбільш вдало поєднуються з ім’ям Параска: Аркадіївна, Андріївна, Володимирівна, Вікторівна, Демидівна, Дем’янівна, Єгорівна, Іванівна, Ігорівна, Матвіївна.

Написання імені згідно з останніми правилами транслітерації: PRASKOVIA.

Пишучи вірш, присвячений Парасковії, можна скористатися такими римами: любов’ю, тугою, Підмосков’ї, денної, багатослів’я.

На Русі селянками особливо шанувалася Параскева П’ятниця. Вони прозвали її «бабиною святою». У зимовий час дівчата займалися шиттям, прядінням і просили допомогти в цій справі святу Параскеву. Також вважалося, що в п’ятницю не можна занадто багато веселитися і сміятися, так як потім доведеться пережити багато горя. Тому в п’ятницю було дозволено лише шити. Крім цього, незаміжні жінки молилися святій Параскаві, просячи у неї хороших наречених.

Таблиця: ім’я Парасковія в іноземних мовах

Мова Написання Транслітерація
Англійська Paraskevi Paraskevi
Білоруська Праскоўя Praskovja
Болгарська Параскева, Петка Paraskeva, Petka
Грецька Παρασκευή Paraskeva
Ідиш פּראַסקאָוודזשאַ Ṗrʼasqʼáwwdzşʼa
Італійська Parasceva Parasceva
Китайська 普拉斯科维亚 Prà sko wéi na
Корейська 프라스코비야 Praskovja
Німецька Parachcewulla Parachcewulla
Польська Prascewia Prascewia
Румунська Parascheva Parascheva
Сербська Прасковја Praskovja
Українська Параска Paraska
Французька Parascève Parascève
Чеська Paraskieva Paraskieva
Японська プラスコヴィヤ Praskovja

Іменини і святі покровительки

Дівчинка Парасковія буде хреститися під схожим ім’ям Параскева. У православних святцях є вісім святих з даним ім’ям:

 1. Параскева Римська. Народилася в християнській родині, з дитинства присвятила своє життя Богу. Після смерті батьків Параскева віддала все своє майно біднякам і прийняла чернецтво. Свята зайнялася проповідуванням християнства серед язичників, багатьох звернувши в свою віру. Жінка ходила з міста в місто, здійснювала чудеса, але одного разу потрапила в селище, де правитель був жорстоким ідолопоклонником. Він спробував змусити Параскеву відректися від Христа, але та була непохитна. За це її піддали мукам, а потім зарубали мечем.
 2. Параскева Петка, Болгарська, Сербська. Народилася в багатій і благочестивій родині в Сербії. Разом зі своїм братом свята присвятила все своє життя Богу.
 3. Параскева П’ятниця. Свята з’явилася на світ в Малій Азії. Назву свою отримала від батьків, які вірили в Ісуса Христа і особливо шанували день тижня п’ятницю — день, коли Ісус постраждав на хресті. Дівчина рано втратила батьків, присвятила себе поширенню християнської віри. Одного разу за часів гоніння на християн свята була схильна до нелюдських мук, а потім кинута в темницю. Господь не кинув її одну і допоміг зцілитися. Таке диво не напоумило язичників і вони знову почали катувати Параскеву. Зрештою святій відрубали голову.
 4. Параскева Дивеевская.
 5. Параскева Матієшина.
 6. Параскева Федорова.
 7. Параскева Макарова.
 8. Параскева Кочнєва.

Іменини Парасковія святкує в одну з нижчеперелічених дат:

 • у березні: 7;
 • у квітні: 2 і 8;
 • у серпні: 8;
 • у вересні: 12;
 • у жовтні: 5 і 27;
 • у листопаді: 10;
 • у грудні: 5 і 11.

Як ім’я Парасковія впливає на характер дівчини

Параска — це спокійна, щира, доброзичлива і життєрадісна дівчина. Однак вона занадто залежить від зовнішніх факторів. Така легко піддається розладам або ж веселощам. Вона практична і розважлива, реально дивиться на світ, не схильна до витання в хмарах і побудові повітряних замків. Всі її мрії про реальні речі, які можна швидко отримати. Дівчина чесна і щира з оточуючими, завжди бореться за справедливість, володіє моральними принципами. Вона відданий і вірний друг, цінує такі ж якості і в оточуючих, ніколи не стане вибирати товаришів лише за соціальним статусом.

Хоч Паня і володіє сильним характером, її все одно дуже легко образити. Дівчина ранима, боїться зради; з людиною, що підірвала до себе довіру, розлучається швидко і безповоротно. Жінка вміє розбиратися в людях, від неї не сховається ніяка таємниця. Вона завжди прагне до своїх цілей, рішуче і сміливо рухається вперед, але ніколи не вдасться до нечесної гри. Перемога будь-якою ціною — не її гасло. Парасковія приємніше домагатися перемог в чесній і справедливій битві.

На думку Бориса Хигир, Парасковія має самолюбивий характер. У неї завищене почуття власної гідності і підвищені вимоги до себе. Дівчина постійно прагне стати досконалою, не шкодує себе в прагненні досягти висот. Такий завжди необхідно бути краще за інших і себе вчорашньої. Однак є в ній і дружелюбність, жінка не буде перешкоджати іншим людям досягати успіху.

Парасковія в дитячому віці

Маленька Парасковія-це спокійна і допитлива дитина. Дівчинка задає безліч питань, деякі з яких можуть поставити батьків у глухий кут. Малятко раніше інших дітей вчиться розмовляти, правильно вимовляє всі букви, вміє логічно вибудовувати довгі фрази. З раннього дитинства Паня схильна до серйозності і раціональності. Вона ніколи нічого не забуває, не втрачає іграшки, заздалегідь продумує хід будь-якої гри. Ця дитина ніколи не обманює дорослих, дівчинка не любить і не вміє цього робити. Крім того, вона не виносить брехунів і вигадників, ніколи не зможе довіритися і добре спілкуватися з такими особистостями.

Шкільна програма дається Парасковії досить легко. Дитина старанно і відповідально виконує всі завдання, ніколи не спізнюється на уроки, допомагає відстаючим учням, але не тим, що дає списувати домашнє завдання, а шляхом додаткових занять. Однокласники цінують цю добру і чуйну дівчинку, вона притягує їх і своїм почуттям гумору, і щедрістю. Тому навколо Пані завжди багато друзів. Є у неї і вороги, які зляться на те, що Парасковія не дає списати якесь завдання, вважають її занадто принциповою. Але дівчинка ніколи не піддається на виверти і не змінює своєї позиції. Ця дитина звикла виконувати все необхідне і вчити всі дисципліни, навіть ті, які її абсолютно не захоплюють. Найбільша схильність у дівчинки проявляється до точних наук, особливо до математики. Також Паня любить читати. Зазвичай весь її день розпланований від світанку до ночі.

У працях Бориса Хигир Параска характеризується як надзвичайно товариська і комунікабельна дівчинка. Вона любить грати з дітьми, особливо з тими, хто молодший за неї за віком. Паня любить доглядати і повчати малюків, відчуваючи себе вихователем або вчителем. Ця дитина намагається ставати лідером в іграх, а з маленькими дітьми цього домогтися простіше, ніж з однолітками. У школі Парасковія проявляє посидючість і копіткість, легко справляється з усіма контрольними, любить заняття з домоводства. Дівчинка завжди готова допомогти оточуючим, будь то вчителі, батьки або інші хлопці. У Пані є талант до музики, на що варто звернути увагу мамі і татові.

Захоплення і таланти

У Параски з дитинства розкривається музичний талант. Тому її захопленням часто стає гра на інструментах. Ще однією любов’ю Пані є домоведення. Ця жінка готова витратити вільний час на облаштування свого житла і приготування нових кулінарних шедеврів. Також вона часто захоплюється хенд-мейд.

Професія і кар’єра

Параска з раннього дитинства проявляє допитливість і винахідливість. Тому не дивно, що в дорослому житті вона робить вибір у бік наукової діяльності. Дівчину можуть захопити філософія, археологія або природничі науки. Пане важливо, щоб її професійна діяльність була корисна суспільству і цікава їй самій. Жінка легко йде на контакт, може знаходити спільну мову з будь-якою людиною, тому обирає роботу в колективі. З цієї ж причини вона успішно реалізується в соціальній діяльності, психології або журналістиці.

Дівчина завжди відповідальна і організована, проявляє посидючість, працьовитість і планомірність. Їй відмінно підійде професія лікаря, адвоката або юриста. Добре проявить себе і на посаді керівника. А ось ведення власної справи-не найкращий вибір для Параски. Справа в тому, що жінка дуже добра і схильна до ідеалізму, тому може попастися на вудку шахраїв.

Здоров’я

Парасковія з дитинства є болючою і схильною до різних інфекцій дитиною. Батьки повинні уважно стежити за здоров’ям дочки, вчасно робити всі необхідні щеплення, всіляко зміцнювати імунітет. Загартовування — хороший спосіб привести стан здоров’я дитини в норму. У більш дорослому віці дівчина стає більш міцною, але як і раніше легко піддається захворюванням. Щоб мати гарну фізичну форму, Пане слід зайнятися бігом, їздою на велосипеді або спортивною ходьбою.

Жінка повинна ретельно стежити за своїм станом, не зловживати шкідливими звичками, дотримуватися правильного харчування, не перестаратися на роботі. Слабке місце в організмі Параски — опорно-рухова система. У зрілому віці можуть мучити артрити, остеохондрози і остеопорози.

Любов і сексуальність

Поведінка Параски з чоловіками залежить тільки від виховання, отриманого в дитинстві. Дівчина може або проявляти пуританство і вести надмірно строгий і правильний спосіб життя, або навпаки стати вітряною і непостійною, схильною до вільних або короткострокових відносин. Однак закохавшись, Паня зберігає вірність своєму обранцеві в будь-якому випадку. Ця жінка не любить виставляти особисте життя напоказ, не терпить, коли чоловік не може визначитися в своїх почуттях. У відносинах дівчина ніжна і ласкава, але може проявляти владність, що сподобається далеко не кожному партнеру. Ніколи не зможе пробачити зради, обов’язково розлучиться зі зрадником.

Залежно від виховання, інтимну близькість Парасковія розглядає або як задоволення, або як заняття лише для продовження роду.

Таблиця: Сумісність імені Парасковія з деякими чоловічими іменами

Хороша сумісність Агафон, Артемон, Олексій, Віталій, Владислав, Герасим, Євдоким, Єрмак, Ібрагім, Гнат, Ізяслав, Ілля, Інокентій, Йосип, Кім, Макар, Леон, Микита, Пантелей, Тарас, Трохим, Харитон, Ерік
Середня сумісність Олександр, Андрій, Арсеній, Архип, Богдан, Дмитро, Євген, Юхим, Костянтин, Родіон, Рем, Харитон
Погана сумісність Дем’ян, Сергій, Сидор, Спартак, Тит, Феоктист, Федір, Юлій

Шлюб і сім’я

Сім’я займає важливе місце в житті Параски. Вона завжди готова підтримати своїх близьких, може запросто залишити перспективну посаду заради щастя і спокою чоловіка і дітей. Дівчина не дасть в образу своїх домочадців, в будь-яку хвилину прийде на допомогу коханим людям. Але найчастіше Паня має кілька заміжжь. Адже будучи добродушною і люблячою дружиною, вона все одно не стане підлаштовуватися під вимоги свого обранця. Ця жінка сама звикла керувати і приймати важливі рішення. Якщо чоловік не приймає такої позиції, то, швидше за все, шлюб закінчиться розлученням.

У шлюбі Парасковія проявляє домовитість, економність і практичність. Цю дівчину сміливо можна назвати відмінною господинею і люблячою мамою. У такий завжди все під контролем. Вона вміє виховувати дітей, доглядати за будинком, налагоджувати побут. Всі домашні справи Паня звалює на свої плечі. Жінка знає, як знайти підхід до батьків чоловіка і згуртувати всю сім’ю. До коханого буває надмірно ревнива.

Значення кожної з букв, що входять до складу імені Парасковія

Інтерпретація значень кожної з букв в імені Парасковія:

 1. Буква П. Економна, акуратна і делікатна дівчина. Вона багата ідеями, володіє хорошим аналітичним розумом, проявляє наполегливість і цілеспрямованість у справах. Жінка намагається самоствердитися в житті, доглядає за собою, намагається завжди виглядати красиво. Іноді надходить ризиковано і необдумано. Любить плітки.
 2. Буква Р. жінка смілива, яка прагне до активності, відповідальна, вміє вникати в глибокий сенс, ніколи не сумнівається в своїй правді. Це весела оптимістка, яка не сприймає смутку і печалі. Буває схильна до ризику. Шукає сильного, надійного і відданого чоловіка, який зуміє підтримати у важкій ситуації.
 3. Буква А. особистість намагається вести активне і дієве життя. Завжди домагається бажаного, прагне до комфорту і гармонії. У дівчини сильний дух і стійка натура. Вона самостійна, яскрава, наділена якостями лідера. У будь-якій ситуації надходить відповідно лише зі своїми думками, не підлаштовується під оточуючих.
 4. Буква С. Розважлива і логічна дівчина. Вона володіє екстравагантним характером і яскравою зовнішністю. Прагне до влади і авторитету. Іноді занадто дратівлива, примхлива. В роботі виявляє працелюбність і старанність. Пред’являє завищені вимоги до партнерів, внаслідок чого романтичні відносини часто закінчуються розчаруванням.
 5. Буква К. Твердий характер, наполегливе просування до своєї мети, здатність зберігати чужі таємниці. Це чарівна, загадкова, сексуальна і вишукана жінка, наділена хорошими манерами. Вона проявляє тактовність у спілкуванні, вміє піти на компроміс, намагається знаходити оптимальні рішення.
 6. Буква О. Уперта і активна особистість, яка прагне пізнати навколишній світ з допомогою почуттів і відчуттів. Дівчина знає ціну грошам, володіє проникливістю. Вона життєрадісна, добра і чуйна з оточуючими. Здатна вибудовувати глибокі, щирі і чуттєві відносини.
 7. Буква В. Людина легко знаходить спільну мову з ким завгодно, володіє творчими здібностями, любить усамітнюватися на природі, реально дивиться на світ. У жінки багата фантазія, розвинена інтуїція, є дар передбачення. У відносини проявляє себе як романтична і пристрасна партнерка, не здатна на зраду.
 8. І. Вміє вникати в суть питання, легко розбирається в деталях, схильна до педантичності і скрупульозності. Дівчина злегка невпевнена в собі, вразлива перед оточуючими. Наділена м’яким і відхідливим характером.
 9. Буква Я. Натура активна, самодостатня, організована, вміє домагатися бажаного. Така жінка володіє якостями лідера, намагається отримати визнання оточуючих. Часто буває непередбачувана і дратівлива. З чоловіками проявляє пристрасність і вимогливість.

Таблиця: відповідності для імені Парасковія

Планета Плутон
Стихія Вода
Знак зодіаку Скорпіон
Колір Бордовий
Число 2, 5
Тварина Білка
Рослина Льон
Дерево Рокита
Метал Срібло
Камінь Малахіт
День тижня Вівторок
Пора року Літо

Як пора року, в яку народжена Парасковія, впливає на її характер

Парасковія, яка народилася в один із зимових місяців, володіє владним характером. Дівчина вимагає підпорядкування від всіх оточуючих, будь то родичі, друзі, улюблені або просто знайомі люди. Крім того, вона дуже серйозно ставиться до життя. Не схильна до веселощів і ризику.

Весняна дівчина, названа ім’ям Парасковія, володіє потайною вдачею. Ця жінка нікому не довіряє, намагається тримати при собі всі свої почуття і емоції. Все її життя чітко організовано і побудовано. Дівчина ніколи не відступає від задуманого, не любить сюрпризів і несподіваних речей.

Влітку на світ з’являється Парасковія, наділена безліччю принципів. Вона ніколи не прислухається до чужої думки, не йде на поводу і оточуючих, надходить відповідно лише зі своїми думками. Така жінка завжди відстоює справедливість, ніколи не кине в біді потребуючого.

Під заступництвом осінньої пори року народжує Парасковія, що має осмислений і раціональний підхід до життя. Дівчина не вірить на слово, все робить висновки після аналізу того, що відбувається. Намагається жити за чітким планом, схильна до нечуваної щедрості.

Таблиця: вплив знака Зодіаку на характер Параски

Знак зодіаку Характеристика особистості
Овен Дівчина любить працювати, енергійно підходить в роботі, ніколи не лінується і не діє. Схильна до спалахів гніву, під час яких може проявляти грубість і ображати оточуючих. Однак Парасковія-Овен швидко кається і визнає свою помилку.
Телець Параска-Телець звикла тримати свої емоції під контролем. Вона дуже боїться образити близьких, тому завжди стежить за тим, що і як говорить. Ця жінка не любить перебувати на самоті, з радістю заводить нові знайомства.
Близнюки У Параски-Близнюки веселий, товариський і чарівний характер. Дівчина подобається багатьом чоловікам, але сама ніколи не погодиться на короткостроковий роман. Вона цінує дружбу, любить перебувати в компанії товаришів.
Рак Ця жінка схильна до нерішучості і боязкості, вона намагається боротися з цими недоліками. Параска–Рак намагається здатися себе більш сильною і незалежною, але це не завжди виходить. Такій дівчині необхідні постійні схвалення і похвала з боку оточуючих.
Лев Під впливом знака Лева народжується Парасковія, що володіє вольовою і непохитною натурою. Сильний характер допомагає дівчині добиватися серйозних успіхів, не йти на поводу у оточуючих і не погоджуватися на компроміси. З-за такого ставлення до життя багато людей побоюються й недолюблюють цю жінку.
Діва Ця людина звикла аналізувати все і всіх, не виключаючи власну особистість. Параска-Діва не прагне до шумним компаніям, воліє самотнє проведення часу або дружню бесіду з одним-двома близькими людьми.
Терези Вплив знака Терезів породжує на світ Параску, яка намагається з усіма підтримувати хороші відносини. Однак це не завжди їй під силу, адже дівчина звикла говорити те, що думає. Вона хоч і намагається висловлюватися м’яко і делікатно, але її слова не завжди приємні оточуючим.
Скорпіон Знак Скорпіона наділяє Параскою любов’ю до подорожей по незвичайних місцях. Також дівчину захоплюють активний відпочинок і заняття спортом. Така не терпить нудного і рутинного існування, завжди прагне до чогось нового.
Стрілець Така дівчина схильна до запальності, але вміє швидко відходити і визнавати свої помилки. Параска-Стрілець легко знаходить спільну мову з людьми, з радістю йде на контакт з новими знайомими, але по-справжньому близьких друзів практично не має.
Козеріг Під знаком Козерога з’являється на цей світ Парасковія, яка вважає кар’єру головним змістом в житті. Жінка може працювати не шкодуючи своїх сил, забуваючи про відпочинок, любов і дружбу. Вона готова пожертвувати всім заради досягнення бажаного. Такий трудоголізм часто згубно відбивається на здоров’ї, тому дівчині слід частіше відпочивати.
Водолій Парасковія-Водолій володіє вмінням спілкуватися, знає, як сподобатися людині, легко знаходить підхід до будь-кого. Дівчина впевнена, що всяка особистість має хороші якості, які просто потрібно уважно розглянути.
Риби Дівчина схильна до сором’язливості і сором’язливості. Вона мріє про справжнього друга, з яким могла б ділитися всіма своїми переживаннями та емоціями. Парасковія-риби прекрасно знає про свої недоліки, і намагається побороти їх в собі.

Парасковія — це спокійна, розумна і цілеспрямована жінка. Вона вміє спілкуватися з людьми, реально дивиться на світ, намагається чесно і справедливо домагатися бажаного, має дуже високі вимоги до себе. В роботі Паня проявляє відповідальність і посидючість, тому швидко досягає кар’єрних висот. Сімейне життя також складає успішно, адже ця жінка є ідеальною домогосподаркою і люблячою дружиною. З цієї статті ви дізнались значення імені Парасковія.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *